Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie tez to zawsze dziwilo. Do stock 1865MHz potrzebuje 1.07V (boost wowczas okloice 1820MHz +-20MHz wiecej, niz przy 1,135V z fabryki) by miec pelna stabilnosci, a tu ludki lataja po 0.95V.

 

No ale forumek przyjmie wszystko, a sygnaturka lepiej wyglada.

O jakim modelu piszesz ? Bo ja na co dzień używam 0.950v, boost stabilnie 1800MHz

 

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam problemów ze spadkiem wydajności po UV nie mam.

Oczywiście wydajność spadła o ~2% ale tylko dlatego, że zjechałem zegarami i zamiast 2049Mhz (2013Mhz) 1.13v to jadę na 1990Mhz (1960Mhz) 1.05v. Strata wydajności ~2% a spadek poboru energii ze 190-200W na 150-170W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam problemów ze spadkiem wydajności po UV nie mam.

Oczywiście wydajność spadła o ~2% ale tylko dlatego, że zjechałem zegarami i zamiast 2049Mhz (2013Mhz) 1.13v to jadę na 1990Mhz (1960Mhz) 1.05v. Strata wydajności ~2% a spadek poboru energii ze 190-200W na 150-170W.

 

O, to mamy podobne potencjały w GPU :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to mamy podobne potencjały w GPU :)

Ja potencjału nie sprawdzałem. Ustawiłem 1990Mhz (w grach trzyma 1960Mhz) 1.05v + gry w 4K i wszystko działa :E

Pewnie jest szansa zejść niżej ale nie miałem czasu na taką zabawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie mam. Od niedawna zauważyłem że aorus ma całkiem wysoką temperaturę hotspot. Zrobiłem dość mocne uv i było oki. Dziś miałem 23* w pokoju, mam nową przewiewną budę. Wrzuciłem stock kartę, po 8 minutach wyjazd do pulpitu z gry dostałem, a temperatura hotspot trochu wysoka na moje :hmm:.

Jak na waszych aorusach wyglądają temperatury?

Wziąć samemu rozkręcić kartę i zobaczyć o co chodzi, czy słać na gwarancję w razie problemu? Gigabyte nie ma plomb, więc teoretycznie nie powinienem stracić gwarancji.

 

374a94735c294dad.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio sprawdzałem temperatury u siebie i wyszło tak

 

45min rozgrywka w AC Odyssey w rozdzielczości 4K

 

27.2C - słońce od 4 rano do 11.30 ładnie nagrzewa pomieszczenie :E

 

Karta po UV 1990Mhz 1.05v

Kt6MRuZ.gif

 

 

 

 

23.4C w pomieszczeniu

Karta stock 2049Mhz 1.2v

 

emhOAB7.gif

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Novi, teoretycznie wg papierów te 109*C powinno uruchamiać throttling, a nie wysyp.

Testuj dalej, może to jednorazowy przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie mam. Od niedawna zauważyłem że aorus ma całkiem wysoką temperaturę hotspot. Zrobiłem dość mocne uv i było oki. Dziś miałem 23* w pokoju, mam nową przewiewną budę. Wrzuciłem stock kartę, po 8 minutach wyjazd do pulpitu z gry dostałem, a temperatura hotspot trochu wysoka na moje :hmm:.

W ogóle nie powinno tak być, na mojej sztuce Hot Spot tylko delikatnie przekracza 90 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem devila i 100* nigdy na nim nie widziałem, nawet w zabudowanym ar7.

 

Trochę dziwne, bo karta uv, z minimalnie niższymi zegarami, nfs heat mi przez parę godzin ani razu nie wysypała.

Na moje wyrzuciło przez kartę grę, sprobuje wieczorem na stock pograć.

 

Niestety nie mam pirometru, by sprawdzić które miejsce się tak nagrzewa, a ręką przy takiej temperaturze się nie odważę macać ^^. Jest sens ja rozebrać i zobaczyć czy termopady itp jest oki, czy od razu wysłać na rekojmie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od kontaktu z supportem Gigabyte'a. Mają pewnie formularz na stronie, opisz problem, doklej zdjęcia z temperaturą, napisz że się gra wykłada. Zobaczysz co odpiszą. Z rękojmią masz czas, może support zaproponuje jakąś ciekawszą opcję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pisałem juz o swoich blue screenach.

Zrobiłem czysta isntalacje sterowników, tj . eręczne usunięcie , system w trybie awaryjnym plus ddu.

Zainstalowałem starsze (20.2.2) było wszystko okej do dzis...

Zauwazyłem ze black screena poprzedzaja mi straszne artefakty w grze.

Zawsze tak jest , ze gdy tylko zaczynają sie pojawiac artefakty, wiem ze zaraz wywali mnie z gry.

szcerze, powoli trafi mi sie cierpliwosc, karte posiadam od lutego, w tym czasie była juz na gwarancji...

Co byscie radzili?

A moze artefakty swiadczą o czyms konkretnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była na gwarancji z jakim skutkiem?

Artefakty to wygląda na niestabilność pamięci na karcie.

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gwarancji była ze wzgledu na piszczace cewki.

Została wymieniona na nową.

A jak mozna to sprawdzic? niestabilnosc pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Instalowanie starszych sterownikow NIC NIE DA, problem jest zawsze gdzie indziej.

 

1. Czy masz najnowszy firmware karty.

2. Czy masz podkrecony RAM.

3. Czy masz podkrecona karte graficzna.

4. Jaka masz temperature w hotspot i jaka temperature pamieci na karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Firmware co masz na mysli?

