Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
9 minut temu, KaBaSZo napisał:

Za 3.5k to nie warto. Za 3.2k masz Red Devila. Już pomijam, że za 4k można kupić 7900XT.
Osobiście to poczekałbym na tego 7800XT, bo to będzie ta półka cenowa. Powinien oferować podobna wydajnosc przy mniejszym zuzyciu pradu.
A jakby interesowało cię 6800XT to mam na sell :D.

3,5 tys to moja górna granica. Wiem, że za ok 3000 dostanę nową 6950 xt tylko zastanawiam się nad producentem. 6800 xt o mały włos nie kupiłem używanej TUFa u siebie w Warszawie za 2000 zł, ale ktoś mnie ubiegł. 

Edytowane przez eyesore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@eyesore Powercolor na 90% będzie wył, w sensie cewki. Nie słyszałem jeszcze o cichym :E Natomiast XFX jest ponoć dobrą konstrukcją ale hałaśliwą, trzeba kombinować z % wentylatorów bo po wyjęciu z pudła jest odrzutowiec.

Wracając do moich kart :E Dzisiaj przyszedł 7900XT PowerColor Red Devil. Jest kolos, kawał fajnie wykonanej karty.
Karta pod obciążeniem cichutka (1200RPM), temperatury świetne! - w zamkniętej budzie o "średniej" cyrkulacji gdyż na froncie mam chłodnicę która wtłacza powietrze do środka.
Cewki - porażka, głośniejsza od referenta... Nie stado a cała stodoła świerszczy. Na dzień dobry UV -100Mhz i -120mV i jest w miarę spoko :) Sprawdzane na biosie OC, ciekawe jak na silent. Mam nadzieję że trochę się uciszą te świerszcze :E Będę grzał kartą, akurat mam 2 tyg ojcowskiego ;)
Temperatury macie na screenie, jest miodzio! Grane w CP2077 przez pół godziny. Jak zerkałem to przeważnie temperatura  oscylowała w  okolicach 71° na HS

20230506-190510.jpg[/url20230506-213002.jpg
 

7900xt.gif

Edytowane przez Raven07
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli fajna karta poza cewkami :P ciekawe czy po czasie zmieni się coś na plus.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 6800xt już po miesiącu cewki się wygrzały i przy małym UV nie słychać wcale.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy rdna3 . 

Jak wygląda pobór prądu, podczas grania w grę, która nie obciąża w pełni karty(lock fps) ? 

Świeżo po premierze, podobno zarządzanie energią, leżało. Gdy grało się z lockiem fps i karta szła na pół gwizdka to pobierała znacząco więcej prądu (xtx powiedzmy 220w), gdzie karta konkurencji pobierała około 100w w takim scenariuszu. Coś tam czytałem, że zostało to naprawione. Niestety nigdzie nie widzę żadnego gameplay z lockiem fps i widocznym poborem prądu. 

I może ktoś się bawił w uv ? I jak się ono sprawuje. 

Ceny xtx lecą coraz niżej, i coraz bardziej mnie ta karta Kusi. A jednak wolę się dowiedzieć, jak to w praktyce wygląda, zamiast robić straty sprzedawcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję że się uspokoi :E Teraz zostawiłem RDR2 przy wykorzystaniu 100% GPU i poszedłem coś tu grzebać w domku. Karta przy obciążeniu 100% po pół godziny miała na HS 79°
@novi przy lock na 60FPS 7900XT Red Devil pobiera w RDR2 około 180W. Na razie bawię się z lekkim UV. Jak wyżej pisałem miałem -100Mhz i -120mV ale wysypało się :E Teraz dałem -150Mhz i -120mV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, novi napisał:

Pytanie do posiadaczy rdna3 . 

Jak wygląda pobór prądu, podczas grania w grę, która nie obciąża w pełni karty(lock fps) ? 

Świeżo po premierze, podobno zarządzanie energią, leżało. Gdy grało się z lockiem fps i karta szła na pół gwizdka to pobierała znacząco więcej prądu (xtx powiedzmy 220w), gdzie karta konkurencji pobierała około 100w w takim scenariuszu. Coś tam czytałem, że zostało to naprawione. Niestety nigdzie nie widzę żadnego gameplay z lockiem fps i widocznym poborem prądu. 

I może ktoś się bawił w uv ? I jak się ono sprawuje. 

Ceny xtx lecą coraz niżej, i coraz bardziej mnie ta karta Kusi. A jednak wolę się dowiedzieć, jak to w praktyce wygląda, zamiast robić straty sprzedawcy. 

