Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, galakty napisał:

Nie no, gregorek Ci napisze, on jest zakochany w AMD, mi szkoda czasu i nerwów żeby się kopać z koniem, lepiej kartę zmienić ;) 

Tak, tam gwarancji nie będziesz miał, może rękojmie w sklepie krzak. Tylko od prywatnego i tylko z fakturą. 

Spoko spoko :)
Nie z firmy krzak tylko z MORELE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Killer85 napisał:

Spoko spoko :)
Nie z firmy krzak tylko z MORELE

Morele sprzedaje używane karty? O to mi chodziło.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, galakty napisał:

Morele sprzedaje używane karty? O to mi chodziło.... 

Faktura jest z MORELE na firmę

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Killer85 napisał:

Faktura jest z MORELE na firmę

Eh. 

Kupujesz kartę ze sklepu na allegro od firmy krzak, faktura jest na firmę, ja nie wiem czy Ci gwarancję przyjmą, a firma krzak może zniknąć.

Bez sensu dla 100-200 zł ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, galakty napisał:

Eh. 

Kupujesz kartę ze sklepu na allegro od firmy krzak, faktura jest na firmę, ja nie wiem czy Ci gwarancję przyjmą, a firma krzak może zniknąć.

Bez sensu dla 100-200 zł ryzykować.

Sprzedaje osoba prywatna kartę kupioną na firmę  a faktura jest z MORELE na ów firmę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprzęt używany do pracy, warunki gwarancji mogą być zmienione ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, galakty napisał:

Czyli sprzęt używany do pracy, warunki gwarancji mogą być zmienione ;) 

Też się tego obwiałem ale wolałem dopytać...dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, galakty napisał:

gregorek Ci napisze, on jest zakochany w AMD, 

Ale się uśmiałem na widok tych słów :E. W kartach AMD to jest tak,że z jednej strony potrafią działać tak samo dobrze co karty NV,ale z drugiej Radeony potrafią być problematyczne.

Jak ktoś rzeczywiście ma czas i chęci,to zawsze można poprawić fabrykę tymi programami typu MPT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Spl97 napisał:

Ale się uśmiałem na widok tych słów :E. W kartach AMD to jest tak,że z jednej strony potrafią działać tak samo dobrze co karty NV,ale z drugiej Radeony potrafią być problematyczne.

Jak ktoś rzeczywiście ma czas i chęci,to zawsze można poprawić fabrykę tymi programami typu MPT.

Moja 6700 XT działa bezproblemowo, do tego można fajnie uciąć pobór prądu i nawet zwiększyć wydajność względem stock. 

Gorzej jak się gryzie z innym hardware... Wtedy już nie tak łatwo znaleźć rozwiązanie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem własną "skórę" do RTSS. Cel żeby była możliwie mała przy max informacji. Działa dla Radeon + Ryzen, nie wymaga niczego poza RTSS.
Używa domyślnego fonta (Unispace) w rozmiarze 14.

Instalacja:
- pliki z archiwum trzeba wrzucić do c:\Program Files (x86)\RivaTuner Statistics Server\Plugins\Client\Overlays\
- w RTSS kliknąć na Raster3D+ i ustawić czcionkę
- setup -> plugins: włączyć obie rzeczy
- w HotkeyHandler.dll zdefiniować skróty dla benchmarka (trzeba to włączać do liczenia statystyki fps)
- w OverlayEditor.dll załadować wrzuconą skórę
- ewentualna zmiana kolorów - są zapisane w warstwie (tej z napisem FPS) w lewym górnym rogu jako 16-kowe RGB
b4qjwnH.png

gregovl.zip

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2023 o 16:36, galakty napisał:

 

Gorzej jak się gryzie z innym hardware... Wtedy już nie tak łatwo znaleźć rozwiązanie... 

Zainspirowałem się tym tematem

Zrobiłem tam jak pisali odnośnie instalacji Windy i sterów
Próbowałem 3 rodzaje sterów
Sterów do audio nie instalowałem
I nic to nie zmieniło
Albo ja mam pecha albo coś jest nie halo z moim egzemplarzem...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Killer85 napisał:

Zrobiłem tam jak pisali odnośnie instalacji Windy i sterów
Próbowałem 3 rodzaje sterów
Sterów do audio nie instalowałem
I nic to nie zmieniło

Nie dziwi mnie to wcale. Działałem na 5600XT 1.5 roku, nie było czegoś takiego, żeby któryś sterownik przycinał w grze, a inny nie. Audio możesz zainstalować, sama obecność sterownika na nic nie wpływa. Czasy konfliktów IRQ to prehistoria.

Masz jakiś problem prawdopodobnie (bo nie wiem, czy to występuje w innych grach też, nic nie napisałeś? 3DMark Time Spy - tam jaki jest efekt?) natury hardware'owej.
Jeśli to występuje też w innych grach/testach, to sprawdź, czy masz do płyty aktualny BIOS wrzucony. Był problem z modułem TPM swego czasu, który generował przycięcia.
Kolejna rzecz, widzę po screenach z GPU-Z, że masz chyba rBAR w BIOSie włączony, możesz spróbować to wyłączyć i sprawdzić bez.
Jak masz zrobione OC na procku/pamięciach zrobione, ustaw domyślne wartości w BIOS i sprawdź co się wtedy dzieje.
Poza tym sterowniki do płyty od AMD - powinny być zainstalowane i to najlepiej te najnowsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, GregM00 napisał:

Nie dziwi mnie to wcale. Działałem na 5600XT 1.5 roku, nie było czegoś takiego, żeby któryś sterownik przycinał w grze, a inny nie. Audio możesz zainstalować, sama obecność sterownika na nic nie wpływa. Czasy konfliktów IRQ to prehistoria.

Masz jakiś problem prawdopodobnie (bo nie wiem, czy to występuje w innych grach też, nic nie napisałeś? 3DMark Time Spy - tam jaki jest efekt?) natury hardware'owej.
Jeśli to występuje też w innych grach/testach, to sprawdź, czy masz do płyty aktualny BIOS wrzucony. Był problem z modułem TPM swego czasu, który generował przycięcia.
Kolejna rzecz, widzę po screenach z GPU-Z, że masz chyba rBAR w BIOSie włączony, możesz spróbować to wyłączyć i sprawdzić bez.
Jak masz zrobione OC na procku/pamięciach zrobione, ustaw domyślne wartości w BIOS i sprawdź co się wtedy dzieje.
Poza tym sterowniki do płyty od AMD - powinny być zainstalowane i to najlepiej te najnowsze.

W Time spy wygląda normalnie, Sniper elite 5 nienaturalne przycinki przy zabójstwach 

Cpu zrobione uv

Pamięci profil xmp

Bios najnowszy 

Stery póki co ze strony MSI 

Resztę sprawdzę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Killer85 napisał:

W Time spy wygląda normalnie, Sniper elite 5 nienaturalne przycinki przy zabójstwach

Hmm, tak się zastanawiam, czy to nie jest problem z jakimś doczytywaniem? Ten dysk SSD jest ok, robiłeś jakieś testy transferów? Jak masz grę na HDD, to nic to nie zmienia?

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, GregM00 napisał:

Hmm, tak się zastanawiam, czy to nie jest problem z jakimś doczytywaniem? Ten dysk SDD jest ok, robiłeś jakieś testy transferów? Jak masz grę na HDD, to nic to nie zmienia?

Trzymam gry na SSD
Problemów z dyskiem niema
kioxianqcpa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Killer85 napisał:

Trzymam gry na SSD
Problemów z dyskiem niema

Z dyskiem jako takim nie. W B450 standardowo PCIe na gpu, dysk w slocie n.2 i sata 5 i 6 są obsługiwane bezpośrednio z linii procesora. Pozostałe gniazda SATA z chipsetu płyty. Dobrze byłoby wykluczyć tutaj jakąś negatywną interakcję, czyli odpalić coś z HDD podłączonego pod płytę. Dochodzi do tego jeszcze kwestia temperatury, SSD jest tuż nad gpu, to może mieć znaczenie jeśli wentylacja obudowy nie jest najlepsza.
Time Spy raczej niczego nie doczytuje w trakcie testu, a tu jak piszesz kłopotów zauważalnych nie było. Ja bym to sprawdził dla spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, GregM00 napisał:

Z dyskiem jako takim nie. W B450 standardowo PCIe na gpu, dysk w slocie n.2 i sata 5 i 6 są obsługiwane bezpośrednio z linii procesora. Pozostałe gniazda SATA z chipsetu płyty. Dobrze byłoby wykluczyć tutaj jakąś negatywną interakcję, czyli odpalić coś z HDD podłączonego pod płytę. Dochodzi do tego jeszcze kwestia temperatury, SSD jest tuż nad gpu, to może mieć znaczenie jeśli wentylacja obudowy nie jest najlepsza.
Time Spy raczej niczego nie doczytuje w trakcie testu, a tu jak piszesz kłopotów zauważalnych nie było. Ja bym to sprawdził dla spokoju.

Na dyskach HDD mam dane i nic złego się nie dzieje
Owe dyski były odłączone w trakcie instalowania Windowsa i nie podłączone na czas testów
SSD pomimo swojego umiejscowienia nie przegrzewa się za sprawą dobrze wentylowanej obudowy i nie ma więcej jak 57 stopni podczas gry

---

Zobaczymy około wtorku jak gry sprawują się na MSI RTX 2060 Super Ventus GP OC 8 Gb

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Killer85 napisał:

Na dyskach HDD mam dane i nic złego się nie dzieje

Chodziło mi o to, żeby do testów wykluczyć SSD, czyli odpalić coś na HDD.

W BIOS sprawdź, czy wyłączenie fTPM coś daje, masz chyba Win10 i TPM nie jest wymagane.

Ogólnie to jest tak, jakby problem był bezpośrednio z GPU, to byś miał go cały czas. Radeony są bardzo wrażliwe na problemy z VRAM i byłyby crashe. Jeśli w TimeSpy nie występuje (a ten benchmark mocno dociska obciążenie), no i nie masz wywałek do desktopu, to moim zdaniem trzeba szukać kłopotu po stronie dostarczania danych do GPU: czyli magistrala PCIe, dyski, RAM + wszystko to, co może to działanie zakłócać (również po stronie Windows). Możesz przykładowo wyczyścić CMOS (zworka na płycie) i jeszcze raz poustawiać wszystko w BIOSie (zdarza się, że gdzieś jakieś dane AGESA zostają i robią problem).

Plan zasilania w Windowsie, to też ma znaczenie. Powinno być Ryzen Balanced (albo Ryzen High Performance).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, GregM00 napisał:

Chodziło mi o to, żeby do testów wykluczyć SSD, czyli odpalić coś na HDD.

W BIOS sprawdź, czy wyłączenie fTPM coś daje, masz chyba Win10 i TPM nie jest wymagane.

Ogólnie to jest tak, jakby problem był bezpośrednio z GPU, to byś miał go cały czas. Radeony są bardzo wrażliwe na problemy z VRAM i byłyby crashe. Jeśli w TimeSpy nie występuje (a ten benchmark mocno dociska obciążenie), no i nie masz wywałek do desktopu, to moim zdaniem trzeba szukać kłopotu po stronie dostarczania danych do GPU: czyli magistrala PCIe, dyski, RAM + wszystko to, co może to działanie zakłócać (również po stronie Windows). Możesz przykładowo wyczyścić CMOS (zworka na płycie) i jeszcze raz poustawiać wszystko w BIOSie (zdarza się, że gdzieś jakieś dane AGESA zostają i robią problem).

Rozumiem
Testowałem na czystej 10 i było to samo
Na 11 TPM nie ruszałem od 1 ustawienia płyty
Co do biosu spróbuję zresetuję a potem przywrócę ustawienia z zapisanego profilu

 

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienisz na NV i pewnie problemy znikną, tak tylko mówię :E

 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, galakty napisał:

Wymienisz na NV i pewnie problemy znikną, tak tylko mówię :E

 

Powiem Ci tak...mocno się zawiodłem na Radeonie :(
 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mówili że z AMD już nie ma problemów, ze to jakiś urban legend... :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kadajo napisał:

A mówili że z AMD już nie ma problemów, ze to jakiś urban legend... :E

Takie same jak z Nv. I tu i tu klasyka, " u mnie działa" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to wina użytkowników :E

Nie potrafią z PC korzystać, dociskać wtyczek, instalować sterowników, ogólnie to dla takich konsola może być za dużym wyzwaniem :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Bo to wina użytkowników :E

Nie potrafią z PC korzystać, dociskać wtyczek, instalować sterowników, ogólnie to dla takich konsola może być za dużym wyzwaniem :E

He he :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...