Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, novi napisał:

Krypto się ukróciło, ale widocznie NVIDIA jeszcze tego nie ogarnęła ustalając swoje ceny .

Niekoniecznie. Może być tak, że mają magazyny pełne szykowane jeszcze pod krypto, więc jak ktoś chce coś nowego, co ustawili się, że będzie płacił frycowe. A jak nie, to niech bierze z 30xx. Realnie, nie ma tytułów, które by wymagały czegoś więcej dla statystycznego Kowalskiego (przypomnę: Steam, 70% gra na 1080p albo niżej). A jak ktoś chce grać "na wypasie", to zapłaci extra cenę :)

Niemniej wracając do AMD, to tutaj chyba nowych modeli na średniej półce raczej nie ma co się za szybko spodziewać. W tych postach z twittera przewija się, że N32 (7800 XT?) dopiero druga połowa 2023.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, lukadd napisał:

Nie martwcie się wyjdzie generator klatek od AMD i będzie cacy ?

"AMD Fluid Motion Frame Technology"

Już wyszedł nawet trailer prezentujący możliwości tej technologii

 

i wtedy opóźnienia i babole na NV znikną? Rasowy fanboy , a amd amd tamto

13 minut temu, Phoenix. napisał:

Tak bedzie! ;)

Podotykajcie się po rtx-ach ahahahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, luleq napisał:

Podotykajcie się po rtx-ach ahahahaha

Ostatnio ładnie Was obrodziło w multikonta i zamiast siedzieć grzecznie to docina od 1 grudnia

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, poczekajmy do normalnych wiarygodnych testów. 4090 też miało palić zasilacze wg "przecieków" co okazało się nieprawdą. No dobra, może coś tam się pali, ale nie to co było w przeciekach ? Liczę, że podobnie będzie z nowymi radkami.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że jednak w tych plotkach o rdna3 jest mało prawdy, lub zwykły zjadacz chleba, użytkując normalnie kartę tego nie odczuje. 

Co do 7800xt to plotki są różne, dość niedawno czytałem ze 1q 23 n32 się pojawi, ale jeśli w 2-3q to będzie gruba patologia. Nie po to kupiłem oleda by teraz się kisić na starej gen kart... Do apexa, jakieś 6800xt bez UV w 4k@120hz wystarczy, ale co z resztą gier, nieraz mam zajawkę pograć w jakieś samochodówki, może spróbuję też warzone 2 , kto wie. Niedawno próbowałem fortnine, ale jakoś niezbyt mi przypadło. 

Osobiście mi najbardziej by pasowała karta wydajniejsza ciut od 6900xt, ale z niższym poborem. Nie lubię żaru z obudowy, ale też nie wyobrażam sobie czekać do połowy roku lub dalej ... 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, luleq napisał:

i wtedy opóźnienia i babole na NV znikną? Rasowy fanboy , a amd amd tamto

Podotykajcie się po rtx-ach ahahahaha

Nie znikną. Po prostu AMD jak to AMD będzie miało jeszcze gorszą wersję, nad którą osoby które teraz krytykują wersję od NV będą się spuszczać. To samo było z DLSS.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, novi napisał:

Mam nadzieję, że jednak w tych plotkach o rdna3 jest mało prawdy, lub zwykły zjadacz chleba, użytkując normalnie kartę tego nie odczuje. 

Co do 7800xt to plotki są różne, dość niedawno czytałem ze 1q 23 n32 się pojawi, ale jeśli w 2-3q to będzie gruba patologia. Nie po to kupiłem oleda by teraz się kisić na starej gen kart... Do apexa, jakieś 6800xt bez UV w 4k@120hz wystarczy, ale co z resztą gier, nieraz mam zajawkę pograć w jakieś samochodówki, może spróbuję też warzone 2 , kto wie. Niedawno próbowałem fortnine, ale jakoś niezbyt mi przypadło. 

Osobiście mi najbardziej by pasowała karta wydajniejsza ciut od 6900xt, ale z niższym poborem. Nie lubię żaru z obudowy, ale też nie wyobrażam sobie czekać do połowy roku lub dalej ... 

Nie ma co czekać na 7800xt, bo tak naprawdę 7900xt to jest inaczej nazwana 7800xt. Zrobili ten sam chwyt co Nvidia z 4080 12GB - stąd ta głupia nazwa XTX. Bez sensu jest psucie tego nazewnictwa, które było jasne i czytelne, no ale co zrobić. Marketing w każdej korpo to porażka. Nie rozumieją, że na tych swoich prymitywnych zagrywkach psują wizerunek firmy.

Przewiduję, że cena 7900xt dość szybko spadnie, jak wyprzedadzą się najwyższe modele serrii 6000 a nawet może szybciej, bo raczej w cenie 900 USD będzie się kiepsko sprzedawać - każdy będzie wybierał XTX.

Edytowane przez pdb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, pdb napisał:

Przewiduję, że cena 7900xt dość szybko spadnie [...]

Może być taki wariant, że z racji ograniczonego taktowania różnice wydajnościowe między oboma nie będą duże (Time Spy ostatnio wrzucany chyba coś takiego było?), wtedy $100 może jednak robić różnicę :)

Poza tym zobaczymy wersje AiB, bo chodzą słuchy, że mogą próbować robić gpu z wyższym poborem mocy i gonić je na wyższe taktowanie (kojarzycie te wrzucane tutaj "pancerne" konstrukcje w stosunku do referentów?). A wtedy to raczej 7900xt daje większe pole do manewru (trochę mniejszy "zepsuty" pobór mocy i napięcia).

Ogólnie, może być ciekawie.

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire-Radeon-RX-7900-XTX-Graphics-Car

Jakiś sprzedawca dał Szafira Pulse/Nitro na Amazona. 

Porównałem ceny jego innych przedmiotów i w sumie wyglądają normalnie. Np. mają RX 6600 za 315€, a w x-kom ten sam model wisi za 1449 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Radio_Tirana napisał:

 

Jakiś sprzedawca dał Szafira Pulse/Nitro na Amazona. 

Porównałem ceny jego innych przedmiotów i w sumie wyglądają normalnie. Np. mają RX 6600 za 315€, a w x-kom ten sam model wisi za 1449 zł. 

To jest referent??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to jakiś Janusz "Next Spa" handlujący na amazonie sobie wrzucił.
Pewnie tylko w jednym celu, aby właśnie ktoś to wykopał i sobie reklamę zrobił swojego stoiska :E

Ale w teorii tak to powinno wyglądać 1300-1400euro powinny kosztować najtańsze 7900XTX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6000-6500zł za samą kartę graficzną - co to się porobiło 

Za 6500zł można złożyć całą platformę np.  z R5 5600 + Fortis 5, Gigabyte B550, Patriot 2x8GB DDr4 3733Mhz, 1TB nVME, BeQuiet PureBase 500, Krux 850W i do tego używanego RTX3090. :E 

  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, DjXbeat napisał:

6000-6500zł za samą kartę graficzną - co to się porobiło 

Ludzie w szale krypto płacili kilkakrotnie więcej za kartę, ile była warta, to teraz Nvidia/AMD korzysta z tak wygórowanych cen. I tak się sprzedadzą(szczególnie Nvidia).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, baron6b napisał:

Ludzie w szale krypto płacili kilkakrotnie więcej za kartę, ile była warta,

jeśli byla uzyta w krypto to nie.Mi 3070 tka wyszla 1400zl tylko dlatego ze sprzedalem 3080a w krypto nie przerobiła u mnie nawet sekundy.I zazwyczaj do 100 procenst mspr a nie kilkukrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twiterze jakiś taki duży pesymizm daje się odczuć.

Już te wyniki w 3dmark mnie rozczarowały.

Jeśli to się potwierdzi to lekka korekta ceny na 4080 i AMD będzie pozamiatane.

Szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro 3dmark rozczarowuje to w grach będzie tylko gorzej. Jednak proces 8nm dokopał nvidii. Proces odzyskany to AMD nie ma co wystawić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś od AiB się pojawiło tak jak były spekulacje, z podbitymi zegarami względem referentów

obraz.png.12fc8dae3b87fc9729cf413764182775.png

zalecana moc zasilacza 800W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jednak nie takie problemy z zegarem. Porównujecie 7 do 8nm więc błędne założenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, jurekk napisał:

No to jednak nie takie problemy z zegarem. Porównujecie 7 do 8nm więc błędne założenia

Raczej są problemy, bo N31 miało się kręcić na jakieś +900MHz więcej. Ale też (nie jestem zupełnie pewny źródła) miało być wycenione na $1500. Z tym że nie ma sensu gdybać, coś nie wyszło i jest jak jest :)

Pierwsze chyba już realne przecieki z testów:

https://www.techpowerup.com/301992/first-alleged-amd-radeon-rx-7900-series-benchmarks-leaked

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w mojej opinii. To był wymysl fanboji AMD. Jak zajrzysz w historię kart to AMD zawsze miało niższy zegar na tym samym procesie a NVIDIA obecnie ma proces lepszy to wiadomo było że zegar będzie niższy niż na nvidii

I tak od polarisa zegar urósł bo jest tam przynajmniej dwa

Jedyne co pokazuje ta historyka to że 8nm to był śmietnik a nie że z AMD coś nie tak pod tym względem 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jurekk napisał:

Nie w mojej opinii. To był wymysl fanboji AMD. Jak zajrzysz w historię kart to AMD zawsze miało niższy zegar na tym samym procesie a NVIDIA obecnie ma proces lepszy to wiadomo było że zegar będzie niższy niż na nvidii

Każdy ma prawo do własnej opinii. Fakty będą za pół roku, jak AMD będzie mieć poprawione wersje N31.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...