Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Są sterowniki 23.4.1 i na razie chyba spasuję tę wersję:

 
Cytat

 

Known Issues
  • High idle power has situationally been observed when using select high-resolution and high refresh rate displays on Radeon™ RX 7000 series GPUs.
  • Video stuttering or performance drop may be observed during gameplay plus video playback with some extended display configurations on Radeon™ RX 7000 series GPUs.

 

  •  
Oba problemy potwierdzam. Co du zużycia energii to jeśli ktoś ma monitory 144 i 60 radzę obniżyć ten pierwszy do 120Hz, co ścina zużycie energii z 80 do 40W na 7900XT. Jako tymczasowy fix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2899 zł bym brał, ale jednak troszkę za drogo. Czekam na 4070, zamówię, najwyżej odeślę i będę polował na promo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pożegnałem swojego MSI MECH 2X RX6600
Spytacie dlaczego?
Otóż wszystko było w porządku oprócz tych wysokich zegarów w IDLE(ustawiałem tak jak mi tutaj radzono)oraz te ścinki w Diablo Ressurected
Poza tym nie mogę nic złego powiedzieć
Dziękuję wszystkim za pomoc a w szczególności @GregM00
Posiada sporą wiedzę na temat kart AMD i wiele cierpliwości :)
---

Tutaj nowy nabytek :D
Nowy bios obniża obroty do ok.1000 z 1600 RPM
Karta jest cicha
clipboard01kuicl.jpg

photo_20230406_15152444erk.jpg

photo_20230406_151600jainv.jpg

photo_20230406_151649xwcdu.jpg

Edytowane przez Killer85
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Thunderstorm1 napisał:

Za 2899 zł bym brał, ale jednak troszkę za drogo. Czekam na 4070, zamówię, najwyżej odeślę i będę polował na promo.

Wstępne "przecieki" mówią o jakiej wydajności? 3090-3080 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z PowerColor RX 6700XT Hellhound 12GB. Na sterownikach Adrenalin 23.3.2 (publikacja 15.03.2023) wszystko jest ok. Po aktualizacji do wersji 23.4.1 (publikacja 03.04.2023) w każdej grze mam pokaz slajdów, około 2-3 fpsy i użycie karty graficznej 0%. System Windows 11 pro. Czy ktoś wie czy jest jakieś rozwiązanie? Czy pozostaje nie aktualizować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była zasada, jak działa to się nie zmienia. Najlepiej wróć do starszych bo błąd może być niekoniecznie w samym sterowniku co w windowsie samym (jakaś niekompatybilność).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta prawdopodobnie odżyje jak się wybierze ustawienia niestandardowe w zakładce wydajność ale wiadomo tak nie powinno być wszystko powinno śmigać od razu bez kombinowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli zastanawiam się nad zamianą mojego Fury na coś mocniejszego do grania w 3440x1440 lub 4k.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z Sapphire, cicho i chłodno.

Czy któryś z 7900 XT jest szczególnie wart polecenia?

Sapphire Pulse Radeon RX 7900 X ~ 4300zł https://www.net-s.pl/produkt/kara-graficzna-sapphire-rx7900xt-20gb-pulse-gaming-oc-11323-02-20g-1424249;20-c-10 (nie wiem czemu też jest droższy o 500zł: https://www.net-s.pl/produkt/sapphire-technology-karta-graficzna-radeon-rx-7900-xt-pulse-20gb-gddr6-320bit-2dp-2hdmi-1427325)
XFX Radeon RX 7900 XT Speedster MERC310 GAMING ~ 4700zł - https://www.net-s.pl/produkt/xfx-radeon-rx-7900-xt-speedster-merc310-gaming-rx79tmercu9-1423851
POWERCOLOR Hellhound Radeon RX 7900 XT ~ 4700zł - https://www.net-s.pl/produkt/powercolor-tul-powercolor-hellhound-radeon-rx-7900-xt-20gb-gddr6-320-bit-1418987

ASROCK AMD Radeon RX 7900 XT Phantom Gaming ~4600z - https://www.net-s.pl/produkt/asrock-amd-radeon-rx-7900-xt-phantom-gaming-20gb-oc-gddr6-320-bit-3xdp-1xhdmi-1418997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam nie kupować niczego z tego sklepu - a dlaczego to sobie już przeklikasz :) 

17 godzin temu, Pazura7 napisał:

Powoli zastanawiam się nad zamianą mojego Fury na coś mocniejszego do grania w 3440x1440 lub 4k.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z Sapphire, cicho i chłodno.

Czy któryś z 7900 XT jest szczególnie wart polecenia?

Sapphire Pulse Radeon RX 7900 X ~ 4300zł https://www.net-s.pl/produkt/kara-graficzna-sapphire-rx7900xt-20gb-pulse-gaming-oc-11323-02-20g-1424249;20-c-10 (nie wiem czemu też jest droższy o 500zł: https://www.net-s.pl/produkt/sapphire-technology-karta-graficzna-radeon-rx-7900-xt-pulse-20gb-gddr6-320bit-2dp-2hdmi-1427325)
XFX Radeon RX 7900 XT Speedster MERC310 GAMING ~ 4700zł - https://www.net-s.pl/produkt/xfx-radeon-rx-7900-xt-speedster-merc310-gaming-rx79tmercu9-1423851
POWERCOLOR Hellhound Radeon RX 7900 XT ~ 4700zł - https://www.net-s.pl/produkt/powercolor-tul-powercolor-hellhound-radeon-rx-7900-xt-20gb-gddr6-320-bit-1418987

ASROCK AMD Radeon RX 7900 XT Phantom Gaming ~4600z - https://www.net-s.pl/produkt/asrock-amd-radeon-rx-7900-xt-phantom-gaming-20gb-oc-gddr6-320-bit-3xdp-1xhdmi-1418997

Polecam nie kupować niczego z tego sklepu - a dlaczego to sobie już przeklikasz :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Pazura7 napisał:

Czy któryś z 7900 XT jest szczególnie wart polecenia?

Której byś nie wybrał - wybierz inny sklep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info dotyczące sklepu, miałem przeczucie że coś jest nie tak z tym sklepem.
Czy jest jeszcze jakiś niepolecany sklep?

Czyli ogólnie nie ma jakiś większych różnic i brać to do mi bardziej odpowiada?
Podkręcać nie będę, więc wersja nitro chyba nie ma sensu.

Edytowane przez Pazura7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ze zużyciem energii w idle. Oficjalny program do obsługi podaje jakieś 35W, ale jeśli nie leci jakiś film na YT czy coś to wg GPU-Z i HWINFO zużycie spada w idle do 15W.

Jednak tylko pod jednym warunkiem: odłączenia TV z salonu. Pozostaje główny monitor 144Hz + drugi 60Hz. Z tymi dwoma nie ma problemów zużycia energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysoki hotspot to standard u AMD. Moja ostatnia karta od AMD to 5700XT z hotspotem 110.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym poborem mocy w idle dziwna sprawa - do tej pory unikałem kart AMD, właśnie ze względu na to, że często wystarczał drugi monitor i/lub jutub 1080p60 (lub wyżej) i pamięć wskakiwała na max, pobór mocy rósł o kilkanaście watów.
Teraz mam szafira RX6700 i o dziwo karta zachowuje się kulturalnie, są skoki taktowania pamięci, ale < 1000 MHz, nie na max, pobór mocy ciut większy od nVidii (ale na tyle niski, że wentylatory nie startują) - nie mam pojęcia czy to kwestia karty jako takiej, sterowników, czy jeszcze czegoś innego...

Przy okazji odnośnie szafirka: ustawienie "na oko" (wentyle ~1050 RPM), bez szukania max stabilnej wartości, dwie godziny grania w Cyberpunka (1440p high + FSR Q) i wygląda to tak:

3Jecz9P.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano podczas YT pamięć wskakuje i się robi 40W, to prawda.

Taka ciekawostka. Jeśli ktoś się bawi z OC/UV kart, to Black Desert Online na ustawieniach ultra (które gra podpowiada są nie do grania, ale do strzelania sexy screenów tylko) jest świetnym testem. Oficjalny stress test przechodzi, Port Royal przechodzi, wchodzę do BDO i bum czarny ekran tuż po wyborze serwera. Na stocku zero problemów.

U mnie hotspot jest około 70-80*, memory junction dochodzi do 86 podczas benchmarków.

Też u was nie ma opcji wyświetlania poboru mocy przez MSI Afterburner?

Edytowane przez charon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi w idle na 67xt  " gpu chip power draw"  pokazuje 5W  gdzie na 3060ti miałem cały czas 16-18W

przy samym youtubie :

obciazenie.jpg

do gier itd mam zrobione małe UV, z 1200 na 1135 ( na 1100 chodziło wszystko, poza AC Valhalla ) pamięci podniesione na 2100, wentylatory wyłączony pasywny, ledwo się kręcą , temp nie przekraczają 60st, hot spot 70.

bez UV też karta praktycznie niesłyszalna ( nitro+ ) , ale temperatury sporo wyższe, tu hot spot potrafił dochodzić pod 90 i dopiero wtedy wentylatory na fabrycznej krzywej reagują, na moment wyższe obroty i zbijają temperaturę...

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pobór mocy w idle został ogarnięty ogólnie czy nadal trzeba się bawić w cru aby to ręcznie ogarnąć? :E 

druga sprawa czy np na takim 6950xt da się zrobić pobór 220-230w max przy zachowaniu normalnej wydajności czy poniżej jakiegoś tam napięcia zejść nie można? jaki jest limit :> 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie CRU pomagał ale musiałem resetować sterownik kilka razy dziennie aby było dobrze 

Szukaliśmy rozwiązania ale nie znaleźliśmy przyczyny problemu u mnie 

Wróciłem do zielonych 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Send1N napisał:

A pobór mocy w idle został ogarnięty ogólnie czy nadal trzeba się bawić w cru aby to ręcznie ogarnąć? :E 

druga sprawa czy np na takim 6950xt da się zrobić pobór 220-230w max przy zachowaniu normalnej wydajności czy poniżej jakiegoś tam napięcia zejść nie można? jaki jest limit :> 

100W grubo. Możesz być pierwszy, który to sprawdzi :D.
W watmanie ustawia się tylko max freq i volt więc to różnie wychodzi. Jak zmniejszysz voltage to nie osiągniesz już takiego samego maksymalnego boosta jak na stocku, musiałbyś jeszcze podbić zegar ale z drugiej strony jak odpalisz grę to może być też tak, że będziesz miał wyższy zegar po samym obniżeniu napięcia (gdy na stocku jest niższy od boosta ze względu na PL).
U AMD ten dobór freq/volt to jest czarna magia i wszystko zależy od obciążenia karty.
Może ktoś ma inne doświadczenia, ale ja nie zanotowałem utrzymania zegara przy samym obniżaniu napięcia. Karta nie wchodzi już tak wysoko ale różnice są małe, bo u mnie dla volt na 90% jest -50Mhz na rdzeniu.
Stąd też ciężko o jakiś sztywny PL. Sam zbijałem pobór na furmarku z 250W na 200W ale w takim wieśku i tak mam 240W (moja karta robi 272W max). Musiałbym jeszcze obniżyć zegar do tego co w tej grze mam na stocku (~2250 bo dobija tu w PL), żeby zejść do 200W.

Mam 6800XT.

Edytowane przez KaBaSZo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://imgur.com/a/xRulBIg chłop z forum już zrobił 213w 64c na referencie 1500rpm pisał ze stracił 3-6% względem stock :E wygląda ciekawie dla mnie absolutny max to 250w więc zapas jest na coś cięższego niż superposition w razie W.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...