Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie fast timing nie daje nic oprócz niestabilności reszta granica błędu pomiarowego raz na minus a raz na plus :E Nie wiem jak na niższym SKU bo 7900XTX startuje z prawie terabajta przepustowości. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz nie kojarzę, jak mam memorki ustawione ale ich nie ruszałem, i chyba 2450 z automatu było. Szczerze dla tych 50 mhz to nie warto sie babrać, bo z tego co się domyślam, wyniki w grach się nie zmienią, ale punkty jakieś w benchmarkach przybędą, ale to też znikoma ilość pewnie. Teraz zastanów się czy grasz w gry czy grasz w benchmarki. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Art385 napisał:

U mnie fast timing nie daje nic oprócz niestabilności reszta granica błędu pomiarowego raz na minus a raz na plus :E Nie wiem jak na niższym SKU bo 7900XTX startuje z prawie terabajta przepustowości. 

Dzięki programowi, który poleciłeś udało mi się ustawić w pełni stabilne 2450 MHz ;) W ogóle ciekawosta, pomimo tego, że w grach wszystko działało dobrze przy napięciu 0.930 V, mem test raportował błędy na każdej częstotliwości, niezależnie od ustawień :F Powrót do 0.950 wszystko naprawił. Na Techpowerup też o tym wspominali, a tutaj wyszło w praniu ;)

Dzięki 

@AndrzejTrg

Wiadomo, że gra się w gierki, ale jakoś mam takie zboczenie, że lubię sobie "dogrywać" sprzęcik i sprawia mi to bardzo dużo frajdy :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spoks sam się trochę omęczyłem z UV i OC to jak już wiem gdzie są pułapki to powiem. Bo oglądanie timeoutów to nic przyjemnego szczególnie takich, które wywala po długim graniu i inaczej w różnych tytułach. RDNA3 nie jest takie łatwe i szybkie do ogarnięcia jak się wydaje lub to opisują. Za to jak aktualnie ogarniesz to masz i stabilne drivery a i w rastrze jak za kasę rakieta.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie ten program nie raportuje żadnych błędów nawet jak przekręcę pamięć to wszędzie jest "passed" tylko testuje z połową przepustowości a sam pobór mocy przez kartę jest o jakieś 80-100w niższy niż jak vram jest ustawiony na stabilną wartość :E Druga sprawa to wartości przepustowości nie rozumiem tego max co widzę w 1 teście to powiedzmy 536gb/s a w specyfikacji mam więcej (585gb/s)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To coś może się nie lubi z twoją kartą. U mnie zarzyna GPU nie gorzej niż Alan Wake xD przekroczysz tempy - errory, przekręcisz zegar errory. Na rdna3 to jest złoto bo masz rachu ciachu i gotowe. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to rozumieć 🤔

f3587e1bf34dc.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ram gra, możesz sobie puścić dłużej. Jak napisali testowanie dłużej niż 2h nie jest koniecznie. U mnie pierwsze 5 minut pokrywa się z testem 2h, bo u mnie się ram kładzie od temperatury a karta tempy ramu wbija szybko i je potem trzyma.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to tyle to ja wiem ale dlaczego przepustowość maks co testuje to 535gb/s ? jak wejdę na wartość niestabilną czyli powyżej 2350mhz w moim przypadku to test też leci ale po 230-250gb/s :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Send1N napisał:

No to tyle to ja wiem ale dlaczego przepustowość maks co testuje to 535gb/s ? jak wejdę na wartość niestabilną czyli powyżej 2350mhz w moim przypadku to test też leci ale po 230-250gb/s :E 

Nie mam zielonego pojęcia nie mam rdna2. Może jakąś brutalną korekcję błędów zapina.

1 godzinę temu, Phoenix. napisał:

Ja się już tym cieszę od drivera preview inaczej karta by dawno była u żyda. Nie mniej dziś będę instalował grudniowe drivery może AMD coś ogarnęło w nowy sposób skoro już się oficjalnie chwalą, że śmiga. 

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Resizable BAR przy procesorze Intela i karcie Radeon ma być włączone czy wyłączone?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, MarioDee napisał:

Resizable BAR przy procesorze Intela i karcie Radeon ma być włączone czy wyłączone?

No zgadnij 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, MarioDee napisał:

Wklep w google "resizable BAR + radeon test", szybko wciągniesz wnioski 😜

Edytowane przez zioloiso

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Włączasz tak samo jak na amd, zyski są tylko w konkretnych tyt. W połączeniu z karta amd działa wszędzie domyślnie a jak się ma nvidia to gra musi mieć wpadacie lub wymusić trzeba inspektorem. 

Wiec niezależnie jaki cpu/gpu zawsze to ma być włączone. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, MarioDee napisał:

No tak, może 2 klatki różnicy na korzyść włączonego :D

miej to włączone bo wcale to nie są 2 klatki zawsze :E 

a0049400e0e18.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowe generatory 

AFMF

December  7th - What’s New?

• Updated to include all changes and improvements from AMD Software: Adrenalin Edition 23.12.1.
  • Improvements to stutter and pacing when AFMF is active.
  • General improvements to the stability of AFMF.
Edytowane przez danny64k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Avatar:FOP dewastator UV wszystkich radeoniarzy :lol2:. Gra w 2160p wywaliła w kilka minut, to na czym przeszedłem większość AW2 i prawie całe Forspoken. Raczej wątpię aby sam driver z HAGS był tego przyczyną a raczej to jak gra rzeźbi kartę. Pobór prądu kosmos do sensownych zegarów będziecie potrzebować wszystkich dostępnych watów :)  
Natomiast same drivery spoczko nawet poprawili pobory jeszcze. Teraz odtwarzanie YT w okienku wciąg koło 54W zamiast 70W a pełen ekran bez większych zmian 50W. Jest ok 👍 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam sie :D mi przy moich ustawieniach na 7900xt crashowalo gre po wlaczeniu, musialem dac V na default zeby grac normalnie a ciagnie pradu po 330-350w, zegary mam 2400-2500 i mem 2700 😅

jak wbije zegary na 2700 - 2900 to 400w poboru. 

Edytowane przez artym27

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polukałem wstępnie po tym jest na necie. 7900XTX na stock limitach i nie grzebnięty w Avatar:FOP potrafi kucnąć poniżej 2.2GHz. Takiego pocisku to ja jeszcze nie widziałem nigdy w żadnej grze. Zrobię dziś switcha na drugi bios puszcze wentyle na 2k rpm dam mu 466W i zobaczymy ile to poleci z OC vramu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Testował już ktoś czy nowy driver przynosi jakieś poprawki w działaniu AFMF?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten cały AFMF działa też na RX 6950 XT? Jeśli tak, to muszę go pobrać osobno? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Wilson.vin Na tą chwilę AFMF działa na kartach z serii 6xxx i 7xxx. Odpalasz tą opcję w adrenaline. Jest to sterownikowe rozwiązanie, więc nie działa tak dobrze jak zaimplementowany FSR 3.0 z generatorem klatek (na chwilę obecną tylko 2 gry mają, 12 w kolejce zapowiedzianych).
                        Musisz pobrać sterownik z tej strony: https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-23-30-afmf-tech-preview

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi