Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Phoenix. napisał:

Porownywalne do DLSS masz juz FSR, FSR 3.0 to jest odpowiedz na FG czy jak kto woli DLSS3.

Warto się tym zainteresować i wziąć kartę AMD zamiast Nvidii? 

Nie ukrywam że patrzę na Nvidie głownie przez to ich FG gdyż nie przeszkadzają mi wady tego rozwiązania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Raven07 napisał:

Warto się tym zainteresować i wziąć kartę AMD zamiast Nvidii? 

Nie ukrywam że patrzę na Nvidie głownie przez to ich FG gdyż nie przeszkadzają mi wady tego rozwiązania :)

FSR 3.0 nie wiadomo kiedy będzie i jak będzie działać.
Zanim pokażą się gry z tym czymś to NV zacznie coś mówić o DLSS 4. 
Technologicznie mają bardzo duże opóźnienie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Raven07 napisał:

Warto się tym zainteresować i wziąć kartę AMD zamiast Nvidii? 

Nie ukrywam że patrzę na Nvidie głownie przez to ich FG gdyż nie przeszkadzają mi wady tego rozwiązania :)

Nie warto, niedopracowane sterowniki kilka msc po premierze, kiepski pobor pradu na tle nvidia, kiepskie RT, zbyt wysoka cena za to co oferuje karta jako całokształt, FSR okazalo sie duzo gorsze od DLSS i tak samo bedzie z FSR 3.0. Nie mowiac juz o opoznieniu AMD w stosunku do tego ile gier juz oferuje dzis DLSS3.

Sam czekalem po sprzedazy 6900XT na 7900XTX ale niestety nie bylo tak pieknie jak to AMD reklamowalo.

Najbardziej zawiodl pobor pradu gdzie RDNA2 dobrze wypadalo na tej plaszczyznie.  A mialo byc w RDNA3 cuda wianki ;)

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, RTX4090 napisał:

Technologicznie mają bardzo duże opóźnienie 

Najgorzej wypadają pod względem RayTracingu - jeżeli nie wymyślą jakiegoś wunderwaffe to w porównaniu do RTX 5090 nastąpi klęska absolutna. Z RX 8900 XT(X) nie będzie co zbierać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do wyboru 6950xt vs 4070 w tej samej cenie w tym przypadku też byście nvidie polecali? :E na radku bym robił większe uv aby nie przekraczać 250w a na 4070 poszło by max OC żeby tam zyskać jakieś 5-10%

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Send1N

Ogólnie sam chciałem brać 6950xt jak wychodził 2600 w me, juz nawet w koszyku mialem. Ogolnie miałem 6800xt i bardzo dobrze wspominam, bardziej się zawiodłem na 3080. Ale ja nie używam dlss i rt. Jednak sobie odpuściłem i postanowiłem poczekać na 4080 w dobrej cenie, i się opłaciło :). 

Ogólnie zależy czego wymagasz od karty. Jeśli wysokiego fps w 1440p, jakiegoś uv to myślę, że to będzie dobra opcja . W przeciwnym razie pozostanie ada, z jeszcze niższym poborem.  Ale poniżej 4070ti bym nie schodził.  I 6950xt z tego co kojarzę, jest na poziomie 4070ti w czystej wydajności.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na całokształt bo 4070 ma dlls 3.0 i fg ale gra pod którą głównie zmieniam kartę nie ma nic z tych bajerów i jest na dx11 :] z tym że w 2024 ma dostać update silnika i patrząc na to że crysis remaster ma dlss to i hunt może dostać bo silnik ma być zaktualizowany do najnowszego CE :E także ciągle się waham, a i u mnie 12vhpwr odpada jak na razie więc Ti nie wchodzi w grę. Ogólnie w czystym rasterze to 6950xt potrafi odskoczyć na 20-25% nawet z tym że u mnie nie wchodzi też w grę taki pobór na jakim oferuje te zegary + kręcenie 4070 to może bym zmniejszył dystans do jakiś 10% między tymi kartami sam nie wiem jakby to wyglądało po takich zabiegach.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej się męczysz z ta buda od endorfin? :E

Nie mialem 6950xt, a 6800xt znosila uv jak platinum sampel, 0.886v@2100mhz  w pełni stabilne,  karta brała mniej niż 3070 po UV, dając wyższy fps :). Ale z tego co się później zorientowałem, to nie kazda zejdzie na minimalne napięcie jakie jest możliwe, bo może się wyłożyć w stanach pośrednich. Więc uv jest zależne od sztuki, jakbyś trafil podobną do mojej, to myślę że byłbyś mega zadowolony, a utrata wydajności by była skromna. Ja sam patrzyłem teraz na perf/wat i dlatego celowałem w ada. Karty przepłacone niestety. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tam się męczę ta buda ma więcej miejsca i lepszy przepływ powietrza w dodatku po mojej masie modów niż nie jedna świeżynka w której większość kasy idzie na wentyle RGB :E a robi za piekarnik :] zobacz ile mam miejsca przy obecnej trio która ma 32,5cm długości, każda karta tam wejdzie po prostu chodzi o te przedłużki mam je zbyt krótko aby się ich pozbywać :E buda ogarnie nawet 300W na karcie bez problemu ale nie chce takiego poboru.

79b178cefc1e6.jpg

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem spoko to wygląda, miejsca tyle co w o11 mini :E

Za szybka decyzja z przedłużkami, lepiej było brać kabel pod ady :P . 

Według mnie, powinieneś posmakować 6950xt , w 1440p będzie fajną kartą, w dodatku jak jej dasz jakieś uv, to zbytnio nie widzę szans na pobór 300w średnio. Jak będzie gorzki smak, to najwyżej przerzucisz się na nvidie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej wlasnie 6950xt merc wjedzie patrzyłem że idzie zrobić 2500mhz z 230W max jak sie dobrze trafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merc dobra wersja, powinieneś być zadowolony. Jak się zdecydujesz i już wleci do budy,  to pochwal się, jakie uv udało się ogarnąć :). 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Send1N napisał:

Patrzę na całokształt bo 4070 ma dlls 3.0 i fg ale gra pod którą głównie zmieniam kartę nie ma nic z tych bajerów i jest na dx11 :] z tym że w 2024 ma dostać update silnika i patrząc na to że crysis remaster ma dlss to i hunt może dostać bo silnik ma być zaktualizowany do najnowszego CE :E

Pod CE to lepiej NV, bo AMD nigdy nie naprawiło problemów z tym silnikiem od strony CPU pod systemami nowszymi niż W7.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tomcug napisał:

Pod CE to lepiej NV, bo AMD nigdy nie naprawiło problemów z tym silnikiem od strony CPU pod systemami nowszymi niż W7.

I nie naprawi juz :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto by się przejmował starymi problemami.

Minęło 7msc, a oni nie ogarnęli problemów na nowej generacji.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sideband napisał:

Kto by się przejmował starymi problemami.

Minęło 7msc, a oni nie ogarnęli problemów na nowej generacji.

RDNA2 jakos szybciej latali, tutaj widac niezla zlewka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, tomcug napisał:

Pod CE to lepiej NV, bo AMD nigdy nie naprawiło problemów z tym silnikiem od strony CPU pod systemami nowszymi niż W7.

Niby tak pamiętam to stary temat nawet sam miałem już win10 mając jeszcze r9 290 i po zmianie na 1060 6gb która była ogólnie jakieś 20-25% wtdajniejsza to w crysis 3 miałem 50% lepszą wydajność :] ale w tej gierce jest dobre 25% 6950xt lepszy od 4070, znajomy ma i mówił jaki ma fps fajny a pózniej zobaczyłem że hardware unboxed wrzuciło hunta do testów 

17c3c899f8388.png

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak uważasz, mnie nic do tego.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Send1N napisał:

Niby tak pamiętam to stary temat nawet sam miałem już win10 mając jeszcze r9 290 i po zmianie na 1060 6gb która była ogólnie jakieś 20-25% wtdajniejsza to w crysis 3 miałem 50% lepszą wydajność :] ale w tej gierce jest dobre 25% 6950xt lepszy od 4070, znajomy ma i mówił jaki ma fps fajny a pózniej zobaczyłem że hardware unboxed wrzuciło hunta do testów 

 

Za ile masz ta 6950XT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde też mnie korci 6950XT bo młody ma kupca na swojego 6600XT i mnie męczy o 3070 :E W sumie na RT niespecjalnie mi zależy stąd biorę pod uwagę radka :P Przy 4070/TI obawiam się tego co się wydarzyło z 3070/TI, za 2 lata braknie vram...na radku zawsze te 4gb więcej :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, krzysiak napisał:

Kurde też mnie korci 6950XT bo młody ma kupca na swojego 6600XT i mnie męczy o 3070 :E W sumie na RT niespecjalnie mi zależy stąd biorę pod uwagę radka :P Przy 4070/TI obawiam się tego co się wydarzyło z 3070/TI, za 2 lata braknie vram...na radku zawsze te 4gb więcej :E 

12Gb spokojnie wystarczy, a jak wyjdzie nowy gen to RDNA2 bedzie juz mialo ponad 4lata i technologicznie bedzie juz zlomem,  wydajnosciowo tez nie bedzie juz grzeszyc.

Te karty beda juz tylko pikowac w dol, swoj zloty czas mialy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenix. napisał:

Za ile masz ta 6950XT ?

2999 xfx merc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Send1N napisał:

2999 xfx merc

Za 3799zl byl ost PNY dobry model 4070ti i do tego Diablo ktore opchniesz za 250zl spokojnie ;) Teraz ten model jest 60zl drozszy. W mojej ocenie ten merc nie jest warty 3k a za rok to on bedzie warty polowe tej kwoty ;)

https://foxkomputer.pl/pl/p/PNY-Karta-graficzna-GeForce-RTX-4070Ti-12GB-XLR8-Gaming-Verto-VCG4070T12TFXXPB1-DIABLO-IV-w-zestawie.-/23676

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak jak mówisz, dlatego po półrocznych bojach z serwisem LG skontaktował się ze mną sam szef serwisu centralnego LG Polska i przeprosił za sytuację oraz ogarnął mi nowy TV. Ale masz rację, nie wiem nic o walce :p Idź lepiej wyczyść dokładnie monitor, co by wstydu nie było jak teściowa wpadnie, że znowu dałeś sobie lipę wcisnąć 
    • No byłoby na wszystkich forach i co? Ile to przypadków było na reddicie o tym, że te monitory przychodzą właśnie tak uwalone przez folie bąbelkową i co? Odpowiem I gówno. Wydajesz się mieć strasznie wysokie mniemanie o sobie, a wychodzi na to, że nie przerobiłeś batalii  z serwisami/supportami bo gadasz nieco jak moja teściowa co to pojecia nie ma o niczym ale lubi dołożyć swoje 3 grosze. Bo taki typ z Indii sie przejmuje, jakimś Wojtasem co w Polsce napisał na Pclabie o tym że ma uwalony klejem monitor? Tak na nastepny dzień miałbyś UPS pod domem z nówka prosto z fabryki     @Necronom i byś nic nie ugrał, trafisz na pajeeta lub innego amrdeep'a i sobie możesz walić głową w ścianę. Chciałem sprawdzić czy to zejdzie a tutaj jestem traktowany jakbym jakąś zbrodnie popełnił. 
    • @MaxaM Liczę na to, że tak właśnie jest. Uważam jednocześnie, że nie należy siedzieć cicho i liczyć na to, że wszystko będzie tak jak teoretycznie powinno to wyglądać. Z wypowiedzianych deklaracji i obietnic nie aż tak łatwo się wycofać, należny je prowokować i pilnować aby nikomu się w razie czego nie zapomniało na zasadzie "co? Obiecaliśmy wam kiedyś coś, ale to było dawno i już nieprawda". Właśnie, choćby niewielki front, aby tylko nas związać. Oni nawet nie będą musieli jakoś specjalnie napierać. Przecież my jako sojusz obronny nie będziemy kontratakować na ich pozycje za granicą. Wystarczy że będziemy warować przy granicy z obawy przed atakiem. Tymczasem oni główną operację będą prowadzić tam gdzie będziemy chcieli.
    • @Melodyman historia koalicji między PO i PIS sięga ponad 20 lat, nic nowego  lepiej jednak wypominać koalicję konfy i pisu w Bydgoszczy i ujadać o tym od kilku tygodni w każdym możliwym momencie.   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...