Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a pulse nie ma czasem niższych zegarów, limitów ? co innego gdyby to było nitro..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba są niższe. Od nitro nie ma do pobrania. Chyba że na jakiejś innej stronie ale techpowerup jakoś ufam. Bo inaczej nie da się zmienić tych min. rpm jak poprzez podmianę BIOSu? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 godziny temu, krzysiak napisał:

Choć jeszcze po pracy spróbuję z wyłączonym SAM, może to kwestia tego.

No i wychodzi na to, że był to dobry strzał. Przestało wywalać tlou, do tego FPS niby podobny ale wrażenie jakby płynniej było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No cóż ... chyba zgrzewkę browarów zarobiłem za naprawę TLoU ;) 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@lukasz_cichon1 szukaj w niezweryfikowanych wtedy pojawia się sporo biosów do wyboru https://www.techpowerup.com/vgabios/?architecture=Uploads&manufacturer=&model=RX+7900+XT&version=&interface=&memType=&memSize=&since= tylko zapisz sobie do pliku obecny bios przed zabawą... nie wiem jak to jest w przypadku amd czy można "uceglić kartę" wgrywając nieodpowiedni czy zadziała jakieś zabezpieczenie jak bios totalnie nie pasuje że po prostu go nie wgrasz jak na nv 🤔masz jakąs kartę by puścić z niej obraz w razie W? :E 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Send1N w karcie mam secondary BIOS w razie wu jak bym uceglił jeden. Znalazłem na jednej stronie program do wygrywania BIOSu, z kolei gdzie indziej widziałem że można wgrać poprzez cmd. Nie wiem teraz który sposób bezpieczniejszy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

fakt xfx ma dualbios (sam mam zapomniałem :E) próbuj w razie w przełączysz się na drugi fizycznie i podczas działania komputera przełączysz na ten uwalony i go sflashujesz poprawnym, na radeonie to skończyłem zabawę z tym mając hd7950 więc kiedy to było :] w ostatnim czasie bawiłem się w zmiany biosów tylko na NV.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, Art385 napisał:

Coś podobnego wywalało jak miałeś włączoną integralność pamięci w W11 ale tam nie loadowało drivera ale znowu od co najmniej grudnia drivery AMD śmigają z tą opcją .
Możesz wyłączyć tą opcję i zobaczyć czy się nie gryzie winda z driverem ale jak dla mnie nie wiem z czym ty walczysz masz uwalonego XTX i trzeba RMA robić. Jakby coś było na linii Software - OS to by ci 7900XT waliło podobne babole. 

Nie napisałeś nic czego bym nie wiedział, doszedłem do tego, że to uwalone XTX i napisałem przecież, że kupiłem uwalonego XTX'a :D Wczoraj wysłałem kartę z powrotem, po prostu oddałem ją bo miałem na to 14 dni (chociaż nie wiem czy w RTV euro agd nie ma 30 dni więc jeszcze lepiej :P )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Send1Nniestety próbowałem ale nic z tego. Cały czas wyskakuje komunikat Failed to flash the VBIOS. Robiłem przez wiersz polecenia wraz z aplikacją amdvbflash. Na forum techpowerup gościu wrzucił tutorial zgodnie z którym krok po kroku robiłem co napisał, ale bios nie chce się sflashować. Wygląda na to że chyba tylko fizycznie można to zrobić przez jakiś programator EEPROM.

20240213_222149.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, madDog napisał:

No cóż ... chyba zgrzewkę browarów zarobiłem za naprawę TLoU ;) 

Żeby było śmieszniej cięły mi też gry na UE, mimo stosunkowo wysokiego fps mocne spadki do utraty płynności jakby doczytywało z powolnego hdd (tu już na obu GPU czyli 6950XT i 7800XT)...po wyłączeniu rbar płynnie :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@lukasz_cichon1 sprawdziłeś wszystkie 84biosy? :E nie możesz sflashować obecnego biosu na ten co chcesz bo device id jest inne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zacząłem trochę czytać o tym i mimo że jest wsparcie dla rdna 3 w najnowszej wersji flashera to nie wgrasz biosu w którym SSID jest inne, możesz tym sflashować tylko taki sam bios :E jak chcesz wgrać coś innego to tylko programatorem

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby to było takie proste to pewnie w sieci już by o tym było :E jedyny flash biosu z innym ssid na rdna3 został zrobiony przez programator z tego co znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak właśnie też to czytałem na overclock gościu pisał że flashował CH341A. Ja nie jestem aż takim inżynierem i lutować nie będę karty :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z ciekawości odpaliłem generator klatek w starfieldzie (FSR3, generator on, ostrość 100%)...w miejscówce w której sprawdziłem natywna: 75-80fps, generator: 150-160 fps.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, tomskyy napisał:

Nie napisałeś nic czego bym nie wiedział, doszedłem do tego, że to uwalone XTX i napisałem przecież, że kupiłem uwalonego XTX'a :D Wczoraj wysłałem kartę z powrotem, po prostu oddałem ją bo miałem na to 14 dni (chociaż nie wiem czy w RTV euro agd nie ma 30 dni więc jeszcze lepiej :P )

To po co szukałeś rozwiązania? :E 

8 godzin temu, lukasz_cichon1 napisał:

Tak właśnie też to czytałem na overclock gościu pisał że flashował CH341A. Ja nie jestem aż takim inżynierem i lutować nie będę karty :E

Są klipsy nie trzeba lutować. Potem bios z asrocka aqua, następnie exe z upgradem do PL 550W i to the moon. Żartuje HS leci ponad 90 stopni na powietrzu wtedy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mów że te 900 rpm jest słyszalne.Co Ci zależy 200 rpm w te czy w tamte.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, lukasz_cichon1 napisał:

O kurde, aż mi się przypomniało że nadal mam coś takiego po przygodzie z 2016. Raz użyłem, ale lepiej mieć niż nie mieć  :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, gta100 napisał:

Nie mów że te 900 rpm jest słyszalne.Co Ci zależy 200 rpm w te czy w tamte.

Mam około 1020rpm czyli te minimalne 23%. Kiedy wieczorem wszyscy śpią i jest totalna cisza to słychać jednak ten szum. Przy 700rpm jak makiem zasiał, ale takie obroty ma tylko kiedy działa na auto.

Ale nic, będę musiał jakoś z tym żyć 🙂

2 godziny temu, Pentium D napisał:

O kurde, aż mi się przypomniało że nadal mam coś takiego po przygodzie z 2016. Raz użyłem, ale lepiej mieć niż nie mieć  :E

Ja się bałem że samym flashem uwalę kartę, to fizycznie już grzebać nawet nie myślę :szczerbaty:

Edytowane przez lukasz_cichon1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rpm 900 jak najbardziej może być słyszalne w idle jak reszta wentyli chodzi na 300-500 lub są całkowicie wyłączone, więc rozumiem ten ból, trzeba czekać na nastepną wersję vbflash może złamią zabezpieczenia, w poprzedniej serii można normalnie od jakiegoś czasu bawić się biosami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi