Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

.

Edytowane przez Wilson.vin
do usunięcia
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja nie wiem. Dwa lata ponad piszę ludziom, żeby albo minimalnie (jak już muszą, ale z dobrym testowaniem) albo w ogóle nie kombinować z offsetem napięcia na radkach ostatnich 2 gen, to bo tylko problemy robi, a zysk malutki. Potem żale na redditach i pepperkach, bo stery wywala, resetuje, gierki wywala i płacze jakie to amd nie jest gówniane:E. To nie działa tak, że jedzie się zegarkiem w dół i z napięciem w dół jak u zielonych. To nie jest nvidia. Panowie - uv na radkach robimy downclockingiem. Ostobiście polecam też min zegarek trzymać 100-200Mhz od maksymalnego. I wystarczy. Serio.

Edytowane przez Kelam
  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie NVIDIA, tego nie pomalujesz 😇

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki temu jest dużo prościej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurdabele zamówił se człowiek 7800XT Spectral bo ładny biały za 2700 a tu AMD z przyczajki z 7900GRE na worldwide wyskakuje :E pytanie czy chce mi się odsyłać jak już przyjdzie dla tych 12%...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miał być od dziś, a jakoś nie widać nigdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AIB widzę podbili trochę power limit i GRE już nie ssie tak srogo pały aczkolwiek dalej zachodzę w głowę czemu to się nie nazywa 7800XT  

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
14 godzin temu, Filas napisał:

Kurdabele zamówił se człowiek 7800XT Spectral bo ładny biały za 2700 a tu AMD z przyczajki z 7900GRE na worldwide wyskakuje :E pytanie czy chce mi się odsyłać jak już przyjdzie dla tych 12%...

Jak jeszcze nie otworzyłeś to spokojnie odsyłaj.

Mojego XTXa z moreli odesłałem w oryginalnym kartonie, karta nie odpakowana z folii. Doszedł - tego samego dnia dostałem maila, że rozpatrzone i korekta faktury wystawiona. Potem zwrot na kartę kredytową szedł circa 2-3 dni.

@Art385 - bo to co powinno być 7700XT wyszło jako 7800XT wcześniej :D

Edytowane przez michaelius33
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, michaelius33 napisał:

Jak jeszcze nie otworzyłeś to spokojnie odsyłaj.

Mojego XTXa z moreli odesłałem w oryginalnym kartonie, karta nie odpakowana z folii. Doszedł - tego samego dnia dostałem maila, że rozpatrzone i korekta faktury wystawiona. Potem zwrot na kartę kredytową szedł circa 2-3 dni.

@Art385 - bo to co powinno być 7700XT wyszło jako 7800XT wcześniej :D

Może przekonasz do odsyłki, ale nawet jeszcze nie przyszedł... I zaś problem, ale za 2700 to chyba naprawdę musiałbym mieć pompę na Spectrala żeby nie odesłać, zobaczymy :E

EDIT: Wycofam z realizacji jak się uda, bo jednak GRE chyba sie bardziej kalkuluje... Nigdzie BW nie ogranicza wydajności na tyle żeby 7800XT go przegonił. Jednak mocniejsze jajo.

Edytowane przez Filas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzisz na GRE to już można nawet coś włączać RT a na 7800XT to tak średnio bym powiedział tak średnio. Gdybym nie miał XTX to takie AIB GRE byłoby dla mnie bardzo sensowną tanią kartą na przeczekanie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Na to wygląda, także teraz tylko dylemat, czy 7900 GRE Challenger będzie miał kulturę pracy jak 7800XT Challenger, bo w sumie to by się kalkulowało, na Proshopie po 2600. 

TDP jest mega zbliżone, czyli strzelam że na jedno wyjdzie.

Chyba jednak wezme Steel Legenda, clearance do dysku mam mały ale najwyżej dysk się wymigruje z obudowy (AP201) i też będzie :>

Edytowane przez Filas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kup raz a dobrze aby nie wymieniać, bo jak trafisz dobry egzemplarz, który się nie wali jak domki w Kosowie :E To możesz mieć wywalone jajca przynajmniej do blackwella 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Liczę na kilka lat spokoju, przesiadam się z GTX670 :E. Steel Legend wygląda legitnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to spokojnie kilka lat jak masz taką wytrzymałość. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dlatego karta musi mieć w nazwie steel ;)

Edytowane przez wkamil73

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogłaby mieć Ti ale tytan drogawy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz jak dla mnie 7800xt przestał mieć sens...gdybym miał brać to 7900gre.

Gdyby dało się go sensownie kręcić, to może bym podmienił na niego 6950XT (akurat mam ewentualnego kupca na niego)  :E Bo tak to z tego co widziałem na HU 7900gre dostaje od 6950xt...z drugiej strony jak zmieniać to na minimum 7900xtx :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie to 7800XT przy cenach większości wersji w widełkach 2350 - 2600 rozsądnie wyskalowaną alternatywą względem cen u polskich vendorów, pytanie czy ktoś rzeczywiście będzie skąpił te 10% ceny... Ale z kolei zagraniczne portale typu Videocardz są pełne ludków co twierdzą, że 7900GRE to straszny kastrat wycięty z przepustowości - tylko ciekawe, że z niższym BW od 7800XT chyba nigdzie nie pojawia się sytuacja w której zamieniałyby się miejscami w rezultatach :D Co najwyżej przewaga spada do błędu statystycznego.

Kurde, ale względem 6950XT to pobór jest naprawdę zdecydowanie bardziej koszerny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie pobór nie ma jakiegoś dużego znaczenia, dlatego na 6950XT zjechałem tylko z napięciem nie ruszając zegarów, czy nie zmniejszając PL, przez co nie mam niższego poboru...ale wyższą wydajność bo wbija wyższe takty :P  

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, krzysiak napisał:

Gdyby dało się go sensownie kręcić, to może bym podmienił na niego 6950XT (akurat mam ewentualnego kupca na niego)  :E Bo tak to z tego co widziałem na HU 7900gre dostaje od 6950xt...z drugiej strony jak zmieniać to na minimum 7900xtx :E

Ta, ja już dawno śledziłem temat jak jeszcze ta karta była dostępna tylko w chinach i ogólnie wydajność jest słabsza od 6950xt ale też pobór prądu lepszy w moim przypadku by pewnie była na równi skręcając obie do tych 250W max

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale jak ta karta w wersji mba była w chinach to ssała bo mordował ją power limit. Teraz już jest trochę dodatkowych watów i karta się tak nie dusi i staje się naprawdę fajną propozycją. Dziś uwale swojego XTX do 2GHZ i zobaczę czy będzie w stanie ganiać UE5 na 1v na offsecie

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Teraz nadal się dusi bo AMD wrzuciło kostki pamięci up to 2500Mhz ale sztucznie zablokowało w FW takty do max ~2320Mhz. Zobaczymy, może po premierze RX8000 odblokują, jak już 7900XT przestanie być istotnym targetem do sprzedaży.

Edytowane przez Zhao
Nie cytuj posta pod postem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

to swoją drogą do tego pochlastane l3 ale już przynajmniej rdzeń ma jakieś waty dostępne, bo tyle CU jednak swoje musi wziąć a w wersji mba ile było pl 270W?

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A co da Ci podkręcenie kostek powyżej tych 2320MHz? U mnie na challengerze bodajże jest 2450Mhz.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi