Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Phoenix. napisał:

AMD podmienilo juz sterowniki z nowym instalatorem ;)

Ojej, czyli to jednak wina AMD, a nie użytkownika i BIOSu? ;) 

Oni serio sami siebie podkopują... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, galakty napisał:

Ojej, czyli to jednak wina AMD, a nie użytkownika i BIOSu? ;) 

Oni serio sami siebie podkopują... 

Standardzik, nie znam producenta który by nie cofał/podmieniał po cichu sterowników czy biosów.

po prostu trzeba zawsze dać kilka dni beta testerom po każdym nowym sterowniku i człowiek lepiej śpi :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był przytyk do fanatyka AMD z tego forum ;) Wszystko wina usera albo BIOSu, nigdy AMD :D 

Co do samych sterów czy aktualizacji to zgadzam się, czy to AMD, NV czy Microsoft - poczekać, nie instalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po instalacji od pierwszego dnia i Zero problemów działają stabilnie jak skała . jedynie co na wcześniejszych sterach musiałem wyłączyć akcelerację w chrome bo powodowało migotanie ekranu podczas oglądania YT i powodowało black screeny . ( to samo uczyniłem na tych najnowszych - działaja stabilnie ) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, galakty napisał:

To był przytyk do fanatyka AMD z tego forum ;) Wszystko wina usera albo BIOSu, nigdy AMD :D 

To widzisz, nie siedzę tak głęboko w tych postach żeby to wyłapać :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenix. napisał:

AMD podmienilo juz sterowniki z nowym instalatorem ;)

Instalator ten sam, zmienili domyślne opcje na bez przywracania do ustawień fabrycznych (zmiana jednej wartości w pliku xml). Niemniej teoria spisku się kręci ?

 

1 minutę temu, Ozzbi napisał:

jedynie co na wcześniejszych sterach musiałem wyłączyć akcelerację w chrome bo powodowało migotanie ekranu podczas oglądania YT i powodowało black screeny

To ciekawe, bo na tych nowych sterach ja akcelerację w Chromie z powrotem włączyłem do testów i migotania nie mam (a było w górnej części ekranu na wcześniejszych sterownikach). Być może kwestia wersji przeglądarki a nie sterownika, staram się aktualizować na bieżąco do najnowszej, a nie sprawdzam każdorazowo jak z tą akceleracją wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, GregM00 napisał:

Instalator ten sam, zmienili domyślne opcje na bez przywracania do ustawień fabrycznych (zmiana jednej wartości w pliku xml). Niemniej teoria spisku się kręci ?

 

 

Czytalem co innego no ale ok, nawet jak zmienili jedna wartosc to nie zmienia faktu, ze wydali bubla za ktorego sa odpowiedzialni i zadnych spiskow nie ma tylko fakty, a fakty sa takie ze kolejny raz dali dupy ;)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u zielonych wpadek nie było ??? - zdarzają się każdemu ( nawet na forum było na jednych z ostatnich sterów u zielonych ludzie opisywali problemy ) . Nie zmienia zmienia faktu ze AMD ma częstsze problemy niż Nvidia . Za co można chwalić AMD ze wolniej się starzeją niż konkurencja co już widać po wydaniu RTX 40xx 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Phoenix. napisał:

Czytalem co innego no ale ok, nawet jak zmienili jedna wartosc to nie zmienia faktu, ze wydali bubla za ktorego sa odpowiedzialni i zadnych spiskow nie ma tylko fakty, a fakty sa takie ze kolejny raz dali dupy ;)

To tak dla pewności, bo sprawdzałem czy coś faktycznie zmienili i czy mam ponownie instalować. Po lewej nowy, po prawej stary, diff taki jak w Total Commanderze, porównanie zawartości plików w katalogach:
DWkxRqM.png

Diff tego pojedynczego xml'a:
YzVkORI.png

Sprawdziłem co to robi (zmiana tej pojedynczej wartości), inne opcje instalacji są domyślnie zaznaczone.

To takie obejście dla tych, którzy klikają na ślepo, bez czytania co jest na ekranie :) albo nie rozumieją, o co chodzi. Jasne, że instalator sterownika powinien być pomyślany pod najgłupszego usera (to nie przytyk do kogoś :szczerbaty:) i pod tym względem to wyraźnie wtopa AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7900XTX z gwarancją warto brać za 4500? Ogłoszenie na Fejsie, niedaleko mnie więc odbiór osobisty mam uzgodnieniy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena bez zarzutu... podejrzanie niska :E

  • Like 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, tomcug napisał:

Cena bez zarzutu... podejrzanie niska :E

Tylko podejrzalem testy, strasznie nierówna jest ta karta(taka nieudana).

 

Nie sądziłem, że 4090 będzie aż takim potworem, przecież on niszczy 7900xtx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, fabiax napisał:

Tylko podejrzalem testy, strasznie nierówna jest ta karta(taka nieudana).

 

Nie sądziłem, że 4090 będzie aż takim potworem, przecież on niszczy 7900xtx

Nieudanosc to się liczy przez pryzmat kasy. 7900xtx bez problemu można znaleźć taniej niż 4080, a ty do 4090 porownujesz... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, fabiax napisał:

Tylko podejrzalem testy, strasznie nierówna jest ta karta(taka nieudana).

Bo jak to u AMD bywa - trzeba czekać dłużej na sterowniki dopracowane z myślą o większej ilości gier. Tak samo było na serii RX 6000, gdzie od momentu premiery wydajność tych kart w wielu grach wyraźnie wzrosła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fabiax napisał:

7900XTX z gwarancją warto brać za 4500? Ogłoszenie na Fejsie, niedaleko mnie więc odbiór osobisty mam uzgodnieniy

Referent? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dirian napisał:

Bo jak to u AMD bywa - trzeba czekać dłużej na sterowniki dopracowane z myślą o większej ilości gier. Tak samo było na serii RX 6000, gdzie od momentu premiery wydajność tych kart w wielu grach wyraźnie wzrosła.

To są różne rzeczy. AMD ma praktycznie pełną wsteczną zgodność w modelu ISA, wszelkie optymalizacje shaderów w grach dla wcześniejszej rodziny są optymalne dla kolejnej. Są jakieś pojedyncze wyjątki, typu szybsze przetwarzanie w RDNA3 w konkretnych sytuacjach, ale to raczej nie zmienia prawidłowości.

Sterowniki (kolejne) próbują uzyskiwać wydajność w inny sposób, nie "per gra", ale przez lepsze zarządzanie energią GPU, czyli w sposób ogólny. Plus wszystkie rzeczy związane z kompilacją shaderów, kolejkowaniem itp. Znów rzeczy ogólne, albo związane z konkretnym API.

Seria RX6000 od startu korzystała z gotowych optymalizacji "per gra" z Navi, a Navi z GCNów.

Z RDNA3 znów chodzi o to co zawsze u AMD, co wymaga czasu - o lepsze zarządzanie energią. Dlatego karty AMD w dłuższej perspektywie zyskują - bo optymalizacje "per gra" są (jak na razie) wspólne - wsparcie "per gra" nie wypada ze starszych rodzin. I zwykle długofalowo jest co poprawiać ? jeśli idzie o optymalizację energetyczną - jak chociażby pokazuje aktualny sterownik (a to już 2 lata z RDNA2).

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale optymalizacje pod kątem konkretnych gier też się pojawiają, np. jakiś czas temu połatali niektóre gry DirectX 11, np. God of War czy Days Gone, gdzie wcześniej był dramacik, a po zmianach jest względnie dobrze. Optymalizacje wydajności RT też nie pierwszy raz się pojawiają, kiedyś na RX 6800 XT wyraźnie przyspieszył Control z RT, a pewnie nie tylko, bo wszystkich gier oczywiście nie sprawdzam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi to pachnie optymalizacją pod API, niż ślęczenie nad X liczbą starych gier. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba nawet AMD coś mówiło o przepisaniu sterownika dla DX11.

Przypomniało mi się, tak dokładnie było, coś takiego sporo wyjaśnia:
https://bagelnl.my.id/NzDXSwitch
Można w oparciu o modyfikację rejestru decydować, której wersji sterownika używać (bo to są różne dll'ki): nowej (DXNavi - domyślnie tylko RDNA2) czy tej starej (pozostałe GPU).
Na nowej mogą być jakieś glitche (to by wskazywało, że tylko zgrubnie to kontrolowali w grach), wtedy można przełączyć na starą. I odwrotnie, można spróbować używać tej nowej na wcześniejszych rodzinach.

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, GregM00 napisał:

Bardziej mi to pachnie optymalizacją pod API, niż ślęczenie nad X liczbą starych gier. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba nawet AMD coś mówiło o przepisaniu sterownika dla DX11.

Nic takiego nie miało miejsca, globalnie DX 11 nie zostało poprawione.

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, tomcug napisał:

Nic takiego nie miało miejsca, globalnie DX 11 nie zostało poprawione.

Ja nie gdybam, są dwa różne sterowniki DX11: stary i nowy, który pojawił się w połowie 2022r.
BMWdgLl.png

Tu zgodnie z tymi dll'kami jest info, że sterownik do DX11 został przepisany od podstaw: https://videocardz.com/newz/amd-has-rebuilt-its-directx11-driver-from-the-ground-up-10-better-performance-on-average

Wszystkie te lepsze osiągi gier DX11 są związane z użyciem nowego sterownika.

Edytowane przez GregM00
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, GregM00 napisał:

Tu zgodnie z tymi dll'kami jest info, że sterownik do DX11 został przepisany od podstaw

Czy został przepisany od podstaw, tego nie wiem, a marketingowe teksty mnie nie interesują. Faktem jest natomiast to, że wzrosty wydajności CPU są w konkretnych grach, nie globalnie.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tomcug napisał:

Czy został przepisany od podstaw, tego nie wiem, a marketingowe teksty mnie nie interesują. Faktem jest natomiast to, że wzrosty wydajności CPU są w konkretnych grach, nie globalnie.

Dobra, są 2 różne biblioteki DX11. Do czerwca 2022 była w sterowniku tylko jedna. Naprawdę uważasz, że AMD zrobiło fake'owy plik? Nie wiem tylko pod kogo, bo kto grzebie w plikach sterownika? No i po co? Co chcą ukryć? :) Jakaś teoria spisku na poczekaniu?
Przyjmij czasem fakty jakie są i po sprawie. Tak jak wkleiłem link wcześniej, można wpisem do rejestru wskazać, która z obu dll'lek ma być w użyciu i będą inne osiągi (stare albo te poprawione).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tomcug napisał:

Czy został przepisany od podstaw, tego nie wiem, a marketingowe teksty mnie nie interesują. Faktem jest natomiast to, że wzrosty wydajności CPU są w konkretnych grach, nie globalnie.

Bruno sam wspominał dawno temu, że tego nie zrobią ;) Inaczej już by tam DCL śmigał jakby od podstaw DX11 klepnęli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, GregM00 napisał:

Dobra, są 2 różne biblioteki DX11. Do czerwca 2022 była w sterowniku tylko jedna. Naprawdę uważasz, że AMD zrobiło fake'owy plik? Nie wiem tylko pod kogo, bo kto grzebie w plikach sterownika? No i po co? Co chcą ukryć? :) Jakaś teoria spisku na poczekaniu?

Ja żadnych spisków nie szukam, co najwyżej Ty doszukujesz się w moich wypowiedziach czegoś, czego tam nie ma. Napisałem wyraźnie - nie ma globalnej poprawy w grach DX 11, są natomiast w konkretnych grach i to jest fakt. A czy "przepisali sterownik od podstaw", jak się chwalą marketingowo, tego sprawdzić nie jestem w stanie, wiadomo tylko, że coś się zmieniło, skoro jest nowa wersja pliku.

Edytowane przez tomcug
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersje pliku to ja Ci mogę zmienić w hexie w 30sek :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...