Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ingvarr100th

[nVidia]Sterownik 416.16 błędy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś oprócz mnie zauważył błędy w wyświetlaniu grafiki po instalacji ww. sterowników?Ja zauważyłem błędy w obrazie na moim 1080 Ti po włączeniu Wiedźmina 3 i Far Cry 5. Pojawiają się też czasem w Forza Horizon 4 i tylko przy wczytywaniu trasy na drobny ułamek sekundy psuje się model auta. Ogólnie to wszystko inne wygląda w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieśka nie odpalałem ale FC5 na nowych sterach grałem i u siebie na 1060 od MSI Gaming X nie zauważyłem błędów w grafie sprawdze na innych grach z ciekawości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie windows 10 to jest to normalna sytuacja, od początku system eksperymentuję na swoich użytkownikach i potem wysyła dane z waszych komputerów na swój serwer za pomocą telemetrii.

 

możliwe że aktualnie testują częściową implementację raytracingu pod DX12, i starsze karty np. pascale, maxwelle itd. muszą być przygotowane na wyłączenie tej funkcjonalności w nadchodzących tytułach, także sterowniki z certyfikatem WHQL, tak naprawdę mogą być beta driverami.

 

więc jeśli nie chcecie brać udział w tym cyrku to polecam numerek 399

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1080Ti BSOD'y nvlddmkm.sys

RTX 2080 To co wyżej

GTX 1080 czarny ekran, artefakty zwisy

 

Wszystkie przypadki zarejestrowane na Windows 10 v1709, na całkowicie innych konfiguracjach sprzętowych, możliwe że problem ma związek z wprowadzeniem WDDM 2.5 który obowiązuje od v1809.

 

Generalnie ze sterownikami z linii 4xx są problemy, w przypadku Pascala powrót na 399.07 rozwiązuje problem, na Turingu trzeba kombinować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

windows 10 kompilacja 1809, stery najnowsze, 1060 3gb , zero błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie migocze ekran na Asusie PG279Q...niezalezne czy to GTX 980 czy 1080. powrot do starych 399.24 rozwiazuje problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIN10 1809 416.16 GTX 1060 6GB - Wiedźmin3, Crysis3, ELEX, AC Origin, Fishing Planet bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie zastanwiam po co aktualizowac w ogole cokolwiek, dziala = jest dobrze = zlewac na aktualizacje tym bardziej grafiki czy jakies dzwiekowki, przeciez to nie poprawi dzwieku ani wydajnosci.

Na telefonie tez aktualizujecie wszelkie aplikacje by Wam zawalilo pamiec telefonu? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę poczekać co najmniej kilka dni z oceną sterowników u mnie na 1080Ti problemy zaczęły się dopiero po ok 2 dniach.

 

a ja sie zastanwiam po co aktualizowac w ogole cokolwiek, dziala = jest dobrze = zlewac na aktualizacje tym bardziej grafiki czy jakies dzwiekowki, przeciez to nie poprawi dzwieku ani wydajnosci.

Na telefonie tez aktualizujecie wszelkie aplikacje by Wam zawalilo pamiec telefonu? :E

 

Na Twoje wyimaginowane problemy i tak nie ma żadnego rozwiązania więc rzeczywiście aktualizacje wszelkie można sobie odpuścić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowal ktos 416.34? nadal migocze ekran czy naprawili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjebany custom resolution powyżej natywnej, wróciłem na 399 i na razie mam wywalone na nowe sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie windows 10 to jest to normalna sytuacja, od początku system eksperymentuję na swoich użytkownikach i potem wysyła dane z waszych komputerów na swój serwer za pomocą telemetrii.

 

możliwe że aktualnie testują częściową implementację raytracingu pod DX12, i starsze karty np. pascale, maxwelle itd. muszą być przygotowane na wyłączenie tej funkcjonalności w nadchodzących tytułach, także sterowniki z certyfikatem WHQL, tak naprawdę mogą być beta driverami.

 

więc jeśli nie chcecie brać udział w tym cyrku to polecam numerek 399

U mnie nic nie wysyłają, cała telemetria jest wyłączona, a same sterowniki działają u mnie poprawnie na GTX 1060. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 416.34 w BF1 jeszcze lepiej niż na poprzednich, w końcu zacząłem na włączonym vsync grać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe stery 416.34 i też OK.

Wiesław3 i Sniper 4 OK.

Nowy GPU-Z nie wyświetla RPM, za to wyświetla power consumption

Nie za mały pobór mocy, jak na Wiedźmina3 ?

 

2363784100_1539357361_thumb.jpg

 

Zwykły render test z GPU-Z kojarzony jako delikatne obciążenie GPU, generuje tylko odrobinkę mniej od Wiesława :hmm:

 

7301450700_1539357433_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele ludzi ma problemy na sterownikach 416.36 i poprzednich 411. w tym ja, chociażby w wiedźminie 3

 

Radzę wrócić do 399,24 i poczekać na załatanie tych problemów w przyszłych sterownikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna gra, to jeszcze nie jakiś tam wielki problem. Owszem, jak ktoś akurat gra w Wiedźmina, to dla niego to może stanowić problem, ale jak akurat ktoś w tę grę nie gra, to nie ma co kombinować z instalowaniem starych sterowników. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od wielu czynników.

U mnie Wiesiek3 działa poprawnie, ale filmik pokazywał Krew i Wino, a ja jestem na razie w podstawce.

Jak mi wyjda śmieci, to naskrobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna gra, to jeszcze nie jakiś tam wielki problem. Owszem, jak ktoś akurat gra w Wiedźmina, to dla niego to może stanowić problem, ale jak akurat ktoś w tę grę nie gra, to nie ma co kombinować z instalowaniem starych sterowników. ;)

Wiele gier. Ludzie zgłaszają problemy nie tylko z Wiedźminem 3, ale również GTA 5 czy Far Cry 5, Assassin's Creed Odyssey, i inne. Zanim się zaczniecie wypowiadać to nauczccie się czytać ze zrozumieniem, i zainteresujcie się tematem bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat GTA V i Far Cry 5 mam i na moim GTX 1060 żadnych problemów. ;)

A czy Ty jesteś jedynym użytkownikiem kart graficznych Nvidii na świecie? Jedni mają problemy, inni nie mają. Jest bardzo dużo osób, z różnymi kartami graficznymi od 1050 do 2080Ti, które zgłaszają przeróżne problemy z najnowszymi sterownikami. Wystarczy się trochę zainteresować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No i to jest smutne, bo rozłożenie na lata pozwala myśleć, że pewnie pojawi się jakaś technologia, tanie magazyny ttd, Bo przy obecnych ja tego "net zero" nie bardzo widzę. Te jebnie, a jedyna dobra rzecz w tym, że pewnie nie dożyję najgorszego. Np. peerelowskie budownictwo (choć to z lat 90 nie lepsze). Wiadomo, można dokładać styropianu na ściany i lepsze okna, ale z wentylacją grawitacyjną czy układem pewnych rzeczy nie przeskoczysz bez wyburzenia i zbudowania na nowo. A tak mieszkają miliony ludzi. I nawet jak im pomontujesz pompy ciepła i sieć elektryczna tu uciągnie, to one będą ciągnąć gigawaty i z czegoś trzeba te gigawaty wygenerować, najwięcej w chłodnie i długie zimowe noce.
    • Przy tak wysokiej temperaturze ten radiator powinien parzyć w palce. Jak jest letni, to pasta do wymiany lub radiator jest źle zamontowany albo czujnik, jak wspomniał Pentium.
    • Dla mnie te chipletowe proce są słabe bo wystarczy byle jakie, nawet minimalne obciążenie wywołać na procu i już pobór energii leci na 20+ Watów a przy apu tego nie ma. Ryże do serwerów są genialne bo duża wydajność na Wat, ale jak oni tego nie polepszą to się pójdzie w intela. Ten nowy intel w laptopach jest z chipletów a nie ma takiej przypadłości. 
    • Ja się posiłkuję napisami, bo nie jestem wstanie wszystkiego zrozumieć zważywszy na mój problem ze słuchem i jak miewam problem z polskim, gdy mowa jest czasem zagłuszana, ściszana- ktoś mówi pod nosem, a tu nawet napisy po angielsku sporo mi pomagają zrozumieć. Wszelkie wybuchy, muzyka w tle, to wszystko nachodzi na siebie i zakłóca rozumienie obcego języka, a czasem polskiego, dlatego w grach ustawiam efekty, muzykę ciszej aniżeli głosy, dialogi, ale nie zawsze pomaga. Na yt tak samo korzystam z napisów ang. Zdarzyło mi się czasem pogadać po angielsku ale "face to face" gdy zazwyczaj ktoś w miarę głośno mówi, stoję blisko przy osobie to co innego niż kino czy gra, u mnie niestety jest przerąbane, aparaty słuchowe pomagają, ale tutaj akurat oprócz braku osłuchu, bo ang mam kontakt tylko w grach czy filmy= komp, bywa, że wydaje mi się, że usłyszałem B, a powiedziano C albo A. Gry Sony na konsoli gdzie mają dubbing to grywam z dubbingiem, TLOU1 jak i 2 ogrywałem z dubbingiem, bo jest w porządku. Każdy gra jak mu pasuje, ważne, żeby sprawiało mu to frajdę.✌️
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...