Jak patrzysz na pobor pradu to nawet nie patrz na RDNA3 ;) Te karty do UV tez sie nie nadaja tak dobrze jak RDNA2. Pobor pradu na pulpicie nadal wystepuje i jest to loteria w zaleznosci od monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raven07 Możliwe, że mam jakiegoś farta, ale nie miałem jeszcze karty która piszczałaby pod "normalnym" obciążeniem (dotyczy to też mojego Powercolora). U mnie cewki słyszalne są tylko w testach z bardzo wysokim fpsem, ale to też tak minimalnie jak się ucho przyłoży.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mafzord napisał:

U mnie w 6800xt już po miesiącu cewki się wygrzały i przy małym UV nie słychać wcale.

w liquid devilu 6800xt miałem to samo , podobnie było z 3080 waterforce ek , na razie jestem niepocieszony że na 4090 nie za bardzo chce to przechodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to irytuje, sprzęt za tyle kasy... Przy 4090 dopiero bym płakał :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pulpicie mnie tam kila, w grach chodzi bardziej o to, żeby mi ramu karta nie grzała za mocno, mam bardzo wysokie radiatory na ramie i niestety ale karta grzeje ram mocniej niż tm5/ycruncher . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te karty mają tak rozbudowane chłodzenia że nawet jak trafisz na kombinację monitor / karta gdzie nie będzie zbijał zegarów pamięci w idle to temperaturowo tego nie odczujesz , podobny problem był z navi2 gdzie po kilku miesiącach to naprawili , nie mówiąc o tym że zdarzało się to na wypadkowych kombinacjach , a brało nie wiadomo z czego , bo np. mój devil na jednym monitorze miał z tym problem na 2 nie miał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, novi napisał:

Na pulpicie mnie tam kila, w grach chodzi bardziej o to, żeby mi ramu karta nie grzała za mocno, mam bardzo wysokie radiatory na ramie i niestety ale karta grzeje ram mocniej niż tm5/ycruncher . 

Interesuje cie pobor ale to ze niektorzy maja 50W-100w w idle to juz  nie ?

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/11qjegy/wanted_to_report_my_idle_power_with_newest_2331/

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merc zamówiony. O głośność szczególnie się nie martwię, bo przy Radeonie VII to chyba każda karta będzie cichutka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, eyesore napisał:

Merc zamówiony. O głośność szczególnie się nie martwię, bo przy Radeonie VII to chyba każda karta będzie cichutka. 

Będziesz zadowolony. Ja mam merca, cichutki, jedynie wentyle w obudowie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie merc przychodzi jutro, wersja 7900xtx. Mam nadzieje że znajdę jutro czas by go zamontować  :)

Już przygotowałem miejsce w obudowie demontując kieszenie na dyski (phanteks enthoo), w końcu gdzieś trzeba upchać te 370mm :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta dotarła, jest ogromna w porównaniu z 1080Ti strix

3a8bc9ae0af1ba36med.jpg

Pierwszy test tak na szybko, nie ogarniam tych sterowników AMD :D

f1e6244a3c3d2c57med.png

 

Przede wszystkim karta bardzo cicha, chłodzenie procesora dużo głośniejsze. Wieczorem zobaczę jak temperatury podczas grania w tarkova :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.05.2023 o 01:24, Raven07 napisał:

61c i 1200rpm przy chłodnicy na froncie? :E aż za dobrze to wygląda to z normalnym chłodnym nawiewem z frontu na kartę byś miał z 55

W dniu 7.05.2023 o 13:05, Phoenix. napisał:

Interesuje cie pobor ale to ze niektorzy maja 50W-100w w idle to juz  nie ?

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/11qjegy/wanted_to_report_my_idle_power_with_newest_2331/

Był jeszcze problem z zegarami w idle i trzeba było posiłkować się cru, to jest już ogarnięte czy dalej trzeba się bawić samemu bo rozumiem że na pobór fixa nie ma kompletnie żadnego jak do tej pory :> :) 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Send1N napisał:

61c i 1200rpm przy chłodnicy na froncie? :E aż za dobrze to wygląda to z normalnym chłodnym nawiewem z frontu na kartę byś miał z 55

Był jeszcze problem z zegarami w idle i trzeba było posiłkować się cru, to jest już ogarnięte czy dalej trzeba się bawić samemu bo rozumiem że na pobór fixa nie ma kompletnie żadnego jak do tej pory :> :) 

Problem nie wystepuje na kazdym monitorze i na 100% fixa nadal nie ma. czyli to samo co bylo w poprzednim gen, jednym np vram lecial pod korek na pulpicie a innym nie.  Bardzo slabo idzie im ograrnianie sterownikow.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jw.
Ja z tego  powodu kupiłem RTX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na RTX też mam 2x większy pobór w idle niż inni :E i chyba jedna osoba z forum też tak miała także przyzwyczajony jestem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w RTX jednak vram nie leci na maxa

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na vram masz fixa przecież ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fix i inne sposoby u mnie nie działały dobrze i kilkanaście razy dziennie musiałem to ustawiać dlatego sprzedałem mojego RX 6600 i kupiłem RTX ;) 

Edytowane przez Killer85
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobić tak, moze zadziała. Ja po prostu mam domyślnie odłączony TV w salonie. I tak rzadko używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...