Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli RT nie jest wyznacznikiem to równie dobrze teraz wszyscy powinni się rzucić na 6900XT :E Bo wydajność i tak nie urosła do poziomów wymaganych do przeskoczenia wybranych punktów "Hz" monitora. Ani więcej FPSów w Warzone nie pomoże do gry w 240+ FPS, bo i tak 6950 to zapewniał, ani w grach AAA w 4K nie ma gry poniżej 60 FPS, ale powyżej 144 FPS :E 

 

AMD zabiło nowy gen swoją starą :E Sens wymiany u kogoś kto kupił 6900XT za ~3.8k zł praktycznie brak.

 

6 minut temu, MarcoSimone napisał:

Jakby XTX był za 4,5K to sprzedałbym 3080 TUF z lokiem i kupił Radzia.

 

MSRP FE to 5.5k zł. Powodzenia.

 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, severall napisał:

Ciekawe na jakich zasilaczach będzie chodził bez problemowo. Coś tam mówią o dużych pikach mocy ~650-700W

Igor twierdzi że dobrej klasy 650W-700W starczy do XTX oczywiście jeżeli nie mamy procka co sam potrafi siorbnąć 300W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bliss napisał:

Przy 6950 założyłeś, że kupisz ją w promocji u niemca a w przypadku 7900 liczysz cene po msrp. \

Realnie 6950 chodzi ponad 4000.

no tak ale za 3800 bralem red devila a 7900xt ma sie zaczynac od 5200 jak mowil black na swoim filmie wiec topowe wersje pewnie beda okolo 5500.

nawet zakladajac referenta 6950 za 4000 ktory mozna bylo dostac to doplata 1000zl do 7900xt za 10-15% srednio oplacalna.

7900xtx jeszcze warto imo 7900xt w tej cenie powyzej 5k juz nie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo jest mniej więcej tak jak się spodziewałem. Pobór energii jest, jednak sporym zawodem. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, frog67 napisał:

Ja się zastanawiam ile można urwać na UV bo przy 6800XT można naprawdę sporo ugrać, przy 6800 już mniej ale te 50-60W zbiłem 

Dla mojego egzemplarza... praktycznie nic nie da się urwać. Nawet -20mV i od razu wywala pod obciążeniem. Najprawdopodobniej to kwestia relatywnie wczesnych biosów i sterowników. Myślę, że trochę ugrasz w finalnych, ale bez szału, raczej mniej niż w przypadku RDNA2 przekrojowo.

Edytowane przez Mripper
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, TheMr. napisał:

Jeśli RT nie jest wyznacznikiem to równie dobrze teraz wszyscy powinni się rzucić na 6900XT :E Bo wydajność i tak nie urosła do poziomów wymaganych do przeskoczenia wybranych punktów "Hz" monitora. Ani więcej FPSów w Warzone nie pomoże do gry w 240+ FPS, bo i tak 6950 to zapewniał, a ni w grach AAA w 4K nie ma gry poniżej 60 FPS, ale powyżej 144 FPS :E 

 

AMD zabiło nowy gen swoją starą :E Sens wymiany u kogoś kto kupił 6900XT za ~3.8k zł praktycznie brak.

 

MSRP FE to 5.5k zł. Powodzenia.

 

Dlatego nie zmienię karty. I nie jest mi z tego powodu smutno.

Po 2 latach od premiery 3080, za dopłatę 100% wartości mojej karty na rynku wtórnym, mam nabyć kartę ledwie ~40% szybszą?! Really?!

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Mripper napisał:

Dla mojego egzemplarza... praktycznie nic nie da się urwać. Nawet -20mV i od razu wywala pod obciążeniem. Najprawdopodobniej to kwestia relatywnie wczesnych biosów/sterowników. Myślę, że trochę ugrasz w finalnych, ale bez szału, raczej mniej niż w przypadku RDNA2 przekrojowo.

A to kupa, czyli zapasu zero. UV to zegar ostro w dół ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dalej czekam na xx80 w cenie do 4k zł :E Myślałem że AMD zmusi NV do obniżenia ceny do ~5k zł, wtedy bym się zastanawiał a tak to, trzeba zmieniać CPU :) 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, MarcoSimone napisał:

Dlatego nie zmienię karty. I nie jest mi z tego powodu smutno.

Po 2 latach od premiery 3080, za dopłatę 100% wartości mojej karty na rynku wtórnym, mam nabyć kartę ledwie ~40% szybszą?! Really?!

Czasem szybszą, czasem nie szybszą. A i tak cena za GPU jest abstrakcyjna. Gdzie 3080 na start teoretycznie było do wyrwania za 3250zl ? A RTX 3070 z RT na poziomie prawie XTXa było za 2500? Oczywiście z trudem bo sytuacja się zesrała przez Crypto. Ale teraz Crypto nie ma a sytuacja dalej posrana na półkach sklepowych. Starocie poprzedniej generacji droższe niż na premierę. Nowości w cenie Passata :D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kiedy te karciochy pojawią się w sklepach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mati17 napisał:

Wiadomo kiedy te karciochy pojawią się w sklepach? 

W Grudniu po południu :E  

  • Like 1
  • Haha 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mati17 napisał:

Wiadomo kiedy te karciochy pojawią się w sklepach? 

