Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, wallec napisał:

Jutro dotrze do mnie rx 5600xt Sapporo pulse. Czy muszę robić coś oprócz wgrania nowego biosu? Wiem że ta karta ma zerowy potencjal oc ale jak z undervolting? Dajcie jakieś słowa kluczowe to wpiszę w Google

Piona!

Raczej będziesz miał nowy bios. Kwestia tylko sprawdzenia czy masz ramki 14gbps.

Ale jak miałeś nv  zasyfiony system gdzie było tona różnych producentów, to możesz mieć problemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

RX 5600 XT, RX 5700 Pulse maja świetną kulturę pracy, nie trzeba poprawiać, ale da się oczywiście jeszcze polepszyć.

Ja swojego RX 5700 trzymam na 1850 MHz i 950 mV, pod obciążeniem 850 rmp. Pobór mocy samego gpu 120 W.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, DjXbeat napisał:

Unikać ponieważ?

Czytałem, że jest to kolejne już konto na allegro tego sprzedawcy, któreś z kolei. Do tego są problemy z reklamacjami i gwarancją. 

https://forum.pclab.pl/topic/1314870-karta-graficzna-z-małego-sklepu-allegro/

I w szczególności tu:  https://www.pepper.pl/promocje/sapphire-nitro-radeon-rx-5700-xt-8g-8192-mb-gddr6-271929

Typowy sprzedawca-widmo, który może szybko się rozpłynąć i założyć nowe konto sprzedażowe. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kultura pracy rx 5600xt sapphire pulse to jakaś bajka. Już rx 580nitro był cichutki ale tej to zupełnie nie słychać!
Jak do tej pory zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe co mój aorus powie, jak pusci bąbelki z rdzenia :) . Ale bedzie ja mozna slicznie pocisnąć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

taka ciekawostka mi wpadła dzisiaj:

Cytat

Horizon Zero Dawn AMD Tech Features

• AMD Radeon FreeSync Premium Pro. Gamers on any hardware can enjoy breathtaking gaming experiences with AMD’s leading adaptive sync technology, offering stutter- and tear-free gaming with stunning HDR rendering.
  • AMD FidelityFX SPD. Optimized for RDNA architecture, SPD utilizes asynchronous compute to accelerate texture mapping for more efficient post-processing, driving effects like bloom and screen space reflections faster without sacrificing framerates.
    AMD TressFX. A true-to-life hair physics system taking high visual fidelity to a new level, enabling incredible photo-realistic hair effects with Radeon graphics cards – so much so, you may forget there’s even a screen in front of you.
    Asynchronous Compute. GPU multi-threading allowing Radeon GPUs to execute multiple tasks simultaneously, enabling graphics and visual effects workloads to be distributed efficiently for faster framerates and higher visual fidelity.

źródło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak poprawią pod względem jakości wyświetlanego obrazu

AMD FidelityFX CAS będzie boost, aktualnie spadek jakości jest zbyt zauważalny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam najgłupszy problem świata.
Jak ustawie 4k@60hz full rgb 4:4:4 to wywala mi internet przez wifi, jest połączony z siecią ale nic nie da się otworzyć.
Na 4:2:0 wszystko idealnie.

Nie wiem czy to związane z karta graficzną bo na rx580, rx480 było to samo ale nie mam pojęcia jaki związek mają kolory z wifi :D

Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak świruje internet po Wi-Fi to OC memek do poprawy. 

Swoją drogą odpaliłem testowo wczoraj tego horizona i bez TAA minimalnie na moim konfigu na samym początku w podziemiach 29 fps xD i trzeba jeszcze przepykać się pomiędzy FS do BW bo inaczej 4k to 1080p a standardowo ustawia się na 1440p. Na myszce i klawiaturze jakby mało grywalne to jest xD 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem występuje również na stock.
Czy możliwe jest to, że z racji, że kabel od hdmi leci obok antent od wifi to przy ustawieniu 4k@60hz 4:4:4 przesyła tak dużo danych, że zakłóca przesył po wifi? :E

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie. Przeleć się po memkach bo im wyższe sku tym gorzej to się kręci. Potem w zależności od napięcia na SOC i w pewnym stopniu też od napięcia pamięci musisz podbijać terminacje inaczej możesz mieć cyrki pomiędzy ciepłym startem a zimnym startem. Ponadto często trzeba podobijać VDDG. Jeszcze możesz mieć skopany kabel albo niestabilną grafe. Jednak patrząc na twoje ustawienia memek to pewnie IMC nie ogarnia bo nie może albo ma za małe napięcia. 

Generalnie jak tam nie masz na starcie na cad 60-20-24-24 albo 60-20-20-24 to raczej wątpie aby to było stabilne

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, wallec napisał:

Problem występuje również na stock.
Czy możliwe jest to, że z racji, że kabel od hdmi leci obok antent od wifi to przy ustawieniu 4k@60hz 4:4:4 przesyła tak dużo danych, że zakłóca przesył po wifi? :E

Nie, kabel jest ekranowany, poza tym to są inne zakresy częstotliwości.

OC pamięci też wykluczam, przecież wygenerowany obraz jest trzymany w VRAM karty (i stamtąd leci do monitora), a nie w RAMie.

To mi wygląda na jakiś problem elektryczny bardziej - jakieś zwarcie na blaszce?

Wifi jest na płycie, czy karta wsadzona?

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wifi jest wbudowane w płytę.
Mam też tplinka pod usb  i ten działa normalnie przy kolorach 4:4:4.
Testuję ramy tm5 ale na 99% nie ma to znaczenia bo nigdy nie miałem blue screena/crasha na obecnych ustawieniach no i to samo dzieje się nawet na 2133mhz full auto.

Jeżeli to jest off-top to dajcie znać ale nie wiedziałem gdzie o tym napisać.

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taka ciekawostka, istnieje coś takiego jak wrapper funkcji DX11 na API Vulkana (w paczce jest też DX9 i DX10)
https://github.com/doitsujin/dxvk/releases

Po ściągnięciu wystarczy wrzucić dll-ki do katalogu z .exe gry

Porównałem na szybko testem w AC Origins:
DX11: fps 79, cpu 9ms, gpu 13ms
Vulkan: fps 84, cpu 6ms, gpu 12ms

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi