Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, że patrzenie na mrsp ma sens jedynie wtedy, kiedy te karty tyle kosztują, a nie obecnie czy w przeszłości gdy Bitcoin szalał i byle krapiszcze do fhd kosztuje grubo ponad 2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kynareth napisał:

No właśnie opłacalność jest bardzo ważna. To ona powoduje, że dzisiaj ludzie mają co mają.

jakiej ty opłacalności szukasz w okresie gorączki  kopania ? a kursy idą znowu w górę i będzie tylko drożej , nie dość że producenci podbijają MRSP to jeszcze górnicy dokładają , nie ważne czy karta będzie miała OBECNIE mrsp 200euro czy 400 euro , górnicy podbiją rynkową cenę do 600 euro , nawet uj wie czy producenci kart nie maczają w tym paluchów , w końcu to oni sprzedają narzędzia górnikom , dla nv i amd to miód wiadomości gdy widzą kurs krypto szybujący do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Kynareth napisał:

No właśnie opłacalność jest bardzo ważna. To ona powoduje, że dzisiaj ludzie mają co mają. Konsole wymagają poprawy opłacalności. Gdyby PS5 kosztowało $1000, to nie sprzedałoby się dobrze. Opłacalność poprawia najniższy wspólny mianownik, a to on wpływa na to jakie oprogramowanie jest tworzone.

Jeśli za 10 lat ludzie będą nadal siedzieć na GTX 1060, RX 580 i GTX 1650 ale garstka bogatych będzie mieć superaśne cutting-edge sprzęty, to w efekcie oprogramowanie nie będzie dużo bardziej zaawansowane, a oni będą grali sobie w 8K 240fps albo VR 12K czy coś. Będzie Half-Life 3 VR i może wersja upośledzona non-VR.

Żeby np. w szkołach każdy uczeń używał konwertowalnego tabletu/laptopa zamiast książek i zeszytów, to trzeba niższych cen, a nie tylko lepszych i droższych podzespołów.

1). Konsole kupujesz raz na okres jej życia i inwestujesz jedynie w gamepady, czy inne akcesoria (ze sprzętu).

2). Cena gier na konsole - 350zł za podstawowe wersje jest dla mnie niedopuszczalna. Na piecyku kupuję sobie kluczyk za 1/3 tego, co woła wydawca i gram - a do starszych gierek mogę i postawić 4 systemy operacyjne na jednym dysku i nie potrzebne mi do szczęścia posiadanie starszych sprzętów. Do tego dochodzi GOG z mnóstwem interesujących starszych gier przystosowanych do nowych systemów.

3). Cena konsoli nie może przekroczyć pewnego pułapu,  bo zwyczajnie z generacji na generację gry są coraz droższe i to na grach jest zysk, a nie na samej konsoli - na piecyku jest nieco inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Phoenixsuple napisał:

To są tylko placeholdery, ostatnią kartą której obsługa przez rocm nie budzi zastrzeżeń to Vega. Niby teoretycznie działa z Navi, ale bardzo duża ilość softu pod OpenCL się buntuje. Ale może to znak, że AMD bierze się do roboty, bo jak na razie to mocno żałuję sprzedaży Vegi 64.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kochan4 napisał:

Tylko, że patrzenie na mrsp ma sens jedynie wtedy, kiedy te karty tyle kosztują, a nie obecnie czy w przeszłości gdy Bitcoin szalał i byle krapiszcze do fhd kosztuje grubo ponad 2k

No dlatego na moim wykresie nie jest msrp tylko prawdziwa cena.

Przede wszystkim trzeba coś zrobić z kopaczami, bo oni szkodą nie tylko rynkowi ale także wszystkim, bo niepotrzebnie zanieczyszczają środowisko. Granie ma sens - to sposób miłego spędzania czasu. Kopanie tylko zatruwa rynek, psuje ludziom nastrój i środowisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale trza powiedzieć jedno - te amd software, to naprawdę jest bubel:E. Fajne funkcje, ale wysypuje się często. Ktoś wie jak ogarnąć ciągłe kasowanie się ustawień uv/oc gpu? Bo już chyba 10 raz dziś wczytuję profil:rotfl:

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kelam napisał:

Ktoś wie jak ogarnąć ciągłe kasowanie się ustawień uv/oc gpu? Bo już chyba 10 raz dziś wczytuję profil:rotfl:

Wyłącz szybkie uruchamianie w Windowsie. Na poprzednich generacjach to rozwiązywał problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Kelam napisał:

Panowie, ale trza powiedzieć jedno - te amd software, to naprawdę jest bubel:E. Fajne funkcje, ale wysypuje się często. Ktoś wie jak ogarnąć ciągłe kasowanie się ustawień uv/oc gpu? Bo już chyba 10 raz dziś wczytuję profil:rotfl:

zmniejsz oc lub UV , to nie wina sterów tylko niestabilnego oc , miałem to samo jak na swojej, ustawiłem 2575-2675 , w grach było niby stabilnie a robiło takie siupy , ustawiłem 2560-2660 i przeszło

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radio_Tirana

Od dawna mam off, ale dzięki.

@SylwesterI.

To nie to. Problemem była opcja w ustawieniach afterburnera - erase autosaved startup settings. Wyłączyłem i problem zniknął. Gryzie się widać z softem amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było tak od razu. Afterburner od dawna nie lubi się ze sterownikami AMD, oba programy aktywnie sobie przeszkadzają w sterowaniu ustawieniami karty. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, SylwesterI. napisał:

topowy mercedes x-lat temu kosztował mniej niż obecny top od mercedesa

Czyli sam potwierdzasz, że dostajesz następcę RX 560, tylko porąbanej cenie, wyższego segmentu :szczerbaty:
Yeah, this is fine.

