Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kij tam z procentami, waznieszje jest ile fps się zyska i czy faktycznie warto dopłacić. Jak na rx 5700xt miał bym 70 fps a na rx 6800 85 fps i dopłacić ponad 1000zl to sorry ,dla mnie słaby deal ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Dario+ napisał:

Kij tam z procentami, waznieszje jest ile fps się zyska i czy faktycznie warto dopłacić. Jak na rx 5700xt miał bym 70 fps a na rx 6800 85 fps i dopłacić ponad 1000zl to sorry ,dla mnie słaby deal ?

 

no ale takie 70 a 105 ;)

+ niektórzy mają lepiej niz fhd ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, yampik napisał:

 

no ale takie 70 a 105 ;)

+ niektórzy mają lepiej niz fhd ;)

No każdy podchodzi do tego indywidualne i zależy w co gra. Jeśli w gry kompetytywne to między 90fps a 130fps przyjemność i płynność z gry będzie większa niż w grach offline. 

Mam w Wiedźminie 3 średnio ponad 100fps na detalach unber, grałem tak kilkanaście godzin, zablokowałem później na 60 fps, żadnego dyskomfortu z gry nie odczułem i gram cały czas do tej pory na 60fps. Ale nie wyobrażam sobie np w cod warzone teraz z moich około 140fps, zejść na 80 ?

Btw zmieniłem rx580 na rx5700 + oc 2030mhz i naprawdę odczułem wzrost wydajności i jestem zadowolony. Na co musiał bym wymienić rx5700 abym odczuć taki skok wydajności ? Rtx3080? Rx 6800xt? Pomijam fakt że różnica w cenie to była jakieś 600zl ?

Edytowane przez Dario+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, aby odczuć podobny wzrost to właśnie przesiadka z RX 5700 na RX 6800.

Na PCGH nie ma w tabeli RX 580, ale jest trochę szybszy RX 590 od którego RX 5700 średnio jest wydajniejszy o 59%.

A 6800 jest średnio wydajniejszy od 5700 o 69%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba sprzedać te RX 5700 (XT) puki niema dobrej dostępności RX 6800 (XT)
bo RX 6700 (XT) zgwałcą je cena i wydajnością o jakieś 30%

roczna karta a takie dostaje baty ...

tylko na czym przejść CP 2077?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Dario+ napisał:

Kij tam z procentami, waznieszje jest ile fps się zyska i czy faktycznie warto dopłacić. Jak na rx 5700xt miał bym 70 fps a na rx 6800 85 fps i dopłacić ponad 1000zl to sorry ,dla mnie słaby deal ?

No własnie nie kij z tam bo po procentowym przyroście dokładnie wiesz ile FPS zyskasz. Przecież nie można napisać, że przesiadka da Ci 50 FPS więcej bo to zależy. W przytaczanym przykładzie 70 FPS i opierając się na TPU, różnica 5700XT a 6800 w 1440p to 51%, więc z 70 FPS na 5700 XT zrobi się 105 na 6800. Czy warto czy nie to już kwestia indywidualna. Dla mnie warto, "gratis" dostajesz też RT (kiepski ale zawsze) i 2x tyle VRAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Auberon napisał:

trzeba sprzedać te RX 5700 (XT) puki niema dobrej dostępności RX 6800 (XT)
bo RX 6700 (XT) zgwałcą je cena i wydajnością o jakieś 30%

roczna karta a takie dostaje baty ...

tylko na czym przejść CP 2077?

Wątpię aby RX 6700(XT) całkowicie zdeklasował RX 5700(XT), na pewno będzie lepszy, ale bez przesady. Będą wycenione podobnie jak RX 5700(XT), szybsze o 30% jak mówisz, a do RT nie będą się nadawały skoro 6800(XT) już sobie słabo radzą. Dla mnie płacąc ok 1100 za RX 5700 wymiana jest opłacalna na RDNA3 pod warunkiem, że Navi 10 ogarnie jeszcze te 1,5 roku w 1080p.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, jack.alderr napisał:

To jest fejkowy kanał jakiegoś hindusa. Ma jeszcze drugi taki sam gdzie na obraz z gry po prostu nakłada wyliczone cyferki, a ludzie nabijają mu kasę z reklam ?

Możecie polecić jakiś kanał typowo zajmujący się tylko porównywaniem wyników różnych sprzętów?

Czy np taki kanał jak "Testing Games" jest wiarygodny? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie 6800XT, tylko 6800. Patrzcie na konsole, słabsze jest lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Dario+ napisał:

Możecie polecić jakiś kanał typowo zajmujący się tylko porównywaniem wyników różnych sprzętów?

Czy np taki kanał jak "Testing Games" jest wiarygodny? 

GamersNexus, Hardware Unboxed, czy nawet polski Lipton.

Testing games to taki sobie kanał, czasami można coś zerknąć, ale nieraz mieli sporo baboli w tych testach.

Ogólnie jak coś porównywać to warto zerknąć na kilka dobrych testów, bo są różne metodologie, miejscówki, różne platformy testowe w przypadku gpu np. open bench vs różne obudowy itd.

