Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, novi napisał:

Może spróbuje xtx, trafiają się w dobrych cenach już, zawsze tysiak w kieszeni względem 4080 a wydajność podobna (nie używam rt)

Grasz w 1440p? I czy z synchronizacją pionową oraz ile Hz monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Raven07 napisał:

A to na XT masz jakieś jaja ? :)

Nie mam XT , siedzę na rtx3070 aktualnie ;) . Ale chyba jak się trafi w dobrej kasie, to trzeba spróbować. xt to miałem, ale 6800xt jakiś czas temu. Bardzo dobrze wspominam. 

@lukasz_cichon1

aktualnie 165hz@1440p, ale na nowej karcie idę w 4k@120hz, szkło już stoi ;) . Nie, lock fps przez rivę/sterownik 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xfx 7900 xtx zamówione, ciekawe kiedy dojdzie :) teraz czas na monitor :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, novi napisał:

Nie mam XT , siedzę na rtx3070 aktualnie ;) . Ale chyba jak się trafi w dobrej kasie, to trzeba spróbować. xt to miałem, ale 6800xt jakiś czas temu. Bardzo dobrze wspominam. 

@lukasz_cichon1

aktualnie 165hz@1440p, ale na nowej karcie idę w 4k@120hz, szkło już stoi ;) . Nie, lock fps przez rivę/sterownik 

To XTX obowiązkowo. Moc się przyda do 4K 120Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż dwie 7950-ki to trochę przegięcie. Segment jest już sam w sobie trochę mały. W dodatku taki konkurent dla 4090 może mieć kłopoty, bo RDNA3 wciąż trochę słabe w RT jest, a ludzie kupujący kartę za tak dużo pieniędzy będą oczekiwali płynnego Cyberpunka z Path Tracingiem w 4K. Jeśli się przeznacza nieograniczony budżet na GPU to się bierze co jest na rynku najlepszego i tyle. To jest segment towarów luksusowych i nie ma tu konkurencji cenowej. Trudno będzie przebić 4090.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli postęp względem 7900xtx będzie taki sam jak w przypadku 6900xt i 6950xt to szkoda sobie nawet głowy tym zawracać. Patelnia i pobór W z kosmosu.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć 7900 miały mieć większą wydajność (stąd przedpremierowe slajdy), ale wyszedł jakiś problem z działaniem i musieli przyciąć. Być może błąd jest hardwarowy i zdołali go rozwiązać i odzyskać te ileś %, z których wystrugają 7950. Może tak jest, tak sobie zgaduję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezsensu... po co ładować 8 gb? Ile to będzie kosztowało 1500? Bo tyle jest warte. 

Widzę że faktycznie jest problem z produkcją/cenami pamięci bo to co się tu odwala jest śmieszne. Jak ja się cieszę z 6800xt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 minut temu, mafzord napisał:

Bezsensu... po co ładować 8 gb? Ile to będzie kosztowało 1500? Bo tyle jest warte. 

Widzę że faktycznie jest problem z produkcją/cenami pamięci bo to co się tu odwala jest śmieszne. Jak ja się cieszę z 6800xt...

5600XT mialo 6GB i starczalo, tu masz 8gb i tez wystarczy. Bez sensu jest to ciagle pisanie o vram i jego potencjalnego braku w kartach z tak niskiego segmentu i 1080p ;)

Od lat karty "zdychaja" na brak wydajnosci zanim braknie im vram.

Edytowane przez Phoenix.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mafzord napisał:

Bezsensu... po co ładować 8 gb? Ile to będzie kosztowało 1500? Bo tyle jest warte. 

Widzę że faktycznie jest problem z produkcją/cenami pamięci bo to co się tu odwala jest śmieszne. Jak ja się cieszę z 6800xt...

To nie problem z produkcja pamięci.

Masz prostsze PCB, skromniejszą sekcję zasilania , mniej skomplikowane GPU , same oszczędności które mogą się przełożyć na większy zysk dla partnerów ...

Mniejszy pobór prądu przez GPU, pamięć to pewnie był wymów partnerów AMD czy NV ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Phoenix. napisał:

5600XT mialo 6GB i starczalo, tu masz 8gb i tez wystarczy. Bez sensu jest to ciagle pisanie o vram i jego potencjalnego braku w kartach z tak niskiego segmentu i 1080p ;)

Od lat karty "zdychaja" na brak wydajnosci zanim braknie im vram.

Dokładnie, prędzej braknie mi mocy GPU niż vram. Właśnie dlatego cały czas nie mogę się zdecydować... Gram w FHD i nie wiem czy predko to zmienię. Karta na 2 lata max, już rozważam 4070 :D Miałem już brać 7900XT (4399zł) ale tu znów pojawia się 4070ti w tej cenie, no i tak wkoło Macieju... 

Jedi Survivor też na początku pobierał 18gb vram ale poprawili i zjada połowę tego :E

Edytowane przez Raven07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

RX 5600XT zmodowany na 12GB Vram.

Zmiana FPS z 20-35 do 60-70

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, elcaco napisał:

 

RX 5600XT zmodowany na 12GB Vram.

Zmiana FPS z 20-35 do 60-70

 

Gosc ustawil textury przekraczaajce pamiec i zdziwiony ze 20fps w tej skopanej grze pod tym katem :thumb: Wybor tej a nie innyj gry ?? Przypadek ?? :naughty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Phoenix. napisał:

Gosc ustawil textury przekraczaajce pamiec i zdziwiony ze 20fps w tej skopanej grze pod tym katem :thumb: Wybor tej a nie innyj gry ?? Przypadek ?? :naughty:

Nie no, wiadomo o co chodzi. Pokazuje to jednak, że nawet taka karta jak 5600XT może w jakichś odosobnionych przypadkach zyskać na zwiększonej ilości Vram. A tutaj AMD zapowiada 7600XT i nadal mamy 8GB.

IMO tekstury to jedna z najważniejszych opcji. Już nie raz grałem w gry na ustawieniach niskich czy średnich, a tekstury zawsze na max bo to w moich oczach zawsze poprawiało wygląd gry w największym stopniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli powyżej 8GB Vram tekstury dajemy na maxa?
Pytam bo wcześniej miałem 6 potem 8 a teraz 12GB Vram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 28.04.2023 o 11:53, BlindObserver napisał:

Innych wniosków raczej nie otrzymasz. DLSS jest lepsze od FSR. W niektórych grach mniej, w niektórych bardziej. Niektórym nie robi to różnicy, innym robi, trudno odpowiedzieć, czy Ty będziesz coś widział i czy Tobie będzie przeszkadzać. Odpowiem tak - gigantycznej różnicy nie ma, ale jak wiesz, na co patrzeć, to różnice znajdziesz. 

Czyli generalne używać DLSS jak jest dostępne?

Przy FSR użycie GPU spadało z tego co zauważyłem mając RX 6600
A jak jest z DLSS?
Pytam z ciekawości bo wyjechałem i wracam gdzieś za 2 miesiące a PC został w domu

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użycie GPU spada jak łapiesz limit CPU.

2 minuty temu, Killer85 napisał:

Czyli generalne używać DLSS jak jest dostępne?

Tak.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@tomcug

Limit CPU?

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Killer85 napisał:

Czyli powyżej 8GB Vram tekstury dajemy na maxa?
Pytam bo wcześniej miałem 6 potem 8 a teraz 12GB Vram

Jeśli się mieszczą w Vram to ja bym zawsze ustawiał max. Ale to zależy od gry. W jednej tekstury na Ultra się pomieszczą w 6GB, a w innej będzie trzeba 12GB.

Jeśli gra ma wysoki FPS, a mimo to lubi coś chrupnąć to warto zerknąć na wykorzystanie Vram. Może to być objaw zapełnienia pamięci.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Killer85 napisał:

Limit CPU?

Czego nie rozumiesz? :) Jeżeli przykładowo w danym miejscu procesor jest w stanie "wypluć" 100 FPS, podczas gdy Twoja karta graficzna bez DLSS potrafi wygenerować 90 FPS a z DLSS powiedzmy 120 FPS, to zobaczysz 100 FPS i użycie GPU poniżej 100%.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomcug

Dopytuje dla pewności bo wcześniej nie interesowałem się tymi technologiami
Dzięki za wyjaśnienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witajcie, stoję przed wyborem nowej karty graficznej, bo mój Radeon VII już niedomaga w 2k, wybór padł na RX 6950 XT i zastanawiam się jakiego producenta wybrać. Po wstępnej analizie odrzuciłem referenta ze względu na słabą sekcję zasilania i wysokie temperatury hot spota (chociaż przy VII to i tak pewnie jest dobrze). W najniższej cenie jest ASRock Phantom, ale ta karta mi się w ogóle nie podoba, a poza tym ASRock kojarzy mi się z czymś najtańszym i niższej jakości. Kiedyś tak było, ale nie wiem jak jest teraz. Jeszcze są Sapphire Nitro, PowerColor Red Devil i XFX Merc, który najbardziej mi się podoba wizualnie, bo jest skromny, ale ma dwa gniazda zasilania w odróżnieniu od diabła i szafirka. Wnioskuję, że ma niższy power limit z jakiegoś powodu. Proszę doradźcie co najbardziej warto wziąć. Iść w najtańszego asrocka czy warto dopłacić do czegos innego? Myślałem nad nową kartą, ale jakbym znalazł używkę w idealnym stanie z długą gwarancją to też mogłaby być. A może w ogóle nie warto tego kupować w cenie tak do 3,5 tys zł? Platforma dosyć mocna: i7-12700, 32 GB RAM DDR4, zasilacz XPG Core Reactor 850 Gold. 

Edytowane przez eyesore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3.5k to nie warto. Za 3.2k masz Red Devila. Już pomijam, że za 4k można kupić 7900XT.
Osobiście to poczekałbym na tego 7800XT, bo to będzie ta półka cenowa. Powinien oferować podobna wydajnosc przy mniejszym zuzyciu pradu.
A jakby interesowało cię 6800XT to mam na sell :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zrób jeszcze raz UV, ale na rozgrzanej karcie. Właśnie dzisiaj tak zrobiłem i widzę całkiem pozytywne odczyty. Czyli uruchamiasz jakiś program do obciążenia karty np. CpasViewer i bench Fury Cube w natywnym 600/600 i rozgrzewasz kartę do osiągnięcia stabilnej maxymalnej temperatury. Teraz przywołujesz krzywą UV i ustawiasz dla próby np. 2700mhz/0.950V,  zatwierdzasz i zapisujesz profil. Teraz wychładzasz kartę do powiedzmy 35stC i uruchamiasz obciążenie. W czasie obciążenia monitorujesz taktowanie i napięcie. Taktowanie 2700mhz powinno się utrzymywać, aż do osiągnięcia jakiegoś progu temperaturowego i od tego progu podnieść się o 15mhz i utrzymywać, aż do osiągnięcia maxymalnej temperatury karty. Spróbuj, u mnie to działa, co prawda na Ampere, ale spróbuj. Capsviewer: https://www.geeks3d.com/20240212/gpu-caps-viewer-1-63-released/
    • A jak to jest z utrata ogolna jasnosci z biegiem czasu? Ile taki panel traci nitow po 1 roku lub 2 latach? Moj s10+ stary ma 5 lat i jak przyloze go do s23u to bialy w nim jest zolty.... 
    • Zapomniałem dodać, że Pavilion Plus nie ma metalowej obudowy, dopiero ZenBook ma. Jest jeszcze Vivobook Flip z funkcją dotykowego ekranu oled odwracanego na drugą stronę.  Mniejszy ultrabook 13-14 będzie lżejszy niż laptop do gier 15-17. Procesory AMD ryzen były kiedyś dawane ze względu na niższą cenę danego modelu z tym procesorem, natomiast na obecną chwilę całkiem dobrze sobie radzą. W cenie Pavilion Plus na intelu otrzymasz metalowego zenboka 14 UM3402YA R5-7530U/16GB/512/Win11 OLED 90Hz z Ryzenem 5, który będzie nieznacznie tylko różnił się od Intela przy codziennym użytku. W dodatku jest procesorem u niskonapięciowym, to dłużej można go używać na jednym ładowaniu baterii. Tak ogólnie wszystkie propozycje z tematu są ok. https://versus.com/en/amd-ryzen-5-7535hs-vs-intel-core-i5-12450h porównanie bardziej wyrównane procesorów h. 
    • Ciekawostka: po ponownym wejściu do gry, skrzynie są ponownie do otwarcia Wszędzie potrzebne są klucze, w wiele miejsc nie da się wejść, więc utknąłem
    • Jak maly jak na 100% masz ledwo 100 nitów?   Cytat z rtings The firmware update allows small highlights to get extremely bright, but there's an aggressive ABL that causes large highlights to be very dim, and the changes in brightness can be noticeable even while gaming. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...