Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sciągaj sobie Avapała i zrób sobie UV i OC Vramu. Ta pato gra nawet vram wykłada szybciej niż mem test na vulkanie ;) Jak na tym ogarniesz to będziesz miał stabilnie ale strzelam na 2160p offset około -20mv. Na 1440p pewnie koło -40mv to nastawy zawsze stabilne bo per gra można dużo niżej. Benchować w 3DM będziesz mógł spokojnie przy -125-150mv ;)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dziś siądę i coś tam spróbuję zrobić z uv.  Ogólnie w końcu bez kombinacji alpejskich na oledzie czcionka jest ostra i kolory są żywsze niż na karcie konkurencyjnej. Jedyny minus to pobór energii,  mając adę ciężko jest się przyzwyczaić do takich watów jak są na rdna3. Ada po UV mając 80% obciążenia wciąga około 150w, tu takie obciążenie to jest okolice 300 bez uv :E. Zobacze co z uv uda się ugrać. 

Ustawiłem wstępnie :

2800mhz 1.1v pl -10% , cs go w 1440p nie sypie, a zegar daje pod korek skokowo.

Pamięci mam hynixa w karcie.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Abstrahując już od tego jakie problemy mam z XTX (druga kupiona identyczna karta, ten sam model itd nówka zaplombowana i te same crashe w idle z (czasami z artefaktami) co poprzednia karta, cały temat mam założony o tym) to czy to jest słaby wynik w 3dmarku TimeSpy? https://ibb.co/nrqQPYd

Jak miałem poprzednią kartę dokładnie ten sam model to wyciągał trochę ponad 30 tys, tu jest 29 tys. Dostałem jakiś kiepski egzemplarz czy co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No przecież różnice mogą wynikać z tego, że każda z tych "identycznych" kart realnie może mieć inny boost. No chyba, że osiąga i utrzymuje dokładnie takie same albo bardzo zbliżone zegary. W takim przypadku 1tys punktów różnicy to już nie jest mało.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, dodałem profil do apexa , 1800mhz@0.7v , średni pobor 133w po 2h gry, jestem już zadowolony.  Fps są takie jak chce ;). 

23e3680a12341ebf.jpg

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

widzę że kolejny delikwent kupił topkę danej serii aby zejść o 200w z poboru :E dales 1800 a cpu pokazuje 2305 :> 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No bo tyle pewnie miał jak wyszedł z gry, napisał przecież o profilu pod apexa 😇

Ja go rozumiem, po co gpu ma się pruć pod korek, skoro gra tego w ogóle nie wymaga, a w szczególności oczekiwany fps.

Edytowane przez wkamil73
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja tez rozumiem bo sam lecę na 6950xt ze ściętym poborem o 150w :] 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Powiem trochę inaczej.

Musiałem wymontować i jeszcze raz zamontować kartę, bo pobor w peaku mi pokazywało nawet 600w w stocku, to mi trochę nogi ugięło w pierwszy dzień i trochę mnie zniechęciło do xtx. Ale po ponownym zamontowaniu karty, peaki są do 393w na stock, co już jest normalnym wynikiem. Wczoraj przysiadłem do uv, zacząłem bawić się na każdy sposób, żeby uzyskać jak najniższy średni pobor. Na stocku w godzinę miałem wylot do pulpitu bo w budzie zrobił się piekarnik :E. Mam radiatory ram z grzebieniem od ocz ddr2 i karta wali upał prosto w ten ram ... muszę coś z tym zdziałać, na razie mam bok szyby zdjęty i temp ramu jest do 45*, na stock gpu, z szybą ram miał pod 60*. 

Do innych gier będę robił inny profil. Karta jest na prawdę bardzo mocna. Np w apexie to ona prezentuje poziom wydajności zapewne rtx4090 a nie 4080, dlatego te skromne 1800mhz trzyma mi stałe klatki, nawet w najgorszej zadymie na mapie. 

