Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lord6Infamous

Ligue 1

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam temat poświęcony Ligue 1 - lidze obecnych Mistrzów Świata nazywanej inkubatorem Europy ze względu na najlepszą prace z młodzieżą na świecie dzięki czemu produkują w swoich szkółkach masę talentów co rok opuszczających ligę za grube miliony

Jak wrażenia po wczorajszym hicie? Dla mnie najlepszy na boisku był Ndombele,w druzynie gości katastrofą jest Mitrouglu - nie dość że jest kołkiem pod bramką to jeszcze stał na linii strzału Sansona po którym piłka wpadłaby do siatki gdyby nie trafiła w jego Greckie cielsko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To forum jakieś 5 lat temu zdechło, więc ciężko będzie rozkręcić taki temat. Teraz są grupki na FB lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ndombele fantastyczny, również w starciu z Man City zaprezentował się wybornie. Lada chwila zaczną się po niego zgłaszać najwięksi w Europie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To forum jakieś 5 lat temu zdechło, więc ciężko będzie rozkręcić taki temat. Teraz są grupki na FB lepsze

W ogóle się nie odnajduje na facebooku, za dużo bałaganu. Znasz jakieś grupy o tematyce Ligue 1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam. Mi też forma i poziom dyskusji z FB nie pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda porażki Guingamp, cisnęli Bordeaux pierwszą połowę a w drugiej po cudownym golu Kamano pękli na dobre. Po pierwszej połowie z Marsylią liczyłem, że to dobry prognostyk przed kolejnymi spotkaniami ale nic z tych rzeczy - czerwona latarnia Ligue 1 świeci się w całej okazałości

 

ASSE w końcu inkasuje 3 punkty, po fatalnej serii 3 spotkań bez gola nastąpiło przełamanie z Caen - być może za sprawą zachodniej trybuny, która znowu zapełniła się fanami po wygaśnięciu zakazu stadionowego. Nadal niepokoi Diony - pudło za pudłem, w sobotę miał patelnie na zabicie meczu, z PSG nie trafił z dwóch metrów, 10 mln w błoto, miał być nową 9tką a został gościem, który przez całą rundę nie zdobył nawet jednej bramki. Na plus Salibour, liczę na skorzystanie z klauzuli w umowie wypożyczenia - kolejny świetny występ na prawej flance

 

Pepe bez gola ale nadal w gazie, ruchliwy, dwa groźne strzały, nie widać po nim presji w związku z obserwowaniem przez Barcelone i Arsenal.

Galtier pokazuje, że jest świetnym fachowcem. Najpierw zrobił w Saint Etienne drużyne bijącą się co rok o europejskie puchary a teraz uratował Lillie przed pewnym spadkiem i po ciekawych transferach znajdują się na drugim miejscu w lidze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Kompletnie nie interesuję się francuską ligą. Wolę ich kuchnię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie interesuję się francuską ligą. Wolę ich kuchnię.

Fajnie. I przyszedłeś tutaj tylko po to aby o tym poinformować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Tak. Tutaj wielu tak robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje zainteresowanie Ligę ogranicza się do sprawdzenia wyników na livescore, przeczytaniu jakiegoś wybitnie interesującego artykułu lub obejrzenia najciekawszych goli.

 

Meczów praktycznie nie oglądam

 

 

Wolę ich kuchnię.

 

jesz ślimaki i żaby? xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

jesz ślimaki i żaby? xd

Nie, ale jem całą masę innych potraw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nas czeka w środku tygodnia we Francji? Oczywiście kolejna dawka sportowych emocji

 

Na pierwszy plan wysuwa się starcie Bordeaux - Lillie. Goście po perturbacjach związanych z konfliktem na szczycie zarządu i zwolnieniem Poyeta powoli łapią wiatr w żagle. 6 goli w dwóch ostatnich spotkaniach, świetna forma Sankhare oraz Kamano, który wyrasta na lidera zespołu mogącego zastąpić sprzedanego do Barcelony Malcoma. Po drugiej stronie zabójczy duet Bamba - Pepe i świetnie funkcjonująca ofensywa podopiecznych Galtiera, która w połowie spotkań w obecnych rozgrywkach strzelała 3 bramki. Spodziewam się wielu okazji bramkowych i goli obu zespołów

 

Typ eksperta: 2-2

 

Nantes - Nicea. Ciężkie wejście w trenerkę ma Vieira. 0-4 z Reims, 0-4 z Dijon. Wydawało się, że po bardzo szczęśliwym zwycięstwie na Lyonie oraz efektownej grze okraszonej 3 punktami z Rennes wreszcie w drużynie zaskoczyło i zacznie piąć się w górę. Niestety dla Mistrza Świata z 98' sobotnie spotkanie z Montpellier było niczym zimny prysznic. 0-1 a gdyby Delort miał więcej szczęścia to mogło być i wyżej. Jutro wybiorą się na obiekt Kanarków, które znajdują się w strefie spadkowej, wygrały tylko raz i prezentują jeden z nudniejszych futboli w L1 a pod względem spotkań u siebie zajmują przedostatnie miejsce w całej lidze

 

Typ eksperta: 0-1

 

Tuluza - ASSE. Na pierwszy rzut oka spotkanie nie powala na kolana. Na drugi natomiast...też. Dość powiedzieć, że Zieloni na wyjazdach w tym sezonie trafili tylko raz a dopiero w ostatnim spotkaniu z Caen przełamali passe 3 spotkań bez gola. W fatalnej dyspozycji znajduje się Lois Diony, który marnowanymi raz po raz sytuacjami udowadnia, że zeszłosezonowa katastrofa(runda bez trafienia i wypożyczenie do championship) nie były przypadkiem. Z pozytywów można wyróżnić dobrze uzupełniający się duet w linii pomocy Selanes-M'vila oraz Remiego Cabelle, który pod względem celności i kluczowych podań jest najlepszy w zespole oraz swoim błyskiem zawsze gwarantuje zagrożenie pod polem karnym rywali. Gospodarze natomiast po wpierdolu od OM w 5 następnych spotkaniach nie ponieśli porażki i gdyby nie pech w meczu z Monaco to mogliby się pochwalić kompletem zwycięstw na własnym boisku. Najważniejszym graczem w ofensywie jest Max Gradel, który po paskudnej kontuzji i kompletnie nieudanym pobycie w Anglii odżył pod wodzą Dupraza a obecnie utrzymuje dobrą dyspozycję u Casanovy

 

Typ eksperta: głowa mówi 1-0 ale jako fan ASSE liczę w końcu na rozpierdol na wyjeździe

 

Dijon - Lyon. Na pewno nie tak wyobrażał sobie następne spotkania Olivier Dall'oglio gdy rozbijał na wyjeździe 4-0 Niceę notując trzecie zwycięstwo z rzędu. Najpierw zimny prysznic przyszedł ze strony Cean a potem Angersi pomimo straty gola pięknie rozbili gospodarzy trzema kontrami i wywieźli z Gaston-Gerard komplet oczek. Czy gospodarze mogą obawiać się czwartego spotkania bez zwycięstwa? I tak i nie. Co prawda Lyon przyjedzie jako pogromca MC i Marsylii natomiast w obecnym sezonie już dwukrotnie wykładali się w wyjazdowych potyczkach ze słabszymi ekipami. Jeśli dodamy do tego 90 minutowe ostrzeliwanie ślepakami Nicei zakończone porażką na własnym obiekcie to jak najbardziej - Dijon może pokusić się o sensację - zwłaszcza jeśli w formie będzie Sitli(możecie kojarzyć z Mundialu w barwach Tunezji) główny motor napędowy akcji ofensywnych, którego Lillie oddało nie wiedzieć czemu za czapkę gruszek w tym okienku

 

Typ eksperta: Nienawidzę Lyonu, życzę im jak najgorzej i dlatego typuje 1-0

 

Marsylia - Strasburg. Piękna gra duetu Payet-Thauvin vs ich własna defensywa, na czele z nowym nabytkiem Caletą- Carem - kosztował prawie 20 baniek a zapowiada się na jeden z największych niewypałów tego okienka w L1, najpierw zawalił z Nimes a wczoraj dawał się objeżdżać Traore aż w końcu nie wytrzymał i bestialsko go wyciął na czerwoną kartkę. Celowo nie wspomniałem o ogóle ofensywy Marsylczyków a tylko na wymienionym duecie bowiem ich główna 9, Mitroglu porusza się jak pień drewna, nie przemawiają do mnie jego statystyki(w tamtym sezonie gol średnio co 93 minuty) bo uważam go za słonia w składzie porcelany bazującego tylko na wybornych wrzutkach Payeta, bez tego byłby już kompletnie nieprzydatny dla drużyny. Wczoraj to już w ogóle dał popis. Nie dość, że zagrał piach i wręcz podawał pod nogi graczy Lyonu to jeszcze....zapobiegł zdobyciu bramki przez Sansona stojąc jak słup na linii strzału pewnie zmierzającego do siatki. Ktoś zapyta - czy to jego wina, że akurat tam stał? Odpowiadam - tak, jego prawie 100 kilowe cielsko nie było w stanie zrobić nawet lekkiego balansu. Zresztą szkoda na niego klawiatury, kto ogląda regularnie OM ten wie o czym piszę. Gra w tyłach to największa bolączka Rudiego Garcii - zespół walczący o euroPEJSKIE puchary nie może sobie pozwolić na stratę 11 goli po 6 spotkaniach. Nie pomaga też rezerwowy bramkarz Pele, który pod nieobecność Mandandy stanowi momentami bombę z opóźnionym zapłonem. W drużynie gości na wyróżnienie zasługuje bez wątpienia nowy nabytek - Ibrahima Sissoko - zapłacone Brest 2 miliony szybko się spłacą, posturą przypomina trochę N'Zonziego, nie boi się futbolówki przy nodze, wie co z nią zrobić, jako najwyższy w zespole wygrywa najwięcej główek a grając na pozycji defensywnego pomocnika zapewnia spokój w środku pola - znakomite zastępstwo w miejsce sprzedanego za 14 milionów do Monaco Aholou

 

Typ eksperta: 2-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...