Jutro. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Minciu napisał:

Karta graficzna MSI GeForce RTX 4080 Suprim X 16GB GDDR6X 7 866,01 zł morele-max-logo.svg

Użytkownik
Data zakupu
Ma...ki
2022-12-12 16:23:05

 

 

Myślałem że więcej tego pójdzie po premierze ;)

 

Kupno suprima 4080 za 7900zł gdzie za 8800 na allegro idzie kupić 4090 ?

Edytowane przez MSF Koi
  • Like 3
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Minciu napisał:

Czasem szybszą, czasem nie szybszą. A i tak cena za GPU jest abstrakcyjna. Gdzie 3080 na start teoretycznie było do wyrwania za 3250zl ? A RTX 3070 z RT na poziomie prawie XTXa było za 2500? Oczywiście z trudem bo sytuacja się zesrała przez Crypto. Ale teraz Crypto nie ma a sytuacja dalej posrana na półkach sklepowych. Starocie poprzedniej generacji droższe niż na premierę. Nowości w cenie Passata :D 

Taki RTX3080 za kwotę 3250pln to była kocur oferta, w tamtym czasie 2080 super kosztował 3500zł, wtedy wszyscy byli zmęczeni kiepską wyceną Turingów. To mozna było nazwać postepem w tamtym czasie. Niestety tak na serio to był wał, bo już wszyscy byli gotowi na fale crypto (NV przed premierą już "ostrzegała" że dobrze kopią). A dzis to już patologia na całego. 

Koniec końców, kiedyś MSRP to dziś cena tej samej karty z drugiej ręki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, MSF Koi napisał:

Kupno suprima 4080 za 7900zł gdzie za 8800 na allegro idzie kupić 4090 ?

Za 8800 GPU z drugiej ręki z wątpliwą gwarancją? :D 

 

Ale widzę że mają ludzie fantazję:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/gigabyte-rtx-4090-gaming-oc-tz5

https://allegro.pl/oferta/zotac-rtx-4090-amp-extreme-airo-24gb-unikat-12967540477

 

Za używki chcą więcej jak za nówki:

https://www.x-kom.pl/szukaj?q=rtx 4090

 

Na pewniaka wymieniaja RTXy po 10k pln na inny model co im bardziej się podoba i myslą, że używkę odkupi ktoś drożej niż nowe stoją :) Chyba niektórzy serio jeszcze nie zaskoczyli, że było POS na ETH i ludzie juz się nie bija o karcioszki. Nie tylko Zieloni i Czerwoni maja problem w wycena XD W dupach wszystkim się poprzewracało. Zwrot 14 dni? A po co jak można drożej odsprzedac po kolejnych 14 dniach ?  Nie tym razem. 

 

Edytowane przez Minciu
  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szału nie ma, RT 1gen do tyłu i chyba za drogo żeby odbić jakieś udziały w rynku, powinny jeszcze tanieć

2 godziny temu, DjXbeat napisał:

Coś co mnie najbardziej interesowało i czego byłem w 100% pewien. 

Efektywność energetyczna znowu jest po stronie nV. 

Ja też, jeszcze przed premierą 4090, TSMC wszystko wyjaśniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Tom poleciał w UV  od 9 minuty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD-Radeon-RX-7900-XT-RDNA-3-Navi-31-GPU

3300 RPM to musi być niezla suszara, ale wskaźników nayebauo :E  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, michal-prezes1 napisał:

Czyli nadal lepiej kupić używkę 3090 za 3300-3400 zł, wymienić pastę i termopady co wyjdzie 3500 zł niżeli nową grafikę.
Ewentualnie nową RX 6900 za 3000-3300 zł jak ktoś nie chce grzebać i mieć bezużyteczną gwarancję na 2 lata.

A gdzie masz nowe RX 6900 xt za 3000? Bo nawet 6800 xt za tyle nie kupisz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, MarcoSimone napisał:

@Minciu i jeszcze w tytule słowo 'unikat"...kisnę xD

Nie zauważyłem :D 

Sprzedaję kartę po miesiącu sporadycznego użytkowania z powodu przesiadki na model z chłodzeniem wodnym.

Sporadycznie używana karta za ponad 10 koła wymieniona na inną z blokiem ? :D  To chyba musi być formowa jakaś, mało grana, głównie zachwalana w odpowiednim dziale. 

2 minuty temu, pdb napisał:

A gdzie masz nowe RX 6900 xt za 3000? Bo nawet 6800 xt za tyle nie kupisz.

3 z hakiem bez problemu. 

Tutaj masz historię gdzie, kiedy i za ile była do kupienia za tyle: https://www.pepper.pl/search?q=6900

Edytowane przez Minciu
  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

Nie zauważyłem :D 

Sprzedaję kartę po miesiącu sporadycznego użytkowania z powodu przesiadki na model z chłodzeniem wodnym.

Sporadycznie używana karta za ponad 10 koła wymieniona na inną z blokiem ? :D  To chyba musi być formowa jakaś, mało grana, głównie zachwalana w odpowiednim dziale. 

3 z hakiem bez problemu.

3 z hakiem za 6800xt to tak, ale nie za 6900. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Minciu napisał:

3 z hakiem bez problemu.

To zapodawajcie tymi linkami za 3k z polskiego sklepu nowki :E Najlepiej w dobrej wersji jak juz ponosi was fantazja :lol2:

https://www.ceneo.pl/Komputery;szukaj-6900xt

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...