Skocz do zawartości
Wasylkg86

Sony XF9005 - Android TV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

jestem od wczoraj szczęśliwym posiadaczem Sony 49XF9005 ?

mam kilka pytań do posiadaczy TV z Androidem.

 

1. Jaki wykorzystywać player do filmów 4K HDR h265 HEVC ?

VLC czy wbudowany Player ? Czy obraz na obu Playerach będzie taki sam?

VLC nie obsługuje Dolby Vision i coś jeszcze? wiadomo że to aplikacja która ma bardzo dużo opcji itp. ale czy jakościowo odbiega od wbudowanej apki czy jest lepiej?

 

 

2. Jaka aplikacja do zdjęć z dysku? Systemowa nie wszystkie wyświetla co jest bardzo dziwne i niestety zdjęcia są chronologicznie lub wg nazw wyświetlane - brak ładu składu nawet jak wszystko jest prawidłowo skatalogowane na dysku - czy może jakiś program typu File Manager??

 

3. KODI - czy to też jest Player który odpali filmy 4K HDR z dysku ? jak się ma ten Player do pozostałych (VLC oraz wbudowany Player) ?

 

4. TV podłaczony do internetu - bez żadnej kablówki - jak mogę oglądać telewizję Polską? typu TVN, Polsat, TVP itp. w przyzwoitej jakości?

 

5. Mając Androida 7.0, czy jest sposób na to abym mógł zainstalować HBO GO? czy jest to możliwe przez KODI/zewnętrzny APK? czy jednak nawet instalując taką aplikację na około, czy ona się sypie tzn. wyłącza, wiesza itp?

 

6. Jak wyłączyć Ten TV? jak wciskam wyłącz to przechodzi w stan uśpienia co podobno przez 20 minut potrafi pobierać około 25W prądu? Po wciśnięciu Power jest od razu uruchomiony więc zakładam że to jest jak blokada w smartphonie ..? Czy można w jakiś sposób wyłączać ten TV na amen czy jedynie po uśpieniu pozostaje wyłączyć listwą zasilającą?

 

7. Aplikacja Youtube - nie obsługuje HDR - nie wykrywa go automatycznie a ręczne wymuszenie skutkuje niepoprawnymi kolorami. Chromecast z aplikacji Youtube ze smartphona poprawnie przekazuje sygnał i jest wykrywany HDR - bardzo dziwne.. czy zatem Youtube będzie zaktualizowany aby był automatycznie wykrywany przez TV aby odpalić HDR?

 

8. Odpalanie z konsoli PS4 Pro materiału z Youtube w HDR - TV nie wykrywa TV - czy to normalne?

 

9. Mam zewnętrzny DAC FX-Audio X6 - podłączyłem TV po optycznym do DAC a potem kablem RCA do głośników aktywnych Logitech z623. Czy jednak TV ma porządny wbudowany DAC więc może pominąć FX-Audio i podłączyć po 3.5mm Jack?

 

10. Do TV co będzie lepszym wyborem pod względem dźwięku?

Głośniki Logitech z623 z certyfikatem THX czy Soundbar Sony HT-CT390 który dostałem wraz z TV? (jeszcze nie rozpakowałem bo nie wiem czy sprzedać ten Soundbar i zostać przy z623).

 

11. Jakie aplikacje w TV usunąć/wyłączyć aby przyspieszyć Android TV?

Wyłączyłem już Samba TV, Amazon Prime, usunąłem Google Play Movie, Google Play Music, Google Play Games, zrestartowałem cashe dla aplikacji Sony Select. Czy coś jeszcze można zrobić aby przyspieszyć system Android TV?

 

12. Ustawienia obrazu - skorzystać z ustawień rekomendowanych przez RTings czy jednak macie Państwo zmodyfikowane takie ustawienia w celu uzyskania jak najlepszego obrazu?

 

13. Czy ustawić 2 profile np. tryb własny dla treści SDR a true cinema dla HDR? czy nie ma sensu tak robić jak i tak jest HDR ustawiony na auto?

 

14. Konsoloa PS4 Pro - lepiej tryb Gra czy Grafika? w input lag niby to samo ale jak z obrazem?

 

 

 

Dziękuję za odpowiedź na poszczególne pytania, zakładam że takie pytania mają szczęśliwi posiadacze TV Sony XE/XF serii 9000 ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, brak odpowiedzi oznacza że nikt nie ma TV Sony z Android TV lub nie ma klawiatury aby cokolwiek napisać. Dziękuję, myślałem że forum jest na poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesć, mam ten TV od 2 tygodni, w wersji 55''.

