Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Saren7 napisał:

Dobra wycena Ampere nie wzieła się z nikąd. Pytanie czy cena konsol czy RX 6X00 to spowodowało, może jedno i drugie.

Mam podobne zdanie. Nvidia to nie Caritas. Jedynym powodem dobrej ceny musi być spodziewana konkurencja ze strony AMD. W RT nie liczę na wyrównana  walkę ale w grach bez dlss i RT powinno być ok patrząc na wydajność 5700 i spodziewanych z plotek 80CU plus coś  z samego unowocześnienia  architektury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak ze sterownikami sobie poradzą. Sama wydajnosc/cena mnie nie przekona po przygodach z Navi 10. Niemniej jednak RX 5700 to udane karty, zwłaszcza w odniesieniu do poprzednich wynalazków Radeon. Wydajność jest ponad moje oczekiwania. Poczatkowo spodziewalem sie, ze zwykla RX 5700 bedzie w okolicach gtx 1070 lekko na plus i wyprzedzila 1080 co bylo dla mnie wydajnoscia o jakiej nie myslalem. Za okolo 1200 dostalem nowa karte szybsza od flagowego Pascala. Pewnie ten RX 5700 Pulse bedzie dlugo u mnie w top zakupach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Saren7 napisał:

Ciekawe jak ze sterownikami sobie poradzą. Sama wydajnosc/cena mnie nie przekona po przygodach z Navi 10. Niemniej jednak RX 5700 to udane karty, zwłaszcza w odniesieniu do poprzednich wynalazków Radeon. Wydajność jest ponad moje oczekiwania. Poczatkowo spodziewalem sie, ze zwykla RX 5700 bedzie w okolicach gtx 1070 lekko na plus i wyprzedzila 1080 co bylo dla mnie wydajnoscia o jakiej nie myslalem. Za okolo 1200 dostalem nowa karte szybsza od flagowego Pascala. Pewnie ten RX 5700 Pulse bedzie dlugo u mnie w top zakupach.

Ja z 5700xt mialem doczynienia tylko raz gdy rodzinie to wkładałem do komputra. Mile mnie wtedy zaskoczył wydajnością. Sam wtedy siedziałem jeszcze na 1080 ti. Pewnie navi 2 będzie oferowało wydajność RT jak turing a bez coś miedzy 2080 ti a 3080 jeżeli cena będzie dobra to znajdzie wielu nabywców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem na rtx2060 zmieniać, ale że poprzednie moje karty to 3 zielone goblinki, a wcześniej hd7850 działał kilka lat jak marzenie , więc skusiłem się na rx5600xt, szczerze myśląc, że jakieś jazdy będą bo się to tu to tam czytało o problemach serii 5xxx, a tu miesiąc mija, gier dziesiątki przewaliłem do testów i zero problemów, nawet msi ab pięknie działa , i ostatnia kompilacja 2004 też sie z niczym nie gryzie :D

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi czesto resetuja sie ustawienia karty po wylaczeniu pc. Kultura dzialania swietna, 1800 Mhz rdzien, vram 1860, gpu max 64 stopnie, vram 75, rpm 1300. Teraz poluje na uzywana rx 480 nitro +, pojdzie na polke. Byla to moja pierwsza powazna karta, kupiona po obronie inz. Z sentymentu bedzie lezec na regale.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Saren7 napisał:

Mi czesto resetuja sie ustawienia karty po wylaczeniu pc. Kultura dzialania swietna, 1800 Mhz rdzien, vram 1860, gpu max 64 stopnie, vram 75, rpm 1300. Teraz poluje na uzywana rx 480 nitro +, pojdzie na polke. Byla to moja pierwsza powazna karta, kupiona po obronie inz. Z sentymentu bedzie lezec na regale.

Te resetowanie ustawień to prawdopodobnie wina Afterburnera , tez u siebie to zauważyłem , jeśli nie używam AF wszystko ładnie po restarcie kompa jak było wcześniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popis AMD przy 20.9.1 -> pojawiło się migotanie ekranu i tylko wyłączenie freesync pomaga.

Na razie sprawdzałem w Horizon Zero Dawn.

Nie wiem czy nawet dobra oferta na Big Navi mnie skusi dalej trwać przy Radeonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, MarcoSimone napisał:

Popis AMD przy 20.9.1 -> pojawiło się migotanie ekranu i tylko wyłączenie freesync pomaga.

Na razie sprawdzałem w Horizon Zero Dawn.

Nie wiem czy nawet dobra oferta na Big Navi mnie skusi dalej trwać przy Radeonie.

Bierz rtx i testuj ;)

https://www.purepc.pl/nvidia-geforce-rtx-3080-gracze-skarza-sie-na-niestabilnosc-kart 

 

Edytowane przez Dario+
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie sterowniki 20.9.1 to pierwsze sterowniki plug and play, nic w nich nie dotykałem tylko zainstalowałem i działa.  1440p 144hz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też 20.9.1 chodzą super, freesync włączony chociaż gram bez blokady klatek

co do OC i resetu ustawień, ja mam cały czas ustawiony msi ab przy uruchamianiu systemu, i zauważyłem tylko że co jakiś czas mi napięcie tylko resetuje, ale tylko czasami, często jest normalnie, musze sprawdzić jak przy wyłączonym będzie

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vc4o9wrnd8p51.jpg

Czyli Jen-Hsun Huang, może spać spokojnie, no chyba że AMD ceną zaskoczy ale wątpie..

 

Edytowane przez olek83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to się potwierdzi i cenę dadzą przystępną to będzie fantastico :E

wiem , ze w bf-ie radki sobie nieźle radzą, ale prawie 50% więcej fps niż 2080ti to już robi wrażenie ;)

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, olek83 napisał:

vc4o9wrnd8p51.jpg

Czyli Jen-Hsun Huang, może spać spokojnie, no chyba że AMD ceną zaskoczy ale wątpie..

 

Idealna karta coby skutecznie walczyć z RTX 3070Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wydajnościowo to raczej z 3080, w testach bez RT mniej więcej o 25% jest wydajniejsza od 2080ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapewne do porównania użyta stockowa 2080ti z niskimi zegarami żeby wykresik lepiej wyglądał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Phoenixsuple napisał:

A zapewne do porównania użyta stockowa 2080ti z niskimi zegarami żeby wykresik lepiej wyglądał ?

skąd ten pomysł? zabolało, ze jednak BigNavi może być wydajne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napinajcie się, bo ten slajd to i tak fejk, który krąży już w necie od dłuższego czasu. 

800x0x1.jpg

To slajd z tej samej "prezentacji" :whee:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Photoshop, połączyli Frontier Edition ze zwykłą Vegą i wyszedł im 6900 XT?  :E
Nie podniecajcie się bo AMD to nie jest dobra ciocia Lisa, jak będą mieli kartę konkurencyjną do 3080 to cena będzie adekwatna, tym bardziej że 16GB GDDR6 aż takie tanie nie jest bo za nie zabulą ze 160-180$.
Dodajcie do tego resztę oraz zysk AMD i spokojnie mamy MSRP minimum na poziomie 3080, plus minus 50$.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mar_S napisał:

Ale Photoshop, połączyli Frontier Edition ze zwykłą Vegą i wyszedł im 6900 XT?  :E
Nie podniecajcie się bo AMD to nie jest dobra ciocia Lisa, jak będą mieli kartę konkurencyjną do 3080 to cena będzie adekwatna, tym bardziej że 16GB GDDR6 aż takie tanie nie jest bo za nie zabulą ze 160-180$.
Dodajcie do tego resztę oraz zysk AMD i spokojnie mamy MSRP minimum na poziomie 3080, plus minus 50$.  ;)

Jakby tak było i 6900xt 16GB było na poziomie RTX 3080 10GB w cenie 3500 zł to biorę z pocałowanie w rękę - pomijam kwestie sterowników. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, kochan4 napisał:

skąd ten pomysł? zabolało, ze jednak BigNavi może być wydajne?

Bardzo prostacki wniosek wyciagnales :D Ja jestem ostatnia tu osoba, ktora by cos zabolalo w kwesti wydajnosci sprzetu, dlaczego ?? Dlatego ze ja wybieram po prostu sprzet lepszy i nie patrze na marke, jesli AMD zaoferuje wiecej jak nvidia w nizszej cenie oraz nie bedzie problemow ze sterownikami to uderzam w BiG Navi a poki co czekam na swoja 3080.  Kazdy siedzacy w temacie wie ze BIG NAvi bedzie wydajniejsze od 2080ti i zycze im zeby sie udalo bo to sprawia, ze mamy realna konkurencje a nie monopol. A skad pomysl o tych zegarach?? A stad ze tak sie po prostu robi w marketungu sprzetu i to nie jest zaden moj wymysl. Wiec jakies fanbojskie podjazdy zalatujace dziecinada prosze nie do mnie  bo akurat ja sprzet zmieniam jak rekawiczki i marka nie ma znaczenia i zapewne BIG navi predzej czy pozniej zawita na salony do testow ;)  Stawiam ze najwyzszy model AMD zblizy sie do 3080 bo innaczej nvidia nie planowalaby 3080 z 20GB vram.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Mar_S napisał:

Ale Photoshop, połączyli Frontier Edition ze zwykłą Vegą i wyszedł im 6900 XT?  :E
Nie podniecajcie się bo AMD to nie jest dobra ciocia Lisa, jak będą mieli kartę konkurencyjną do 3080 to cena będzie adekwatna, tym bardziej że 16GB GDDR6 aż takie tanie nie jest bo za nie zabulą ze 160-180$.
Dodajcie do tego resztę oraz zysk AMD i spokojnie mamy MSRP minimum na poziomie 3080, plus minus 50$.  ;)

Ważne żeby karty były dostępne, no chyba, że zrobią taki sam cyrk z dostępnością co zieloni. Oby nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Palusik napisał:

Jakby tak było i 6900xt 16GB było na poziomie RTX 3080 10GB w cenie 3500 zł to biorę z pocałowanie w rękę - pomijam kwestie sterowników. 

Biorąc pod uwagę że NVidia to czysta amatorka jeżeli chodzi o papierowość premier, oraz fakt że mamy teraz na tapecie Zen 3 który na pewno będzie się świetnie sprzedawał, obawiam się że przed nowym rokiem dostępność Big Navi będzie szczątkowa, no a ceny...  :E
Ja odpuściłem na razie 3080, anulowałem zamówienia i czekam, mam 2070 Super na przeczekanie więc mogę czekać nawet rok.  :D

@up obawiam się że dostępność zielonych będziesz wspominał z łezką w oku.  :E Obym się mylił!

Edytowane przez Mar_S
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Mar_S napisał:

Biorąc pod uwagę że NVidia to czysta amatorka jeżeli chodzi o papierowość premier, oraz fakt że mamy teraz na tapecie Zen 3 który na pewno będzie się świetnie sprzedawał, obawiam się że przed nowym rokiem dostępność Big Navi będzie szczątkowa, no a ceny...  :E

Możesz mieć słuszność, dlatego zakup karty wpisałem w budżet na styczeń/luty 2021.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kochan4 napisał:

jak to się potwierdzi i cenę dadzą przystępną to będzie fantastico :E

wiem , ze w bf-ie radki sobie nieźle radzą, ale prawie 50% więcej fps niż 2080ti to już robi wrażenie ;)

Przecież to fejk, ktòry ma już kilka msc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...