Edytowane przez lukadd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Saren7 napisał:

Wątpię aby RX 6700(XT) całkowicie zdeklasował RX 5700(XT), na pewno będzie lepszy, ale bez przesady. Będą wycenione podobnie jak RX 5700(XT), szybsze o 30% jak mówisz, a do RT nie będą się nadawały skoro 6800(XT) już sobie słabo radzą. Dla mnie płacąc ok 1100 za RX 5700 wymiana jest opłacalna na RDNA3 pod warunkiem, że Navi 10 ogarnie jeszcze te 1,5 roku w 1080p.

tylko po roku czasu karta straci ~30% na wartości

i wychodzi na to że była zapchaj dziura przed premierą "big navi" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko traci na wartości, coś trzeba mieć żeby grać. Na każdej karcie straci się poza anomaliami na rynku. Tak samo będzie można powiedzieć za około rok o RDNA2, że to była zapchaj dziura do RT bo RDNA3 pozwala grać z tym efektem, a RDNA2 to było DEMO śledzenia promieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile już minęło od premiery rx5700xt? jakoś nie widać, żeby traciły bardzo na wartości  , używki stoją w cenie jak pół roku temu nówki stały, to samo z rx5600xt, na premierę pulsik od Szafira po 1299 stał, obecnie za tyle nawet okrojonej wersji BE nie kupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to się zaczyna krypto boom, więc nie ma co porównywać ceny z ostatniego tygodnia do tych z przed miesiąca/dwóch. Wszystkie karty teraz podrożały, gtx1660s za 1300-1400zł rly ? :E  . Rozbój w biały dzień dosłownie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test mocno stronniczy i pokazujący tytuły w których 3080 błyszczy.

Przykładowo brak Dirt 5 i AC Valhalla,a tu już 6800xt by dużo lepiej wyglądało. 

 

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, zachy napisał:

Test mocno stronniczy i pokazujący tytuły w których 3080 błyszczy.

Przykładowo brak Dirt 5 i np AC Valhalla,a tu już 6800xt by dużo lepiej wyglądało. 

 

Wiadomo ze DF stronnicze :rotfl: Gdybys ich ogladal to bys wiedzial, ze te tyt maja w stalym line up ;)  Ale jak radełon przegrywa to wiadomo test stronniczy ;)  Stronnicze jest to co piszesz czyli dobieranie gier tylko po to by wybielic dany sprzet. DF to nie kanal strikte testujacy sprzet PC i jak widzisz wydali test dawno po premierze, gdzie testow w sieci z asasynami masz full ;) 

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, zachy napisał:

Przykładowo brak Dirt 5 i AC Valhalla,a tu już 6800xt by dużo lepiej wyglądało. 

Dirt 5 jest po prostu na tę chwilę zje***y i nie nadaje się do testowania ale fakt Valhalla mogła być, 

Stronniczy nie sądzę, po prostu przy RT mamy wydajność Turinga, a  że Nvidia w RT wykonała duży skok to wygląda jak to wygląda.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki jestem stronniczy że czekam na razie na odbiór 3070 z braku laku... LOL

Obiektywnie patrząc powinny być dobrane tytuły które pokażą faktyczny stan, a raz wygrywa 3080, innym razem 6800xt,a czasami jest remis.

Pokazywanie atutów tylko jednej strony jest dalekie od bycia OK serwisem. 

Jeśli tego nie widzisz to zachowujesz się jak zwykły troll w tym wątku. 

 

Poprzedni Dirt też dużo lepiej działał na GPU Vega, więc 'ten typ tak ma' i nie jest zwalony ;)

 

Nie mówię o RT i DLSS bo tu obecnie NV ma ogromną przewagę i tego nie neguje. 

 

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. A teraz wychodzi ze 6900xt ma mieć limity 2950 czy 3000 MHz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, zachy napisał:

Taki jestem stronniczy że czekam na razie na odbiór 3070 z braku laku... LOL

Obiektywnie patrząc powinny być dobrane tytuły które pokażą faktyczny stan, a raz wygrywa 3080, innym razem 6800xt,a czasami jest remis.

Pokazywanie atutów tylko jednej strony jest dalekie od bycia OK serwisem. 

Jeśli tego nie widzisz to zachowujesz się jak zwykły troll w tym wątku. 

 

Nie mówię o RT i DLSS bo tu obecnie NV ma ogromną przewagę i tego nie neguje. 

 

Dla mnie to wygląda bardziej jak pierwsze wrażenia po "otrzaskaniu się" z kartami, i widać niezaprzeczalnie że dużo bardziej podobał im się RX 6800 który widać jest szybszy od RTX 3070 (poza RT) I wypada najlepiej pod względem sprawności energetycznej.

Porównując z tym gdzie AMD było rok, dwa lata temu a teraz, no to czapki z głów. jak się jeszcze zrobi mały UV to już całkiem będzie git karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano karty nie są złe, a dodanie DirectML SS/SR może dużo sytuację poprawić jeszcze. 

Sam bym z chęcią przygarnął 6800xt w cenie bliskiej MSRP bo za tą kasę to znacznie lepsza karta niż 3070 ;)

Dziś były karty na AMD.com przez chwilę w cenie 649$ ale nie zdążyłem przeklikac... 

Pozostaje jeszcze próbować szczęścia z 6900xt, albo czekać na 3080ti (może tak zrobię patrząc na ogół). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, zachy napisał:

Obiektywnie patrząc powinny być dobrane tytuły które pokażą faktyczny stan, a raz wygrywa 3080, innym razem 6800xt,a czasami jest remis.

I to jest wlasnie twoja stronniczosc, dobieranie gier tak zeby bylo najlepiej 50/50 win/win ;) Sam nie rozumiesz tego co piszesz.

Druga sprawa w tescie masz konkretne gry i wyniki, to nie jest wyscig gdzie na koncu testu masz podane kto wygrywa bo zebral wiecej lepszych wynikow lacznie.  Masz konkretne gry i konkretne wyniki i tutaj dobor wiekszej czy mniejszej ilosci gier na nie nie wyplynie. To tylko ty jak widac oceniasz plytko kto wygral w tym tescie a dla mnie licza sie konkretne wyniki z poszczegolnych gier. To ze nie ma Dirta i Asasyna nic nie zmieni. 

Zreszta kazdy widzi jak zaciekle bronisz AMD za wszelka cene :rotfl:

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...