 

1. do filmów generalnie w większości przypadków wykorzystuje wbudowany player. Aczkolwiek, zdarzają się przypadki że dany kodek nie najlepiej działa na wbudowanym, wtedy zazwyczaj pomaga VLC bądź KODI. Niemniej, nadal mam kilka plików które na żadnym odtwarzaczu nie działają dobrze. Nie pamiętam teraz w jakim są kodeku.

 

Dolby Vision niestety działa jak na razie jedynie w aplikacji Netflixa (i amazonu chyba). Nie dziala w odtwarzaczach.

 

2. Zdjęć nie oglądałem, ale jeśli chodzi o zarządzanie plikami to polecam ES File Explorer. Troche muli, ale dużo wygodniej się przegląda foldery a wybierając jakiś plik można wybrać za pomocą jakiej aplikacji go otworzyć (jak to w androidzie)

 

3. Odpali, ale w podstawowym trybie HDR, tak jak wspomniałem w p1.

 

4. Albo dostawca albo jakies aplikacje typu ipla. Inaczej chyba sie nie da legalnie oglądać kanałów telewizyjnych

 

5. NIe próbowałem jeszcez HBO GO, nie wiem niestety :/ Nie ma tej aplikacji w Playu?

 

6. Aby całkowicie go wyłaczyć, trzeba przytrzymać przycisk power na pilocie przez kilka sekund, aż pojawi się okienko wyłączenia

 

7. Tego tez nie wiem :o W sumie zdziwiony jestem, wydawało mi sie ze działało. Aczkolwiek, materiały HDR z youtube odpalałem tylko w pierwszy dzien po przyjsciu TV.

 

8. Też nie wiem. mam PS4 Pro, ale z Youtube i tego typu aplikacji korzystam w TV

 

9. Nie testowałem jacka, też używam toslinka jeśli potrzebuje. Nie sądzę jednak żeby jakość na jacku była lepsza od przyzwoitej.

 

10. Nie wiem, nie miałem okazji słyszeć tego soundbara :/

 

11. Tutaj cudów niestety nie będzie. zyska się delikatnie na szybkości, ale nadal będzie swoje potrzebował. Android TV to jednak mulasty kolos, a procesor w tym (i innych) TV są jednak słabawe. Sam zaczynam się zastanawiać czy dobrze ze wpakowałem się w androida.

 

12. Te ustawienia sa chyba najlepsze. Generalnie z tego co widziałem to oryginalne ustawienia są całkiem dobre. Na razie nie kombinowałem z nimi. Za krótko go mam :)

 

13. To już zależy od Ciebie :) Ja lece na defaultowych :)

 

14. Nie ma znaczenia, a przynajmniej kompletnie nie widziałem różnicy :) Testowane na Horizon.

 

Ogólnie dobry zakup :) Obraz jest przepiękny, szczególnie w HDR (Polecam Netflixa na próbe, i Anihilation w Dolby Vision), ale do Androida trzeba mieć ogromą cierpliwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tez się dołączę do pytań

 

1. Jak przeglądacie zawartość USB ? Podłączyłem dysk przenośny z filmami i jakaś masakra. Rozsypane wszystko. Zero folderów. Otwiera zawartość w aplikacji "Video" i misz masz starszliwy. Można jakoś inaczej przeglądać USB?

 

2. Filmy 4k. Też z w/w dysku 1TB i zacina jak diabli. W czym może tkwić problem? Dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tez się dołączę do pytań

 

1. Jak przeglądacie zawartość USB ? Podłączyłem dysk przenośny z filmami i jakaś masakra. Rozsypane wszystko. Zero folderów. Otwiera zawartość w aplikacji "Video" i misz masz starszliwy. Można jakoś inaczej przeglądać USB?

