Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, krzysiak napisał:

Ja ciągle walczę z myślami, czy nie wystawić 3070 :E Kupiłem za 3200 więc na pewno bym z zyskiem sporym pogonił, z drugiej strony pozbyć się na kilka miesięcy karty kupionej w "okazyjnej" cenie jak na dzisiejsze czasy jakoś mi się nie uśmiecha :E

Sprzedaj i wyjedź w Bieszczady. ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Saren7 napisał:

Też bym przeszedł na konsole ale nie mam TV, tylko monitor 24. Jednak konsola to duży ekran+kanapa.

Ja własnie przenoszę konsolę z telewizora 55" na monitor komputerowy bo za duża kolejka była, żeby się dopchać. Wolę grać na 32" ale za to kiedy chcę ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponoć jutro sterownikowi big update. jeśli faktycznie będą się nazywać Testosterone Edition, to chyba się posikam ze śmiechu XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam z jakieś prezentacji AMD, że Ryzen z serii 5xxx i Radeon 6xxx mają jakiś niby dodatkowy boost? Jest tak, czy to była kampania reklamowa i tyle? Jeśli istnieje to działa to na 5600x i 6700Xt? 

Edytowane przez Krzkra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Krzkra napisał:

Pamiętam z jakieś prezentacji AMD, że Ryzen z serii 5xxx i Radeon 6xxx mają jakiś niby dodatkowy boost? Jest tak, czy to była kampania reklamowa i tyle? Jeśli istnieje to działa to na 5600x i 6700Xt? 

Pewnie chodzi tobie o SAM/Resizable Bar. Aktualnie jest dostępne na Zen2/3, Comet/Rocket Lake + RDNA2/Ampere.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Saren7 napisał:

Aktualnie jest dostępne na Zen2/3, Comet/Rocket Lake + RDNA2/Ampere.

Na Coffee Lake (Z370/Z390) w połączeniu z RDNA2/Ampere również.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na super sterowniku, taktowanie pamięci w przypadku RX 5500XT dalej skopane. 1736MHz cały czas, jakieś 99,2% zegara 3D (1750). 
Dalej nie sprawdzałem nawet, choć podobała mi się minimalna instalacja. To jest to. 

Cóż, wracam do ostatniego drivera, gdzie działało jeszcze wszystko -> 20.9.1. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Też zauważyłem po sobie że poprawiło się zużycie, spadło w dół szczególnie przy odwarzaniu multimediów, przedtem 30-50W  teraz na tych sterach 10-20W 

Myślałem że jakiś bug i błędy w odczycie, a jednak nie! i AMD naprawiło wysokie zużycie na Navi przy takim obciążeniu w pulpicie, czy przy multimediach.

Teraz widzę że wentyle się nawet nie odpalają choćby przy oglądaniu YT - temperatura stała 47 stopni. 

Przedtem zużycie znacznie większe i tym samym temperatura po 10min odtwarzania przebijała 60 stopni co skutkowało chwilowym włączeniem wentylatorów, nie było to jakoś uciążliwe bo się ledwo kręciły tam na 1100rpm - no ale trochę siara :E 

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.05.2021 o 21:00, Phoenixsuple napisał:

 

Swoją drogą ten liquid devil jest gdziekolwiek dostępny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krzkra napisał:

Swoją drogą ten liquid devil jest gdziekolwiek dostępny?

Nie intersowalem sie zakupem tej karty wiec nie wiem, zapewne tak dostepna jak wszystkie inne :D 

Tuatj brak ofert:

https://cenowarka.pl/powercolor-radeon-rx-6900-xt-liquid-devil-axrx-6900xt-16gbd6-w2dhc-oc-a2493054.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

O to pozytywna wiadomosc. Myslalem ze dluzej przetrzymaja ludzi z czekaniem na ta technologiem.

Oby ta technologia nie robila mydla z obrazem jak w niektorych wydaniach DLSS to moze bedzie dobrym rozwiazaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed 2017 Radeony przechodziły całkiem spoko eksponencjalną ewolucję, spadek cen i wzrost możliwości. W 2017 zaczęła się stagnacja. Opłacalność już nie poprawia się. :-( Bardzo źle to wygląda. 6500 XT może być 20% wydajniejszy i 20% droższy w MSRP od 5500 XT, albo 30 i 20% lub 30 i 30%. W każdym razie jest kiepsko. Ceny tragedia, katastrofa. Nie ma co kupować. :thumbdown:

wzrost-wydajno-ci-kart-Radeon-ze-redniej

  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.04.2021 o 22:28, smilehunter napisał:

Na super sterowniku, taktowanie pamięci w przypadku RX 5500XT dalej skopane. 1736MHz cały czas, jakieś 99,2% zegara 3D (1750). 
Dalej nie sprawdzałem nawet, choć podobała mi się minimalna instalacja. To jest to. 

Cóż, wracam do ostatniego drivera, gdzie działało jeszcze wszystko -> 20.9.1. 

mam dwie 5500 XT i obie chodzą dobrze na dwóch różnych komputerach. bez problemu zrzucają taktowania. nie zauważyłem opisywanego błędu na żadnej z wersji sterowników, a instaluje praktycznie każde. Jesteś pewien, że problem jest ze sterownikami a nie z czymś innym?

  

W dniu 8.05.2021 o 17:37, Kynareth napisał:

Przed 2017 Radeony przechodziły całkiem spoko eksponencjalną ewolucję, spadek cen i wzrost możliwości. W 2017 zaczęła się stagnacja. Opłacalność już nie poprawia się


Strasznie to jest słabe. Dawniej AMD dużo wnosiło na niską półkę. Np. bardzo popularne były modele 7750 i 7770, a potem 7850, R9 270 czy R9 380. Mniej więcej od czasów Polarisów wszystko stoi w miejscu. 5500 XT mnie strasznie rozczarował pod kątem opłacalności i konkurencyjności. Dawniej może bym liczył, że 6500 XT zahaczy o wydajność 5600 XT przy MSRP 200 dolarów, ale teraz już się nie łudzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Putout napisał:

 bez problemu zrzucają taktowania. nie zauważyłem opisywanego błędu na żadnej z wersji sterowników, a instaluje praktycznie każde. Jesteś pewien, że problem jest ze sterownikami a nie z czymś innym?

Ja mam teraz 5600XT i tez bez problemu z taktowaniami, podlaczane byly dwa monitory ostatnio i na kazdym zrzuca takty jak trzeba. jak mialem kiedys 5700XT to tez problemu nie bylo wiec mam chyba szczescie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze u jednych osob  dziala, nie znaczy ze wszystkim.  Problem byl poruszany juz wieloktrotnie.

NP @wkamil73 i ja mamy problem z taktowaniami pamieci  w 6800xt - karta nie zrzuca taktow VRAM.

Dopiero po utworzeniu dodatkowego profilu  w CRU taktowanie VRAM spada w spoczynku.

U nas obu problem dotyczy tandemu 6800 xt + G7 Oddysey.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

Ja mam teraz 5600XT i tez bez problemu z taktowaniami, podlaczane byly dwa monitory ostatnio i na kazdym zrzuca takty jak trzeba. jak mialem kiedys 5700XT to tez problemu nie bylo wiec mam chyba szczescie :D

To szczęście to fart przy doborze monitorów, bo to tutaj AMD leży i ma problem ze stanami energetycznymi przy niektórych timingach, na NV też był ten problem ale rzadziej się zdarzał no i od Ampere go całkowicie rozwiązali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...