Skocz do zawartości
Szambo

Tiny Mighty Gladius

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny krok do przodu panowie:

 

img_20181210_133051vhfl2.jpg

 

Teraz pozostało dograć śrubki i kołeczki. Temat spędza mi sen z powiek. Przetestuje śrubki M3 z długością 30 mm i 40 mm. Do tego nakrętki samohamowne i podkładki. Zobaczymy jak to wyjdzie. Póki nie uda się znaleźć używanego wentylatora Eloop to podkręce tam wentylatory SPC. Jeszcze zapewne rozdzielacz 4 pin i temat pierwszego TOPu będzie zamknięty. Zajmę się drugim topem na który mam już pomysł. Potrzebowałbym pomocy przy zrobieniu projektu jak ktoś chętny i nie kasuje za dużo. Od razu muszę ogarnąć nowy cover na zasilacz, na który też mam pomysł. Będzie z plexy pomontowanej za pomocą śrub i kołeczków zrobionych na drukarce 3D.

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt pierwszego TOPu zakończony.

 

Kolejno na zdjęciach:

 

Zamówione przez mnie filtry z allegro:

 

img_20190103_085801d0iad.jpg

 

Śrubki M3 z podkładkami od BIT TECH

 

img_20190103_085557rsiig.jpg

 

Tymczasowe wentylatory Sigma Pro. Miałem je w domu... nad nowymi muszę się zastanowić... zresztą to nie jest moja docelowa obudowa.

 

img_20190103_092031wbiky.jpg

 

No i efekt końcowy po zmontowaniu:

 

img_20190103_11010451fi5.jpg

 

img_20190103_110201e0igc.jpg

 

Jeśli mam być szczery jestem względnie zadowolony. Może podkładki mógłbym poprawić. Obecnie jest to ściśnięte 5 podkładek pod M3. Może na drukarce 3D udałoby się wykonać to co bym chciał.

 

Co teraz?

 

Potestuję na mojej głównej obudowie ten top. Zobaczę jak się mają temperatury, czy wszystko działa. Ewentualnie zamówię inną plexę z wyciętymi otworami jak będzie trzeba. I w takim stanie ten top trochę u mnie posiedzi i będę mógł wysłać mój obecny do modyfikacji. Co mam zamiar zrobić? Wyciąć otwór 120 mm na 240 mm i wmontować w niego plexi dymioną z plastrami miodu. Będzie to wymagało dodatkowej konstrukcji, żeby się wszystko trzymało, ale mam nadzieje, że wyjdzie fajnie.

 

Rozpocząłem także dłubanie w podłodze. Wysłałem ją razem z mobotray i tylem do modyfikacji u iksmodiwa. Teraz zastanawiam się co zrobić. Mogę próbować montować tam wentylator 120 mm, albo zrobić ładny cover z plexi z filtrami. Zobaczymy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda spoko :). Ile jest przerwy między akrylem na topie, a wentylatorami?

5 podkładek po 0,6 mm. Czyli 3 mm wychodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 podkładek po 0,6 mm. Czyli 3 mm wychodzą.

 

Bardzo, bardzo mało. Przy takiej szparze te wentylatory są tam tylko dla ozdoby, bo będą się strasznie dławić. Sytuacji nie poprawia filtr powietrza, który jeszcze bardziej ubija przepływ. Minimum przerwy to 2cm jeśli to ma działać. Jak ma wyglądać, to mogą być 3mm :P.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo mało. Przy takiej szparze te wentylatory są tam tylko dla ozdoby, bo będą się strasznie dławić. Sytuacji nie poprawia filtr powietrza, który jeszcze bardziej ubija przepływ. Minimum przerwy to 2cm jeśli to ma działać. Jak ma wyglądać, to mogą być 3mm :P.

Dlatego podejrzewam, że jednak będę musiał zamówić kawałek plexy z otworami wentylacyjnymi.