 

2. Filmy 4k. Też z w/w dysku 1TB i zacina jak diabli. W czym może tkwić problem? Dysk?

 

Jak w każdym andrucie - zainstaluj jakiś sensowny menager plików.do tego Sideload Launcher (będzie wyświetlał ci w menu android TV boxa z ikonami programów z normalnego androida zainstalowane z apk) lub "Tv App Repo" - umożliwia robienie skrótów ikon programów instalowanych z apk dla mobilnego androida w menu android tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tez się dołączę do pytań

 

1. Jak przeglądacie zawartość USB ? Podłączyłem dysk przenośny z filmami i jakaś masakra. Rozsypane wszystko. Zero folderów. Otwiera zawartość w aplikacji "Video" i misz masz starszliwy. Można jakoś inaczej przeglądać USB?

 

2. Filmy 4k. Też z w/w dysku 1TB i zacina jak diabli. W czym może tkwić problem? Dysk?

 

 

1. ES File explorer. aplikacje Video itp. to daramat, gdy chodzi o przegladanie plików

 

2. Zależy od kodeka w zasadzie. I Bitrate'u pliku. Oglądałem kilka 4K HDR bez problemów, a kilka w ogóle sie nie włączało, bądź odpalało sie błędnie. Ponadto, mam kilka plików w FHD które tną się niemiłosiernie :/. Ponoć streaming np z PC działa dobrze w ich przypadku, ale nie próbowałem tego jeszce

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare rzeczy ogarnalem w tym TV. Pozostaja mi 2 pytania: jak wyłączyć ten TV? Nie chodzi mi o stan uśpienia tylko o faktyczne wyłączenie go z pilota. W tej chwili wylaczan go pilotem a potem z listwy co zaczyna być męczące.. Drugie pytanie: po wyłączeni TV bedac w trybie uśpienia dalej zasilane są porty USB wiec dysk przenośny dale pracuje.. Jak zrobic aby po wylaczeniu wylaczaly sie porty USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze pytanie już Ci odpowiadałem. Aby całkowicie go wyłaczyć, trzeba przytrzymać przycisk power na pilocie przez kilka sekund, aż pojawi się okienko wyłączenia.

 

Co do wyłączenia USB, tego w sumie nie wiem, nie sprawdzałem czy się da

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

jestem od wczoraj szczęśliwym posiadaczem Sony 49XF900....

Wasylkg86/Wszyscy - witam :) Mam chrapkę na 65XF9005 (są jeszcze) ale martwi mnie sporo negatywów.

1. czy aktualizacje poprawiły pracę androida, przycinanie, itp?

2. blooming, clouding -jak z tym? Losowo czy może już brak?

3. jak ze skalowaniem obrazu przy odbiorze Sat-TV HD? Bo pewnie z 90% u mnie to będzie sat.

4. TV na rynku ponad rok -jak z aktualizacjami i awaryjnością?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze:

1. na czym polega Kalibracja Profesjonalna?

2. czy Kalibrację profesjonalna robi się z jakiegoś menu serwisowego, itp? Czy może z menu ustawień obrazu?

3. Tryb obrazu - zmiana ustawień obrazu - czy zmieniając ręcznie własności obrazu zmieniamy tylko w trybie własnym, czy wybranym wcześniej, czy może we wszystkich trybach?

4. czy ten TV ma możliwość wyboru palet (ew. gdzie) kolorowych do testowania diod?

Edytowane przez Adaxis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się, czy warto aktualnie go brać czy jednak w tej cenie coś lepszego znajdziemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 65 cali to obecnie jeden z lepszych TV w tej cenie.

Kalibracja polega na modyfikacji ustawień kolorów na podstawie odczytów z kolorymetru, aby zbliżyć obraz do studyjnego.

Zmiana ustawień trybu obrazu zmienia ten tryb.

Jak nie zapomnę to w domu sprawdzę jak odpalić plansze testowe.

 

Blooming zdarza się tylko gdy dimming jest nieaktywny, czyli na niektórych obrazach ładowania.

Sam TV jest baaaaardzo jasny co daje fantastyczne efekty w HDR i nie tylko.

Jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Audio w TV wiadomo - od razu trzeba soundbar lub jakieś kolumny z ampli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana ustawień trybu obrazu zmienia ten tryb.

Jak nie zapomnę to w domu sprawdzę jak odpalić plansze testowe.

A co zrobić, żeby od razu były zmiany we wszystkich trybach na raz? Ew. dla wszystkich źródeł na raz -jest taka możliwość?

Sprawdź proszę, gdzie są te plansze testowe....

Edytowane przez Adaxis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...