Skocz do zawartości
karij

I7-4790k i gtx1070 czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Już dawno powinny być 8 rdzeniówki dla biednych.

Ci którzy od lat mają procesory od 6 rdzeni w górę mają tylko bekę z przepychanek dzieciaków na forach

którzy myślą że gry obsługują max 4 rdzenie bo nigdy na szybszym procesorze nie grali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam :

 

I7 4790K @ 4,6GHz

MSI Z87 G43 Gaming

16GB DDR3 2400 MHZ CL10

GTX 1080 Ti

 

Gram w 4k lub 1440p i karta graficzna zawsze obciążona w 99 lub 100% zależnie od gry. Wartości FPS też mam zbliżone do tych z testów chociażby PClab. Nie sądzę żeby procesor coś tu wielce ograniczał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dawno powinny być 8 rdzeniówki dla biednych.

Ci którzy od lat mają procesory od 6 rdzeni w górę mają tylko bekę z przepychanek dzieciaków na forach

którzy myślą że gry obsługują max 4 rdzenie bo nigdy na szybszym procesorze nie grali.

 

Dla 0,1 % gier ? Premiera konsol dopiero w 2020r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie nowe gry jak leci obsługują 6 rdzeni dlatego taka duża różnica jest jak procesor ma HT.

Far Cray Primal bez problemu obsługuje 6 rdzeni a kiedy wyszedł.

Pełno jest takich gier.

Edytowane przez VirtuaBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 4790K spokojnie daje rade i spadkow poniżej 60 klatek jeszcze długo mieć nie będzie. Problem tego procesora zaczyna się gdy ktoś ma powiedzmy monitor FHD i 144 Hz ale z drugiej strony, 144hz przydaje się głownie do sieciówek typu cs go itp a te gry mają niskie wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla 0,1 % gier ? Premiera konsol dopiero w 2020r.

nie wiem czy to 0,1 czy 1 czy 2 ale juz w BF1/bf5, wd/wd2, aco/ac odyssey, fc5 juz masz obsługę ponad 4 rdzeni i często słabsze 4 jajka ksztuszą się , że przykro na to patrzeć - a konsole? przecież już w obecnej generacji masz cepy 8 rdzeniowe, nie wiem na co ty chcesz czekać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem tego procesora zaczyna się gdy ktoś ma powiedzmy monitor FHD i 144 Hz nie tylko tego procesora tylko całych zestawów komputerpwych

Assasins Creed Orgins 1080p 144Hz-144FPS istnieje w ogóle komputer który to pociągnie bo nie wydaje mi się :) 12 rdzeni + 2x GTX2080TI.

Edytowane przez VirtuaBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla biednych 8 rdzeniowy fx od amd są od wielu lat. Tylko i tak intel 4 rdzeniowy był ogólnie wydajniejszy w grach z tego co pamiętam. Linus jak testował procesor który miał wiele rdzeni(nie pamiętam ile ale dość dużo) i pokazywali jak ścina grę CS. Wniosek rdzeni to nie wszystko. Jak ktoś jest fan boy amd to może się śmiać ze zmiany z 4 rdzeniowego procesora na 6 rdzeniowego kiedy on od wielu lat siedzi na 8 rdzeniowym. Tylko tutaj się nie rozchodzi o ilość rdzeni żeby było pięknie i ładnie tylko o wydajność w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie to było 8 rdzeni stare od amd że tylko L1 Data było x8 a reszta pamięci cache to było x4.

Instrukcje już miały x4, wychodzi na to że wystarczy zmienić w procesorze L1 data i windows wykryje

to jako ilość wątków ale instrukcje mają x4 i kicha z wydajności.

Chcieli zaoszczędzić na pamięci instrukcji i zaoszczedzili na wydajnosci

a przy okazji ludzi w błąd wprowadzili.

Z L1 Data Hyper Threading chcieli zrobić i nie pykło.

Edytowane przez VirtuaBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem tego procesora zaczyna się gdy ktoś ma powiedzmy monitor FHD i 144 Hz nie tylko tego procesora tylko całych zestawów komputerpwych

Assasins Creed Orgins 1080p 144Hz-144FPS istnieje w ogóle komputer który to pociągnie bo nie wydaje mi się :) 12 rdzeni + 2x GTX2080TI.

Nie bardzo bo AC origins bardzo słabo wspiera SLI/CF czy ten nowy wynalazek w Turingach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma komputera który pociągnie Assasins Creed Orgins w 144 klatkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma komputera który pociągnie Assasins Creed Orgins w 144 klatkach?

tak gra napisana i co zrobisz? Aion z 2008r ma w zalecanych jakieś marne c2d 2 jajowe a na najnowszych procach chodzi gówniano podczas oblężeń 200+ osób, albo jak siedzisz w głównej lokacji i jest sporo osób wokół ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to 0,1 czy 1 czy 2 ale juz w BF1/bf5, wd/wd2, aco/ac odyssey, fc5 juz masz obsługę ponad 4 rdzeni i często słabsze 4 jajka ksztuszą się , że przykro na to patrzeć - a konsole? przecież już w obecnej generacji masz cepy 8 rdzeniowe, nie wiem na co ty chcesz czekać ;)

 

Wymień gry, w których to odblokowana i5 nie jest wstanie zapewnić 60fps, 0,1 % to 13 gier z listy 13 436 gier przypuszczalnie dostępnych na rynku. Procesory więcej jak 4 rdzeniowe na rynku są od bardzo dawna, więc dziwie się, że teraz panikujesz.

Obecnie gry głównie masz pisane pod konsole, więc chyba nie trudno się domyślić jak nowe konsole wpłyną na wymagania gier.

 

Jeżeli choć trochę interesujesz się sprzętem komputerowym, to wiesz co na przełomie 2019/2020r się pojawi. ;)

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz tej I5 1080TI to każda będzie chodziła w 60 klatkach, ale co to jest 60 klatek

jak na I7 8700K będzie 100.

Na I7 z v-sync będzie 75hz 75 klatek 50-60% obciązenia karty

a na I5 ledwo do 60 będzie dobijać i karta będzie waliła 99% razem z procesorem :)

Paradoksalnie im sprzęt mniej obciążony tym wydajniej działa w grach.

 

Ale są też takie miejsca w Fallout 4 ze klatki lecą w dół procesor ma obciążenie 50% i karta 50%

i do tych miejsc trzeba szybszą karta bo 50% z 1080Ti i tak będzie szybsze niż 50% z 1060.

Ale żeby rozumieć pewne rzeczy trzeba mieć procesor który nie limituje klatek wielordzeniowy wielowątkowy.

A I5 w takim miejscu się zapcha razem z kartą i cpu bedzie waliło 99% gpu 50% i że procesor ogranicza kartę.

Edytowane przez VirtuaBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli choć trochę interesujesz się sprzętem komputerowym, to wiesz co na przełomie 2019/2020r się pojawi. ;)

No np ja się interesuję, ale nie kojarzę co się takiego niezwykłego ma się pojawić? Tyle tych premier ostatnio jest że trudno się połapać. Intel ostatnio sra tymi procesorami co kilka miesięcy. Niedawno NV wypluła nową gen GPU, na wiosnę(?)2019 Ryzen3 w 7nm. Jakieś NAVI od AMD, ale konkretnie nie wiadomo kiedy. Co jeszcze ma być takiego niezwykłego na przełomie 2019-2020? :hmm:

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsca w grach w których cpu nie limituje fps a karta chodzi na 50% i jest mało klatek nazwałem dziurami graficznymi.

 

O nowe konsole mu chodzi.

Edytowane przez VirtuaBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wymień gry, w których to odblokowana i5 nie jest wstanie zapewnić 60fps, 0,1 % to 13 gier z listy 13 436 gier przypuszczalnie dostępnych na rynku. Procesory więcej jak 4 rdzeniowe na rynku są od bardzo dawna, więc dziwie się, że teraz panikujesz.

Obecnie gry głównie masz pisane pod konsole, więc chyba nie trudno się domyślić jak nowe konsole wpłyną na wymagania gier.

 

Jeżeli choć trochę interesujesz się sprzętem komputerowym, to wiesz co na przełomie 2019/2020r się pojawi. ;)

 

Kolego, może to nie odblokowany i5, ale jednak. Spadki do ~30 fps. W innym wątku już udowadniałem, że moge takich gier bardzo popularnych wymienic 20. CPU ciśnie na 100%, a gpu na 70%.

 

 

Takich gier jest masa. spadki są wysokie, choc zazwyczaj do ok 40. z i5 to tylko 8400 jest zdatne do gier.

 

Na 4790 Watch Dogs chodzą JAK ZŁOTO, ale na 4690 już nie. I sobie można kręcić Małysza na 5Ghz nawet. Nic to nie daje, bo brakuje wątków.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No np ja się interesuję, ale nie kojarzę co się takiego niezwykłego ma się pojawić? Tyle tych premier ostatnio jest że trudno się połapać. Intel ostatnio sra tymi procesorami co kilka miesięcy. Niedawno NV wypluła nową gen GPU, na wiosnę(?)2019 Ryzen3 w 7nm. Jakieś NAVI od AMD, ale konkretnie nie wiadomo kiedy. Co jeszcze ma być takiego niezwykłego na przełomie 2019-2020? :hmm:

 

12nm --> 7nm / 14nm --> 10nm. ;)

 

Kolego, może to nie odblokowany i5, ale jednak. Spadki do ~30 fps. W innym wątku już udowadniałem, że moge takich gier bardzo popularnych wymienic 20. CPU ciśnie na 100%, a gpu na 70%.

