Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, pdb napisał:

Ja jestem dobrej myśli i liczę że Nv dostanie po dupie.

Fajne masz fantazje ale amd juz dzis jest na straconej pozycji i moze tylko walczyc cena ;) Zeby wygrac to trzeba miec nie dosc ze produkty konkurencyjne, a tu nawet nie ma nic w odpowiedzi do 4090 to jeszcze produkt kompletny, a tym RDNA3 nie bedzie i jedynie moga walczyc cena o klientow gdzie znowu wrocimy do czasow gdzie amd daje po prostu mniej za mniejsza kwote.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Phoenix. napisał:

Fajne masz fantazje ale amd juz dzis jest na straconej pozycji i moze tylko walczyc cena ;) Zeby wygrac to trzeba miec nie dosc ze produkty konkurencyjne, a tu nawet nie ma nic w odpowiedzi do 4090 to jeszcze produkt kompletny, a tym RDNA3 nie bedzie i jedynie moga walczyc cena o klientow gdzie znowu wrocimy do czasow gdzie amd daje po prostu mniej za mniejsza kwote.

No tak bo wszyscy już lecą po 4090 a tym bardziej po ten szrot 4080 , na jakiej ty planecie żyjesz ? Te pólki to 5% popytu taka jest prawda

Edytowane przez luleq
  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, GregM00 napisał:

?To co nV teraz pokazało, to realnie kiszka - pompowanie większej mocy dla poprawy wydajności, to prowadzi donikąd. 

No chyba nie do końca. 

4090 pobiera mniej energii od 3090Ti i jednocześnie jest wydajniejsza o ~60%. Efektywność energetyczna została bardzo mocno poprawiona względem Ampere co dla końcowego klienta ma znaczenie.

Pomimo tego że nowa architektura nV to lekki lifting względem Ampere to porównując ją do całkowicie nowej architektury RDNA3, która ma problem z wyższym taktowaniem nV kolejny raz wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku. 

Szykuję się kolejna, duża strata rynku dla AMD. :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczekajcie spokojnie na testy, poczekajcie na ceny i wtedy będzie można mówić o porażce lub nie. Wyciąganie wniosków na podstawie  2/3 testów i niższych taktowaniach i od razu ogłaszanie  klęski   to tak trochę nie bardzo.

A co jeśli się okaże , że mimo niższych zegarów  wyniki będą ok i cena będzie przystępna ?

• Like 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Pitt_34 

Wystarczy przeanalizować co się działo przez ostatnie 3 lata gdzie AMD miało dobrze wyceniony sprzęt ze zbliżoną wydajnością do konkurencji a pomimo tego notowali olbrzymią utratę rynku na rzecz nV. 

5700X względem 2070S, 6800X względem 3080 i dzisiaj najprawdopodobniej sytuacja się powtórzy 7900XTX względem 4080. 

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Phoenix. napisał:

No taak, bo największy rynek graczy i największy segment rynku to ci co kupują karty za 10 koła...ja pitole, co tu się odwala??

29 minut temu, DjXbeat napisał:

@Pitt_34 

Wystarczy przeanalizować co się działo przez ostatnie 3 lata gdzie AMD miało dobrze wyceniony sprzęt ze zbliżoną wydajnością do konkurencji a pomimo tego notowali olbrzymią utratę rynku na rzecz nV.

Ile kart produkuje NV a ile AMD?

Edytowane przez B@nita
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, B@nita napisał:

No taak, bo największy rynek graczy i największy segment rynku to ci co kupują karty za 10 koła...ja pitole, co tu się odwala??

Ile kart produkuje NV a ile AMD?

No tak bo przecież nvidia nie będzie mieć tańszych odpowiedników by konkurować z niższymi modelami ? włącz myślenie ;) To oczym pisze odnosi się do premierowych modeli jak i całej reszty kart które powstaną w oparciu o RDNA3 wiec nie spłycają sobie tego tylko do topowych modeli. A póki co piszemy o topowych bo jakbyś nie zauważył tylko takie obecnie mamy na rynku i za kilka dni tez tylko topowe modele się pojawia. Wiec mam pisać o modelach z niższego segmentu których nie ma ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Phoenix. napisał:

No tak bo przecież nvidia nie będzie mieć tańszych odpowiedników by konkurować z niższymi modelami ? włącz myślenie ;) To oczym pisze odnosi się do premierowych modeli jak i całej reszty kart które powstaną w oparciu o RDNA3 wiec nie spłycają sobie tego tylko do topowych modeli. A póki co piszemy o topowych bo jakbyś nie zauważył tylko takie obecnie mamy na rynku i za kilka dni tez tylko topowe modele się pojawia. Wiec mam pisać o modelach z niższego segmentu których nie ma ? 

Ale topowe to nie jest całokształt. Oceniając dana markę oceniamy właśnie całość produktów a nie wybrany segment.

Po za tym , testy już były że oceniasz?

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, B@nita napisał:

Po za tym , testy już były że oceniasz?

Dyskutuje o tym o czym wiemy i o tym co przecieka, a nie o czyms czego nie ma jak wlasnie testy ;) A oceniac bedziemy przez nastepne kilka msc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Phoenix. napisał:

Fajne masz fantazje ale amd juz dzis jest na straconej pozycji i moze tylko walczyc cena ;) Zeby wygrac to trzeba miec nie dosc ze produkty konkurencyjne (...)

Ale, czy nie o to chodzi? Dla mnie, nich konkurują, czym chcą. Ceną, złym PRem, mogą się wyzywać albo spotykać na Fame MMA GPU :). Nie jesteśmy managerami nv / AMD, a konsumentami ich produktów. Ich walka - jakakolwiek - która spowoduje ruchy konkurencyjne wobec siebie (ruchy, które przełożą się na cokolwiek sensownego dla klienta) to woda na nasz młyn. A czym oni sobie konkurują? Nie nasza sprawa. Byle się bili (!), i abyśmy my, coś z tej bitki mieli. ;) 

• Like 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Phoenix. napisał:

Nie chodzi o to jakie sa wyniki, tylko o swiadomosc tego co sie kupuje i jakie ma wady i zalety a ludzie, ktorzy kupuja za 6 kafli gpu to nie ameby patrzace tylko na wydajnosc ;) Bo jak za pol roku wyjda nowe poprawione rewizje to dopiero bedzie placz wiedzac o wczesniejszych problemach.

O handlu to masz widac zero pojecia, nie kupuje sie tylko produkt ale dzis tlumaczyc mi sie tego juz nie chce ;)

Jakby NVIDIA miała 1.2v w serii to szła by jeszcze wyżej niż idzie. Ale nie idzie jej wbić coś więcej i zegar mam słabszy. Mam 3 wtyki 8pin, można by je jeszcze rozgrzać .

Godzinę temu, Phoenix. napisał:

No tak bo przecież nvidia nie będzie mieć tańszych odpowiedników by konkurować z niższymi modelami ? 

Nie nie będzie.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
37 minut temu, Minciu napisał:

Nie nie będzie.

Ale jak to ? Nie będzie kart z niższego segmentu ? O czymś nie wiem ? Czy może jeszcze śpisz ? Bo z tego co mi wiadomo na tym polega konkurencja od lat prześcigając się w modelach za podobne pieniążki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Phoenix. napisał:

Dyskutuje o tym o czym wiemy i o tym co przecieka, a nie o czyms czego nie ma jak wlasnie testy ;) A oceniac bedziemy przez nastepne kilka msc.

Wiemy o tym że twoja firemka tak wyceniła 4080 że nikt tego nie chce tada

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W temacie RDNA2, jak ktoś chce skutecznie spacyfikować obroty wentylatorów, to te 2 wartości w MPT przekładają się na najwyższy punkt pracy krzywej wiatraka i co ważniejsze, to działa ?

obraz.png.a30bab318c79500e4482702e8880a063.png

Wydaje mi się, że Acoustic Limit (RPM) w RDNA2 już niczemu nie służy, bo prędkość obrotów dla niższych punktów krzywej jest wyliczana z wartości Throtteling (RPM).

Okno z prawej, to taki przyjemny programik alternatywny do Wattmana - ustawia te same rzeczy (zamiennie z Wattmanem) w prostszej formie.

Edytowane przez GregM00
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
37 minut temu, Phoenix. napisał:

Ale jak to ? Nie będzie kart z niższego segmentu ? O czymś nie wiem ? Czy może jeszcze śpisz ? 

Jeśli piszesz o RTX3060 8GB to będzie. Właśnie była premiera ?

A jeżeli chcesz 4060/4050 z tańszego segmentu to nie będzie.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, luleq napisał:

Wiemy o tym że twoja firemka tak wyceniła 4080 że nikt tego nie chce tada

Cena to jedna. 4080 jest w zasięgu 7900XTX więc bardzo dużo osób wstrzymuję się z zakupem do premiery RDNA3. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, Minciu napisał:

A jeżeli chcesz 4060/4050 z tańszego segmentu to nie będzie.

Nie zrozumiales mnie, pisalem o tym ,ze beda modele pozycjnowane nizej, ktore sila rzecy beda tansze niz modele wyzej, logiczne ? A nie o tym jaka bedzie ich cena i czy bedzie nizsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tańsze. 50tka za 3 koła? :D 

nowa definicja taniości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Minciu napisał:

Tańsze. 50tka za 3 koła? :D 

nowa definicja taniości.

Panie ale w Portal rt bedziesz Pan mógł grać i włączysz oszukane klatki z małymi babolami na ekranie co ty pan wiesz tanio to jest :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AMD przynajmniej nie będzie miało tej nowej palącej się wtyczki od zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, luleq napisał:

Panie ale w Portal rt bedziesz Pan mógł grać i włączysz oszukane klatki z małymi babolami na ekranie co ty pan wiesz tanio to jest :)

i te 5FPS + Frame Generator zrobi mi dyszkę :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Minciu napisał:

i te 5FPS + Frame Generator zrobi mi dyszkę :D 

i gratis babole na ekranie nie zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

4060 jak wyjdzie o wydajności 3080 w cenie 3000zl to będzie śmiech na sali . 2l czekać, żeby kupić to samo z niższym poborem za tą samą kasę :E . Krypto się ukróciło, ale widocznie NVIDIA jeszcze tego nie ogarnęła ustalając swoje ceny . Już kiedyś wspominałem, 4090 ma uzasadnienie na swoją cenę, ale 4080? Dość wyraźnie przycięta w cenie 2x3080 praktycznie :E . Niech sobie w kieszeń kurtki wsadza takie karty, to nie progres według mnie. Jeszcze 20-30% więcej za 4080 względem 3080 na premierę byłoby do przełknięcia, i dość uzasadnione zwiększonymi kosztami różnymi, ale prawie 100% to jest przesada. 

• Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie martwcie się wyjdzie generator klatek od AMD i będzie cacy ?

"AMD Fluid Motion Frame Technology"

Już wyszedł nawet trailer prezentujący możliwości tej technologii

Edytowane przez lukadd
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, lukadd napisał:

Nie martwcie się wyjdzie generator klatek od AMD i będzie cacy ?

Tak bedzie! ;)

• Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi