Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kater

Sapkowski wzywa CD Projekt do zapłaty dodatkowego wynagrodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gordon Lameman

To już akurat nie ty decydujesz tylko sąd. Jako prawnik powinieneś wiedzieć. Na tą chwilę jedyne co mu się należy to możliwość sądzenia się o to.

Ja wiem, ze o podwyższeniu wynagrodzenia decyduje sąd. Moim zdaniem mu się należy, to jest moja prawna ocena tej sytuacji.

Ty napisałeś, ze nic mu się nie należy, a to bzdura. Teraz zmieniasz front, ale nie wiem po co. Jest przepis, jest podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy mu się zdecydowanie, ale niesmak pozostaje :D

 

99% społeczeństwa na jego miejscu zrobiła by to samo.

 

Ja bym domagał się 100 milionów, a ce projekt powinien dać klauzulę ze wypłaci kasę tylko jeśli sapkowski ogra

wieska 3 na100% i oficjalnie przyzna się do błędu doceni kunszt red ów :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ce projekt powinien dać klauzulę ze wypłaci kasę tylko jeśli sapkowski ogra

wieska 3 na100% i oficjalnie przyzna się do błędu doceni kunszt red ów :E

:E tego bym się raczej nie spodziewał, ale powinien przynajmniej przeprosić za obrażanie graczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowy Janusz z tego Andrzeja nawet tak wygląda z tym wąsikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, to jest jeden z tych tematów kiedy mamo ochotę lekko przestudzić zapał obu stron...

 

Z punktu widzenia biznesowego, Sapkowski podjął prawdopodobnie jedną z najgorszych decyzji w historii branży, może i na świecie. Ale podjął, wolny kraj wolny człowiek. To tak jak etatem vs działalnością, jesteś na etacie pensja od pracodawcy Ci się należy jak miska zupy, jesteś na swoim martw się sam. To też nawet trochę zabawne, wyzywać graczy od ćwierćmózgów itp - a niby fantasy pokroju Wiedźmina to czyta się w Mensie? Zresztą pierwsze opowiadanie było na konkurs do młodzieżowego pisemka - to jakie jest pochodzenie Wiedźmina w takim razie? Inna sprawa, że CDPR mógł gdzieś jakoś wkleić jego nazwisko w menu głównym gry albo coś.

 

Sam Sapkowski z kolei tak bardzo ma przyklejoną łatkę buca, że mu to już zupełnie nie odmieni postrzegania, czy on pozwie CDPR czy nie. Co więcej, jest to łatka często wśród jego największych fanów, z których prawie wszyscy to też wielbiciele gier. A konflikt o Wiedźmina zawsze był chyba bardziej ambicjonalny, niż czysto finansowy. Żądając 60 baniek Sapkowski, primo, chce żeby na całym świecie zrobiło się głośno, że Wiedźmin jest oparty na jego twórczości (bo im dalej na zachód tym mniej ludzie o tym wiedzą). Secondo, żeby poszła fama "twórca świata wiedźmina został w przeszłości wydymany i teraz chce zadośćuczynienia".

 

Ten wątek częściowo orbituje wokół tematu, czy złego prawa należy przestrzegać. Albo przynajmniej, czy można nie przestrzegać prawa dlatego, że jest złe. Nie chcę się na ten temat teraz wypowiadać. Faktem jest natomiast, że w myśl polskiego prawa podstawa prawna jest. Łatka buca i tak jest, nic się tu nie zmieni, ci co go nie lubią nie będą jeszcze bardziej. Tak prywatnie, to powinni mu kazać iść w (...), ale nasze prywatne zdania akurat nic tu nie mają.

 

Też im więcej słucham o czarnej Ciri, głupich poczynaniach Sapkowskiego itd, tym bardziej się studzę przed serialem. W ogóle od niedawna mam Netflixa i jego orginalsy w większości mają cechy wspólne które mnie dość mocno drażnią. Mam wrażenie, że serial o Wiedźminie będzie znacznie mniej zachwycający, niż się tego wszyscy spodziewamy i byśmy chcieli. Ale to taki lekki offtopic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Ja też bym was chciał ostudzić, bo moim zdaniem cała sprawa jest wyreżyserowana i zmierza nieuchronnie do ugody przed sądem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ze o podwyższeniu wynagrodzenia decyduje sąd. Moim zdaniem mu się należy, to jest moja prawna ocena tej sytuacji.

