Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, kadajo napisał:

A mówili że z AMD już nie ma problemów, ze to jakiś urban legend... :E

U mnie żadnego nie ma, ale jednak AMD lubi się gryźć nie wiadomo z czym i czasami są takie beznadziejne przypadki. Zaraz Ci wywalą instrukcję na 50 stron i na pewno coś z tego pomoże... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, galakty napisał:

U mnie żadnego nie ma, ale jednak AMD lubi się gryźć nie wiadomo z czym i czasami są takie beznadziejne przypadki. Zaraz Ci wywalą instrukcję na 50 stron i na pewno coś z tego pomoże... 

Zanim kupisz Radeona przeczytaj instrukcje obsługi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kadajo napisał:

A mówili że z AMD już nie ma problemów, ze to jakiś urban legend... :E

Z serii kart AMD,jakie wychodziły w ostatnich kilku latach seria RX 6000 jest najmniej problematyczna. W pozostałych zdarzały się takie niespodzianki jak czarne ekrany w RX 5000 :E. Ten kto miał takie przygody,to wie ile czasu zajęło ludziom z AMD,żeby taki problem naprawić :cool:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem clear CMOS
Pograłem godzinę w Sniper Elite 5 i tam nie ma problemów
Natomiast w Diablo problemy są w postaci spadków do 60FPS niezależnie od ustawień
Myślę że gra nie lubi się z RX5600XT albo u mnie występuje jakiś konflikt(zapytałem w temacie o Diablo ale nikt nie odpisał)
Zobaczymy około wtorku czy ten sam problem występuje u konkurencji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś czysty system do tego starszy build Win10 + goły sterownik bez nowego CCC?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sideband napisał:

A próbowałeś czysty system do tego starszy build Win10 + goły sterownik bez nowego CCC?

Tak,wczoraj
Bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać, kupić NV zapomnieć o problemach. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Ozzbi napisał:

a sterownik 22.11 czy 22.5 ???

Obydwa+Pro

8 minut temu, RTX4090 napisał:

Sprzedać, kupić NV zapomnieć o problemach. 

W drodze 

1 godzinę temu, Spl97 napisał:

Z serii kart AMD,jakie wychodziły w ostatnich kilku latach seria RX 6000 jest najmniej problematyczna. W pozostałych zdarzały się takie niespodzianki jak czarne ekrany w RX 5000 :E. Ten kto miał takie przygody,to wie ile czasu zajęło ludziom z AMD,żeby taki problem naprawić :cool:.

Też może to być jakiś trop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycinki w D2R są problemem gry w zasadzie od premiery.

Narzekają wszyscy zarówno z kartami AMD jak i Nvidii, procesorem AMD jak i Intela. Nie ma jednego rozwiązania: jednym pomaga to a innym coś innego a reszcie nic :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, KaBaSZo napisał:

Przycinki w D2R są problemem gry w zasadzie od premiery.

Narzekają wszyscy zarówno z kartami AMD jak i Nvidii, procesorem AMD jak i Intela. Nie ma jednego rozwiązania: jednym pomaga to a innym coś innego a reszcie nic :D.

Dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kadajo napisał:

A mówili że z AMD już nie ma problemów, ze to jakiś urban legend... :E

Ta, właśnie opchnalem bratu stary zestaw CPU Mobo i ram i mówię mu że tam nie działają określone rzeczy w biosie (praktycznie wszystkie opcje z uefi) i np. tryb uśpienia w windowsie. On spoko. A po zainstalowaniu okazało się że wszystko działa jak malina na EVGA gf 950. I dopiero dziś mi do głowy przyszło że mam to samo na nowej płycie z moim starym 1060. Nie wiem komu należy się kopniak w pupę, ale podejrzewam że to Gigabyte zaoszczędził te 0,5 dolara na mojej karcie. Więc nie jest różowo z żadnej stron.

 

Edytowane przez sonio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Killer85 napisał:

Dzięki za info

To jest dość specyficzna gra, bo o ile dobrze pamiętam to stara wersja 2D normalnie cały czas chodzi a oni nakładają na to modele 3D i nowe sprity. Silnik graficzny, który stworzyli po prostu nakłada jedno na drugie z zachowaniem oryginalnego stylu dwuwymiarowej gry. Devi i game artyści mieli narzędzia, które pozwalały im blendować nowe arty na wielu poziomach, żeby sprawdzać czy wszystko wyświetla się tam gdzie powinno i jak powinno. Poza tym D2 jest płaską grą więc np. takie schody tylko sprawiają wrażenie, że schodzimy w dół. Teraz jest normalnie trójwymiarowy świat, ale z poprawkami na takie rzeczy, żeby jednak za bardzo nie odbiegało od oryginału. Takich poprawek stylistycznych pewnie jest sporo.
Widocznie gdzieś coś poszło nie tak.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kadajo napisał:

A mówili że z AMD już nie ma problemów, ze to jakiś urban legend... :E

Dla mnie nie ma - siedzę od sierpnia 2021 na rdna 2 (najpierw 6600xt, potem 6800xt) i problemy miałem dwa - na samym początku konflikt z afterburnerem, gdzie resetowały mi się ustawienia mojego profilu w sterach, ale to ustąpiło po olaniu afterburnera. Drugi problem miałem na którymś z nowszych sterowników kilka miesięcy temu. W w3 i tylko w w3 momentami miałem dziwne przycinki. Ale wróciłem do sprawdzonych sterów i śmiga. Także półtora roku używania gpu amd, granie całkiem częste i dwa drobne faile, które namierzyłem i ogarnąłem szybko. Także z mojej perspektywy śmieszą mnie te ciągłe żale, jakie to amd ma zwalone stery i jaki to strach brać radka. To jest narracja ludzi z geforcami, albo rozczarowanych klientów, którzy przy pewnych okolicznościach - mniej lub bardziej ze swojej winy mieli jakieś problemy z radkiem. Naczytali się w sieci jaki to syf, łatka przypięta i cyk zwrot i ględzenie w sieci jaki to debilizm brać kartę amd i tylko na nv jest spokój. Jak pokazuje nasze forum na nv problemów też nie brakuje. I też zwykle z powodu użytkownika i syfu w systemie czy ustawieniach. Czy stery amd są mniej dopracowane jak od nv? Są. Ale to nijak ma się do opinii, że robią rzekomo cały czas jakieś problemy. To nie czasy rdna1, gdzie serio ciężko momentami było ogarnąć ten cyrk. 

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Killer85 napisał:

Natomiast w Diablo problemy są w postaci spadków do 60FPS niezależnie od ustawień
Myślę że gra nie lubi się z RX5600XT albo u mnie występuje jakiś konflikt(zapytałem w temacie o Diablo ale nikt nie odpisał)

Gameplay na 5600XT: https://www.youtube.com/watch?v=jdRsuNc0nWY

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kelam napisał:

 Także z mojej perspektywy śmieszą mnie te ciągłe żale, jakie to amd ma zwalone stery i jaki to strach brać radka. To jest narracja ludzi z geforcami, albo rozczarowanych klientów, którzy przy pewnych okolicznościach - mniej lub bardziej ze swojej winy mieli jakieś problemy z radkiem. Naczytali się w sieci jaki to syf, łatka przypięta i cyk zwrot i ględzenie w sieci jaki to debilizm brać kartę amd i tylko na nv jest spokój. Jak pokazuje nasze forum na nv problemów też nie brakuje. I też zwykle z powodu użytkownika i syfu w systemie czy ustawieniach. Czy stery amd są mniej dopracowane jak od nv? Są. Ale to nijak ma się do opinii, że robią rzekomo cały czas jakieś problemy. To nie czasy rdna1, gdzie serio ciężko momentami było ogarnąć ten cyrk. 

Do mnie pijesz?
Niczego nie hejtuje,nie odradzam,staram się rozwiązać problem,nie jestem fanatykiem zielonych

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nawet nie czytałem twoich ostatnich postów. Ogólnie w sieci to widzę - nawet na pepperku się prują co chwilę o te mityczne sterowniki. Tymczasem u mnie jest ok i wyjątkiem raczej nie jestem. Zaznaczam, że o wiele więcej miałem ogólnie inteli i geforców historycznie jak coś:szczerbaty:.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Killer85 napisał:

Tak,wczoraj
Bez zmian

HAGS i MPO wyłączone?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sideband napisał:

HAGS i MPO wyłączone?

Wyłączone
Multi-Plane Overlay nie bo mam goły sterownik 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Killer85 napisał:

staram się rozwiązać problem

Przejrzałem na szybko kilka wątków, gdzie ludzie płaczą nad działaniem D2R, wydaje się, że naczelną zasadą radzenia sobie jest wyłączenie wszelkich ograniczeń fps. Próbowałeś w Adrenalin dla tej gry ustawić na sztywno vsync off? (czyli "czekaj na odświeżanie pionowe": "zawsze wył.")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, GregM00 napisał:

Przejrzałem na szybko kilka wątków, gdzie ludzie płaczą nad działaniem D2R, wydaje się, że naczelną zasadą radzenia sobie jest wyłączenie wszelkich ograniczeń fps. Próbowałeś w Adrenalin dla tej gry ustawić na sztywno vsync off? (czyli "czekaj na odświeżanie pionowe": "zawsze wył.")

Nie próbowałem w Adrenalin(teraz mam tylko sterownik)
Próbowałem za to w grze i efekt jest taki że ze 115 chrupie na 90 i to widać jak z 75 na 60
Ogólnie z tego co zauważyłem w 1 i  2 akcie tego nie widać za to w 3 i 5 już tak

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Killer85 napisał:

Nie próbowałem w Adrenalin(teraz mam tylko sterownik)

To zainstaluj wersję z Adrenalin i sprawdź. Wyłączenie vsync w grze to niekoniecznie to samo, co wymuszenie tego na poziomie sterownika. W sensownych radach jest zwykle jakaś logika. Adrenalin to nakładka, która co najwyżej może się gryźć z Afterburnerem, nic innego to nie robi w trakcie gry, poza monitorowaniem osiągów. Idiotyczne rady to żadne rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, GregM00 napisał:

To zainstaluj wersję z Adrenalin i sprawdź. Wyłączenie vsync w grze to niekoniecznie to samo, co wymuszenie tego na poziomie sterownika. W sensownych radach jest zwykle jakaś logika. Adrenalin to nakładka, która co najwyżej może się gryźć z Afterburnerem, nic innego to nie robi w trakcie gry, poza monitorowaniem osiągów. Idiotyczne rady to żadne rady :)

Sprawdzę to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Killer85 napisał:

Sprawdzę to :)

Tu jest ponad półroczny wątek na forum Blizza, w którym jest esencja tego, co się przewija w innych miejscach:
https://us.forums.blizzard.com/en/d2r/t/low-fps-and-stuttering-on-high-end-specs/124850/68

Gra jest raczej zwalona, można próbować jakoś minimalizować dropy, nie czytałem wszystkiego, ale chyba przez zdjęcie ograniczenia na klatkach (w jednym z ostatnich postów ktoś pisze, że jemu pomogło ustawienie w grze zamiast 0 -> 300 fps limitu).

To co wspominał @KaBaSZo, występujący problem jest niezależny od rodzaju procka/gpu. Możesz to przejrzeć w poszukiwaniu jakichś jeszcze pomysłów, ale raczej piłeczka po stronie Blizzarda jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, GregM00 napisał:

To zainstaluj wersję z Adrenalin i sprawdź. Wyłączenie vsync w grze to niekoniecznie to samo, co wymuszenie tego na poziomie sterownika. W sensownych radach jest zwykle jakaś logika. Adrenalin to nakładka, która co najwyżej może się gryźć z Afterburnerem, nic innego to nie robi w trakcie gry, poza monitorowaniem osiągów. Idiotyczne rady to żadne rady :)

Sprawdziłem i bez zmian

2 minuty temu, GregM00 napisał:

Tu jest ponad półroczny wątek na forum Blizza, w którym jest esencja tego, co się przewija w innych miejscach:
https://us.forums.blizzard.com/en/d2r/t/low-fps-and-stuttering-on-high-end-specs/124850/68

Gra jest raczej zwalona, można próbować jakoś minimalizować dropy, nie czytałem wszystkiego, ale chyba przez zdjęcie ograniczenia na klatkach (w jednym z ostatnich postów ktoś pisze, że jemu pomogło ustawienie w grze zamiast 0 -> 300 fps limitu).

To co wspominał @KaBaSZo, występujący problem jest niezależny od rodzaju procka/gpu. Możesz to przejrzeć w poszukiwaniu jakichś jeszcze pomysłów, ale raczej piłeczka po stronie Blizzarda jest.

Przejrzę to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...