Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja dałem stałe obroty bo minimalne są u mnie poniżej 500rpm i ich wcale nie słychać dzięki temu karta trzyma okolice 30c a nie 50 jak przy 0rpm, dla samej karty to bez znaczenia natomiast co do samych wentylatorów to niby lepiej dla nich jak nie wybudzają się co chwile a pracują na wolnych obrotach ale ile w tym prawdy to nie wiem :] 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odkąd dałem kartę wertykalnie przestała włączać co jakiś czas wentyle gdy nie gram (lepiej ją owiewa powietrze z 3x120mm dolnych, przez co trzyma 35-40* zamiast dobijać co jakiś czas do 50 gdy włączała wentyle), więc trzymam ustawienia fabryczne jeśli o nie idzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam wszystkie całkowicie wyłączone bo steruje ręcznie przełączając między 2 profilami :] (mniej kurzu w budzie a filtry u mnie nie istnieją) więc karta jest kompletnie bez nawiewu i na takich 450rpm względem 0 jest -20 stopni w przeglądarce

BTW zauważył ktoś z was u siebie? :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Send1N napisał:

Jak zrobisz własną krzywą w dostrajaniu to też jest to i tak jest ona ignorowana?

Owszem. Zrzucę na to, że to beta drivery. Jednak jak wyłączy się dostrajanie PL to zaczyna jest ok. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Phoenix. napisał:

Fajna kupa  od amd

Jak nie będziesz ruszać myszą w grze to nawet działa :)

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oni antylaga+ nie ogarnęli, to tym bardziej z tym sobie szybko nie poradzą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie porównujcie sterownikowego AFMF ze sterowników "preview" do Frame Generatora FSR 3.0 zaimplementowanego już w dane tytuły, który pojawił się niestety dopiero w dwóch tytułach ale działa w nich dobrze.
AMD co prawda jest mozolne w tym temacie ale warto poczekać, szczególnie jak się jest posiadaczem RTX 20xx, RTX 30xx, RX 5xxx, RX 6xxx, RX 7xxx lub dedykowanych GPU intela.
Niech to zadziała nawet w 75% tak dobrze jak generator klatek zielonych, to i tak będzie spory plus i darmowy respirator.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej. Mam pytanie związane z nakładka amd. Czy ktoś z Was wie jak ją można rozciągnąć? Szukam właśnie opcji w wydajność > wskaźniki, ale nie mogę znaleźć :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Heh u mnie to inaczej wygląda w AW2 ale ja FMF wrzucam na natywną a nie na FSR. Ciekawe czy ma to coś do rzeczy aż idę zobaczyć. Z moich doświadczeń AW2 to chyba jedyna gra w której z fmf mi się lepiej gra niż bez. CP2077 jest w ogóle z tym nie do użycia, a w starfieldzie oprócz x2 na liczniku nie widzę żadnej różnicy xD 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Lameismyname napisał:

Niech to zadziała nawet w 75% tak dobrze jak generator klatek zielonych, to i tak będzie spory plus i darmowy respirator.

Biorąc pod uwagę, że samo AMD twierdzi, że aby to sensownie działało, to powinno być bazowo przynajmniej 60 FPS, to raczej tak kiepsko z tym respiratorem dla starych ziemniaczanych GPU ;)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurde no faktycznie jak dam FSR na 1440p to mi wychodzi coś pod 150 fps i ten stutter z dodaną klatką wali po oczach gorzej niż ~100 w natywnej. Mi mniej wali to po oczach przy stabilnym bazowym fps niż wyższym ale bardziej ruchomym. 

Ps. Nawet jak mam bazowy FPS 120+ na FSR balanced i 240+ z FMF to stutter jest bardziej widoczny niż przy natywnej + FMF. Powiedziałbym, że na tyle bardziej widoczny, że co kilka stopni ruchu kamerą normalnie widać insert klatki tak perfidnie :lol2: na natywnej ta wklejka nie jest tak oczywista.  

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Send1N napisał:

Ja mam wszystkie całkowicie wyłączone bo steruje ręcznie przełączając między 2 profilami :] (mniej kurzu w budzie a filtry u mnie nie istnieją) więc karta jest kompletnie bez nawiewu i na takich 450rpm względem 0 jest -20 stopni w przeglądarce

BTW zauważył ktoś z was u siebie? :E 

Ancient zaczyna doświadczać psychozy AMD. Dodatkowo jako entuazjasta ma wystarczająco dużo sprzętu aby zacząć badać problem lub natrafić na problem xD Jedyne do czego dojdzie, to to że albo mu odj**ło albo w danym oknie czasowym póki się nie pojawi cichy fixy nic zasadniczo nie jest tak jak być powinno :lol2: 
Nie no żartuje zwyczajnie jakiś glitch i niestabilny vram jak bardziej dociążył. Na oko to ja mam stabilny na 2800 MHz a testerem to już poniżej od trochę ponad 2700 do trochę ponad 2650 w zależności od tempów vram ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, tomcug napisał:

Biorąc pod uwagę, że samo AMD twierdzi, że aby to sensownie działało, to powinno być bazowo przynajmniej 60 FPS, to raczej tak kiepsko z tym respiratorem dla starych ziemniaczanych GPU ;)

Niby trochę ludzi się chwali na YT wydajnością starszych kart w tych 2 grach z natywnym FSR 3.0 + FG.
Trzeba jeszcze trochę poczekać, zaobserwować na większej liczbie tytułów aby wyrobić sobie zdanie. Chwilowo to niestety wróżenie z fusów, a AMD ciągle ma laga. Pamiętam jak zmieniałem GPU z RTX 2060 na RX 6600XT i na tej drugiej był tylko beznadziejny FSR 1.0 w CP2077, chwila minęła do czasu FSR 2.0 i początkowo jakiegoś moda umożliwiającego uruchomienie w go tym tytule.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, Lameismyname napisał:

Niby trochę ludzi się chwali na YT wydajnością starszych kart w tych 2 grach z natywnym FSR 3.0 + FG.

Wydajnością to może i można się chwalić, ale przyjemnością z gry już nie bardzo :E Lag pięknie zabija grę przy zbyt niskim bazowym FPS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Lameismyname napisał:

Nie porównujcie sterownikowego AFMF ze sterowników "preview" do Frame Generatora FSR 3.0 zaimplementowanego już w dane tytuły, który pojawił się niestety dopiero w dwóch tytułach ale działa w nich dobrze.

Nie nie działa co zreszta omówił na filmie lipton. Także dalej propsuj to guano w złotym papierku 😂

4 godziny temu, tomcug napisał:

Wydajnością to może i można się chwalić, ale przyjemnością z gry już nie bardzo :E Lag pięknie zabija grę przy zbyt niskim bazowym FPS.

To coś nie działa dobrze na RDNA3 a co dopiero na starszym genie ale jak widać są tacy co się zachwycają i maja marzenia 😆

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@tomcug Zróbcie jakiś test FSR 3.0 i AFMF na łamach ithardware. Jakiś czas temu porównywałeś np. RX 5700XT i 2070 Super.

@Phoenix. Odnośnie FSR 3.0 ja oglądałem materiał Daniela Owena, który raczej w pozytywnym tonie się wypowiadał. Jak widać AFMF to taka sterownikowa zapchajdziura. Mnie interesuje co będzie w grach z zaimplementowanym FSR 3.0 + FG, a takich tytułów jest przynajmniej 12 oficjalnie zapowiedzianych w tym mój ulubiony CP2077. Pożyjemy zobaczymy.

Będąc bardziej realistą i patrząc na historię DLSS vs FSR, obstawiam, że będzie jakieś 25 proc gorzej u czerwonych w ogólnym rozrachunku.

Intel mógłby wyjść z inicjatywą swojego generatora klatek, bo jak widać XeSS wyszedł im dużo lepiej jak AMD FSR. Pewnie nie mają jednak mocy przerobowych ze względu na łatanie sterów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czekam na respirator bo nie na sensu wymieniać Gpu  póki co :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, Wilson.vin napisał:

Hej. Mam pytanie związane z nakładka amd. Czy ktoś z Was wie jak ją można rozciągnąć? Szukam właśnie opcji w wydajność > wskaźniki, ale nie mogę znaleźć :/

Chodzi ci o okno z informacjami wydajności? tego nie rozciągniesz, możesz zmienić rozmiar tego okienka i położenie

a22f951446e38.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to fajnie czasami z AMD bywa to taki ciekawy przypadek miałem wczoraj po złożeniu nowego zestawu.

7800X3D+Radek 7900XT+MSI X670E Tomahawk - po wejściu do UEFI (nawet beż żadnych zmian w biosie) powodował wykrzaczanie się moich ustawień w Adrenaline. Przywracał domyślne ustawienia karty bo twierdził, że system był niestabilny. 

Default performance tuning settings have been restored due to an unexpected system failure.”

Jak będziecie mieć kiedyś taką przypadłości to wyłączcie "Fast Boot" w Windowsie. Do tego dodatkowo trzeba wyłączać MPO bo kursor znikał po przejściu z czarnego pola na białe :E

I teraz w końcu wszystko śmiga jak należy 😄. Kochamy cię AMD :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz miesiąc temu przesiadłem się z gtx970 na rx7800xt, a ostatnią kartą amd/ati był x1950pro, naczytałem się mnóstwa tematów jaki to Radeon blee/zły/problematyczny itp. a szczerze powiedziawszy to 0 problemów 🙂 problem leży gdzie indziej 😉

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No na pewno nie po mojej stronie 🙂. W tym wypadku po stronie Microsoftu/AMD lub MSI. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

11stka. Media Creation Tool robi juz najnowszy build 23H2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi