Skocz do zawartości
Begrin

Oliwa z oliwek

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa nie jest prosta :D Na sklepowych półkach mamy bardzo duży wybór różnych oliw i za każdym razem kiedy musze kupić nową zastanawiam się, którą wybrać. Wiadomo z pierwszego tłoczenia, najlepiej certyfikowana i z konkretnego źródła (nie ''pochodzenie europa''). Najlepiej... bo w praktyce różnie z tym wszystkim bywa a jak już znajdzie się fajną oliwe to kosztuje 50zł albo więcej. Stąd pytanie jakiej oliwy z oliwek Wy używacie? Jakich firm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chętnie się podepnę. Szukam dobrej oliwy do maczania chlebka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie byle smakowała. Ja wolę te tańsze, bo te droższe są cholernie gorzkie. A najlepszy patent to rozrobic 50/50 oliwę z olejem rzepakowy i doprawić rozgniecionym czosnkiem i gałązka rozmarynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie byle smakowała. Ja wolę te tańsze, bo te droższe są cholernie gorzkie. A najlepszy patent to rozrobic 50/50 oliwę z olejem rzepakowy i doprawić rozgniecionym czosnkiem i gałązka rozmarynu.

 

Ja własnie lubie te gorzkie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monini Classico.

Nie jest tak dobra, jak oliwa z Turcji, ale jest ok.

W promkach 25 zł za 750 ml.

Na zimno i na ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Begrin

Przetestowałem w mojej karierze kulinarnej około 50 producentów ( Włoch, Hiszpanii, Grecii,Turcii oraz Portugalii). 90% olejów z oliwek w sklepach to blendy. Dlatego najlepiej od razu od importera / exportera kupować. Na początku kupowałem O-MED Picual, ale ten jest naprawdę drogi. O prawie 1/3 taniej i tak samo wyśmienity jest Mistral Arbequina, którego przez przypadek na targach spróbowałem. Kolor złoto-zielony. W smaku ma migdały, lekką goryczkę oraz słód i pikantność. Do wszystkiego go używam. Zamawiam go w 3L puszkach po 2 sztuki za jednym razem. Wychodzi 12€ za litr z przesyłka. W tym trzeba dopowiedzieć, że to jest jeden z najlepszych, pochodzących z Hiszpanii.

Edytowane przez Agent.Smith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...