Ty napisałeś, ze nic mu się nie należy, a to bzdura. Teraz zmieniasz front, ale nie wiem po co. Jest przepis, jest podstawa.

Od strony czysto prawnej może mu się należy. Co nie zmienia faktu, że nie powinien dostać nawet złotówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapkowski wziął z góry jakieś tam grosze za wykorzystanie Wiedźmina w grze, zgodził się na takie coś, bo nie potrafił docenić potencjału rynku gier, no to teraz niech spada na drzewo. Widziały gały na co się decydowały. Kapitalizm bywa okrutny. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że CDPR mógł gdzieś jakoś wkleić jego nazwisko w menu głównym gry albo coś.

przecież jest 1 nazwiskiem w napisach końcowych wiedźmina 3

 

AS jak zawsze był bucem tak nim pozostanie ...

umowę podpisał zgadzając die na jej warunki

 

ciekawe jaka linie prawniczą przyjmą?

niepoczytalność Sabkowskiego w momencie zawierania umowy?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

memy jak zwykle wymiatają.

 

Patrząc na to z perspektywy czasu ominęły go duże pieniądze, ale cofnijmy się w czasie - Redzi sporo ryzykowali - zapłacili mu SPORO kasy - to że wyszli na swoje zawdzięczają MOIM ZDANIEM swojej tytanicznej pracy i niezwykłemu talentowi. Rozumiem Sapkowskiego i jego rozgoryczenie ale tak to można każdą umowę podważy na zasadzie "za dużo zarobiliście" - to co - ryzyko jakie podejmowali Redzi w dniu zakupu to już nie ważne? 

 

A jak by Redzi popłynęli na Wiedźmienie to by pozew Sapkowskiemu założyli? "za mało zarobiliśmy" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kapitalizm bywa okrutny. :E

Ale on jest złotym dzieckiem komunizmu i gospodarki centralnie planowanej, o kapitaliźmie to on się nawet na studiach pewnie nie uczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Jak by się to nie skończyło mam nadzieję, że CDP już więcej tej marki nie ruszy. Cudnie by było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia biznesowego, Sapkowski podjął prawdopodobnie jedną z najgorszych decyzji w historii branży, może i na świecie.

Aż tak to nie przesadzajmy. Z perspektywy czasu to się łatwo mówi, ale historia jest pełna takich przypadków. Był manager, który spławił Beatlesów, bo nie rokowali, są ludzie co powywalali dyski z kluczami do setek bitcoinów itd.

 

Ale on jest złotym dzieckiem komunizmu i gospodarki centralnie planowanej, o kapitaliźmie to on się nawet na studiach pewnie nie uczył.

Musze cię zmartwić, ale Sapkowski studiował ekonomię, a potem pracował w handlu zagranicznym sprzedając tym zgniłym kapitalistom polski węgiel i żywność, żeby były dolary na rozwój i mandarynki na święta na długo zanim nauczyłeś się z nocnika korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma do tego zwiększenie sprzedaży książek Sapkowkiego za granicą po premierze Wiedźmina 3?? Przecież sam dużo na tym zyskał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Jak by się to nie skończyło mam nadzieję, że CDP już więcej tej marki nie ruszy. Cudnie by było.

A ja mam nadzieje ze pewnego dnia przestanę czytać twoje jak że oryginalne wypociny na tym forum :)

:E

 

Wiedźmin będzie na pewno za jakiś czas, może nie kontynuacja, ale jak większość zapewne zdaje sobie sprawę nie zabija się złotej kury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

ciekawe jaka linie prawniczą przyjmą?

niepoczytalność Sabkowskiego w momencie zawierania umowy?!

Nie wiesz o czym piszesz, to nie pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieje ze pewnego dnia przestanę czytać twoje jak że oryginalne wypociny na tym forum :)

:E

 

Wiedźmin będzie na pewno za jakiś czas, może nie kontynuacja, ale jak większość zapewne zdaje sobie sprawę nie zabija się złotej kury

Na OLEDZIE to i wypociny wyglądają jak poemat. :cool::*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze cię zmartwić, ale Sapkowski studiował ekonomię, a potem pracował w handlu zagranicznym sprzedając tym zgniłym kapitalistom polski węgiel i żywność, żeby były dolary na rozwój i mandarynki na święta na długo zanim nauczyłeś się z nocnika korzystać.

Patrząc po tym jakie decyzje biznesowe podjął to pewnie wyprzedał te mandarynki i węgiel za denaturat. Faktycznie dużo mu te studia dały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu czytałem, że Olbrychski też wziął kasę z góry (200 tys USD) za udział w filmie Salt zamiast na procent bo nie wierzył w sukces filmu. Jak się okazało, że film dobrze zarobił i z procenta miałby sporo więcej nie sapał się o dodatkową kasą tylko stwierdził swój błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po tym jakie decyzje biznesowe podjął to pewnie wyprzedał te mandarynki i węgiel za denaturat. Faktycznie dużo mu te studia dały.

To nie kwestia znajomości biznesu tylko gigantycznego ego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz o czym piszesz, to nie pisz.

 

Widzę że dwustronicowa lista ostrzeżeń i banów za zaczepki i brak kultury nie robi na tobie żadnego wrażenia i dalej zaczepiasz każdego w tym temacie. Idź się przewietrz, najlepiej na długi spacer gdzie zdążysz wszystkim dookoła naopowiadać że jesteś prawnikiem i może przestaniesz pajacować na forum rzucając się jak wsza na grzebieniu.

 

Myślałem że dobrzy prawnicy cenią swój czas i nie tracą go na pierdoły typu szukanie zaczepek na forum komputerowym. Chyba że to jedyne forum na którym możesz być "krulem" bo nie ma tu kogoś kto by powiedział "sprawdzam".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Widzę że dwustronicowa lista ostrzeżeń i banów za zaczepki i brak kultury nie robi na tobie żadnego wrażenia i dalej zaczepiasz każdego w tym temacie. Idź się przewietrz, najlepiej na długi spacer gdzie zdążysz wszystkim dookoła naopowiadać że jesteś prawnikiem i może przestaniesz pajacować na forum rzucając się jak wsza na grzebieniu.

 

Myślałem że dobrzy prawnicy cenią swój czas i nie tracą go na pierdoły typu szukanie zaczepek na forum komputerowym. Chyba że to jedyne forum na którym możesz być "krulem" bo nie ma tu kogoś kto by powiedział "sprawdzam".

Widzę, że boli. ma boleć.

 

 

Po co mnie zaczepiasz? Kolejny z osobistym problemem do mnie?

Próbuję wam nieść kaganek oświaty i wyjaśnić, że Sapkowski ma podstawy prawne do roszczeń.

 

twierdzenie o czymś takim jak "linia prawnicza" czy "niepoczytalność" w kontekście podwyższenia wynagrodzenia za przeniesienia praw autorskich to czysta głupota, nijak mająca się do rzeczywistości. Kompletnie.

Dlatego sugeruję autorom takich głupich, kłamliwych twierdzeń, aby pisali o rzeczach sobie znanych, a nie o prawie, gdzie tylko wprowadzają innych w błąd.

 

Jeśli cięto boli to trudno, nie mój problem, a Twój. A wycieczki personalne o tym co robię sobie odłóż, przestały na mnie działać. Mój czas i mogę z nim robić co chcę. Nie muszę pracować o 18, mogę w trakcie pracy odprężyć i pisać na forum. Masz z tym problem? Znowu, to twój problem, nie mój. Powinieneś się cieszyć, że dzięki mnie się dziś dowiedziałeś czegoś nowego. No, ale urażone ego, bo ktoś odważył się skorygować tój post, ojej, ojej. Ale mi cię szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mistrzsztukwszelakich

Debilne polskie prawo. Pewnie skończy się ugodą, a Sapkowski będzie dalej obrażony i jego książki to będzie ten jeden jedyny "prawdziwy Wiedźmin".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...