Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kolkigames

Sygnał Orange LTE i pasma

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Mam taki problem czy może zagwozdkę ale troszkę irytującą :)

 

Mam internet LTE z Orange. Od miasta z 6 BS-ami mam jakieś 3-7 km więc mogę ściągać sygnał z każdego masztu. Jeden komin widzę nawet z dachu domu więc tam się ukierunkowałem. Dowiedziałem się dzięki stronie BTsearch, że Orange działa na LTE 800 MHz, więc kupiłem 2x antena kierunkowa na 800 MHz. Ustawiłem anteny z polaryzacją pionową i poziomą i podłączyłem. Router to Huawei B315. To teraz powiedzcie mi jak wymuszę programem LTEWatchH pasmo na 800 MHz to mam zasięg full i prędkości w dzień jakieś 2-10 mbit dl i 15 mbit ul. W nocy to dochodzi do 20/20 dl/ul. Najgorzej jest w okolicach godzin 16-22. Prędkość czasami 1 mbit dl. Najlepsze jest to, że wymuszę pasmo 1800 MHz, którego nie obsługuje Orange i anteny, zasięg spada do jednej kreski ale za to prędkości w dzień 15 mbit dl max 3 mbit ul. W nocy bez problemu. Godziny 16-22 przeważnie lipa, że wlecze się jak żółw. Jak to z tym jest? Jak to lepiej poprawić aby było stabilniej i dlaczego mogę zmieniać pasma ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16-22 do godziny szczytu. Ludzie wracają do domów, uruchamiają komputery ściągają filmy, seriale, youtube etc. dostępna pasmo na nadajniku jest dzielone pomiędzy użytkowników. Szukaj innego mniej obciążonego. Inaczej tego nie przeskoczysz.

 

Jeżeli dobrze pamiętam to na 1800 możesz łączyć się w roamingu z siecią T-Mobile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki roaming? :E Orange i T-M współdzielą nadajniki, ale każdy z nich korzysta z własnych częstotliwości :) .

 

Do autora : wybrałeś złe anteny, pasmo LTE 800 jest niestety obciążone chociażby z tego powodu, iż jest to pasmo zasięgowe. W Twoim wypadku warto oddać anteny i zmienić na takie z pasmem 1800 lub 2600, jeśli prędkości są dobre i zasięg również.

 

Podaj miejscowośc, gdzie jest używany internet oraz

wstaw screeny z aplikacji LTEWatchH po wymuszeniu pasma 1800, 2100 i 2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprawdzałem te BSy z Orange i było napisane, że działają na 800 MHz dlatego kupiłem takie anteny.

 

Ja używam internetu we wsi Wiaderno a nadajniki są w mieście Tomaszów Mazowiecki.

 

Mogę wymuszać tylko na paśmie 800 MHz lub 1800 MHz. Na inne nie chce mi się połączyć. Posiadam router Huawei B315

post-537264-15378042367476_thumb.png

post-537264-15378042442732_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upload większy od downloadu to zapchany nadajnik. Jakie masz prędkości na paśmie LTE 1800 MHz?

Najbliższy nadajnik w Tomaszowie, na ul. Podleśnej ma tylko pasmo 1800.

Niestety Twój router na sofcie z orange nie podaje ID nadajnika.

Dysponując antenami na pasmo 800 MHz powinieneś przekierować je w stronę innych nadajników, tu lista http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations&network=26034&standards=&bands=&center=51.463717%2C19.994019&zoom=12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędkości na 1800 MHz przeważnie mam zbliżone do tego co na 800 MHz ale zasięg wtedy mam tylko jedną kreskę. Na 1800 np. nie mogę wyjść powyżej 3 mbit UL, dl zależy od pory dnia. Patrząc na tę mapkę to w sumie te nadajniki w Smardzewicach i na Wąwale nie są tak daleko :) Tylko kurcze jak dobrze je na kierunkować :/?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na LTE 800 sygnał igła, na 1800 wiadomo słabszy bo pasmo wyższe, jak i anteny tłumią sygnał. W miarę możliwości polecam wziąć router w miejsce anten, wymusić pasmo 1800 MHz ( potem 2600 ) i sprawdzić transfer oraz sygnał LTEWatch, ew. pobierz HManager na Androida, tam również możesz wymuszać pasma, a może i pokaże się ID nadajnika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bym musiał włazić na komin z tym routerem :) Teraz ciemno i wieje za mocno. Jak już mówiłem nie mogę żadnym programem wymusić 2600 MHz, tylko 800 lub 1800. Patrząc jednak jeszcze raz na BTsearch i zaznaczając właśnie NetworkS! widać, że jednak każdy z tych nadajników Orange jest na paśmie 800, 1800 lub 2600. Zrobiłem błąd z tym 800 MHz. Skoro na takiej antenie jest w miarę to na 1800 z dedykowaną anteną powinno być jeszcze lepiej. Chyba spróbuję z inną anteną, dualną na paśmie 1800 Mhz.

 

Możecie coś polecić żebym znowu się nie wpi.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źle patrzysz na mapę, dałem Ci prawidłowego linka. LTE 2600 jest, póki co, tylko w centrum Tomaszowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cybertech 15 dBi Dual LTE na 1800 MHz, z kablami max. 10 m, aby uniknąć większych strat . Mówię o teście na kominie, aby oszacować jaki jest sygnał, skąd on dociera i o ile się poprawi po dołożeniu anteny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godziny 16-22 przeważnie lipa, że wlecze się jak żółw. Jak to z tym jest?
Na 1800 np. nie mogę wyjść powyżej 3 mbit UL, dl zależy od pory dnia.
To nie anomalie a normalność. Policz sobie średnią, z tego co piszesz na oko ja widzę ok. 12 Mb/s (oszukańcza ze speedtest.pl to ok. 20 Mb/s). Polepszysz zasięg i uzyskasz te 20 Mb/s lub więcej (bo w nocy osiągniesz np. 50 Mb/s).

 

Ponadto:

-słaby upload wynika za słabego zasięgu

-2600 MHz z takiej odległości to porażka (szkoda kasy na antenę).

 

Możesz wybulić kupę kasy na router np. B525 i anteny np. Telkob i za ogromną kasę cieszyć się np. 100 Mb/s o 4:00 w nocy (i pewnie typowe 1-5 Mb/s wieczorami). Zanim więc zaszalejesz zrób dokładne testy pasma 1800 (antena mocno zwiększy 15 Mb/s na np. 50, nieznacznie zwiększy 1 Mb/s na np. 1,5).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...