Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, GregM00 napisał:

Widzę, że nie będzie łatwej komunikacji :)

Wklej po prostu ekran z CRU, będzie prościej.

Był ekran z CRU  więc? 

Poza tym nie wiem o co Ci chodzi z brakiem komunikacji... 

Sposób z CRU jest z tego forum 

 

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Killer85 napisał:

Był ekran z CRU  więc? 

Poza tym nie wiem o co Ci chodzi z brakiem komunikacji... 

Sposób z CRU jest z tego forum 

 

Dajesz jakieś lakoniczne odpowiedzi, gołe cyfry, z których ciężko wywnioskować, o czym piszesz i czego się tyczą.

Wrzuć jeszcze oryginalne nastawy dla tego zmodyfikowanego odświeżania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, GregM00 napisał:

Dajesz jakieś lakoniczne odpowiedzi, gołe cyfry, z których ciężko wywnioskować, o czym piszesz i czego się tyczą.

Wrzuć jeszcze oryginalne nastawy dla tego zmodyfikowanego odświeżania.

 

Wskaż gdzie zamiast pisać ogólnikami

Był screen i nic innego tam nigdy nie przestawiałem oprócz blanking

 

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opalasz CRU, masz po prawej okienka, klikasz w ostatnim na dole na wpis, odpala się Extension Blok, wybierasz rozdziałek i odświeżanie twojego monitora, klikasz dwa razy i masz okno gdzie mienisz ustawienie vblank (vertical) np. o 4 więcej. 3 x OK i robisz restart sterownika plikiem "restart64"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ju-rek napisał:

Opalasz CRU, masz po prawej okienka, klikasz w ostatnim na dole na wpis, odpala się Extension Blok, wybierasz rozdziałek i odświeżanie twojego monitora, klikasz dwa razy i masz okno gdzie mienisz ustawienie vblank (vertical) np. o 4 więcej. 3 x OK i robisz restart sterownika plikiem "restart64"

O to to

Wcześniej nikt o tym nie wspominał 

 

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Killer85 napisał:

Wskaż gdzie zamiast pisać ogólnikami

Był screen i nic innego tam nigdy nie przestawiałem oprócz blanking

Kolego, każdy monitor ma inne nastawy w tych parametrach. Jak nie pokażesz screena z tym, co tam jest oryginalnie, to nie masz co oczekiwać, że ci powiem co masz wpisać. Jeśli CRU "gubi" te nastawy (i tu znowu moje gdybanie, bo nie wiem, czy po tych kilku godzinach jak znów przestają wbijać niskie takty, to sprawdzasz co jest w CRU?) to coś jest nie tak robione, bo tak to nie działa.

Dlatego albo opiszesz dokładnie jak to wygląda u ciebie, albo dostaniesz tylko ogólne info.

1. znajdujesz w CRU gdzie masz zdefiniowany tryb z max odświeżaniem (może być bezpośrednio w okienku głównym albo w bloku rozszerzeń, co kolega ju-rek wskazał)
2. zwiększasz liczbę linii VBLANK kosztem odświeżania (to ważne) do takiego poziomu, aż VRAM zacznie schodzić z taktami
3. po każdej zmianie żeby weszła w życie używasz dołączonego programiku restart64.exe albo przeładowujesz kompa
4. w Windowsie ustawiasz dla ekranu to odświeżanie - może się zmieniać bo Windows zaokrągla ułamki (czyli z 75Hz może się zrobić 74Hz).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, GregM00 napisał:

Kolego, każdy monitor ma inne nastawy w tych parametrach. Jak nie pokażesz screena z tym, co tam jest oryginalnie, to nie masz co oczekiwać, że ci powiem co masz wpisać. Jeśli CRU "gubi" te nastawy (i tu znowu moje gdybanie, bo nie wiem, czy po tych kilku godzinach jak znów przestają wbijać niskie takty, to sprawdzasz co jest w CRU?) to coś jest nie tak robione, bo tak to nie działa.

Dlatego albo opiszesz dokładnie jak to wygląda u ciebie, albo dostaniesz tylko ogólne info.

1. znajdujesz w CRU gdzie masz zdefiniowany tryb z max odświeżaniem (może być bezpośrednio w okienku głównym albo w bloku rozszerzeń, co kolega ju-rek wskazał)
2. zwiększasz liczbę linii VBLANK kosztem odświeżania (to ważne) do takiego poziomu, aż VRAM zacznie schodzić z taktami
3. po każdej zmianie żeby weszła w życie używasz dołączonego programiku restart64.exe albo przeładowujesz kompa
4. w Windowsie ustawiasz dla ekranu to odświeżanie - może się zmieniać bo Windows zaokrągla ułamki (czyli z 75Hz może się zrobić 74Hz).

 

Jasne
Po moim sposobie ustawiania nastawy były te same-sprawdzałem

Pobrałem znowu CRU i jest tak
Widać że niema natywnej rozdziałki w Extention Block
Mam ją zatem sam dodać?
cru2gkejc.jpg

cru30edco.jpg

Resztę będę testował

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, GregM00 napisał:

 

MPT pozwala na modyfikację nastaw normalnie niedostępnych z poziomu Wattmana. Zmiany są zapisywane w rejestrze Windowsa i działają aż do ponownej instalacji sterownika.
W RDNA jest kilka mechanizmów deep sleep, które próbują agresywnie ograniczać zużycie energii, jeśli nawet przez krótką chwilę nie ma obciążenia. Co może powodować ścięcia. Z poziomu MPT możesz wyłączyć deep sleep dla rdzenia (DS_GFXCLK) co powinno wyeliminować ścięcia wynikające z tego efektu.

 

Sprawdziłem ten trop wgrywając bios z tematu o karcie+wyłączając DS_GFXCLK

Jest tak samo...wybrałem miejsce testowe i jest ciągle to samo
Zmniejszenie detali na LOW nic nie zmienia i jest tak samo
gpudsdsi80.jpg

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Killer85 napisał:

Sprawdziłem ten trop wgrywając bios z tematu o karcie+wyłączając DS_GFXCLK

Jest tak samo...wybrałem miejsce testowe i jest ciągle to samo
Zmniejszenie detali na LOW nic nie zmienia i jest tak samo
gpudsdsi80.jpg

Pamiętaj, przy modyfikacjach w Feature Control często jest potrzebny kompletny reinstall sterów (jakbyś instalował nową kartę).
W innym wypadku możesz mieć dziwne freezy, restarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lameismyname napisał:

Pamiętaj, przy modyfikacjach w Feature Control często jest potrzebny kompletny reinstall sterów (jakbyś instalował nową kartę).
W innym wypadku możesz mieć dziwne freezy, restarty.

Odpaliłem Diablo i nie się nie działo

Ale ogólnie nie trzeba tego robić jak wszystko działa?
Jest jeszcze jedno ale...Wynik w Time Spy nie zmienił się

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Killer85 napisał:

Pobrałem znowu CRU i jest tak
Widać że niema natywnej rozdziałki w Extention Block
Mam ją zatem sam dodać?

Nie. Zmodyfikuj to, co jest. Na początek zwiększaj VBLANK (vertical blanking) co 10 (powinno zmniejszać się odświeżanie). Zatwierdzaj, restartuj sterownik przez restart64. Sprawdź, czy jest ustawione właściwe odświeżanie w Windows. Jak znajdziesz właściwy przedział, to możesz wtedy ustawić bardziej dokładnie.

52 minuty temu, Killer85 napisał:

Sprawdziłem ten trop wgrywając bios z tematu o karcie+wyłączając DS_GFXCLK

VBIOS najlepiej zgrać ten, który jest aktualnie na karcie, GPU-Z ma opcję zgrania do pliku.

Potem ładujesz to do MPT, tak jak pokazywałeś, wyłączasz DS_GFXCLK.
Zatwierdzasz (Write SPPT). Teraz ważne, żeby to zaczęło działać trzeba znowu przeładować sterownik, można wykorzystać programik od CRU: restart64.exe

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, GregM00 napisał:

Nie. Zmodyfikuj to, co jest. Na początek zwiększaj VBLANK (vertical blanking) co 10 (powinno zmniejszać się odświeżanie). Zatwierdzaj, restartuj sterownik przez restart64. Sprawdź, czy jest ustawione właściwe odświeżanie w Windows. Jak znajdziesz właściwy przedział, to możesz wtedy ustawić bardziej dokładnie.

VBIOS najlepiej zgrać ten, który jest aktualnie na karcie, GPU-Z ma opcję zgrania do pliku.

Potem ładujesz to do MPT, tak jak pokazywałeś, wyłączasz DS_GFXCLK.
Zatwierdzasz (Write SPPT). Teraz ważne, żeby to zaczęło działać trzeba znowu przeładować sterownik, można wykorzystać programik od CRU: restart64.exe

 

Będę testował
Testowałem VBIOS oryginalny i było to samo ale sprawdzę to ponownie używając CRU: restart64.exe
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Killer85 napisał:

Będę testował
Testowałem VBIOS oryginalny i było to samo ale sprawdzę to ponownie używając CRU: restart64.exe
 

Sprawdź też, czy problem występuje jeśli zdejmiesz ograniczenie na limit klatek, tak żeby gpu chodziło na 100%. Czy te przycięcia są w tych samych momentach, czy losowo? Jeśli to drugie, to czy jest coś odpalone poza grą, co wykorzystuje gpu? To ostatnie można sprawdzić przez Menedżer zadań, kolumna "Aparat procesora GPU".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, GregM00 napisał:

Sprawdź też, czy problem występuje jeśli zdejmiesz ograniczenie na limit klatek, tak żeby gpu chodziło na 100%. Czy te przycięcia są w tych samych momentach, czy losowo? Jeśli to drugie, to czy jest coś odpalone poza grą, co wykorzystuje gpu? To ostatnie można sprawdzić przez Menedżer zadań, kolumna "Aparat procesora GPU".

Wcześniej testowałem to i ściągniecie limitu nic nie dało...był wysoki FPS i "chrupało"
Teraz też to jest z 115FPS na 80FPS i chrupie
Wyznaczyłem obszar testowy w grze i one tam zawsze występują 
GPU nic nie wykorzystuje poza grą 
Będę testował...

crusper5.jpg
 

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Killer85 napisał:

Teraz też to jest z 115FPS na 80FPS i chrupie

Jakby to, że fps spada, to jest ok, bo wiele zależy od złożoności danej sceny. Gram w gry, gdzie fps potrafi pływać od 120 do poniżej 50fps (np. Callisto Protocol) w zależności co jest na ekranie. Więc samo to, że cyfry się zmieniają to ok.

Chrupanie to towarzyszący temu widoczny efekt zatknięcia no i tego nie chcemy. Możesz włączyć w RTSS pokazywanie wykresu generacji klatki, to tam będzie najlepiej widać chrupanie.
Chrupać może czasem od tego, że gra musi w danym momencie coś doładować z dysku. Albo silnik gry musi skompilować program dla jednostek cieniujących - to czasem widać jak w nowej lokacji trzeba kilka sekund pokręcić się w kółko bo jest przycinanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, GregM00 napisał:

Jakby to, że fps spada, to jest ok, bo wiele zależy od złożoności danej sceny. Gram w gry, gdzie fps potrafi pływać od 120 do poniżej 50fps (np. Callisto Protocol) w zależności co jest na ekranie. Więc samo to, że cyfry się zmieniają to ok.

