Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, jurekk napisał:

Że co power limit mało? I to ten bug? Nie rozśmieszanie mnie

No właśnie, kwestia w sumie interpretacji :)

Tak czy siak, istotne są rezultaty tego, co jest.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech popracują nad narzutem i dropami fps. Mało to tu tematów w dziale kart gr. A na limicie mocy to pracują rtx 2000 ,3000 i rx5000,6000. Że mało zegara ? A ile ma być jak gorszy proces. Niektórzy tu lykneli te 4ghz

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up, to kolejna rzecz, jak poprawią te kwestie mocowe (podobno kilka miesięcy) to pewnie wrzucą odświeżone wersje z wyższym taktowaniem. To teraz nie wiadomo, czy nie bardziej opłaca się czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie biosy i tak będą wymiennie pracować . Na devilu czy MSI miałem wszystkie biosy do 2425mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że lepiej dać karcie bios z wysokim PL zamiast takim, który zbija zegary, bo karta chce iść wyżej, za to bios ma tak niski PL, że GPU odbija się od niego jak od ściany.

Tak jest np. u Nvidii 3060ti - można oszaleć normalnie.

Trzeba robić UV i tracić na wydajności.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, BlindObserver napisał:

Jeśli problemy się potwierdzą, to będzie kompletna kompromitacja AMD. Lepszej okazji, żeby się przebić ze swoją ofertą już raczej mieć nie będą, kurteczka nie słynie z dawania drugiej szansy. 

4070ti bedzie schodzic z pocalowaniem  sygnetu pana kurteczki, 4080 tez beda sie sprzedawac, nagle :E

Edytowane przez Phoenix.
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Phoenix. napisał:

4070ti bedzie schodzic z pocalowaniem  sygnetu pana kurteczki, 4080 tez beda sie sprzedawac, nagle :E

No co ty, przecież osiągi są istotne, a nie że coś tam mogłoby być wyżej taktowane, a nie jest. Trochę się robi z igły widły. Za kilka dni będą rezultaty, to się wtedy zobaczy jak gpu sobie radzą pod obciążeniem jeśli tam jest jakiś limit mocy, to wszystko wyjdzie. Dla zwykłego Kowalskiego to, czy gpu mogłoby wyżej, a nie jest raczej jest bez znaczenia. Gierki mają chodzić odpowiednio i tyle.
 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, galakty napisał:

Jak zwykle AMD przy nowej architekturze robi babole. 

W sofcie tak, ale nie w sprzęcie. Oni doskonale wiedzieli o problemach tylko na tyle musieli być opóżnieni, że wrzucili to co mieli zamiast wydać karty z poprawionym chipem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amd akurat ma fajne uV.Robisz 0.1v offsetem.i zamykasz sie w lepszym zegarze

Lepsze to niż ten uV w msi afterburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, GregM00 napisał:

No co ty, przecież osiągi są istotne, a nie że coś tam mogłoby być wyżej taktowane, a nie jest. Trochę się robi z igły widły. Za kilka dni będą rezultaty, to się wtedy zobaczy jak gpu sobie radzą pod obciążeniem jeśli tam jest jakiś limit mocy, to wszystko wyjdzie. Dla zwykłego Kowalskiego to, czy gpu mogłoby wyżej, a nie jest raczej jest bez znaczenia. Gierki mają chodzić odpowiednio i tyle.
 

Zwykly Kowalski nie kupuje karty za ok 6 kafli :boink: A ten co sie zna to pewnie zamyka oczy jak ja kupuje :lol2: I pewnie jak czyta na necie o babmolach w jego karcie to obraca gowno w miod :E

A ty widac ten miod lubisz widzac standardowo co piszesz ?

Pewnie za kilka lat wyjda magiczne optymalizacje pod archi, o ktorych wczesniej pisales i karty beda miodzio.

Pewnie karty beda szybko ubite jak radeon 7 i wyjda nowe poprawione magiczne rewizje. tylko wtedy amd bedzie mialo juz moze ledwo 5% rynku gpu.

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Phoenix. napisał:

A ty widac ten miod lubisz widzac standardowo co piszesz ?

Bez jaj. Jeśli wyjdzie za parę dni że pomimo ograniczenia GPU wypada lepiej od 4080 to ktoś nie kupi, bo ... [i tu nie wiem na dobrą sprawę co wpisać] karta mogłaby mieć jeszcze wyższe osiągi? Głupie trochę. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, GregM00 napisał:

Bez jaj. Jeśli wyjdzie za parę dni że pomimo ograniczenia GPU wypada lepiej od 4080 to ktoś nie kupi, bo ... [i tu nie wiem na dobrą sprawę co wpisać] karta mogłaby mieć jeszcze wyższe osiągi? Głupie trochę. ?

Nie chodzi o to jakie sa wyniki, tylko o swiadomosc tego co sie kupuje i jakie ma wady i zalety a ludzie, ktorzy kupuja za 6 kafli gpu to nie ameby patrzace tylko na wydajnosc ;) Bo jak za pol roku wyjda nowe poprawione rewizje to dopiero bedzie placz wiedzac o wczesniejszych problemach.

O handlu to masz widac zero pojecia, nie kupuje sie tylko produkt ale dzis tlumaczyc mi sie tego juz nie chce ;)

Edytowane przez Phoenix.
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenix. napisał:

Nie chodzi o to jakie sa wyniki, tylko o swiadomosc tego co sie kupuje i jakie ma wady i zalety a ludzie, ktorzy kupuja za 6 kafli gpu to nie ameby patrzace tylko na wydajnosc ;) Bo jak za pol roku wyjda nowe poprawione rewizje to dopiero bedzie placz wiedzac o wczesniejszych problemach.

Ta, i ty wierzysz w to, że nagle AMD da w tej samej cenie nowe rewizje ?

Pojawi się coś ala 7950 XT/XTX z dołożoną odpowiednio ceną i tyle.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, GregM00 napisał:

Ta, i ty wierzysz w to, że nagle AMD da w tej samej cenie nowe rewizje ?

 

Ale to tylko twoj glupi wymysl i twierdzenie czegos czego ja nie napisalem ;) Wiec zaczyna sie wymysalnie kiedy brak juz argumentow :lol2: Nie pisalem nic o cenach nowej rewizji :E Dobrej nocy! ;)

Padlinozercy amd widac stana na glowie zeby bronic marki :hahaha:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenix. napisał:

Padlinozercy amd widac stana na glowie zeby bronic marki :hahaha:

Jak to było do mnie, to kulą w płot. Cały czas powtarzam, poczekajmy na testy. Bo dla mnie to jest racjonalne podejście, a nie skupianie się na historii, jak doszło że AMD dało produkt z takim a nie innym taktowaniem. Albo produkt będzie atrakcyjny (ceną i możliwościami) albo nie.

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się jednak z oceną wstrzymam do poniedziałkowych testów. Trochę nie chce mi się wierzyć, że producent wie, iż ma niedorobiony produkt należący rzekomo do klasy premium, a mimo to wypuszcza go na rynek. 

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Phoenix. napisał:

Zwykly Kowalski nie kupuje karty za ok 6 kafli :boink: A ten co sie zna to pewnie zamyka oczy jak ja kupuje 

  ?

No ja nie wiem... Jak czytam niektóre pytania co do zakupu 4090, to mam wątpliwości co do rozgarnięcia kupujących GPU kosztujące prawie dwa razy 6kzl ?

  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jurekk napisał:

Że mało zegara ? A ile ma być jak gorszy proces. Niektórzy tu lykneli te 4ghz

Lepszy proces niż RDNA2, a zegary niższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, wkamil73 napisał:

No ja nie wiem... Jak czytam niektóre pytania co do zakupu 4090, to mam wątpliwości co do rozgarnięcia kupujących GPU kosztujące prawie dwa razy 6kzl ?

Wiekszosc kupujacych 4090 nie siedzi na pclabie i innych forach ;)  to tylko tutaj buduje sie niewiadomo jakie przekonanie :E ja mam wiecej znajomych ktorzy kupili 4090 niz osoby siedzace w tym watku nt 4090 i piszace, ze je ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, GregM00 napisał:

Ta, i ty wierzysz w to, że nagle AMD da w tej samej cenie nowe rewizje ?

Pojawi się coś ala 7950 XT/XTX z dołożoną odpowiednio ceną i tyle.

Jeśli ceny rynkowe za te 6-8 miesięcy spadną to dadzą te nowe w starej cenie żeby utrzymać MSRP. Zauważ że już teraz obniżyli ceny Ryzenów 7000 i raczej wersje 3D wejdą w poprzednie ceny sugerowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, wkamil73 napisał:

No ja nie wiem... Jak czytam niektóre pytania co do zakupu 4090, to mam wątpliwości co do rozgarnięcia kupujących GPU kosztujące prawie dwa razy 6kzl ?

Gwoli ścisłości to 4090FE wychodzi obecnie ~8700pln. Ale jedyna opcja dla Polaka na zakup tego GPU to z zagramanicy np. niemieckie NBB, bo nvidia nie sprzedaję tych kart w Polsce.
Niereferenty zaczynają się od ~9.5k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kalderon napisał:

Jeśli ceny rynkowe za te 6-8 miesięcy spadną to dadzą te nowe w starej cenie żeby utrzymać MSRP. Zauważ że już teraz obniżyli ceny Ryzenów 7000 i raczej wersje 3D wejdą w poprzednie ceny sugerowane.

Oby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z twittów sprzed kilku dni, większy kawałek:

obraz.png.c125d4fb84c6562e15e02d925eadbb9a.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, GregM00 napisał:

Jeszcze z twittów sprzed kilku dni, większy kawałek:

obraz.png.c125d4fb84c6562e15e02d925eadbb9a.png

A co to za Pan  podaje nam te informacje bo nieznam?

Edytowane przez luleq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Phoenix. napisał:

Nie chodzi o to jakie sa wyniki, tylko o swiadomosc tego co sie kupuje i jakie ma wady i zalety a ludzie, ktorzy kupuja za 6 kafli gpu to nie ameby patrzace tylko na wydajnosc ;) Bo jak za pol roku wyjda nowe poprawione rewizje to dopiero bedzie placz wiedzac o wczesniejszych problemach.

O handlu to masz widac zero pojecia, nie kupuje sie tylko produkt ale dzis tlumaczyc mi sie tego juz nie chce ;)

No i co te nowe rewizje zmienią? Większy PL żeby kosztem 100W uzyskać 3-5% wydajności? Przecież zawsze tak jest z OC. Po prostu uznali, że dany PL jest wystarczający w tej wersji i tyle. Dla normalnych ludzi ograniczenie PL wogóle nie ma znaczenia. Liczą się wyłączenie osiągi i kultura pracy karty. Obecne karty i tak są często aż za bardzo wyżyłowane i dlatego taka popularność UV. 

Produkt można poprawiać w nieskońćzoność. Każdy inżynier Ci to powie. W handlu na którym ponoć się znasz, liczy się nie doskonały produkt ale zarobione pieniądze. Każdy produkt ma swoje ograniczenia i wprowadza się go do sprzedaży jak już jest wystarczająco dobry. Nie czeka się w nieskończoność aż będzie doskonały. Jak się uda go poprawić to wprowadza się nową wersję i tyle. Myślisz że karty NV są doskonałe? A palące się wytyczki? Czarny ekran do którego potrzebny był nowy firmawe. I pewnie masa problemów o których Ci nigdy nie powiedzą. Ta histeria z PL jest śmieszna i rozpętali ją pewnie jakieś dzieciaki, mające problemy emocjonalne albo fanatycy NV.

W PN się wszystko okaże - ile są warte te karty. Ja jestem dobrej myśli i liczę że Nv dostanie po dupie. Każdemu trzeźwo myślącemu userowi powinno na tym zależeć, bo jeśli nie będzie AMD to NV wam zaserwuje taki rozwój i ceny jak Intel przez dekadę 14nm++++.

  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...