Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Karcioszka przyjechała. Wszystko pięknie ale jasny gwint cewki grają jak świerszcze wieczorem...nie wiem co zrobić. Oddać czy zgłaszać na gwarancję, ktoś walczył z tym? 7900 XT referent Powercolor. Słyszę je z 1,5 metra przy zamkniętej budzie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cewki loteria jak grają za głośno oddaj na zwrot 14 - dni.

Na gwarancji Ci powiedzą pewnie nic z tym nie zrobimy

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najszybszy zwrot jaki zrobiłem w życiu i nie jestem z tego ani dumny ani zadowolony a wręcz mi smutno. Solidny boost fps względem 4070 ale syczenie nie do wytrzymania :( No nic, szukam dalej a musi być referent :( 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, MJRegul napisał:

musi być referent

Dlaczemu tak, a nie inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moje skrzywienie odnośnie wyglądu referenta 7900 ❤️

Edytowane przez MJRegul

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ewolucja podróby Turingowych referentów, nie widzę niczego ciekawego w tym projekcie ;) Ale skoro Ci się tak podoba, to poluj dalej na egzemplarz z lepszymi cewkami... być może więcej niż jeden raz :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, MJRegul napisał:

Karcioszka przyjechała. Wszystko pięknie ale jasny gwint cewki grają jak świerszcze wieczorem...nie wiem co zrobić. Oddać czy zgłaszać na gwarancję, ktoś walczył z tym? 7900 XT referent Powercolor. Słyszę je z 1,5 metra przy zamkniętej budzie...

Zaciągnij sobie klite codek pack dla moc ustaw renderer na madvr. W mad vr chrome i upacaling ustaw na NGU obojętnie jakie daj na v.h wszystko oglądaj filmy przez weekend. Jak nie zaczną cichnąć pod grami do tego czasu to rób klasyczny zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Art385 Możesz wytłumaczyć co to za zabieg z tym programem i oglądaniem filmów? U mnie na XFX też trochę grają, średnio teraz opłaca się oddawać ponieważ po zakupie wszystko skoczyło do góry 😬 Jakby udało się trochę wyciszyć to fajnie byłoby. Podejrzewam, że może to też powodować zasilacz, bo to trzecia karta z rzędu gdzie je słychać.

Edytowane przez zioloiso

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Wygrzewanie" cewek, czasem bywa, że po długim obciążeniu się ułożą i wyciszą, ale to tylko czasami, a nie zawsze ;)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@tomcug Ok, nie znam sposobu z filmami 😋 Lepszy sposób niż gra odpalona w menu i odblokowane fps?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam pojęcia, jak ta metoda obciąża kartę. Musiałbyś sprawdzić, ale gra odpalona z odblokowanym FPS i wysokim poborem prądu to na pewno optymalna metoda.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To robi to samo duży pobór i obciążenie. Jak jakaś karta ćwierkała to na NGU VH robiła to 2xgłośniej a potem z powoli cichła. Czemu nie wiem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, zioloiso napisał:

Lepszy sposób niż gra odpalona w menu i odblokowane fps?

Wymaksować pobór mocy(wykręcić kartę na maxa) i trzymać stosunkowo wysoką temperaturę karty. Można nawet w loopie odpalić bencha, który ładnie grzej i zrobi swoje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za porady, grzeje się już jakiś czas zobaczymy, jeszcze muszę przetestować sposób o którym pisał @Art385, nie czaję jak to włącza. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem wiele kart i nigdy wygrzewanie nic nie wniosło, no chyba, że mowa o tygodniach użytkowania, bo w każdej legendzie jest ziarno prawdy. UV to jedyna metoda.

Edytowane przez Krzkra

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko cześć kart jest podatna na wygrzewanie to raz, a dwa jeżeli była za słabo grzana to też nie będzie efektu.

Miałem nawet używane karty, które miały ok roku i nie zostały dobrze wygrzane. Jak dostała po garach to cewki ucichły ;)

Nawet znajdziesz przypadku piszczałek Asusowych, które ucichły jak dostały po garach na YT czy tutaj na forum.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój stary 3070 początkowo miał świerszcze, ale z czasem zniknęły. 6950xt na szczęście się trafił bez tej przypadłości... ciekawe jaki się trafi 7800xt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Boru napisał:

do odsyfiania sterów ;)

Przecież już teraz można sobie zainstalować sam sterownik, bez panelu Radeon :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
56 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Przecież już teraz można sobie zainstalować sam sterownik, bez panelu Radeon :>

Można, ale tutaj większość zachwycona tym panelem Radeona:) 

Pytanie czy goły sterownik załącza freesync i ustawia 10bit w monitorze jak, ktoś posiada taki.

Edytowane przez Boru

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie grzanie jednak nic nie zmienia, kupię i wsadzę jeszcze inny zasilacz na próbę, żeby dwa osobne kable z zasilaniem były do karty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A UV próbowałeś? wtedy na pewno będzie ciszej, na referencie i tak pasuje to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, tak, po prostu trochę inny dźwięk jest. W środę będę miał inny zasilacz i zobaczę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zależy ile zrobiłeś bo jak zbiłeś pobór prądu względem fabryki o 20w to może nie być różnicy :] 

btw. testował ktoś z was? :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi