Skocz do zawartości
.PaVLo.

Samsung C27JG50 - kilka słów o nowości na rynku

Rekomendowane odpowiedzi

Czcionki i brak migotania. To najważniejsze cechy monitora. Możesz się z tym nie zgadzać i pisać że normalne czcionki w monitorze to mało :D albo brak migotania bez wypalania gałek :D

 

Do tego masz VA które do grania jest i tak ciągle więcej niż wystarczające.dla Ciebie to tylko dla mnie to aż tyle. Smużenie też patrząc na zdjęcia jest poprawione bez stroboskopu.

 

W zasadzie najbardziej brak freesync. Moim zdaniem jest to chamskie i sztuczne ograniczenie funkcjonalności ekranu. Takie na siłę.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ilu obecnie mamy posiadaczy owego modelu? Ile osób czeka na kuriera :P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ilu obecnie mamy posiadaczy owego modelu? Ile osób czeka na kuriera :P ?

Ja od piątkowego popołudnia się delektuje :thumbup:

Przeskok z FHD 24" jest mega widoczny, a do krzywizny przyzwyczaiłem się praktycznie od razu.

Edytowane przez Armage169

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakupiłem również ten monitor ponad tydzień temu i muszę przyznać, że raczej dobra sztuka mi się trafiła - zero badów, zero paprochów, równe i ładne podświetlenie na czarnym tle. Jest tylko jedna rzecz jaka mnie zaniepokoiła i zupełnie nie wiem co to jest, bo pierwszy raz widzę coś takiego. W związku z tym mam prośbę o pomoc do wszystkich, którzy już posiadają ten monitor a także do innych, którzy mają duże doświadczenie z monitorami, matrycami VA itp. Problem jest następujący: na czarnym podświetleniu (niezależnie od ustawionej jasności) jest widoczna pewna poświata, naciek, ślad czy cokolwiek, zwał jak zwał - nie wiem zupełnie jak to nazwać i nie wiem co to jest. Jest to widoczne w zasadzie tylko na czarnym podświetleniu i tylko pod odpowiednim kątem patrzenia (z prawej strony od góry). Jak tło jest już ciemnoszare to praktycznie to znika. Na innych kolorach tła zjawiska nie ma. Siedząc na wprost oczywiście nic nie widać nawet na czarnym tle, patrząc pod jakimkolwiek innym kątem na monitor też nic. W grach, zdjęciach, filmach wszystko perfekcyjnie. Ekran nie jest nigdzie wybrzuszony, krzywizna idealna, ramka dobrze dopasowana, brak wybrzuszeń. Moje własne wrażenie jest jeszcze takie jakby ten naciek po tygodniu użytkowania monitora trochę sczerniał i stał się minimalnie mniej intensywny i widoczny (nie wiem jakieś wygrzanie się matrycy czy coś?). Załączam zdjęcia w linkach niżej dla zobrazowania tej kwestii + jedno dla porównania z widoku z innej strony.

 

Generalnie nie wiem co to jest. Czy jest to jakakolwiek wada ? Czy zwracać monitor ? Z jednej strony irytuje to, że coś takiego jest, choć zupełnie to nie przeszkadza w użytkowaniu (każdy patrzy na monitor na wprost a nie z boku czy pod kątem z góry). Z drugiej strony jak dokonam wymiany to nie wiem na co mogę trafić, czysta loteria - może znów to samo będzie, albo jakieś bady, paprochy itp. Nie wiem czy coś z tym robić ?

 

Poniżej linki do zdjęć. Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.

 

https://naforum.zapodaj.net/70f70739c3f8.jpg.html

 

https://naforum.zapodaj.net/32850c2304c4.jpg.html

 

https://naforum.zapodaj.net/831b6f8b0678.jpg.html

 

https://naforum.zapodaj.net/685bdb8ed56e.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam się ale - budowa panela lcd składa się zapewne z kilku różnych warstw i być może jakaś jedna z warstw np. jakiś filtr polaryzacyjny lub coś podobnego, delikatnie ułożyła się nie równo i pod pewnym kątem widzisz takie coś. Zobacz sobie w necie budowę panela LCD to zobaczyć że tam wiele różnych filtrów, warstw itp.

 

Od siebie dodam że mam piksela który wygląda jak bad piksel bo jest czarny ale jak się go po większy to jakieś światło generuje więc nie jest to bad. Też nie przeszkadza bo jest malutki i przy samej ramce i biję się z myślami czy zamawiać kolejny bo sztuka ogólnie dobra.

 

Ogólnie dodam po kilku dniach użytkowania że monitor wart swojej ceny.

Warto po wyjęciu z pudełka lekko pobawić się ustawieniami, mam:

 

Jasność 70-80

Kontrast 77

Ostrość Magic Upscale na wartość 1

Black Level 17

Gamma Mode 2

 

Czerwony na 50 %

Zielony na 57

Niebieski na 45

 

Czas reakcji Szybszy

 

I da się żyć - ten model nie ma jakiś super kolorów ale ja nie żałuje i polecam.

Sama wyższa rozdzielczość rekompensuje wszystko no i cena.

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie znam się ale - budowa panela lcd składa się zapewne z kilku różnych warstw i być może jakaś jedna z warstw np. jakiś filtr polaryzacyjny lub coś podobnego, delikatnie ułożyła się nie równo i pod pewnym kątem widzisz takie coś. Zobacz sobie w necie budowę panela LCD to zobaczyć że tam wiele różnych filtrów, warstw itp.

 

Od siebie dodam że mam piksela który wygląda jak bad piksel bo jest czarny ale jak się go po większy to jakieś światło generuje więc nie jest to bad. Też nie przeszkadza bo jest malutki i przy samej ramce i biję się z myślami czy zamawiać kolejny bo sztuka ogólnie dobra.

 

Ja z dnia na dzień przekonuję się aby jednak swój zostawić. W normalnym użytkowaniu u mnie wszystko jest OK. A wymiana ? Wiadomo całkowita loteria i można się samemu zapędzić w kozi róg notorycznych wymian. Pewnie jakbym z tym naciekiem poszedł na gwarancję to oddaliby mi panel tak jak jest twierdząc, że wszystko jest prawidłowo i panel jest w 100% funkcjonalny i nie stanowi to wady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1,5k nie ma alternatywy.

 

Gdyby nie to piszczenie cewek to mógłbym się cieszyć z "idealnej" sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam teraz na amazonie opinie tego modelu i koleś zamówił 2 i w każdym miał po jednym bad pikselu a gdy tamte oddał i otrzymał trzecią sztukę to miał 3 bady w jednym naraz heh :) Piszczących cewek bym nie zdzierżył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To norma w samsungach. W modelu 27 FHD w każdej sztuce (było ich 7) miałem jak nie bada, to suba lub 2,3,4 paprochy na raz. Mój ulubieniec tego forum oczywiście nazwał mnie idiotą, że przesadzam itd.

Jednak na FHD widać to znacznie bardziej niż wy macie na 1440P. Słyszałem opinię, że podobno proces gięcia matrycy sprzyja powstawaniu badów, subów itd.

Paprochy to już niechlujstwo na produkcji.

Edytowane przez Todis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czcionki i brak migotania. To najważniejsze cechy monitora. Możesz się z tym nie zgadzać i pisać że normalne czcionki w monitorze to mało :D albo brak migotania bez wypalania gałek :D

 

Do tego masz VA które do grania jest i tak ciągle więcej niż wystarczające.dla Ciebie to tylko dla mnie to aż tyle. Smużenie też patrząc na zdjęcia jest poprawione bez stroboskopu.

 

W zasadzie najbardziej brak freesync. Moim zdaniem jest to chamskie i sztuczne ograniczenie funkcjonalności ekranu. Takie na siłę.

Zapominasz pisać, że to Twoja prywatna opinia. Jeśli CHG ma poziom czytelności czcionek co CFG a oferuje znacząco lepsze kolory od CJG(tak piszecie, nie sprawdzałem testu jeszcze) to osobiście wolałbym CHG.

 

A czemuż tak? Różne ludzie mają kryteria, a ja bardzo stawiam na jakość kolorów, gdzie czcionka w CHG jest zapewne czytelna tak samo jak w CFG, problem na siłę wytworzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem na siłę wytworzony byłby przy telewizorze, na którym strony internetowe przegląda ułamek promila ludzi.

 

Przy monitorze, który nieraz służy więcej do przeglądania neta niż grania to już nie jest sztuczny problem.

 

Do tego podświetlanie z migotaniem w stroboskopie i bez niego to również lipa.

 

Tak więc tak, moim prywatnym zdaniem wady występujące w tych monitorach są zbyt duże. Produkt jest zwyczajnie nie dorobiony. Tak jak 8700K z glutem pod czapką.

 

 

A jeżeli twierdzisz, że to nie jest problem i popierasz kwadratowe koła, to co się stało z CJG. Czemu nie ma już półpikseli? Powiem Ci dla czego, w końcu ktoś w Samsungu się ogarną i zrobił to jak należy. I jestem pewien, że to nie jest dziełem przypadku.

 

 

Co dp wyboru serii, CHG jest 1000zl droższy i niedorobiony :) CFG jest w cenie CJG. Wyższa rozdzielczość jest zdecydowanie lepsza w grach niż kolejne procenty w pokryciu palety sRGB. Czyli w zasadzie na dziś dzień nie ma wyboru. Nie ma sensownej alternatywy dla CJG. Nawet TNki są dużo droższe od CJG.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy siedziałeś przy takim monitorze, każdy podkreśla jak niby duża skala problemu jest w serii CFG, a nikt w praktyce nie odnotował trudności w użytkowaniu mojego monitora, gdzie sam tak siedzę na nim i reszta osób - 3/4 czasu spędzane w internecie.

 

Problem z migotaniem bodajże był w 32" i jest usuwany przez firmware, co prawda trochę jasno będzie świecił, ale wciąż do przeżycia jeśli komuś robi problem migotanie na najniższych jasnościach.

 

Spoko, jesli zrobili coś z czcionkami, bo wiadomo, że trzeba dążyć do zredukowania wszelkich wad, ale naprawdę ten problem był głównie przez "internet" wytworzony. Mało kto odczuwa strukturę półpiksela w interakcji z tymi monitorami. Więcej w tym straszenia niż prawdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie najbardziej brak freesync. Moim zdaniem jest to chamskie i sztuczne ograniczenie funkcjonalności ekranu. Takie na siłę.

 

Najbardziej to brak mu Quantum Dot czyli lepszych bardziej żywych i nasyconych kolorów a z FreeSync i tak mało kto korzysta bo większość „siedzi” na kartach NVIDII.

 

Przeboleć to można bark poszerzonej palety kolorów czy kiepsko działającego HDR'u ;).

 

Cała reszta zmian na + w nowym modelu :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za QuantumDot w Samsungu trzeba zawsze dopłacać. Trzymają to zawsze dla opcji bardziej premium. Ewentualnie dla siebie i nie dzielą się tym z innymi firmami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał kurier z moim monitorem. Aż się boję sprawdzać jak się czyta o tych paprochach i pikselach :E:lol2:

 

Chyba sobie to odłożę na wieczór i ogarnę wtedy na spokojnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z dnia na dzień przekonuję się aby jednak swój zostawić. W normalnym użytkowaniu u mnie wszystko jest OK. A wymiana ? Wiadomo całkowita loteria i można się samemu zapędzić w kozi róg notorycznych wymian. Pewnie jakbym z tym naciekiem poszedł na gwarancję to oddaliby mi panel tak jak jest twierdząc, że wszystko jest prawidłowo i panel jest w 100% funkcjonalny i nie stanowi to wady.

 

Ja jak sprzedałem idealnego 32 calowego CHG70 to był później gigantyczny problem żeby kupić równie udaną sztukę w wersji 27 calowej i w zasadzie wszystko co oglądałem miało defekty albo źle spasowane ramki, paprochy, wypalone pixy albo wręcz nowy monitor nie chciał się wł. nawet dioda się nie zaświeciła (cały Szajsung). Z własnego doświadczenia powiem Ci że tylko 1 na 10 sztuk jest w pełni zdrowa a że ludzie przebierają i robią zwroty a sklepy to przepakowują i sprzedają ponownie to żeby trafić ideał musisz mieć fart.

 

Ale za QuantumDot w Samsungu trzeba zawsze dopłacać. Trzymają to zawsze dla opcji bardziej premium. Ewentualnie dla siebie i nie dzielą się tym z innymi firmami ;)

 

No trzeba ale bez przesady ile by Ci kazali dopłacić do QD? 300-400 zł? Monitor jest i tak tani i będzie jeszcze taniał bo teraz to nowość - taka dopłata byłaby akceptowalna za lepsze kolory.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy siedziałeś przy takim monitorze, każdy podkreśla jak niby duża skala problemu jest w serii CFG, a nikt w praktyce nie odnotował trudności w użytkowaniu mojego monitora, gdzie sam tak siedzę na nim i reszta osób - 3/4 czasu spędzane w internecie.

 

Problem z migotaniem bodajże był w 32" i jest usuwany przez firmware, co prawda trochę jasno będzie świecił, ale wciąż do przeżycia jeśli komuś robi problem migotanie na najniższych jasnościach.

 

Spoko, jesli zrobili coś z czcionkami, bo wiadomo, że trzeba dążyć do zredukowania wszelkich wad, ale naprawdę ten problem był głównie przez "internet" wytworzony. Mało kto odczuwa strukturę półpiksela w interakcji z tymi monitorami. Więcej w tym straszenia niż prawdy.

Na FG73 osobiście widziałem ten problem z niewyraźną czcionką, ale bez przesady. Da się normalnie korzystać z monitora i przyzwyczaić do takiego tekstu.

HG70 ma wyższą rozdzielczość i dokładnie taki sami sam problem jak FG73, więc siłą rzeczy większe PPI to bardziej wygładzona, ładniejsza dla oka czcionka.

Więc problem jest mniejszy od FG73.

 

Zresztą poczytałem trochę o tym problemie i matryce SVA miały taką czcionkę od lat i jakoś nikt nie narzekał :)

HG70 ma właśnie taka matrycę.

 

Problemem to jest 32 calowa wersja gdzie PWM na 340hz powoduje szybkie zmęczenie oczu (ale to też nie u każdego).

 

Poprawią HDR to będzie okej.

Ten monitor co miesiąc ma nowy patch do firmware (ostatni wydany kilka dni temu), więc Samsung kombinuje jak może aby poprawić swój flagowy sprzęt.

Już poprawili sporo, bo nie wali tak po oczach jak z początków produkcji.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paprochy to już niechlujstwo na produkcji.

 

A co powiesz na to że w nowych TV Sony Bravia XF8505 też są paprochy :E ?

 

Wymiana na inną sztukę przyniosła tylko tyle że paprochy są w innym miejscu (dobrze że widać to tylko na białym tle i z bliska :kwasny:).

 

Poprawią HDR to będzie okej.

 

Jesteś naiwny jeśli myślisz że Ci firmware poprawią HDR (ten monitor ma słaby HDR i żadne oprogramowanie tego nie zmieni). Czy to konsola czy PC bez znaczenia po wł. HDR kolory robią się wyblakłe i sprane. Obraz na tym QLED’zie wygląda znacznie lepiej bez HDR’u.

 

https://www.youtube.com/watch?v=5BuKtMfHT00

 

Ładne kolory w HG70 to zasługa waśnie Quantum Dot i poszerzonej palety więc nad brakiem HDR w nowym modelu JG50 nie ma co ubolewać ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jesteś naiwny jeśli myślisz że Ci firmware poprawią HDR (ten monitor ma słaby HDR i żadne oprogramowanie tego nie zmieni). Czy to konsola czy PC bez znaczenia po wł. HDR kolory robią się wyblakłe i sprane. Obraz na tym QLED’zie wygląda znacznie lepiej bez HDR’u.

 

Nic nie jest wyprane. Pewnie testowałeś kilka poprawek temu lub nie umiałeś dobrze tego ustawić.

Problem tkwi w zaniku detali, jest mocny black crush w trybie HDR. Na forum Samsunga jest dobry post podsumowujący jak działa HDR w HG70.

 

Miałem niedawno Benq'a EW277HDR i HDR działał dużo lepiej (oprócz jasności), a monitor jest ponad 2 razy tańszy i nawet nie ma obsługi 10 bitów (tak wiem, że w HG70 jest FRC, ale w wielu TV jest dokładnie tak samo a HDR działa dobrze).

 

Właśnie ten film jest sprzed jakichś 10 patchy temu.

 

Osobiście na tym filmie nie widzę żadnego wyprania z kolorów, za to widać black crush i to sporo większy niż jest obecnie.

Detali dosłownie nie ma.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest wyprane. Pewnie testowałeś kilka poprawek temu lub nie umiałeś dobrze tego ustawić.

 

Przekonuj mnie dalej bo nie mam tego monitora i nie wgrywałem do niego firmware :E

 

 

 

 

tNsx3e1.jpg

 

peHAeYN.jpg

 

F6WgV43.jpg

 

dUNV70U.jpg

 

QRco2RL.jpg

 

 

 

 

Mój mini-poradnik jak zaktualizować Firmware w Samsung LC32HG70QQUXEN lub LC27HG70QQUXEN

 

1. Ściągamy nowy Firmware w wersji 1019.1 https://www.samsung.com/us/support/owners/product/curved-gaming-monitor-chg70-series (zainstalowany pierwotnie w monitorze to 1016.2)

2. Wypakowujemy plik na pulpit

3. Zmieniamy tylko dwie cyfry dla wersji monitora który posiadamy - przykład dla 32 cali (zmieniamy nazwę pliku z m-HG727CCAA-1019.1[27EB].bin na m-HG732CCAA-1019.1[27EB].bin)

4. Na czystego Pendrive (w formacie FAT32) nagrywamy wcześniej przygotowany plik

5. Podpinamy Pendrive w monitorze do portu USB 1

6. Naciskamy Joystick z tyłu monitora i ściągając go palcem w dół trzymamy przez 5s

7. Potwierdzamy proces aktualizacji

8. Tak wygląda sam proces aktualizacji (moje zdjęcie) https://imgur.com/a/JAUoQZ4

9. Po aktualizacji Firmware monitor sam się ponownie uruchomi

10. Po udanej aktualizacji w ustawieniach monitora wyświetli się stosowna informacja o obecnej wersji (moje zdjęcie) https://imgur.com/a/xKQqAdX

 

W dowolnej chwili można wrócić do poprzedniej wersji i nie ma z tym problemu

 

Miałem niedawno Benq'a EW277HDR i HDR działał dużo lepiej (oprócz jasności), a monitor jest ponad 2 razy tańszy i nawet nie ma obsługi 10 bitów (tak wiem, że w HG70 jest FRC, ale w wielu TV jest dokładnie tak samo a HDR działa dobrze).

 

HDR na 8bit :lol2: Tam nie ma prawdziwego HDR - najpierw się dowiedz jak działa HDR (szeroka rozpiętość tonalna i 8bit dobre sobie)

 

HDR-comparison.png

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na FG73 osobiście widziałem ten problem z niewyraźną czcionką, ale bez przesady. Da się normalnie korzystać z monitora i przyzwyczaić do takiego tekstu.

HG70 ma wyższą rozdzielczość i dokładnie taki sami sam problem jak FG73, więc siłą rzeczy większe PPI to bardziej wygładzona, ładniejsza dla oka czcionka.

Więc problem jest mniejszy od FG73.

 

Zresztą poczytałem trochę o tym problemie i matryce SVA miały taką czcionkę od lat i jakoś nikt nie narzekał :)

HG70 ma właśnie taka matrycę.

 

Przecież ty sam sobie przeczysz i już chyba nie wiesz co masz wymyślać w tym temacie by potwierdzić słuszność swojego wyboru.

Otóż inni producenci pakują matryce te same samsunga i nie mają problemu z półpikselami. To nie jest żadna cecha matryc SVA.

Nie widać półpikseli normalnie, ale widać mniej czarny - szary tekst itd, tekst nie będzie taką żyletką jaką mógłby być na 1440P gdyby "piksel trafiał w piksel".

Ktoś nie w temacie oczywiści nie będzie wiedział o co chodzi jedna to da się dostrzec choć faktycznie na 1440P dokucza to najmniej.