2. Ram mam podkręcony na 3333 mhz

3. Karta stock

4. Temp w załączniku po 10 minutach w furmarku

post-207772-15928537050237_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

IMO wina podkreconego RAM, odkrec na stock RAM i procesor i sprawdz czy masz to samo dalej.

 

Sprawdz czy masz najnowszy bios karty 1.03 https://www.sapphiretech.com/en/consumer/pulse-radeon-rx-5600-xt-6g-gddr6

 

Ogolnie to artefakty moga byc tez oczywiscie z uszkodzonej karty, ale to jest naprawde mala szansa. I nie testuj karty Furmarkiem, to jest bardzo dziwny benchmark, malo miarodajny.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak u mnie na 100% jest coś nie hallo... od minuty testu occt już hot spot idzie ponad 100*, a po 3min skoki do 112* :E.

 

03ab86aa6a4caee8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się chce bawić, to przesmaruj rdzeń od nowa dobrą pastą. Ewentualnie stopa chłodzenia jest kulawa i stąd ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak u mnie na 100% jest coś nie hallo... od minuty testu occt już hot spot idzie ponad 100*, a po 3min skoki do 112* :E.

W końcu musiałeś zbuka trafić ;)

Pytanie czy dlatego poszła na zwrot że się grzała, czy dlatego się grzeje że ktoś postanowił przy niej pogrzebać skoro nie ma plomb. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Firmware co masz na mysli?

2. Ram mam podkręcony na 3333 mhz

3. Karta stock

4. Temp w załączniku po 10 minutach w furmarku

Sprawdź kompa w OCCT 6 i MemTest64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios mam najnowszy.

Wyskoczył teraz blue screen , z bledem "Video" cos tam, cos tam , nie zapamietałem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artefakty to wygląda na niestabilność pamięci na karcie.

W przypadku Navi artefakty pojawiają się również w sytuacji gdy napięcie jest za niskie względem taktowania GPU.

Ja to chyba jestem szczęściarzem bo nie mam z kartą żadnych problemów :),

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rudzik12345, jakbyś jeszcze pokazał wartości napięcia z GPU-Z. Bardzo mi się nie podoba te 88*C na pamięci. Jesteś w stanie bardziej agresywnie wentylator ustawić? Problem w tym, że na Navi obroty wiatraka są sterowane temperaturą rdzenia, a pamięci na wiatrak nie mają wpływu.

 

Wrzuciłem na chwilę Furmark, to po 3 minutach mam wiatrak na 50%, pamięci na 68*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 10 minutach Furmarka, pamięci mam nadal na 68*C, to jest 20*C niżej na moim "Szafirze"

 

SSmtTOy.png

 

Jesteś pewien że oba wiatraki na twojej karcie się kręcą?

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A podłączenie go pod płytę nie wchodzi w grę? puszczenie przewodu jakimś otworem z zasilacza i sterowanie obrotami z płyty wtedy byś miał dużo większe pole manewru inaczej to ze 140stek dobrać taki co startuje z niskiego napięcia i będzie cichy jest ciężko a musi startować nisko bo będziesz miał problem z jego obracaniem na 99%. Stare cichutkie Silent wings 2 startowały nisko, 120mm potrafił wystartować od 2.7v a 140 od 3.7 - 4v co jak na 140stkę jest bdb wynikiem, przykładowo taki arctic F12 w wersji 120 startuje poniżej 3v a wersja f14 już potrzebuje 6v  
    • No szybko, szybko, chyba niezły crunch. Dziś 4 hotfix wyszedł.     Widać te poprawki dużo dały z oceny "mieszanych" już jest 70% pozytywów.
    • @*** ChOpLaCz ***Niestety Horizon Forbidden West jest grą, która przeszła bez echa i na konsolach i, szczególnie, na PC. Nie rozumiem marketingu (jego braku) w przypadku PC-towych portów robionych przez Sony.
    • Jak masz gx'a 750 do wyrwania w takiej kasie to nie ma co się zastanawiać bdb i cichy zasilacz tylko najlepiej sobie wyłącz hybrid mode czyli wciśnij ten przełącznik z tyłu niech wentylator się kręci cały czas bo one mają często problem z lekkim terkotaniem jak tryb pół pasywny jest włączony, jak go wyłączysz to bez obciążenia kręci okoli 400rpm więc i tak jest niesłyszalny + pod obciążeniem jak "flaki" będą na bieżąco chłodzone osiągnie niższe obroty  
    • Nie wiem szczerze jakie są Alienware teraz, ale od kilku lat stawiam na ASUSa ROG lub TUF i nie zawiodłem się. Ani nie są przesadnie głośne, ani prądożerne i co lepsze, ani w TUFie A15 ani w poprzednim ROGu G15 nie miałem problemu z cewkami. Nie słyszałem też, żeby inni mieli a polecałem sporo tych laptopów ludziom.  Podobnie kwestia np Lenovo LOQ czy Legionów się tyczy - tutaj też zero odzewu że jest głośno czy coś piszczy.  W rękach miałem też kilka HP Omenów i podobna kwestia, cisza    Wiem, że onegdaj piszczały cewki w serii GTX 1xxx i chyba w pierwszych RTXach. Na forach ludzie trochę narzekali, ale te nowsze serie 3xxx i 4xxx są już zupełnie spoko. .... natomiast AORUS 17G już taki problem ma. Jak się odpali coś w 300 fpsach (np cs go) to zanim wentylator wskoczy w trybie cichym to słychać jak piszczy zasilanie od GPU.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...