Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

keavykruq12

Obudowa Budżetowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was bardzo serdecznie,

 

Składam komputer dla mojego chrześniaka, żeby mógł pograć normalnie w CS, bo ma jakiś szrot, taki prezent mikołajkowy :) Generalnie bardzo dobrze mi idzie.

Procesor, płytkę, zasilacz i dysk oddaje ze swojego starego zestawu, grafikę i budę muszę dokupić.

Ostatni zakup to obudowa ... no i właśnie bardzo was proszę o pomoc :(

Nie zostało mi za dużo kasy, a chciałbym mu kupić coś co będzie ładnie wyglądać (jakieś podświetlenie) i oczywiście żeby to jakoś w miarę chłodziło.

Mogę wydać coś w granicy: 200/250zł

 

Środek budy to:

 

1060 Gigabyte

i5 3570k

ASRock z99 Extrime 4

Do tego 2 dyski SSD + HDD

 

Chyba wszystko co niezbędne wymieniłem.

Zastanawiam się nad kilkoma produktami takimi jak:

- IBOX MIDI TOWER WIZARD 2

- Genesis IRID 300

- IBOX MINI TOWER PASSION V4

 

Bardzo proszę o sugestie, porady, jakieś podpowiedzi :)

 

Z góry bardzo dziękuję,

Krzysiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze odradzam obudowy z tymi podświetlanymi wentylatorami. Mnie też zmylił fajny wygląd i za namową córki kupiłem iBOX CHIRON 93. Do samej obudowy nie mam większych zastrzeżeń, ale poziom hałasu jaki wydają wentylatory jest nie do zaakceptowania. Pozbyłem się jej ze sporą stratą, ale i tak jestem zadowolony, że w ogóle udało mi się ją sprzedać.

 

Jeżeli koniecznie musi być podświetlenie, to może obudowa Fractal Design Focus G?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze odradzam obudowy z tymi podświetlanymi wentylatorami. Mnie też zmylił fajny wygląd i za namową córki kupiłem iBOX CHIRON 93. Do samej obudowy nie mam większych zastrzeżeń, ale poziom hałasu jaki wydają wentylatory jest nie do zaakceptowania. Pozbyłem się jej ze sporą stratą, ale i tak jestem zadowolony, że w ogóle udało mi się ją sprzedać.

 

Jeżeli koniecznie musi być podświetlenie, to może obudowa Fractal Design Focus G?

A no właśnie tego też się boje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego masz się bać ?

Przecież każdy wentylator można wyregulować w biosie płyty lub kontrolerem za 20 zł.

No chyba nie będziesz tego uruchamiał na pełnych 12 voltach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego masz się bać ?

Przecież każdy wentylator można wyregulować w biosie płyty lub kontrolerem za 20 zł.

No chyba nie będziesz tego uruchamiał na pełnych 12 voltach ?

Miałeś @leven do czynienia z tymi wentylatorami? Raczej nie. Wychodzi z nich 6-cio żyłowy przewód podłączony do sterownika. Steruje on jednocześnie obrotami i podświetleniem LED. Więc do biosu ich nie podłączysz.

Jeżeli chodzi o kontroler, to kupiłem Lamptrona, przeciąłem kable sterujące obrotami i podłączyłem do tego kontrolera. Efekt był taki, że tylko na minimalnych obrotach wentylatory były w miarę ciche, ale chłodzenie było też minimalne. Z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że te wentylatory są do wyglądania, a nie do chłodzenia. Obudów z takimi wentylatorami może używać tylko ktoś z wadą słuchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A silentiumpc armis ar3 tg RGB? Masz w zestawie 2 paski Led, wentylator z podświetlanym ringiem i kontroler obsługujący wentylatory, ledy.

 

A zamiast plexi masz szkło hartowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcia to będzie piekarnik jak w RG1. Już lepszy będzie wyżej wspomniany AR3 lub RG4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fractal Focus G jest fajny, do tego dokup Arctic F12 PWM/Pure Wings 2 PWM na tył, ewentualnie Regnum RG4T RGB ale to już gorsza jakość wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fractal Focus G jest fajny, do tego dokup Arctic F12 PWM/Pure Wings 2 PWM na tył, ewentualnie Regnum RG4T RGB ale to już gorsza jakość wykonania.

No nic, dzięki za podpowiedzi decyduje się na: Regnum RG4T RGB

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...