Chrupanie to towarzyszący temu widoczny efekt zatknięcia no i tego nie chcemy. Możesz włączyć w RTSS pokazywanie wykresu generacji klatki, to tam będzie najlepiej widać chrupanie.
Chrupać może czasem od tego, że gra musi w danym momencie coś doładować z dysku. Albo silnik gry musi skompilować program dla jednostek cieniujących - to czasem widać jak w nowej lokacji trzeba kilka sekund pokręcić się w kółko bo jest przycinanie.

To jest nienormalne bo jak tak się dzieje na najniższych detalach to coś jest nie halo i to mocno
Dysk mam NVME więc to nie czasy HDD
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Killer85 napisał:

To jest nienormalne bo jak tak się dzieje na najniższych detalach to coś jest nie halo i to mocno
Dysk mam NVME więc to nie czasy HDD

Proste pytanie: sprawdzałeś w necie, czy to przypadkiem nie jest problem z tą grą? Bo jeśli to się dzieje na najniższych detalach, no to coś dziwnego zupełnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, GregM00 napisał:

Proste pytanie: sprawdzałeś w necie, czy to przypadkiem nie jest problem z tą grą? Bo jeśli to się dzieje na najniższych detalach, no to coś dziwnego zupełnie.

Owszem...internety nie wspominają o tym
Wcześniej na GTX 1660 SUPER tak nie było 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Killer85 napisał:

Owszem...internety nie wspominają o tym
Wcześniej na GTX 1660 SUPER tak nie było 

Zerknij tutaj, to jest z RX5700 (bardzo bliskie gpu), wydaje się, że gameplay jest ok, nic nie widać na wykresie framerate'u. Może jego ustawienia gry coś pomogą:
https://www.youtube.com/watch?v=aZEG0a03ID0

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, GregM00 napisał:

Zerknij tutaj, to jest z RX5700 (bardzo bliskie gpu), wydaje się, że gameplay jest ok, nic nie widać na wykresie framerate'u. Może jego ustawienia gry coś pomogą:
https://www.youtube.com/watch?v=aZEG0a03ID0

 

Obejrzałem i tam są wyższe ustawienia niż u mnie i nie ma takich dropów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Killer85 napisał:

Obejrzałem i tam są wyższe ustawienia niż u mnie i nie ma takich dropów

Z tego co widzę, to poza wersją Windy reszta podobna. On ma grę włączoną bez limitu fps (jest trochę narzekanie na stuttering i z tego, co piszą, to limit w tym nie pomaga) i wyłączony vsync.

Dobrze by było, jakbyś sprawdził jeszcze inne gry/testy, czy to się dzieje w szerszym zakresie (co by wskazywało na problem z hardware'm), czy to tylko ta gra (to raczej wskazuje na ustawienia gry, względnie konflikt gry z czymś jeszcze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Killer85 napisał:

Owszem...internety nie wspominają o tym
Wcześniej na GTX 1660 SUPER tak nie było 

Dopadła Cię klątwa Radeona ;) 

Ja co prawda problemów żadnych na 6700 XT nie mam, ale właśnie takie dziwne przypadki jak Twoje się zdarzają. Zaraz Ci wypisze litanię co trzeba ustawić i gdzie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, galakty napisał:

Dopadła Cię klątwa Radeona ;) 

Ja co prawda problemów żadnych na 6700 XT nie mam, ale właśnie takie dziwne przypadki jak Twoje się zdarzają. Zaraz Ci wypisze litanię co trzeba ustawić i gdzie :E

Dawaj :D
---
BTW.
Od kart kupionych na firmę trzymać się z daleka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Killer85 napisał:

Dawaj :D
---
BTW.
Od kart kupionych na firmę trzymać się z daleka?

Nie no, gregorek Ci napisze, on jest zakochany w AMD, mi szkoda czasu i nerwów żeby się kopać z koniem, lepiej kartę zmienić ;) 

Tak, tam gwarancji nie będziesz miał, może rękojmie w sklepie krzak. Tylko od prywatnego i tylko z fakturą. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...