Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Killer85 napisał:

Nie 
Resizable BAR    Disabled

GPU jest w górnym slocie jak zwykle :D

To co masz w stopce to aktualne? B450?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, GregM00 napisał:

To co masz w stopce to aktualne? B450?

Owszem z wyjątkiem GPU bo RX6600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś problem na Vedze, że w teście przepustowości 3DMarka wychodziło mniej niż powinno, ale to było spowodowane wersją sterownika. Zobacz w GPU-Z, czy karta bangla x8 3.0.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Killer85 napisał:

Owszem z wyjątkiem GPU bo RX6600

eee, to fałszywy alarm, B450 nie ma PCIe 4.0, głupi program źle pokazuje. 8x ~1GB/s = ~8GB/s czyli ok

rBAR sobie włącz, będzie szersze okno do VRAM

 

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, GregM00 napisał:

eee, to fałszywy alarm, B450 nie ma PCIe 4.0, głupi program źle pokazuje. 8x ~1GB/s = ~8GB/s czyli ok

rBAR sobie włącz, będzie szersze okno do VRAM

 

Dokładnie tak
Włączę
pciu4ivv.jpg

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, ciekawe:
obraz.png.be8c798790b4964c0ee75b1ee73c431c.png

Tak czytam na szybko, że są BIOSy, które pozwalają wyciągnąć prędkości PCIe 4.0 dla 8 linii na B450.

GPU-Z chyba na zapas pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, GregM00 napisał:

Tak czytam na szybko, że są BIOSy, które pozwalają wyciągnąć prędkości PCIe 4.0 dla 8 linii na B450.

Stare BIOS-y dla Ryzenów 3000 max, nic interesującego.

1 minutę temu, GregM00 napisał:

Ha, ciekawe:

Co tam jest ciekawego? Wartość po lewej to maksymalny potencjał PCIe dla GPU, po prawej aktualny tryb (liczba linii i standard).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tomcug napisał:

Co tam jest ciekawego? Wartość po lewej to maksymalny potencjał PCIe dla GPU, po prawej aktualny tryb (liczba linii i standard).

Teraz jasne, dzięki za info, jakoś nie zwróciłem uwagi na znaczenie @ :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na B450 niektóre pogramy potrafię pokazywać bzdury w kwestii PCIe, u mnie CPU-Z (i nie tylko) uparcie twierdzi, ze mam wersje 4, której nie obsługuje ani płyta (A-pro nie max) ani procesor (r5 5500)?  

image.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się robić ciekawie na rynku kart. Radeon 7900xt spada na 849 usd o obniżce podobno myśli nvidia a intel sprzedaje arc 750 za 150 usd. To może być dobry rok na zakupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojtekz1973 

No coś ruszyło nawet u nas z 7900xtx, referat za 5k, niereferat od 5,5k. Red dragon za 5,8. Karty mają tak mocno zawyzone kwoty, że jest z czego schodzić. Coś gorzej za to z XT. Narazie widziałem merc za 4,5k i to tyle z ciekawych cen.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI RX 6600 Mech 2X
Screen z Gpu-z po grze w Sniper Elite 5
Faktycznie fabrycznie ustawiona jest agresywna krzywa
Wattman źle działa bo ustawiłem RPM na max 39% a ile było widać ale jest nawet cicho

mechse5y3isa.gif

clipboard011tfjp.jpg

 

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyna pamięci 128 bit robi swoje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Killer85 napisał:

Wattman źle działa bo ustawiłem RPM na max 39% a ile było widać [...]

Co do obrotów to ustawienia w Wattmanie działają tylko w pewnych warunkach pracy GPU. Jeśli temperatury zbyt szybko wzrastają albo zbliżają się do założonej temperatury docelowej, wtedy sterownik używa dla wentylatorów nastaw zapisanych w VBIOS (acoustic limit RPM, throttling RPM). Te ostatnie można zmodyfikować przez MPT i dopiero wtedy jest realna kontrola nad obrotami.

Realnie zmiany w samym Wattmanie mają sens, jeśli chce się szybciej wrzucić wyższe obroty. Zmniejszenie ich - praktycznie tylko przez zmiany w MPT.
 

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2023 o 18:09, GregM00 napisał:

eee, to fałszywy alarm, B450 nie ma PCIe 4.0, głupi program źle pokazuje. 8x ~1GB/s = ~8GB/s czyli ok

rBAR sobie włącz, będzie szersze okno do VRAM

 

U mnie z RX 5600 XT do tego płyta na B450 i R5 5500 i w niektórych grach z włączonym rBAR była masakra utylizacja GPU potrafiła spadać z 96% na 60% i gra mi przycinała a przy wyłączonym trzyma 96% i zero przycięć 

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, accountant napisał:

TEN RX 66600 JEST O 18% WOLNIEJSZY OD MOJEGO 5600XT = katastrofa!

Miałem też RX 5600 XT nie kręconego i nie podzielam Twojego zdania bo przypadku realnych gier jest nieco lepiej 

Na Rx 5600xt miałem niższy wynik 

4 godziny temu, GregM00 napisał:

Co do obrotów to ustawienia w Wattmanie działają tylko w pewnych warunkach pracy GPU. Jeśli temperatury zbyt szybko wzrastają albo zbliżają się do założonej temperatury docelowej, wtedy sterownik używa dla wentylatorów nastaw zapisanych w VBIOS (acoustic limit RPM, throttling RPM). Te ostatnie można zmodyfikować przez MPT i dopiero wtedy jest realna kontrola nad obrotami.

Realnie zmiany w samym Wattmanie mają sens, jeśli chce się szybciej wrzucić wyższe obroty. Zmniejszenie ich - praktycznie tylko przez zmiany w MPT.
 

Dzięki za wyjaśnienie 

Trzeba będzie coś pokombinować 

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Killer85 napisał:

Miałem też RX 5600 XT nie kręconego i nie podzielam Twojego zdania bo przypadku realnych gier jest nieco lepiej 

Na Rx 5600xt miałem niższy wynik 

Nie pamiętasz jaki miałeś wynik? Ja mam 7638 i wychodzi, że mieszczę się w średniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lokiju napisał:

Nie pamiętasz jaki miałeś wynik? Ja mam 7638 i wychodzi, że mieszczę się w średniej.

7544 najwyższy bez kręcenia a i 7325 się zdarzało

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wynik.... Oczywiście wynik suchy w timespy to nie wszystko, w grach raczej będzie szybszy taki 6600 niż te 5600XT ?

ja na 66XT miałem pod 10tys, 2tys to duża różnica.

Zresztą mam porównanie po wymianie na 60TI.  6600XT naprawdę wymiata, stosunek możliwości do ceny ma świetny. A jeszcze jak gra jest zoptymalizowana pod AMD, jak np AC Valhalla.

56/57XT ok, ale jednocześnie sporo większy pobór prądu i w 99% stare karty bez gwarancji. jasne, są firmy które sprzedają setkami nowe, z rosyjskich wojskowych magazynów, leżały.. pewnie, jak się kupi za 600zł to ok, ale jak wołali więcej niż za rocznego 6600 to bez sensu..

nie najgorzej ten mech wychodzi, jak dobrze kupiony, do ogarnięcia  wentylatory, tyle że mech ma chyba limity po blokowane, nie podkręcisz go choćbyś chciał !

killer, żonglujesz tymi kartami, dołóż te 100zł, kup 66XT i zobaczysz, z taką kartą zostaniesz na dłużej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, mimuszek napisał:

ale wynik.... Oczywiście wynik suchy w timespy to nie wszystko, w grach raczej będzie szybszy taki 6600 niż te 5600XT ?56/57XT ok, ale jednocześnie sporo większy pobór prądu i w 99% stare karty bez gwarancji. jasne, są firmy które sprzedają setkami nowe, z rosyjskich wojskowych magazynów, leżały.. pewnie, jak się kupi za 600zł to ok, ale jak wołali więcej niż za rocznego 6600 to bez sensu..

, nie podkręcisz go choćbyś chciał !

killer, żonglujesz tymi kartami, dołóż te 100zł, kup 66XT i zobaczysz, z taką kartą zostaniesz na dłużej.

 

Wynik jak wynik ale jednak w grach czuć różnicę
Dołożyć mógłbym ale znalezienie 6600XT za 1000zł. to nie jest łatwa sprawa...chyba że po koparce,faktura na firmę,gwarancja nie ze znanego sklepu
Nie kręcę...nie ma problemu

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za duże masz wymagania. a te co kupujesz, skąd wiesz że nie po koparce ?

to że ktoś wsadzi do kompa i zrobi zdjęcie o niczym nie świadczy..

mają gwarancję ? mają, często jeszcze ze 2 lata, więc..

do 1000 może i jeszcze trudno, ale za niewiele więcej już tak, trzeba się targować.

A jak jeszcze tego mecha ogarnąłeś, nie taki diabeł straszny, to większe pole manewru.. takie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, mimuszek napisał:

mają gwarancję ? mają, często jeszcze ze 2 lata, więc..

Po koparce czy nie mają normalna fakturę w pewnym sklepie nie na firmę-nigdy nie wiadomo
Powyżej 1000zł.też nie jest za ciekawie
Skąd wiem że po koparce?
Pytałem jednego typa o to i jaki dowód zakupu i się wygadał...wielu innych sprzedawców pytałem o dowody zakupu stąd wiem
Często gęsto nie mają 2 lat a i jak wspominałem faktura na firmę więc mina
Odradzano mi tutaj takie zakupy
 

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • FuryGPU - pojedynczy użytkownik opracował od podstaw własną kartę graficzną. Zaskakująco dobrze radzi sobie z grą Quake Ja mam wielki szacunek dla takich napaleńców, co ja umiem sam zrobić, ratuję stare komputery/laptopy/tablety/smartfony ze śmietnika i przywracam je do życia. Te które się nadają oczywiście  
    • Obie konstrukcje mają swoje zady i walety. Najlepiej przeanalizuj jakie masz potrzeby, popatrz testy i wybierz konstrukcje Ci odpowiadającą. Tutaj istotny jest indywidualizm. Podpowiem, że karta zielonych będzie lepsza do tytułów z RT.
    • Akurat panowie gram głównie na słuchawkach albo na głośnych głośnikach więc i tak nie słyszę chłodzenia więc raczej i tak jesli chodzi o chłodzenia to zostanę przy czymś za 200-300 zł max
    • U nas było powszechne oburzenie kiedy notorycznego oszusta z OLX skazano na 20 lat więzienia... takie kary powinny być za oszustwa/przestępstwa finansowe(w zależności od skali od kilku lat do nawet do dożywocia, jak w USA w przypadku piramid finansowych). Można się tylko domyślać ile tragedii życiowych spowodował taki bandzior(w białych rękawiczkach). Taki Marcin P. i jego małżonka nigdy nie powinni opuścić zakładu karnego.
    • No i to jest smutne, bo rozłożenie na lata pozwala myśleć, że pewnie pojawi się jakaś technologia, tanie magazyny ttd, Bo przy obecnych ja tego "net zero" nie bardzo widzę. Te jebnie, a jedyna dobra rzecz w tym, że pewnie nie dożyję najgorszego. Np. peerelowskie budownictwo (choć to z lat 90 nie lepsze). Wiadomo, można dokładać styropianu na ściany i lepsze okna, ale z wentylacją grawitacyjną czy układem pewnych rzeczy nie przeskoczysz bez wyburzenia i zbudowania na nowo. A tak mieszkają miliony ludzi. I nawet jak im pomontujesz pompy ciepła i sieć elektryczna tu uciągnie, to one będą ciągnąć gigawaty i z czegoś trzeba te gigawaty wygenerować, najwięcej w chłodnie i długie zimowe noce.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...