3f97483a5578383d.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

novi

A co było powodem takiego poboru prądu 622 W?    Moja na stock potrafi pokazać 420 W i rdzeń ponad 3200 MHz, ale wtedy wentyle kręcą się prawie 2 000 obr. i jest głośno. Ja dałem tylko limit  na rdzeń 2700 Mhz i jest ciszej, ale ta karta jest najgłośniejsza ze wszystkich 7900 XTX.

tomskyy

Specem na pewno nie jestem, ale skoro masz problemy w idle nawet, to obstawiam problem z RAM kompa. Może mają za wysokie temp?  Jak wgrałeś nowy bios do płyty, to koniecznie wczytaj w nim default ustawienia. Jakie masz temp. hot spot na grafie w czasie grania?  Ludzie po przesiadce z Nvidii narzekają na sterowniki AMD, a ja nie miałem żadnych problemów.  Jak nie trafiłeś szczęśliwie z Powercolor, to ja zmieniłbym na Taichi. Ciężko coś poradzić na odległość. Ja bym nawet wyłączył profil RAM i sprawdził na domyślnych czy problemy w idle będą nadal.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ciężko powiedzieć. Podejrzewam, że to był jakiś błąd odczytu, tak samo hwinfo nie czytało mi połowy parametrów karty. Ponowne włożenie karty w slot naprawiło problem. Może humorki amd ;)

Wynik TS dla 1800mhz@0.7v (ustawienie do apexa), pobór w peaku 260w, na wykresie w gpuz ciągła 200-220w 

https://www.3dmark.com/3dm/107850694?

Według hwinfo zegar front end efektywny maksymalnie 1948 mhz. 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, Monaro napisał:

tomskyy

Specem na pewno nie jestem, ale skoro masz problemy w idle nawet, to obstawiam problem z RAM kompa. Może mają za wysokie temp?  Jak wgrałeś nowy bios do płyty, to koniecznie wczytaj w nim default ustawienia. Jakie masz temp. hot spot na grafie w czasie grania?  Ludzie po przesiadce z Nvidii narzekają na sterowniki AMD, a ja nie miałem żadnych problemów.  Jak nie trafiłeś szczęśliwie z Powercolor, to ja zmieniłbym na Taichi. Ciężko coś poradzić na odległość. Ja bym nawet wyłączył profil RAM i sprawdził na domyślnych czy problemy w idle będą nadal.

Hot spot na karcie mam chyba max 85 stopni. Sprawdź mój temat. To raczej nie jest wina RAM bo na 7900XT takich problemów nie ma w ogóle. 

problem jest tylko z XTX (kupiłem dwa identyczne Hellhound). Pod obciążeniem nic się nie dzieje.

EDIT Ponoć rozwiązaniem jest włączenie w opcji zasilania w windowsie trybu "zrównoważony". Ja miałem na wysoką wydajność. Znalazłem na reddicie tą podpowiedź. Może zadziała. Na razie 40 minut w IDLE i działa :P Jest nadzieja.

Edytowane przez tomskyy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko na nvidi można sprawdzić temp. Vram?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie na każdej nv jest podgląd na temp pamięci :] 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Niestety, nawet 2500@1.1v nie jest stabilne, The finals na ue5 wyjaśnił stabilność w minutę :E.  