 

Te zamówione przeze mnie filtry nie robią dobrego wrażenia. Prawdopodobnie w drugim topie w ogóle z nich zrezygnuje. Chyba, że znajdę jakieś sensowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli top będzie na wyciąg, to nie ma sensu go filtrować. Jeśli będzie tak jak teraz, czyli na nawiew, to można się nad tym zastanowić, chociaż osobiście nie znoszę filtrów, bo są z nimi tylko same problemy. Wolę raz w tygodniu przedmuchać kompa sprężonym powietrzem i po sprawie.

 

Jeśli to ma działać, to koniecznie potrzebujesz plexę z otworami, lub zwiększyć dystans pomiędzy wentylatorami, a obecną pleksą.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówię nową plexe. Ciągle uczę się jak zrobić projekt, ale może już wkrótce.

 

Tutaj wstawiam jak wygląda PODŁOGA

 

Przed:

 

img_20181211_122130kai4a.jpg

 

Po:

 

img_20190103_1249021zelp.jpg

 

Rozmiar jest tak dostosowany, że mogę włożyć w otwór wentylator 120 mm... gdybym miał urojenia i koniecznie chciał go tam umieścić. (Gladius z 4 wentylatorami... ;) )

Ostatecznie jednak zdecyduje się na ładny czarny akryl z wyciętymi hexami.

Po prostu strasznie mnie denerwowały te otwory z gumkami. SSD tam nie montuje.

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piwo dla tych co przewidywali, że będzie dramat z temperaturami. Filtry też są dramatyczne.

 

Temperatury GPU:

Pełna konstrukcja bez filtrów (bo wcześniejsze testy dowiodły, że są kiepskie) - 82 stopnie

Sam top z wycięciami i do tego filtry - 77 stopnie

Sam top z wycięciami bez filtrów - 74 stopnie

Top z dokręconymi wentylatorami na dość wysokich obrotach - 63 stopnie

 

 

Plexa musi mieć otwory wentylacyjne. Nie ma innej rady. I w ogóle te wentylatory mieszczą się na styk. Troche to komplikuje moje plany co do drugiego topu.

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem top z plastrem miodu i kiepsko to się prezentuje.

 

Macie jakieś pomysły jakie otwory można w takiej dymionej plexi zrobić, żeby stylistycznie pasowało do Q50?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się wieczorem zrobić fotkę.

 

Ale raczej kiepsko wyszło i dodatkowo mi się Eloop jeden wykrzaczył chyba.

 

Zdecydowanie podoba mi się niepocięty kawałek plexi. Myślałem nawet nad jakimś systemem odbojników, żebym mógł na dotyk podnosić ten kawałek kiedy gram np. Ale nie zmieszcze tego, nie ma szans. Najkrótsze odbojniki mają 5 cm. Musiałbym to jakoś w środku budy zmieścić. Nie da rady. To są takie same systemy, które są stosowane przy szafkach bez rączek. Otwieranymi na dotyk. Bolec się po naciśnieciu wysuwa na jakąś długość.

 

Ostatecznie jak nic nie wymyśle to postaram się tak zamontować plexe, że będzie ją można łatwo zdjąć i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób otwór na palec :E

Też mnie denerwuje takie rozwiązanie, ale niczego innego nie wymyśle chyba.

 

img_20190117_19283273jf8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz rację hexy nie pasują zupełnie

na szybko zrobione,

 

 

 

myślę że taki kształt bardziej pasuje do tej obudowy

 

cover.png

 

można tam dodać jeszcze kilka otworów

 

 

i nie instaluj śrub, cover zrób na magnesy są na alledro dostępne mocne magnesy w mini rozmiarze

dodaj dystans między topem obudowy a coverem i w/na dystansie zainstaluj magnes

Edytowane przez Prorokk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Myśle, że obmyśle plan z magnesami. Śrub nie wyeliminuje, bo jakoś trzeba zamontować wentylatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli znasz kogoś kto ma drukarkę 3d to może Ci takie dystanse wystrugać

możesz też poszukać czegoś takiego nawiercić w tym otwory i powinno się nadać

Edytowane przez Prorokk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planowałem skorzystać z druku 3D.

 

Najpierw muszę zamówić te magnesy i zobaczyć jak działa na śrubki i jakiej dokładnie wielkości są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przybył pocięty docelowy top.

 

img_20190205_132258w0ktq.jpg

 

Wentylatory będą przykręcone do ramki, która z kolei będzie przykręcona do topu.

 

Najpierw sprawdzę opcję z wydrukowanym na drukarce 3D elementem, który będzie służył za stopkę pod plexe dymioną.

 

Szukam jakichś lepszych filtrów. Może Silverstone się nada.

 

Zastanawiam się jak rozwiązać sprawę z zamontowaniem płytki z plexy. Mogę zrobić tak, że tafla będzie niczym nie pocięta. Mogę także zrobić otwory montażowe... póki co czekam za pierwszymi drukami 3D. Wtedy będę mądrzejszy.

 

Razem ze stopkami przyjdą elementy montażowe pod nowy cover na zasilacz. Zastanawiam się czy do odwracać czy nie. Wtedy wyłączyłbym go z obiegu powietrza.

 

Spróbuje także opcji z wentylatorem 120 mm SLIM zamontowanym na podłodze. Muszę znaleźć jakiś tani.

 

Docelowo skłaniam się ku kupnie Thermaltake Pure RGB. Wtedy 2 wylądowałyby pod topem, a 1 na chłodnicy.

 

Wszystko to roi się w moim łbie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie te elementy 3D wyglądają kieprawo.

 

Może pomoże wyszlifowanie... a jak nie to myślę dalej.

 

img_20190207_123605hujs7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli, powolutku powstała konstrukcja dla Topu.

 

Wygląda to tak na chwile obecną:

 

img_20190227_112623lok26.jpg

 

img_20190227_112700xhj1q.jpg

 

Wykorzystałem 8 śrubek M3 po 10 mm i 4 Tuleje 25 mm.

 

Oczywiście folie zdejmę i zamontuje tam 2 jakieś fajne wentylatory. Dodatkowo mogą się tam pojawić filtry.

 

Elementy 3D jest tam tylko żeby był. Zamawiam nowe elementy, które posłużą jako "łapki" do Plexi dymionej o wielkości 270 x 150 mm.

Czyli calkowicie rezygnuje z panelu USB 3.0 i Audio. Nie korzystam, nie będę korzystać, a dzięki temu pozbęde się kabli w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam, bo przecież wiem, że z niecierpliwością czekacie na kolejne fotki :E

 

Top można powiedzieć jako tako zakończony. Będę w międzyczasie jakieś drobne korekty robił. Nie odklejam folii póki co.

 

img_20190305_144158bhkkq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest i podstawowy cover na zasilacz. Oczywiście wersja dostosowana do mojej karty graficznej.

 

img_20190306_110418wij6g.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz przetestowałem top. Karta Graficzna uzyskuje maksymalnie 68 stopni przy 44% obrotów. Oczywiście przy zdjętym coverze. Pracuje nad montażem na magnes.

 

Dalej podłoga z montażem wentylatora 120 mm slim… będzie wtłaczać powietrze.

Zamontuje komplet nowych wentylatorów od SPC.

Jakaś zaślepka na otwór po tej przedłużce zasilania.

 

I to będzie póki co komplet... będzie można prezentować efekty.

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt odżywa... wygląda to tak póki co.

 

Dopiero teraz zacznę dopieszczanie tego zestawu, żeby nie było żadnych zbędnych kabelków itd.

 

img_20191013_165958nbj6c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Odnośnie hałasu: Kupiłem na próbę "odnawiany" (refurbished) dysk enterprise Toshiba z serii MD i... spodziewałem się, że będzie gorzej. Ja osobiście do PC bym czegoś takiego nie włożył (od prawie 10 lat mam tylko dyski SSD), ale w NASie pracującym w tym samym pomieszczeniu, ale ok. 4m od moich uszu nie sprawia to problemów. Na pewno nie jest to tragedia w stylu opisów, że "takie dyski można używać jedynie w serwerowni albo w piwnicy".
    • Widzę że trafiło na operatora drona i jak już napisane że czegoś nie wolno to emocje biorą górę... - pilota Emocje to biorą u mnie górę jak widzę jak ktoś lata totalnie bez głowy i poszanowania innych - a takich jest 90% użytkowników dronów. Co do licencji to ok, użyłem niewłaściwego określenia, (...) myślałem, że to ogarniesz. - skoro mnie łapiesz za słówka, to cóż: taste your own medicine Nie, nie pisałeś i wiem o strefach, ale podałem po prostu dosadny przykład by zobrazować jak wygląda Twoje myślenie w tym temacie, że jak coś nie jest wprost zakazane to jest dozwolone. Nie, to tak nie działa, bo to co robisz musi być wykonywane z poszanowaniem praw innych osób czy Ci się to podoba czy nie. - widocznie nie wiesz jak działa moje myślenie w tym temacie. Latam z poszanowaniem prawa i prywatności. Jeżeli podczas nalotu, ktoś do mnie podejdzie i poprosi o nie publikowanie wizerunku, to postaram się mu wytłumaczyć, że charakterystyka mojej pracy nie polega na nagrywaniu wizerunku. Jeżeli to nie poskutkuje to pewnie skończy się na policji i sądzie. Ale ochrona i poszanowanie prywatności nie zabrania mi wykonywania swojej pracy. I zaklinanie przez was rzeczywistości tego nie zmieni. To co jest przerażające w dronowaniu to nieświadomość ludzi. Kupuje sobie jeden z drugim drona. Lata i dopiero po jakimś czasie dociera do niego, że są jakieś przepisy regulujące loty. a cała dyskusja zaczęła się od tego, że ja to napisałem, ale uwaga! w odniesieniu do nagrania z drona jakie pokazała TV Republika z przeszukania domu Ziobry, gdzie: - a jak by kręcili z chodnika kamerą to byłoby ok?
    • To też nie jest tak, że gra jest słaba, bo nie jest. To nadal dobra, a w niektórych aspektach bardzo dobra gra. Zadań pobocznych ogólnie jest niewiele w porównaniu z innymi Sandboxami i moim zdaniem dobrze, są zadanie, słabe, średnie i dobre. Jestem w 10 rozdziale i póki co nie spotkałem zadania pobocznego, które zapadałoby mi na tyle w pamięć, że mógłbym je nazwać bardzo dobrym. Ot, takie typowe jrpg-owe poboczniaki, jeżeli ktoś oczekuje tego typu zadań to się nie zawiedzie. Mimo wszystko podobało mi się zadanie z Johnnym (nawet pomimo zbieractwa, które trzeba było dla niego zrobić).  Fabuła główna jest spoko, jeżeli człowiek się głównie na niej skupia to naprawdę da się zaangażować "emocjonalnie", problem w tym, że jest jednak sporo rozpraszaczy i sama fabuła jest rozciągnięta względem oryginału. Już nie będę pisał o zmianach, które w niej nastąpiły, bo to każdy sobie oceni osobiście (każdy, który grał w oryginał oczywiście). Fajne też są relacje między bohaterami, ich komentarze i rozmowy, a tak jak już ktoś pisał, zdecydowanie relacja Tifa-Aearith (i to jak to wpływa na Clouda) robi tu robotę.  Ja zdecydowałem, że po 10 rozdziale skupiam się już praktycznie tylko na głównej fabule, 57 godzin za mną, myślę, że dobije do 70.
    • Do kupienia u jednego sprzedawcy jak wejdziesz w nowy teren po wyjściu z bazy jak popchniesz fabułe to siedzi na poludniu. Normalnie Gromoszczęki czy inne dziadostwa strąca bez problemu, tego brakowało bo ten łuk startowy to szrot jakich mało.
    • Powinni sprzedawać teraz w komputerowych jako gadżet PCMR
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...