Nawet speca mówi to samo:
RX 560 123 mm² - 5500 XT 158 mm²
128bit - 128 bit.
 

16 godzin temu, SylwesterI. napisał:

ludzie się śmieją może dla tego że źle kojarzysz fakty , następcą vegi 64 była vega VII potem 5700xt(który tu nie pasuje , ale był najwyższym modelem w tej generacji

5700 XT to jest typowa karta średniego segmentu. To, że AMD nie miało nic wyżej, wcale nie robi przez to, z niego jakiegoś "topu" :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adolph napisał:

Czyli sam potwierdzasz, że dostajesz następcę RX 560, tylko porąbanej cenie, wyższego segmentu :szczerbaty:
Yeah, this is fine.

Nawet speca mówi to samo:
RX 560 123 mm² - 5500 XT 158 mm²
128bit - 128 bit.
 

5700 XT to jest typowa karta średniego segmentu. To, że AMD nie miało nic wyżej, wcale nie robi przez to, z niego jakiegoś "topu" :P

jeśli tak wygląda twoje czytanie ze zrozumieniem , to niech tak będzie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Kynareth napisał:

Gratulacje.

Dziękuję 

To 4 pozycja gpu score single 6800xt na leaderboard ?

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Nabyłem wczoraj Radeon'a RX 6600 XT i mam problem z jego poprawnym działaniem. Wcześniej posiadałem GTX 1060 6gb i sterowniki od Nvidia. Do sedna - podczas gry mam spadki FPS i dziwne przerywania jakby klatkowanie ekranu. Jakie ustawienia w AMD software muszę powłączać aby działało wszystko płynnie? Gry jakie testowałem to COD: Warzone i Fifa 21 - na poprzedniej grafice nie było takich problemów i wszystko chodziło płynnie. FPS na Radeonie się zgadzają, ale te zrywki to jakaś udręka.

Karta podłączona jest do monitora przez displayport. Monitor to AOC 24G2U i jest włączona w AMD software opcja AMD Freesync Premium.

Reszta podzespołów:

- 2 dyski SSD (nie pamiętam jakich, ale gry są na M.2),

- płyta główna MSI B450 Tomahawk Max,

- Procesor AMD R5 3600,

- Pamięci RAM Patriot Viper 16GB 3200mhz (2x8gb),

- zasilacz Thermaltake Smart SE 630W.

Jeszcze jedna rzecz. Karta podłączona jest do zasilacza złączami 6+2 zamiast 8.

Edytowane przez Pyritz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SylwesterI. napisał:

Gratuluję :) . Ja choćbym chciał nie wykrocze poza 2600mhz realnego na rdzeniu na moim 6800xt, fakt że nie bawiłem się w mpt, żeby bić rekordy :). Do tego memorki kończą się na 2100mhz z fast timing. Testowałem ostatni raz OC w timespy z 3 miechy temu na jakichś jeszcze starszych sterownikach :) . No i karta w dodatku air, więc też będzie ciężej :) . W niedzielę coś tam dlubne i spróbuję chociaż 22k pkt graficznych zrobić , na razie mój rekord to 19.975 jeśli dobrze pamiętam :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, novi napisał:

Gratuluję :) . Ja choćbym chciał nie wykrocze poza 2600mhz realnego na rdzeniu na moim 6800xt, fakt że nie bawiłem się w mpt, żeby bić rekordy :). Do tego memorki kończą się na 2100mhz z fast timing. Testowałem ostatni raz OC w timespy z 3 miechy temu na jakichś jeszcze starszych sterownikach :) . No i karta w dodatku air, więc też będzie ciężej :) . W niedzielę coś tam dlubne i spróbuję chociaż 22k pkt graficznych zrobić , na razie mój rekord to 19.975 jeśli dobrze pamiętam :E

U mnie wynik podobny (karta ta sama ;) ) Osiągnięcia @Sylwesterl. robią wrażenie :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SylwesterI. napisał:

jak będziesz dłubał w niedziele daj znać coś wymodzimy :E

Dziś zmieniłem sterowniki, zrobiłem porównanie na 21.6.1 i na najnowszych. Timespy :

Old https://www.3dmark.com/3dm/65073734? 

New http://www.3dmark.com/spy/22273208

W sotr, jeden fps więcej na nowych sterach ;) . 2100mhz w sterowniku, 0.86v , memorki 2086mhz . Zaraz zrobię na 2400mhz i zobaczę jak punkty się układają ;) 

2400mhz :

http://www.3dmark.com/spy/22273346

Mój osobisty rekord pobity, ale daleko do 22k pkt ;) . 

2550mhz w sterowniku, memorki niżej , mpt OFF : http://www.3dmark.com/spy/22273490

2600mhz w sterowniku, ryzen na normalnym ustawieniu : http://www.3dmark.com/spy/22273882

Bez pomocy MPT chyba nie dam rady przebić 22k pkt, karta cały czas odbija się od PL 334w , (1.08v) 

1.06v i dalej od PL się odbija :E http://www.3dmark.com/spy/22274052

1.04 i nadal PL ją dusi, ale wynik rośnie ... http://www.3dmark.com/spy/22274293 

Ale fajna zabawa :E . 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz ściągnąć limity w MPT karta robi ładny score przy niskich zegarach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...