Samsung ma problem z elektroniką tego monitora. Nowa, tania seria jest już lepsza pod tym względem.

Nie pisz więc, że to cecha typu matrycy SVA bo tak nie jest.

Edytowane przez Todis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonuj mnie dalej bo nie mam tego monitora i nie wgrywałem do niego firmware :E

Przecież to udowadnia dokładnie to samo co napisałem.

Jest black crush, a nie wyprane kolory.

Wrócę do domu to pokażę jak wyglądają wyprane kolory przy złym ustawieniu HDR.

 

 

HDR na 8bit :lol2: Tam nie prawdziwego HDR - najpierw się dowiedz jak działa HDR (szeroka rozpiętość tonalna i 8bit dobre sobie)

Lubię ludzi którzy wysyłają tylko mądre obrazki i piszą tekst w stylu doucz się.

Co do tematu to przecież wtrąciłem odpowiednią adnotację, że nie będzie to poprawnie działać na 8 bitach. Więc o co ten szum?

 

Jak HDR działa na 8 bitach? Po prostu będzie mniej barw pośrednich, ale odpowiednie metadane dalej będą przesyłane, tylko spora część nie będzie przetworzona odpowiednio.

Tak samo jak 90% monitorów nie spełnia wymagań HDR, a jednak ludzie się zachwycają i pojawiają się standardy mniej rygorystyczne.

Podobnie kiedyś było z FHD. Miało być tylko FHD, ale ludzie zauważyli, że to za dużo na tamtejszy sprzęt, więc wymyślili HD Ready.

 

Przecież ty sam sobie przeczysz i już chyba nie wiesz co masz wymyślać w tym temacie by potwierdzić słuszność swojego wyboru.

Otóż inni producenci pakują matryce te same samsunga i nie mają problemu z półpikselami. To nie jest żadna cecha matryc SVA.

Nie widać półpikseli normalnie, ale widać mniej czarny - szary tekst itd, tekst nie będzie taką żyletką jaką mógłby być na 1440P gdyby "piksel trafiał w piksel".

Ktoś nie w temacie oczywiści nie będzie wiedział o co chodzi jedna to da się dostrzec choć faktycznie na 1440P dokucza to najmniej.

Samsung ma problem z elektroniką tego monitora. Nowa, tania seria jest już lepsza pod tym względem.

Nie pisz więc, że to cecha typu matrycy SVA bo tak nie jest.

Tak, to daj źródło swojej wiedzy.

Ja daje swoje, https://pcmonitors.info/reviews/samsung-c24fg70/

Plus wystarczy zadać pytanie na forum mva.pl i uzyskasz taką samą odpowiedź.

 

Nie dopisuj żadnych ideologii. Po prostu zacząłem wątek, bo nie lubię dyskusji jaki ten sprzęt jest zły bez konkretnych argumentów. N

Nie mam żadnego interesu w tym, że bronię HG70.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No trzeba ale bez przesady ile by Ci kazali dopłacić do QD? 300-400 zł? Monitor jest i tak tani i będzie jeszcze taniał bo teraz to nowość - taka dopłata byłaby akceptowalna za lepsze kolory.

 

Jest dziura w ofercie, pewnie ja wypełnią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to udowadnia dokładnie to samo co napisałem.

Jest black crush, a nie wyprane kolory.

 

Są wyprane kolory poczytaj sobie opinie innych użytkowników np. reddit i nie zaklinaj rzeczywistości (obraz wygląda lepiej bez HDR'u na tym monitorze). Mam też Philips Momentum 436M6VBPAB i tutaj HDR wygląda jak powinien.

 

PS> Widocznie Lims Cave też nie wie o czym mówi i jego materiały mają mniejszą wartość merytoryczną od tego co wydaje się Tobie.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ty sam sobie przeczysz i już chyba nie wiesz co masz wymyślać w tym temacie by potwierdzić słuszność swojego wyboru.

Otóż inni producenci pakują matryce te same samsunga i nie mają problemu z półpikselami. To nie jest żadna cecha matryc SVA.