Ale poczytałem trochę na forum overclock i jestem spokojniejszy.  Niższy asic niekoniecznie może schodzić ochoczo z napięciem, ponieważ już na auto krzywa może być oszczędna. I faktycznie tak może być, myślałem że to błędy odczytu, ale na np 2600mhz karta ma jakieś 0.9v mając kartę na stock. Spróbuję cokolwiek zejść, wtedy limit -10% wrzucę, i tyle w temacie.  

https://www.overclock.net/threads/xfx-rx-7900-xt-xtx-merc-owners-club-force.1803701/#replies

Edytowane przez novi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, można by prosić o pomoc przy UV karty 7900XT Hellhound, kompletnie się na tym nie znam i nie wiem co jak ustawić. Chciałbym zbić trochę temperaturę no i przy okazji zużycie prądu. HotSpot w Fortnite, Cyberpunk i jeszcze jakiejś  gdzie włączone jest RT potrafi dobić do 94 stopni a tak to normalnie w innych grach ok 77 stopni max 84 stopnie. Z góry dzięki za okazaną pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

W sterownikach AMD  od karty  wybierz wydajność i dostrajanie a następnie ustaw ręcznie limit MHz rdzenia na tyle ile chcesz. Zobacz efekty i poprawiaj w dół lub górę. Napięcia nie zmieniaj i pozostaw na Auto.

Ja w COD MW3  zjechałem z rdzeniem do 1500 Mhz a napięcie nie ruszałem. Karta chyba sama sobie dostraja. Nie są to optymalne ustawienia. W grze limit 120 klatek i jest cicho .Różnica między temp. GPU a Hot Spot niewielka. Pobór karty 160 W. 

http://01cc471aac480360.jpg

Edytowane przez Monaro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,ma ktoś PowerColor Radeon RX 7800 XT Hellhound Spectral White i mógłby coś napisać jak się sprawuje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, novi napisał:

Niestety, nawet 2500@1.1v nie jest stabilne, The finals na ue5 wyjaśnił stabilność w minutę :E.  

Ale poczytałem trochę na forum overclock i jestem spokojniejszy.  Niższy asic niekoniecznie może schodzić ochoczo z napięciem, ponieważ już na auto krzywa może być oszczędna. I faktycznie tak może być, myślałem że to błędy odczytu, ale na np 2600mhz karta ma jakieś 0.9v mając kartę na stock. Spróbuję cokolwiek zejść, wtedy limit -10% wrzucę, i tyle w temacie.  

https://www.overclock.net/threads/xfx-rx-7900-xt-xtx-merc-owners-club-force.1803701/#replies

Nie może tak jest a faktycznie tak jest ;) Celuj w 2.5-2.55GHz wtedy z delikatnym offsetem powinieneś znaleźć się gdzieś w okolicach 810-820mv i to nie jest błąd odczytu a AMD po prostu jest dziwne xD To 1150mv w adrenalinie to jakby max napięcie, którego i tak nigdy nie zobaczysz i aby było jeszcze dziwniej ta wartość służy do offsetowania krzywej. Why AMD? Because fck you, thats why :E

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ale tak samo było już w rdna2. Pamiętam, że u mnie na 6800xt i 6900xt odczyty napięcia były niższe niż wynikało z ustawionego offsetu jeżeli gra nie dociskała pod korek i wyższe, jeżeli pompowała do granic PL.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.02.2024 o 09:03, novi napisał:

Olej napięcie bo to i tak da ci tyle co nic na tych kartach (to nie nv) miałem to samo finalnie zszedłem z fabrycznego 1.2v na max co jest stabilne 1.155 :E na początku było fajnie jak odpaliłem 2600mhz i na takim 1.070v przechodził cały czas super position bench po czym odpaliłem timespy i to 1.070v nie było stabilne nawet na 1800mhz 🤣 co do raportowanego napięcia to tak jak art pisał, to już było w poprzednich seriach nawet masz niby 1.1v przykładowo a realnie widzisz 0.9v :] 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jak chcesz oszczędzać na prądzie to moim zdaniem najwięcej daje obniżenie górnego zakresu taktowania GPU i włączenie Radeon Chill. Tutaj masz moje testy na przykładzie FH5 - karta 7900XT

image.png?ex=65e63d8e&is=65d3c88e&hm=40e

Edytowane przez madDog
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za cenę jaka była jakiś czas temu to był sztos, za tyle co teraz w sklepach to tak średnio.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi