Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki 
Będę szukał odpowiednich ustawień

---

Z O RPM nie będę rezygnował bo temp.mam dosć niskie ok.35 stopni ale przestawiłem aby stop był na 40 a start na 50 więc szybciej niż normalnie 
Po grze w SniperElite 5
% przekłamuje
RPM prawidłowe bo jest cicho
mptsniper5bze4f.jpg
 

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Killer85 napisał:

% przekłamuje
RPM prawidłowe bo jest cicho

1080/1300 = 83%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, GregM00 napisał:

1080/1300 = 83%

To byłoby głośne więc nie wydaje mi się 

Zresztą...jest cicho i to się liczy

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Killer85 napisał:

To byłoby głośne więc nie wydaje mi się 

Zresztą...jest cicho i to się liczy

Kolego, przecież oryginalnie dla swojej karty graf. masz wpisane ile jako max? 3500 RPM?
Wpisałeś w MPT że max to 1300 RPM, to jak ma być głośno, jeśli wiatrak kręci się poniżej 40% :)

Nie wiem dlaczego uważasz, że program coś przekłamuje podając procenty. Przecież sterownik oblicza je względem max, a ten max zmieniłeś. Nie ma innej zapisanej gdzieś jeszcze informacji, to co pokazuje MPT to jest całość nastaw.

Fajnie że działa jak chcesz, ale monitoruj temperaturę, bo to co wpisałeś w maximum nie zostanie nigdy przekroczone, nawet jak się zrobi bardzo gorąco. Radeony mają kilka mechanizmów związanych z wysoką temperaturą: na początku ograniczany jest boost i gpu nie wbija tak wysoko, jak mogłoby gdyby temperatura była niższa; jeśli temperatura jest bardzo wysoka, to następuje także obniżanie bazowego taktowania (throttling).
Ze względu na te 2 czynniki ja bym maximum nie zmieniał, ale zostawił na domyślnej wartości. Zamiast tego możesz obniżyć throttling, bo to są obroty, które mają chłodzić, kiedy target temperature zostaje przekroczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bieżąco monitoruję temperatury

Nie znam tak jak Ty działania programu MPT stąd takie wnioski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Monaro napisał:

Gdzie są testy fajnych 7900 XTX? Nie widzę prawie żadnych.

Mam dylemat co następne  z pośród 7900 XTX. Cena bez znaczenia. Liczą  się hałas i temperatura.

Co polecacie?

Red Devil

Taichi

Nitro+

a może płaski Gigabyte?

 

https://www.pepper.pl/promocje/powercolor-red-devil-amd-radeon-rx-7900-xtx-643920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Killer85 napisał:

Nie znam tak jak Ty działania programu MPT stąd takie wnioski :)

VBIOS zawiera zapisy definiujące różne parametry pracy GPU (Power Play Tables). Przy pomocy MPT można je modyfikować przez odpowiednie zapisy do rejestru Windowsa (Soft PPT), które przykrywają to co jest w VBIOS. Dlatego z tym trzeba już mieć świadomość co się robi, bo to nie Wattman (którym co by się nie ustawiało, to nic się nie namiesza niedobrego).

Maximum RPM to są obroty, które sterownik wrzuca jako ostateczność, jeśli nie może sobie poradzić z temperaturą. Odsyłam do linku, który wrzucałem.

Cytat

The Acoustic Limit only works properly with the Fan Target Temp. The Target Temp is the target value of your fans. The board will control the fans to maintain this value, using only the Acoustic Limit if possible. If this is not enough to maintain your target temperature, the card will use the range between Accustic Limit and Fan Throtteling. This value will not be exceeded by the card, no matter what, unless the card detects that it is overheating. Then fan maximum takes effect. Fan Maximum also represents the maximum possible thing you can select in Wattman. Manually, if you set to 100% fan.

 

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.02.2023 o 09:52, Mastero100g napisał:

Hmm, coś niski ten wynik RX6600 ? To mój z wersji dual asusa 
https://www.3dmark.com/spy

Tutaj tkwi rozwiązanie problemu chyba-jakieś limity zdaje się które da się obejść 

https://www.3dmark.com/3dm/89057210

Clock frequency

2 578 MHz (2 044 MHz)

Average clock frequency

2 453 MHz

Memory clock frequency

1 900 MHz (1 750 MHz)

Average memory clock frequency

1 876 MHz

---

Clock frequency

2 558 MHz (2 044 MHz)

Average clock frequency

2 207 MHz

Memory clock frequency

1 890 MHz (1 750 MHz)

Average memory clock frequency

1 858 MHz

 

9 godzin temu, GregM00 napisał:

Odsyłam do linku, który wrzucałem.

