Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, sideband napisał:

Żle się dzieje w państwie duńskim ;) Bambol w architekturze zrobił psikusa AMD aż dzwine w czasach emulacji, że strzelili takiego babola.

Wystawiam także resztę wątku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, zachy napisał:

Z tego co pamiętam pewne slajdy to Vega mogła wykonywać 4*SIMD i to nie było efektywnie wykorzystywane w grach.

Tak, w Vedze natywne było wave64, ale z tego co czytałem, zwykle pracowało na połowie zadań, bo taka wtedy była przyjęta praktyka, nie robiono optymalizacji pod Vegę.
Dla Navi natywne zrobiono wave32, co sporo łatwiej wtedy było wysycić. A wave64 składało się z 2 połówek (2x wave32) do każdej trzeba było wysyłać tą samą instrukcję (czyli 2 takty).
Teraz w RDNA3 nowy tryb wave64 ma być (1 instrukcja na całość, czyli w taktach 2x szybciej od RDNA1/2), ale jak będzie z wykorzystaniem? Vega bis? ?

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, GregM00 napisał:

Nic nie kumasz jak działa wave32 i wave64 w RDNA1/2.
Stawiam na to, że w RDNA3 będzie nowy tryb wave64 (1 instrukcja na takt dla wszystkich 64 zadań).

Oczywiście, że nie kumam jak zwykle ?

Poza tym, że zrobili podobne rozwiązanie od Ampere 2xFP32 lub INT+FP32 tylko pojawił się bambol i nie działa to tak jak powinno stąd niższa wydajność niż mogła by być. Wszystko jest tam napisane tylko jak zwykle wymyślasz pierdoły.

https://www.techpowerup.com/review/amd-navi-31-radeon-rx-7900-xtx-and-xt-unboxing/5.html

Trochę więcej o architekturze.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, sideband napisał:

Oczywiście, że nie kumam jak zwykle ?

To polecam na początek https://www.techpowerup.com/gpu-specs/docs/amd-rdna-whitepaper.pdf

Bo odnosisz się do czegoś, co jest już zaimplementowane od kilku lat wstecz.
Potem zerknij na to, co sam wkleiłeś, to może się w końcu stanie jasne, co się zmieniło, a co nie. To, że coś się nie zmieniło i ma taką wydajność jak poprzednio (którą ktoś określa jako "niższą", ciężko stwierdzić względem czego, bo nie napisał) nie znaczy od razu, że tak miało nie być. I w drugą stronę, to co się zmieniło/doszło w architekturze z efektem na plus (który ktoś określa jako "wyższą" wydajność) jest powiązane z wprowadzanymi modyfikacjami względem tego, co było wcześniej.
Kłopot jest nie z tym, co kto pisze, ale z twoim nastawieniem i wynikającą z tego interpretacją. Jak jest wtyczka z nadrukiem nV, no to dla ciebie nieprawda. Ale jak ktoś pisze o niższej/wyższej wydajności o AMD, to dla ciebie efekt "bambola". Dlatego jesteś dla mnie zielony fanboj i tyle.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia subiektywna ale imo te refy radków całkiem fajnie wyglądają. Na pewno lepiej niż fe nvidii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lpcl napisał:

Kwestia subiektywna ale imo te refy radków całkiem fajnie wyglądają. Na pewno lepiej niż fe nvidii. 

Tak samo 6900xt wyglądają xD Lepiej bo nie są takie klockowate :D

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

///

Teraz nie wiem czy to nie fake patrzac ze gosciu od 3 tygodnn pare filmowwz 7900xtx wrzucił xD

Edytowane przez MSF Koi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy testy? Kiedy nierefy? Sprzedaż itp.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Minciu napisał:

Kiedy testy? Kiedy nierefy? Sprzedaż itp.. 

Testy w poniedziałek a sprzedaż we wtorek. Podobno niektóre nierefy mają być dostępne na premierę ale większość dopiero w przeciągu 2 tygodni ma się pojawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już pieniążki przyszykowane na 7900XTX :E

 

  • Like 3
  • Haha 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, severall napisał:

Ja już pieniążki przyszykowane na 7900XTX :E

A większość i tam czeka na przecenę NV :E Może AMD na nich wymusi zmianę, oby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, severall napisał:

Ja już pieniążki przyszykowane na 7900XTX :E

 

I tak kupisz 4080 jak zejda na 1000$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000 to za drogo za 4080, 800-900max :).  

Pewnie w większości tak będzie, wezmą Nvidie, jak obniży ceny w związku z premiera AMD. Największy minus kart AMD jest taki, że nie trzymają ceny... Kupując topową AMD blisko premiery, trzeba się liczyć z stratami w razie chęci odsprzedania za pół roku. Grupa klientów nadal jest mała patrząca na AMD. Ja na razie postoje obok, i obserwuje jak się ukształtują ceny rdna3 za 2-3 miesiące, zapewne stopnieją, to możliwe że wtedy wezmę coś świeżego. Na razie przekoczuje na czymś słabszym i z drugiej ręki do tego czasu :). Przy okazji, może już będą ryzeny 3dcache zen4 , to akurat by wleciała cała nowa platforma :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Grzeechu napisał:

I tak kupisz 4080 jak zejda na 1000$

Nie wykluczam tego. 4080 w dobrej cenie pasowałaby mi bardziej do mojej rozdzielczości UWQHD, a i bardzo fajna efektywność energetyczna pozwala zrobić cichą platforme.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MSF Koi napisał:

Teraz nie wiem czy to nie fake patrzac ze gosciu od 3 tygodnn pare filmowwz 7900xtx wrzucił xD

Bee.. kwik!  8:41 bez rej trejsingu, co za głano, tyle piniendzy.. kwik; kwik!  :E  dobrze, ż forumowy adherent nV  @RTX4090 ma bana i nie trzeba tego czytac :D 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Krzkra napisał:

@RTX4090 ma bana i nie trzeba tego czytac :D 

czas najwyższy.Nawet nie wrzucił testu tylko w koło macieju rx jest największy ,najlepszejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo jakieś przecieki powinny być, te youtubowe filmiki to moim zdaniem fejki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MSF Koi napisał:

Teraz nie wiem czy to nie fake patrzac ze gosciu od 3 tygodnn pare filmowwz 7900xtx wrzucił xD

Masz masę kanałów, które wrzucają testy sprzętu, którego nie mają. Tak jest z każdą głośną premierą. Niektóre urosły dzięki temu do jakichś absurdalnych rozmiarów i ludzie im wierzą przez to jeszcze bardziej. Ten jest dopiero na początku drogi, ale ładnie zaczyna :E 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ten sztywny zegar ustawiony w paincie na 2400mhz w każdej grze nie zależnie od gpu load ?

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I te 4850 na 13900k.Predzej jakeś amd by to było.Fllmik dla debili nawet ustawien ne pokaże.Ludzie tylko wchodzą tam dla tytułu bo z niczym można to porównać  

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC i UV tych kart będzie ciekawą sprawą, wracamy do czasów kiedy shader clock i base clock był osobno :E Przypomina mi to OC GTX 260. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, BlindObserver napisał:

Ten jest dopiero na początku drogi, ale ładnie zaczyna :E 

Już sama nazwa kanału Dracarys Gaming nie wzbudza zaufania :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...