Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam monitor z freesync premium (s2721dgf) , i gsync jak i freesync działa tak samo, to znaczy bezproblemowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Fikołek napisał:

Mając monitor z tzw. Freesync premium lepiej brnąć w 7900xtx /xt czy też to bez różnicy jaki producent?

Jak jest to w miare nowy monitor to g-sync pomimo braku certyfikacji powinien zadzaiłac bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz znalazłem że jest NVIDIA G-SYNC Compatible.Bardziej interesowało mnie czy ten freesync premium dałby jakieś bonusy z kartą od czerwonych, jak to jest bez różnicy to ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2022 o 14:31, frog67 napisał:

Problemy z temperaturami widać nie dotyczą XT 

U kolegi w trakcie grania 58-61°C

na hot-spot - 77°C

Kultura pracy też bez zarzutu coś tam lekko słychać ale to nie problem, kultura jest dobra.

 

Potwierdzam, XT nie ma tego problemu(referencyjne i niereferencyjne)

 

XTX mają wadliwe te hot spoty 100-115 stopni, masakra kerwa place tyle za sprzęt i wadliwy . To co oni za gówno robią 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie refy to średniaki i warto dopłacić do nierefa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy refy 7900XT tez miały problem z hotspotem czy dotyczyło to tylko XTX? Nie mogę znaleźć jednoznacznego info na szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu się tak upieracie na referenty? Po co kombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, MJRegul napisał:

Panowie czy refy 7900XT tez miały problem z hotspotem czy dotyczyło to tylko XTX? Nie mogę znaleźć jednoznacznego info na szybko.

AMD bardzo wysoko ustawiło bezpieczna temperaturę (dotyczy zarówno Radków i ryzenów), jednakże power limit na XT jest dość rozsądny na ten układ i dlatego praktycznie żadna karta z XT nie ma problemów z temperaturą (o ile masz wentylację w obudowie). Z xtx jest inaczej, bo zarówno były uszkodzone referaty, jak i niereferaty z power limitem podniesionym przez "dystrybutora"

 

Edytowane przez sonio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z temp hotspot miały referenty XTX, ale mają je też niereferenty bo tutaj na forum ostatnio był temat o Asrock Taichi i ktoś jeszcze wspomniał o swoim Powercolor red devil.
Samo podniesienie powerlimit do tych 400W nie jest problemem, bo w testach karty są chłodne, raczej jakieś wadliwe chłodzenie lub montaż zależne od sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD ustawiło temperaturę 110 stopni jako normalną. Jak nierównomiernie obciążysz układ, nawet na poprawnej karcie możesz uzyskać jakieś skrajne częstotliwości/napięcia, szczególnie jak będziesz miał gorąco w obudowie. Tak działa to z ryzenem, bez problemu w grze udało mi się uzyskać na 7700x temperatury pokroju 96 stopni. A po korekcie częstotliwości i napięcia i zmiany sposobu chłodzenia, nagle 70 stopni. Więc 110 stopni na XTX o którym pisały te 2 osoby może zdradzać że te karty są uszkodzone, ale równie dobrze nie. Bez dokładniejszej analizy tego problemu nie sprawdzisz. Jakby te osoby miały inne karty XTX i by wyszło że działają inaczej to bym się zgodził że są uszkodzone. Inaczej to tylko gdybanie, nie wiedząc co ci ludzie mają za warunki.

Edytowane przez sonio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zmienia faktu, że jak masz kartę, która poleci na 110st to będzie zbijać zegar i rozkręcać wentylatory. Różnica temperatur powinna wynosić ~20st i taka też jest w testach tych samych kart, które wymieniłem.

W nowych ryzenach modele X dobijają do max temp z racji, że mają wyższy rating TDP 105W vs 65W. Jakbyś puścił swojego 7700X na Eco to on przejdzie na 65W i temp drastycznie spadną a wydajność prawie nic (test 7700 vs 7700x).
Nie chce skłamać, bo nie mam czasu tego weryfikować ale do tej pory było inaczej w kwestii TDP modeli z i bez X oraz inaczej jeżeli chodzi o limity PPT, TDC, EDC tzn., że limity były ustawione per model a teraz są per TDP.
Tu masz tabelke . Mam 7600 i nie udało mi się w stress testach dobić do limitów TDC i EDC, tylko do PPT (na 5600 byłem w stanie to zrobić), bo one są widocznie dobrane pod 7900.

W przypadku kart graficznych nie ma takich możliwości manipulacji, żeby zlikwidować problem 110st, dlatego to jest wada sprzętowa.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RDNA3 jest wadliwe i nie ma co się tutaj spierać. Wysoki pobór prądu, temperatury, różnica hot spot. 

Oczywiście AMD powie że tak ma być i jest bezpiecznie, ale jak ktoś wydaje tyle kasy na GPU to oczekuje poprawnego działania i komfortu. I nawet nie chcą zrobić refreshu by wyeliminować te problemy, chcą chyba żeby ich NV zmiotła do końca.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

31 minut temu, KaBaSZo napisał:

. Jakbyś puścił swojego 7700X na Eco to on przejdzie na 65W i temp drastycznie spadną a wydajność prawie nic (test 7700 vs 7700x).

No nie. Nie zrozumiałeś o czym pisałem. Ja robiłem bez problemu 96 stopni na eco mode 65w z co-20. Wystarczy obciążyć tylko wybiórczo procesor i nie dać odpowiedniego chłodzenia (nie mówię tu o samej wieży-bo.mam spoko noctue, ale np. ja miałem kiepskie odprowadzanie ciepła z obudowy), a takty zostawić na auto. W takim układzie miałem raportowane od 5,7ghz do nawet 6ghz maksymalny zegar. I to samo podejrzewam że może być przy XTX, braki w odprowadzaniu ciepła i ekstremalne ustawienia limitów sprzyjają takim 110 hot spot.oczywiscie nie mówię że to nie są wadliwe sztuki, ale po prostu stwierdzam fakt że jest możliwość że winna jest słaba wentylacja samego kompa, bo specyfika tej karty dopuszcza takie chore temperatury.

 

W skrócie: tak to.moga być wadliwe sztuki kart, jednakże wszystkie nieprawidłowości z odprowadzeniem ciepła mogą wywoływać hot spot 110 stopni. Tylko o tym pisałem i tylko o to mi chodzi.

 

PS najprostszym sposobem by sprawdzić moją teorię byłoby spisanie maksymalnego zegara po grze w którym wystąpił hot spot 110 stopniu i wprowadzenie maksymalnego zegara np. 50-100Mhz niższego i przetestowanie jest w tych samych warunkach.

Edytowane przez sonio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam sobie platformę powoli. Chciałem dla zabawy nie iść w nvidie tylko pobawić się ryżym 7950x3d i 7900xtx. Jednak brak odpowiednika dlss bardziej mnie zawiódł niż kiepskie wyniki w rt. Jakość fsr nie jest akceptowalna przy dlss.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sonio Ok. Tylko w przypadku karty gościu miał ok. 50-stopniowy rozstrzał między temp gpu (65st) a hotspot (110) tak jak wszystkie wadliwe karty.

@eagle Co takiego jest złego w jakości FSR? To raczej zależy od gry, w forzie FSR wypada nieźle (https://www.youtube.com/watch?v=w85M3KxUtJk). DLSS 3 też ma swoje bolączki.
Nie jestem fanem żadnej techniki. Mógłbyś rozwinąć?

 

 

Edytowane przez KaBaSZo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie oceniać te techniki na YT ? Gdybys porównał dwie obok siebie to bys wiedział jakie bolączki ma FSR i dlaczego DLLS lepiej wypada a nie wrzucał filmy z YT ;) 

FSR porównujesz z generatorem klatek ? lol To chyba powinno się z DLSS 2.0 porównywać 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając że DLSS jest lepsze, to występuje w większej ilości gier.

W Forza jak jedziesz 300 km/h to i tak nie zwracasz uwagi na jakość techniki, fajny argument... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLLS 2.0 jest w ponad 250 grach a FSR 2.X chyba w ok 60tyt jak sprawdzałem ost statystyki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Phoenix. napisał:

Fajnie oceniać te techniki na YT ? Gdybys porównał dwie obok siebie to bys wiedział jakie bolączki ma FSR i dlaczego DLLS lepiej wypada a nie wrzucał filmy z YT ;) 

FSR porównujesz z generatorem klatek ? lol To chyba powinno się z DLSS 2.0 porównywać 

FSR i dlss oceniam u siebie. Nic nie wiem że fsr inaczej wygląda na radku i gforce ;-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tomcug napisał:

Bo nie wygląda ;)

Tomek może niektórzy to jak audiofile? ;-) 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, tomcug napisał:

Bo nie wygląda ;)

Ogólnie nie ale swego czasu był problem z którąś wersją sterownika nV i pojawiały się spore braki w obrazie FSR na kartach nV. Stąd się wzięła ta burza, że FSR na AMD wygląda lepiej od FSR na nV ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, eagle napisał:

FSR i dlss oceniam u siebie. Nic nie wiem że fsr inaczej wygląda na radku i gforce ;-)

 

Ale to nie była odp do ciebie wiec ? 

Widziałeś pod jakim postem robiłem odp i kto wrzucał porównanie na YT i pisał o porównaniu FSR do DLSS3 ;)  Chyba przeoczyłeś ten fakt.

Ja tez nic nie wiem, to ty z tym wyleciałes jak Filip z konopi bo nic na temat jakości tej samej techniki na innych kartach nie pisalem tylko o porównaniu FSR z DLSS w tej samej grze ?

2 godziny temu, KaBaSZo napisał:

@sonio Ok. Tylko w przypadku karty gościu miał ok. 50-stopniowy rozstrzał między temp gpu (65st) a hotspot (110) tak jak wszystkie wadliwe karty.

@eagle Co takiego jest złego w jakości FSR? To raczej zależy od gry, w forzie FSR wypada nieźle (https://www.youtube.com/watch?v=w85M3KxUtJk). DLSS 3 też ma swoje bolączki.
Nie jestem fanem żadnej techniki. Mógłbyś rozwinąć?

 

 

@eagle Zacytuję żebyś nie przeoczył ;) 

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...