Czytałem wczoraj

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejście limitów mocy na RX 6600 jest proste, wystarczy ustawić w MPT wyższe bazowe limity. Maksymalnego % dla podnoszenia PL nie ruszaj, bo sterownik i tak zablokuje ponad +20%.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to nie pamiętam jak dokładnie była ustawiona ta karta do testu, który podlinkowana w kwestii ustawień limitów/undervoltingu. Po zrzucie GPU-Z widziałem, że masz podkręcone pamięci i głównie na to popatrzyłem ? W każdym razie, przy +20% limitu, na który pozwala sterownik, mój egzemplarz daje średnią 2 517 MHz, więc nawet trochę wyżej niż na tym linkowanym teście – nic więcej tutaj nie ruszałem, za wyjątkiem krzywej wentylatorów (stałe 1500 obrotów). Swoją drogą to dziwne, że na tej MSI producent zablokował możliwość odkręcenia limitu, bo we wszystkich innych modelach jest to odblokowane – w każdym razie, jak wyżej można to obejść przez MPT (sam nie używałem).

image.png

Edytowane przez Mastero100g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mastero100g napisał:

Swoją drogą to dziwne, że na tej MSI producent zablokował możliwość odkręcenia limitu, bo we wszystkich innych modelach jest to odblokowane

Mam podobnie z 6700XT od MSI. Domyślnie 0 możliwości podnoszenia PL. Rzecz jasna MPT naprawia tą kwestię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawia do granicy przewidzianej przez sterownik, bo jak się przekroczy wewnętrzną blokadę AMD, to się zegar GPU blokuje na 500 MHz :E Może na RX 6700 XT jest inaczej, ale na RX 6600 dokładnie tak było.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim 6700XT też się blokował na 500 MHz. 

Swoją drogą mam do sprzedania z gwarancją do 08.2025 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, tomcug napisał:

Naprawia do granicy przewidzianej przez sterownik

Zgadza się, ale to zawsze +20% względem nastaw AiB.
Niemniej, dziwna jest ta indywidualna polityka MSI przycinania czegoś, co i tak jest ogólnym projektem AMD z ich ograniczeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wczoraj odebrałem Hellhounda 6700 xt z MediaExpert, i zauważyłem że mam problem wsadzić ją do płyty głównej, bo trzeba się nagimnastykować, przez uważam wygiętą trochę końcówkę od... śledzia? To cuś co wchodzi w szczeline pomiędzy mobo a płytą główną. W ogóle nawet jej zamocować jakoś nie mogę. Tak jakby krzywa trochę była. Czy u was też to tak wygląda? Mam wrażenie że to jakaś wada produkcyjna, albo dostałem zwrot od kogoś, bo mój GF 1660 jest prosty i nie trzeba się siłować, ani nagimnastykować, żeby ją umieścić. Fakt faktem, rozmiarem bije na głowę 1660, wielki kloc

Jest zrobiony już zwrot, ale ja tak myślę czy nie spróbować jakoś nie wiem.. mobo trochę przesunąć minimalnie? 

Mam Fractal Design Define C i według specyfikacji, powinienem móc ją zmieścić i zamontować. Tymczasem jest problem

20230214_034146.jpg

Edytowane przez JohnyPompka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta powinna wskoczyć bez problemu, na zdjęciu widać że jest wygięte w stronę obudowy, więc faktycznie może napierać. 

Powiedziałbym żebyś to naprostował, ale po co ryzykować że potem gwarancję odrzucają. Zwracaj, pewnie zwrot dostałeś... 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym użył kombinerek i po problemie, w końcu to wygięty kawałek blachy, nic więcej.

Prawdopodobnie ktoś to miał u siebie w kompie i się wygięło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo karta upadła/uderzył o coś, kupił nową ze sklepu więc powinien oczekiwać karty nowej i niemacanej. 

Jakim sposobem to się wygięło? To nie kawałek blaszki. 

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, GregM00 napisał:

Ja bym użył kombinerek i po problemie, w końcu to wygięty kawałek blachy, nic więcej.

Dokładnie, co za problem dogiąć śledź i w sumie nawet kombinerek nie trzeba, bo tam minimalna korekta wystarczy albo na dobrą sprawę umiejętne włożenie karty do komputera ;)

Teraz, galakty napisał:

Jakim sposobem to się wygięło? To nie kawałek blaszki. 

Widziałem w ten sposób wygięty śledź na nówkach kartach.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że można dogiąć, ale widać naprężenie na lakierze w tym miejscu. Nie chciałbym niczego też uszkodzić... Ale widać po pinach i opakowaniu że była już gdzieś wsadzona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...