 

 

Takich gier jest masa. spadki są wysokie, choc zazwyczaj do ok 40. z i5 to tylko 8400 jest zdatne do gier.

 

Na 4790 Watch Dogs chodzą JAK ZŁOTO, ale na 4690 już nie. I sobie można kręcić Małysza na 5Ghz nawet. Nic to nie daje, bo brakuje wątków.

 

 

Śmiało, wymieniaj, a i7 4/8 jest zdatne jeszcze do grania ?

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na I5 też się pogra we wszystko ale przy takim kiepskim procesorze 10603GB to za mało, na GTX1080 już byś nie miał spadków do 40 klatek.

Ale jaki to koszt i bezsens pakować taką kartę do takiego słabego proca żeby utrzymać te marne 60 klatek.

W potrzebie narzeka bo ma I5 i nie ma kasy żeby zmienić na I7 4770K.

Od 2011 roku intel wmawia ludziom że nic więcej niż 4 rdzenie + HT nie jest potrzebne do szczęscią

i ma racje ale jest ten mały kruczek + HT a I5 nie ma HT i cały czar pryska jak się

odpala gry komputerowe na słabej karcie z tym procesorem.

Edytowane przez VirtuaBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Śmiało, wymieniaj, a i7 4/8 jest zdatne jeszcze do grania ?

 

Już to robiłem w moim temacie. Sam jestem posiadaczem i5, to wiem co nieco i nie zaklinam realiów, że w 99,9% gier 60 fps trzyma.

 

http://forum.pclab.pl/topic/1254057-Stary-procesor-i-1060-GTX-3-GB/page__view__findpost__p__15207265

 

post 44.

 

Zobacz jak długa jest lista gier, a przecież to nie wszystkie. Da się znaleźć ich więcej.

 

4790 miałem na moment i spisywał się o niebo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu HT się przydaje nie cieszycie się ?

 

Teraz w nowych grach to i pewnie 6 rdzeni intela + HT z 2009 roku podkręcony do 4,5Gh

jest lepszy niż I5 4670k czy I3 8100, dla mnie to beka bo ludzie się tak przykleili

do tych gołych 4 korków i nic lepszego im nie potrzeba.

 

Kiedyś w potrzebie będziesz miał szybki procesor jak ja i zobaczysz gdzie karta limituje fps

a nie tylko procesor ale to będzie kiedyś :)

Edytowane przez VirtuaBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dawno powinny być 8 rdzeniówki dla biednych.

Ci którzy od lat mają procesory od 6 rdzeni w górę mają tylko bekę z przepychanek dzieciaków na forach

którzy myślą że gry obsługują max 4 rdzenie bo nigdy na szybszym procesorze nie grali.

Czy ja wiem czy powinny być,od dawna jest 6 rdzeni przykład i7 980x czy też nawet phenom 2 x6 1055.

 

Ja jak podałeś np nie należę do tych "co mają bekę z przepychanek"

Sam startowałem na mojej obecnej platformie na 6 jajach(konkretnie to 6850k) znowu mimo że kiedyś był i przytoczony 980x który miał abstrahując te samą ilość rdzeni/wątków mimo wszystko.

 

Wniosek:jest taki ze dopiero od jakiegoś czasu zwłaszcza w grach robią użytek z tych 6+.

Gdybym nie miał wielkich potrzeb(fucha po pracy,i nawet czasami coś zagram) zostałby do gier nawet na 4790k lub 3770k ocnietych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ty, ja tyle lat czekałem na 8 rdzeni intela bez HT dla plebsu i się nie doczekałem.

Zawsze lepsze 8 rdzeni niż 4+ HT.

A 4+HT lepsze niż gołe 4 korki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla biednych 8 rdzeniowy fx od amd są od wielu lat. Tylko i tak intel 4 rdzeniowy był ogólnie wydajniejszy w grach z tego co pamiętam. Linus jak testował procesor który miał wiele rdzeni(nie pamiętam ile ale dość dużo) i pokazywali jak ścina grę CS. Wniosek rdzeni to nie wszystko. Jak ktoś jest fan boy amd to może się śmiać ze zmiany z 4 rdzeniowego procesora na 6 rdzeniowego kiedy on od wielu lat siedzi na 8 rdzeniowym. Tylko tutaj się nie rozchodzi o ilość rdzeni żeby było pięknie i ładnie tylko o wydajność w grach.

 

Ten 8 rdzeniowy fx dla biednych po porzadnym oc wydajnosciowo jest pomiedzy i5 4460 a i7 4470.Procesor ktory w dniu premiery byl skazany na porazke ,od jakis dwoch lat dostal skrzydel wraz z nowymi grami i radzi sobie w nich bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 2600k jak kiedyś tak i teraz nie dogoni, takt w takt i tak intel szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...