Skocz do zawartości
Kazubin

Tanio w ULTRA

Rekomendowane odpowiedzi

Tanio w ultra to teraz ryzen 1500x @ 3900 hz, 2x4gb hyperx 2666mhz cl15 @3000 mhz cl16, asrock b350m pro4 i gtx 1060 3gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 3GB będzie miał problemy z ultra :E przez 3GB vram. Ogólnie tanio do ultra to teraz można wyrwać gtx 1070 za ~800zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam :E gtx 1070 ,ponad 3 letnia karta - ciagle daje rade.

Sam mam wersje gaming x i polecam jak ktos szuka do 1080p, i chocbym chcial to nie mam sensu wymieniac bo moc dalej jest :thumbup:

Edytowane przez Mr Kwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1070 używka ok, ale nówki w sklepach to ceny trzymają się za dobrze :E

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 5 1500x?

Niby po co, jak 5 1600 6/12 jest 30 zł drożej na Aliexpress?

Nonsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanio w ultra to teraz ryzen 1500x @ 3900 hz, 2x4gb hyperx 2666mhz cl15 @3000 mhz cl16, asrock b350m pro4 i gtx 1060 3gb

2x4Gg ramub? Nie pisz nic już więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon Image-Sharpening dla radków 400 i 500 :thumbup: NV chyba też dała podobne narzędzie, także zarządzanie własną wydajnością jest coraz łatwiejsze i lepsze :)

 

 

How to scanline sync:

https://www.resetera.com/threads/guide-how-to-use-rtsss-scanline-sync-to-reduce-stuttering-screen-tearing-and-input-lag-on-pc-alternative-to-vsync-g-sync-and-freesync.138764/

 

jak to ustawić dla 1080p i 60hz. framelimit mam 30 , scanline sync x/2 na 1060. i tyle?

Edytowane przez elfuegoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x4Gg ramub? Nie pisz nic już więcej...

Masz jeszcze coś ciekawego do powiedzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze coś ciekawego do powiedzenia?

Gry nastawione tylko na multi i Hitman, do tego 2 z nich na takim samym silniku, przez co test nic nie mówi :E . Hitman pobiera tam ~4400MB VRAM i ~7600MB Ramu, więc blisko. Przy braku limitu ramu (32GB) to dobija nawet do 9000MB.

Dorzuć do tego, że po wyjściu nowych konsol 8GB wyląduje w minimalnych jak już ;) .

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym dłużej się gra np. w takiego BF V to użycie ramu potrafi rosnąć. Ogólnie na zoptymalizowanym systemie 8GB niby na styk styknie :E do większości gier w 1080p, ale jak dojdzie do tego przeglądarka, jakieś progsy w tle to kiszka się zaczyna robić. 16GB to raczej podstawa dzisiaj do ultra.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram nie jest jakoś obecnie szczególnie drogi, 16gb dla spokoju i komfortu lepiej brać jeżeli budżet nie jest sztywny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie zapominajmy, o SSD, na którym powinno być stronicowanie, i na którym powinna być również gra (czy też większość niekoniecznie nowszych gier). To przy 8GB może dodatkowo pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mamy 8gb ramu to gry nie wezmą więcej niż 8gb ramu a mimo to nie ma ścinek itp itd.

Tanio w Ultra czyli 8gb będzie taniej niż 16gb bez różnicy w wydajności.

Tanio w ultra czyli granie a nie robienie miliona rzeczy na raz.

 

Podtrzymuję, że na tą chwile najtaniej w ultra to mocne 4c/8t, 8gb ram i 1060 3gb czy tam jakiś rx 480 4gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, temat to tanio, ale w ultra ;) Jasne 8gb obecnie to takie minimum na którym można grać, tak samo można obejść się też bez dysku ssd, ale dla ultra przy słabej specyfikacji tym bardziej może mieć to znaczenie. Obecnie dyski ssd ani ram nie zabijają ceną i można te produkty tanio wyrywać, a one dość wyraźnie przekładają się na komfort użytkowania. System nigdy nie dobije do pełnego zajęcia pamięci, bo musi mieć wolne miejsce abydanymi sobie porzucać, więc przy 8gb ramu musi częściej operować danymi na wirtualnej, co dla samego grania akurat nie musi być dobre, szczególnie przy talerzu. Bardzo często widzę, że gry lubią sobie pobuforować i skorzystać z ramu, często mam widok przebicia granicy 8gb:

Przy większej ilości pamięci nie celem jest zwiększenie wydajności, bo ta przy takiej same specyfikacji będzie bardzo zbliżona, wręcz identyczna, unikami częściej amonali, a wszczególności dropów i przycięć.

 

 

1060 3gb jest dość drogie i nie widzę sensu brania tej karty skoro 570/80 z 4gb vramu można nabyć wyraźnie taniej.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam. Gram w Ultra na 8GB i rzadko kiedy przekroczyłem 4 GB pamięci na 1080p. Ale mam RX 580 8GB.

 

do większości gier w 1080p, ale jak dojdzie do tego przeglądarka, jakieś progsy w tle to kiszka się zaczyna robić.

Po co Ci przeglądarka czy programy do grania w gry?

 

 

Różnice marginalne.

 

 

Tu tak samo.

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8GB powinno wystarczyć do większości domowych zastosowań.

Sam uważałem do niedawna, że 8GB spokojnie mi do wszystkiego wystarcza, a potem zainstalowałem Forze Horizon 4.

Na 8GB miałem szczególnie po jakimś czasie sporo mikro przycięć.

Zmieniłem na 16GB i jak ręką odjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś grę na SSD?

W FH3 pod względem RAMu jest ponoć jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś grę na SSD?

W FH3 pod względem RAMu jest ponoć jeszcze gorzej.

Tak, na SSD.

Aby sprawdzić, czy to wina ramu, jak odpaliłem grę na 1 kości 4GB to grać się nie dało. Mikro ścinki po co kilka, kilkanaście sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paw79 rozbił bank na tanie CPU:

http://forum.pclab.pl/topic/1160111-i7-6700-za-650-z%C5%82-Tanie-pr%C3%B3bki-in%C5%BCynieryjne-z-Chin/page__view__findpost__p__15646810

Na Ali do wyrwania są dwa kupony - 10 i 30 USD, i ze zniżkami idzie wyrwać za 112 zł np. zablokowany odpowiednik 2600 z turbo 3.8.

Na odpowiednich płytach powinno się jednakowoż dać jeszcze troszkę podgonić to CPU.

Do tego są podlinkowane oferty na inne podstawki.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż wbiłem na dwa konta i u mnie 4D na obu, szkoda, nawet brałbym znów mojego xeona :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ciekawe info, że dla chińskich mobo na x58 (1366) jest jakiś ruski program umożliwiający OC.

Ktoś używał tego na jakiejś płycie za 120 zł z Radeonem 6870.

Nie ma gwarancji, że wszystkie Radeony będą działać, bo raz na podobnej płycie ktoś odpalił R7 265, a potem RX 580 nie bootowało, także kompletna loteria.

Z tym że, ponoć nie wszystkie GPU na tych chińskich x58 działają, i wątpię by od roku coś się w tej kwestii zmieniło. Ale jeśli BIOSy, to może.

Xeony 4/8 na 1366 chodzą po 7 zł.

6/12 też okazyjnie.

Chyba lepsze to, niż pakować się w 1156, aczkolwiek z tym GPU warto czytać na AliExpress watki QA, bo często tam ludzie piszą co działa a co nie. Czasami też w opisach aukcji coś się znajdzie.

Poza tym, na obecną chwilę nie mam pewności, czy istnieje w wypadku tych płyt bezwzględny obowiązek posiadania dwóch wtyczek zasilających 4 pin (8 pin), niektóre płyty śmigają z jedną.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały odkop, bo dyskutowaliśmy o tym. 

W RTSS 7.3.0 beta 7 pojawił się:

New hybrid scanline sync mode (allows you to use regular framerate limiter and scanline sync modes in tandem. Hybrid mode is much less resource heavy comparing to classic scanline sync), new scanline sync calibration related performance counters and indicator are demonstrated in this short video:

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...