Nie widać półpikseli normalnie, ale widać mniej czarny - szary tekst itd, tekst nie będzie taką żyletką jaką mógłby być na 1440P gdyby "piksel trafiał w piksel".

Ktoś nie w temacie oczywiści nie będzie wiedział o co chodzi jedna to da się dostrzec choć faktycznie na 1440P dokucza to najmniej.

Samsung ma problem z elektroniką tego monitora. Nowa, tania seria jest już lepsza pod tym względem.

Nie pisz więc, że to cecha typu matrycy SVA bo tak nie jest.

 

Mój Philips ma matrycę Samsunga VA i też nie ma półpixeli ;] Już z tego taki urban legend wyrósł, że tak musi być, to ludzie zaczynają w to wierzyć, że to nawet nie jest wada a standardowa cecha VA :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wolski wspomina o ubytku w armii rosyjskiej według najnowszych danych brytyjskich: - 450k zabitych lub rannych - 'dziesiątki' tysięcy dezerterów - wagner itp. ponad 40k Czyli łącznie grubo ponad pół miliona.    Z kolei UA ponoć dobija do strat 300k, ale nie powiedział jakie źródło. 
    • Gra przyjemna ale ja lubię takie klimaty. Ogólnie na + ale spodziewałem się więcej zawartości jak na 7 lat gdzie przecież sporo robił outsourcingiem, nie mniej nie żałuję zakupu - ratuję to też fakt że na czas zakupu poczułem się ukraińcem więc tylko 45zł 
    • To nie o to chodzi. Sprzęt pobierał ogólnie mniej energii elektrycznej, której mniej oddawał następnie w postaci ciepła do otoczenia. Jak duże chłodzenia musiały być 10 - 20 lat temu, a jakie są teraz? To ile ma stopni dany podzespół jest nieważne. Masz dwie karty graficzne o identycznej specyfikacji, różniące się wyłącznie chłodzeniem, jedno gorsze, a drugie lepsze. W jednym i drugim przypadku karta pobierze tyle samo energii i tyle samo następnie jej odda w postaci ciepła. Różnica polega na tym, że na egzemplarzu z lepszym chłodzeniem czyt. większym radiatorem, to ciepło wpierw rozchodzi się na większej powierzchni przez co układ ma niższą temperaturę. Z kolei wersja z gorszym chłodzeniem mniejszym radiatorem nagrzewa się mocniej (jak i układ), ale na mniejszej powierzchni. Ostatecznie jedna i druga karta tyle samo ciepła oddaje, tylko jedna o niższej temp. z większej powierzchni, a druga o wyższej temp. z mniejszej powierzchni. Dlatego to, że ktoś ma wydajny sprzęt i niskie temp, to wcale nie znaczy, że jego komputer nie jest farelką. @sideband większość komputerów to gotowce do biur i dla całej masy użytkowników, których wiedza kończy się na odpaleniu przeglądarki internetowej, Worda i gier. Nie zapominaj o tym. "Grzebiący" nie stanowią pewnie nawet jednego procenta, a tylko jakiś promil.
    • @RTX4090 Ja z kolei miałem Z370 MSI A PRO + i3 8100 i po wsadzeniu pamięci z najszybszym profilem nonOC 3200 MT/s, płyta podkręciła kontroler pamięci procesora do 3200 MT/s - efekt? ... błędy w RAM przy testowaniu MEM-TEST. Po ustawieniu RAM na wartości takie, jakie oficjalnie obsługuje ten CPU wg. spec (2400 MT/s) po kilku dniach testów RAM non stop było zero błędów. Limity mocy też chyba były w kosmosie (253W). Także producenci płyt, już od dawna robią buble i trzeba ich manualnie poprawiać. ps. jak widzisz pisanie, że miałeś "Z370" mówi o płycie którą miałeś tyle co nic (bo to tylko model chipsetu) ... analogicznie jak niektórzy piszą "moja karta to RTX 4070" - między sprzętem na tych samych procesorach jest nierzadko PRZEPAŚĆ (kultura pracy, trwałość, czy ... trzymanie parametrów).
    • Zależy dla kogo. Przy jedynce wytrzymałem dosłownie 20min bo była nudna. FW przeszedłem wliczając wszystkie misje poboczne
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...