Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Chcę wymienić termopady i pastę w karcie graficznej.

Pierwsza sprawa, to czy macie jakieś termopady godne polecenia?

Na allegro są AAB 6 W/mK, a są też jakieś no-name 6 W/mk. Różnica w cenie 10 zł. Myślicie, że czymś to się będzie różniło?

 

Druga sprawa to pasta. Myślałem nad CLU, ale wokół rdzenia jest sporo elektroniki. Może zabezpieczyć to lakierem? Czy na GPU będzie taka sama różnica w temperaturach jak po skalpie CPU?

A jak nie metal to co? Kryonaut?

 

Karta to 1080Ti XTREME od Aorusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość optuj

Przecież to nowa karta ...na gwarancji bym nie ruszał, chociaż nie  ma plomby i można.

Edytowane przez optuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana org pasty nawet nowej na najlepsza na rynku da sie 2-3 stopnie w dol max jesli wogole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termopady Gelid GP-Extreme 12W/mK jak chcesz porządne, pasta kryonaut ale jak koledzy wyżej nie ma to sensu przy tak młodej karcie, możesz to zrobić za 2-3 lata jeżeli jeszcze będziesz miał tą dziesięć osiemdziesiątkę ti aj.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciach. Pozwolę sobie odkopać mój wątek. :)

 

Pacjent ten sam. Jak zabezpieczę najbliższą okolicę rdzenia lakierem bezbarwnym to jak go wysmaruję Coollaboratory Liquid Ultra będzie dobrze, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciach. Pozwolę sobie odkopać mój wątek. :)

 

Pacjent ten sam. Jak zabezpieczę najbliższą okolicę rdzenia lakierem bezbarwnym to jak go wysmaruję Coollaboratory Liquid Ultra będzie dobrze, nie?

Ale po co ten lakier? Daj po prostu mniej pasty i rozprowadź ją dokładnie po rdzeniu a potem monitoruj temperatury. Lakier po jakimś czasie może zacząć się kruszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było psikusa, że coś tam wypłynie i karta puści dymek. :D

 

Chociaż z drugiej strony - przy skalpie i5-8600k nie dałem lakieru i żyje od dwóch lat. Ale tam chyba mniej elektroniki wokół rdzenia było. :hmm:

Edytowane przez Broniu39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie chcesz dawać ciekły metal (moim zdanie przy GPU nie warto, lepiej dać po prostu dobrą pastę), to zabezpiecz okolice rdzenia lakierem. W przypadku gdy LM ścieknie może Cię to uchronić przed zwarciem.

 

Co do termopadów to Gelid GP-Extreme 12W/mK - wydajne i nie są jakieś super drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że nie będzie jakichś wielkich różnic w tempach między takim Kryonautem a CLU?

Ten metal chodzi mi po głowie, bo zostało mi go jeszcze trochę i myślałem, żeby go spożytkować. Ale jeżeli nie warto to może faktycznie razem z padami domówić tube Grizzliego i nie bawić się wtedy w lakiernika. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice będą, ale nie jakieś spektakularne, pewnie ze 2-3 stopnie max. Na necie masz masę filmików o tym czego się spodziewać,

- wyszedł 1 stopień różnicy przy RTX 2080 od Gigabyte. Biorąc pod uwagę problemy z LM osobiście bym sobie odpuścił. LM uszkodzi powierzchnię radiatora (nawet gdy jest niklowany zostaną czarne ślady), w przypadku przewożenia kompa czy wyciągania karty zawsze jest szansa, że Ci skapnie. Twoja karta ma dobre i wydajne chłodzenie. Jeśli zapewnisz jej tylko dobra obudowę z fajną wentylacją, to temperatury będą ok. Jeśli chcesz się jednak bawić z LM, to droga wolna :). Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...