Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a jak cie wywali to co masz w dzienniku ( podglądzie ) zdarzeń

 

- wybacz, może pisałeś, ale tyle tych postów, a jeszcze każdy cytuje post pod postem,

 

ostatnio kupiłem AC Valhalla i też mi ją wywalało w losowych momentach, po błędzie na pomocy microsoft piszą że wina sprzętowa! ?  zainstalowałem nowsze sterowniki te 11. zblokowałem w grze klatki, temperatura w dół, zasilanie w dół,  obniżyłem oc pamięci itd itp , dalej to samo

zacząłem bardziej kopać za tym błędem i okazuje się że tysiące osób ma ten problem w przeróżnych konfigach, nieważne czy amd czy nvidia,  błąd związany  DX12 zowie się D3DDRED2...  a dużo dowiedziałem się tu na forum z tematu w dziale gry. Może opisz, szukałeś też tam, pod konkretną grę vide Forza. Tam siedzą inne osoby niż tutaj ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mimuszek napisał:

a jak cie wywali to co masz w dzienniku ( podglądzie ) zdarzeń

 

- wybacz, może pisałeś, ale tyle tych postów, a jeszcze każdy cytuje post pod postem,

 

 

Przeglądałem dziennik i dziś nie widać nic niepokojącego odnośnie tego problemu
loghfc3z.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydawało mi się, może ktoś inny, że kupiłeś 2060super i ścinki, problemy zniknęły, które miałeś na radeonie..

nie masz drugiego dysku ? żeby zainstalować na nim nowy,czysty system , skoro tego nie chcesz ruszać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, GregM00 napisał:

Kwestia przyjętej metodologii robienia UV. Jak się zmniejsza napięcie małymi krokami, to pojawia się pojedyncza niestabilność, która daje efekt crashu sterownika. Przy zbyt dużym kroku UV podejrzewam, że gpu się resetuje razem z Windowsem (błąd WHEA)

No nie. U mnie nigdy sterownika nie wywaliło, niezależnie jakie UV robiłem. Zawsze restart, przy VRAM również. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem wnikliwiej w  podgląd zdarzeń...okazało się ze problemem jest pamieć wirtualna bo miałem ustawione na 100MB-ustawiłem aby system sam sobie to ustawiał

34 minuty temu, mimuszek napisał:

wydawało mi się, może ktoś inny, że kupiłeś 2060super i ścinki, problemy zniknęły, które miałeś na radeonie..

nie masz drugiego dysku ? żeby zainstalować na nim nowy,czysty system , skoro tego nie chcesz ruszać..

Miałem na testach i rzeczywiście problem w Diablo zniknął
Reinstalacja systemu to nie problem bo mam kopie aby go odtworzyć

-----
Dzięki wszystkim za pomoc :)

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Killer85 napisał:

Zerknąłem wnikliwiej w  podgląd zdarzeń...okazało się ze problemem jest pamieć wirtualna bo miałem ustawione na 100MB-ustawiłem aby system sam sobie to ustawiał

 

Jeszcze ktos to ustawia recznie :E Serio ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Phoenix. napisał:

Jeszcze ktos to ustawia recznie :E Serio ?

Z przyzwyczajenia ustawiłem, ot co

Tylko ten się nie myli co nic nie robi 

...albo zaczyna na nowo przygodę z czerwonymi ?

Edytowane przez Killer85
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Killer85 napisał:

...albo zaczyna na nowo przygodę z czerwonymi

heh

ja wystawiam swojego jak mi się uda coś znaleźć tymczasowo na podmiankę i szukam 67xt albo 60ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Killer85 napisał:

Zerknąłem wnikliwiej w  podgląd zdarzeń...okazało się ze problemem jest pamieć wirtualna bo miałem ustawione na 100MB-ustawiłem aby system sam sobie to ustawiał

No kolego, czyli potwierdzasz że ludzie sami sobie robią problemy :). Ustawianie ręczne zniknęło z poradników grube lata do tyłu parę Windowsów wstecz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, GregM00 napisał:

No kolego, czyli potwierdzasz że ludzie sami sobie robią problemy :). Ustawianie ręczne zniknęło z poradników grube lata do tyłu parę Windowsów wstecz.

Ja się umiem do nich przyznać jednak i przy okazji wyciągnąć wnioski na przyszłość aby tego błedu nie popełnić a nie płakać jakie to AMD złe

Ty nigdy nie popełniasz błędów? :)

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Killer85 napisał:

Ty nigdy nie popełniasz błędów? :)

Popełniam, ale staram się mieć na uwadze celowość działań :) Zmniejszanie systemowi pliku wymiany nie ma sensu, bo będą się wywalać programy, dla których pamięci nie starcza. No chyba że ktoś ma RAMu naprawdę sporo, ale w czasach, kiedy plik wymiany leży na SSD to raczej da niewielki zysk.

Niemniej, zobacz ile czasu byś zaoszczędził, gdybyś zajrzał do rejestru zdarzeń na samym początku. Jak coś się dzieje, to powinna być jedna z pierwszych czynności, żeby kontrolnie spojrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, galakty napisał:

No nie. U mnie nigdy sterownika nie wywaliło, niezależnie jakie UV robiłem. Zawsze restart, przy VRAM również. 

Robiłem kroki 25/10/6.25mV (w zależności od sposobu zmniejszania), potem grzałem benchem od Metro Exodus do wstępnej oceny stabilności (tu były crashe apki) i bench Unigine dla oceny spadku osiągów. Jak osiągi istotnie spadały (mechanizm który opisywałem parę razy - rdzeń nie wbija na wyższe taktowanie bo brak oczekiwanego wyższego napięcia), to nie schodziłem niżej.

Za to z testowaniem podbijania VRAM i timingami wywałki Windowsa były za każdym razem, kiedy poszło za wysoko. Wspomnę, że VRAM jest na pamięciach ECC, czyli jakiś procent niestabilności korekcja błędów będzie maskować. Można się przez to pomylić w ocenie przyczyny niestabilności.

Najlepiej moim zdaniem robić UV bez VRAM OC, bez zmniejszania taktowania, na domyślnych pozostałych nastawach. Efekt UV kontrolować przede wszystkim na uzyskanych osiągach (spadku) względem domyślnych nastaw (bench Unigine Valley pokazuje m.in. min/max fps, łatwo ocenić). Jeśli te spadki są istotne, to jest wskazanie na zbyt duże UV (potencjalnie niestabilne).

Z OC VRAM jest trudniej, bo korekcja błędów "przykryje" niestabilność, ale samo używanie mechanizmu korekcji spowoduje spadek osiągów VRAM - to też jest to do sprawdzenia testem. Do tego używałem Time Spy z jakimś małym krokiem taktowania VRAM (10MHz).

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, GregM00 napisał:

Popełniam, ale staram się mieć na uwadze celowość działań :) Zmniejszanie systemowi pliku wymiany nie ma sensu, bo będą się wywalać programy, dla których pamięci nie starcza. No chyba że ktoś ma RAMu naprawdę sporo, ale w czasach, kiedy plik wymiany leży na SSD to raczej da niewielki zysk.

Niemniej, zobacz ile czasu byś zaoszczędził, gdybyś zajrzał do rejestru zdarzeń na samym początku. Jak coś się dzieje, to powinna być jedna z pierwszych czynności, żeby kontrolnie spojrzeć.

Mea culpa
Zapomniałem o tym,jestem tylko człowiekiem

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Killer85 napisał:

Mea culpa
Zapomniałem o tym,jestem tylko człowiekiem

 

Zmianiales pamiec wirtualna we wlasciwosciach systemu i zaznacz Rozmiar kontorlowany przez system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mavachi napisał:

Zmianiales pamiec wirtualna we wlasciwosciach systemu i zaznacz Rozmiar kontorlowany przez system?

Owszem

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Killer85 napisał:

Owszem

I lepiej CI cos chodzi? Bo ja to mam podobny problem w RDR2. Sa poradniki od usuwania Vulkanu z rejestru itp itd. Zmiana grafiki na gorsza XD Jednym pomaga, drugim nie. Szok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mavachi napisał:

I lepiej CI cos chodzi? Bo ja to mam podobny problem w RDR2. Sa poradniki od usuwania Vulkanu z rejestru itp itd. Zmiana grafiki na gorsza XD Jednym pomaga, drugim nie. Szok

Widzę nie czytałeś tematu dokładnie
Problemy miałem w Forza 5-teraz działa
Problem w Diablo Ressurected pozostał

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, smoczu napisał:

@Killer85 nie za słabą masz przepustowość ? U mnie na 5600xt i r5 3660 mam Bandwidth14.34 GB/s i linie są równe  Test 3dMark pci

To jest RX 6600, tam jest PCIE x8 (3.0 ~1GB/s, 4.0 ~2GB/s)

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, GregM00 napisał:

To jest RX 6600, tam jest PCIE x4

Od kiedy? :hmm: To przecież przycięty RX 6600 XT.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, smoczu napisał:

@Killer85 nie za słabą masz przepustowość ? U mnie na 5600xt i r5 3660 mam Bandwidth14.34 GB/s i linie są równe  Test 3dMark pci

Ale jeśli 3DMark pokazuje poprawnie wersję PCIe (aż sprawdziłem u siebie :) ) to rzeczywiście jakoś sporo mniej niż być powinno @Killer85

obraz.png.4d3806f295ddaa69fcd32f575b92a751.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, GregM00 napisał:

Ale jeśli 3DMark pokazuje poprawnie wersję PCIe (aż sprawdziłem u siebie :) ) to rzeczywiście jakoś sporo mniej niż być powinno @Killer85

 

Ciekawe dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Killer85 napisał:

Ciekawe dlaczego?

Pewnie się wyjaśni czemu D2R przycina ?

Hmm, ustawienia w BIOS odnośnie PCIe?

EDIT.
Albo wsadziłeś GPU w niższy slot, który leci na max x4 przez płytę? ?

EDIT 2:
To co masz w stopce to aktualne? B450?

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, GregM00 napisał:

Pewnie się wyjaśni czemu D2R przycina ?

Hmm, ustawienia w BIOS odnośnie PCIe?

EDIT.
Albo wsadziłeś GPU w niższy slot, który leci na max x4 przez płytę? ?

Nie 
Resizable BAR    Disabled

GPU jest w górnym slocie jak zwykle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...