Forum PCLab.pl: Sennheiser HD 599 - warto? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (8 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Sennheiser HD 599 - warto?

#21 Użytkownik jest niedostępny   Domim 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 27 Październik 2018 - 12:20

https://prnt.sc/lb2lt5
https://prnt.sc/lb2lwu

Tak przez większość czasu słucham. Crystalizer to śmieć, tak samo jak surround i bass. Jedynie zmieniam nieco equalizer by przetestować dźwięk pod dany typ muzyki/gier.

Jeśli chodzi o wymianę na inny model albo zwrot to nie wiem czy to takie proste, bo zakupiłem słuchawki w prywatnym sklepie (dobra cena), sprzedawca zamówił jeden egzemplarz z hurtowni specjalnie dla mnie i tak głupio iść i się z nim dochodzić że wadliwy model albo że chce inny. Gdybym kupił w jakimś komputroniku albo coś to wiadomo że nawet dzisiaj bym poszedł. Tak czy tak pójdę w poniedziałek i zobaczymy jak to będzie :D

#22 Użytkownik jest niedostępny   TrueFaith 

• Telegram: @D0M4NSKY
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Październik 2018 - 12:28

To nie powinno być źle, rozumiem że żadnych "virtual 5.1" i innych bajerów też nie masz.

Jak zareklamujesz to on sobie to odeśle, nie powinno być problemu. Przygotuj jakieś utwory na których słychać to brzęczenie w lewej słuchawce i mu zaprezentuj.

#23 Użytkownik jest niedostępny   Domim 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 27 Październik 2018 - 12:41

Nie mam nic, słucham tak samo na HD 461 i różnica kolosalna. Co prawda, jak pisałem na początku tematu, Sound Blaster Z ma swoje problemy ale na HD 461 gra akceptowalnie, na HD 599 tragedia. Próbowałem również przetestować na laptopie (realtek 269) i też suchy, beznamiętny dźwięk. Na starym wzmacniaczu Pioneera jedynie bass jest niezły, reszta tak samo jak na realteku/SBZ czyli sahara. Próbowałem jeszcze różnych bass testów na płaskim EQ i ewidentnie słychać brzęczenie przy mocnym basie. Nie wiem czy brzęczenie przetwornika,membrany czy czegokolwiek innego. Nie wszędzie, ale większość muzyki z mocnym bassem brzęczy. To taki dziwny dźwięk, coś jak to: https://www.youtube....h?v=CYJGOq0J41U , tylko nieco wyższy pitch. Jest bass i dodatkowo taki sopran jak ta lodówka, głównie w lewej słuchawce albo lewo-środek.

Ten post był edytowany przez Domim dnia: 27 Październik 2018 - 12:42

#24 Użytkownik jest niedostępny   Domim 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 27 Październik 2018 - 12:57

https://youtu.be/EeN...6C4B6930E0&t=14 - słychać 'czcczcc' gdy wchodzi mid bass na początku, glównie w lewej słuchawce. U was też? Jak też no to niska jakość ambientu.
https://youtu.be/62-...6C4B6930E0&t=16 - w 0:14 gdy wybrzmiewają bębny, w lewej słuchawce słychać lekkie artefakty. Sprawdźcie czy u was też to jest.

W grze podczas słuchania tych tracków słyszę trzaski przy basie, stąd sprawdziłem na yt i to samo.

Ten post był edytowany przez Domim dnia: 27 Październik 2018 - 12:57

#25 Użytkownik jest niedostępny   TrueFaith 

• PipPipPipPipPip

Napisany 27 Październik 2018 - 12:58

U mnie wszystko w porządku. Zresztą masz przecież porównanie do HD461 :P Ewidentnie uszkodzony lewy przetwornik, miałem tak kiedyś w Creative Aurvana Live, zupełnie inaczej brzmiał i brzęczał na basie.

#26 Użytkownik jest niedostępny   Domim 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 27 Październik 2018 - 13:00

Mam porównanie do HD 461 i nic nie trzeszczy, ale wiesz, jako że HD 599 są ''highendowe'' to również może być sytuacja taka że HD 599 więcej wyłapują niż HD 461, stąd pytam.

Ewentualnie mógłbym wymienić, jeśli dałoby radę, na inne, niekoniecznie sennheisera, ale np za niższą cenę. Coś do 400-500zł. Mokry, ciepły dźwięk, zwłaszcza mid, dobry bass, głównie low bass, no i nie napastliwe, ale szczegółowe treble. Do tego przyzwoita scena. Mogą być otwarte lub półotwarte. Co polecacie w cenie np do 500zł?

Nawet głos Sharon Den Adel brzmi jak kupa na HD 599... pokochałem jej głos za sprawą HD 461, gdybym ją usłyszał na HD 599 to nawet bym uwagi nie zwrócił :D

Ten post był edytowany przez Domim dnia: 27 Październik 2018 - 13:09

#27 Użytkownik jest niedostępny   TrueFaith 

• PipPipPipPipPip

Napisany 27 Październik 2018 - 13:53

Somic V2, używane Takstar TS671, jeszcze taniej Encore Rockmaster OE ale to już trochę budżetówka. Z trochę droższych to znajdziesz używane HiFiMan HE-300 i Beyerdynamic DT150.

Wszystkie podane grają z dość mocnym basem i łagodnymi wysokimi, ciepło, muzykalnie, przyjemnie.

Ten post był edytowany przez TrueFaith dnia: 27 Październik 2018 - 13:58

#28 Użytkownik jest niedostępny   Aro1991 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Październik 2018 - 14:19

A czytałeś jak grają HD600? Barwowo mogły by Ci się bardzo spodobać.
Jedyny problem taki że musiał byś kupił używane.

#29 Użytkownik jest niedostępny   Domim 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 27 Październik 2018 - 14:44

Używane nie wchodzą w grę. O DT 150 słyszałem i brałem pod uwagę ale odstraszyło mnie 250 ohm. A coś z AKG/Audio-Technica/Pioneer? Znajomi mają słuchawki tych marek i bardzo chwalą.

HD 600 jest zdecydowanie ponad mój budżet, a używek nie chcę.

Ten post był edytowany przez Domim dnia: 27 Październik 2018 - 14:45

#30 Użytkownik jest niedostępny   TrueFaith 

• PipPipPipPipPip

Napisany 27 Październik 2018 - 14:50

Akg nie ta szkoła grania, brzmienie delikatne, neutralne, bez większych emocji czy muzykalności. ATH np. M50X grają raczej V, więc mocna góra. Z pioneera nie znam nic co by Ci się spodobało.

#31 Użytkownik jest niedostępny   Domim 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 27 Październik 2018 - 15:01

Jeszcze takie pytanie - co sądzicie o wygrzewaniu słuchawek? Istnieje jeszcze szansa że HD 599 grają fatalnie na początku ale np po 100h eksploatacji zaczną grać dużo lepiej? Czytałem też sporo takich opinii odnośnie słuchawek

Ja osobiście uważam że to bajka. Przynajmniej niczego takiego nie doświadczyłem a miałem dziesiątki słuchawek, HD 419 i 461 grały dobrze po wyjęciu z pudełka.

#32 Użytkownik jest niedostępny   Domim 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 27 Październik 2018 - 15:31

Tesla - Mighty Mouse, kolejna piosenka w której słychać trzeszczenie i świszczenie gdy wchodzi piękny basik w 12 sekundzie. Tylko tutaj naprawdę ładnie słychać w lewej słuchawce bo inne dźwięki są odseparowane i elegancko słychać basik+świszczenie ;) I to na płaskim EQ.. gdybym podbił o kilka db to słuchawy mogłyby paść całkowicie.

Cóż, reklamacja, zobaczymy co powie koleś w sklepie.

#33 Użytkownik jest niedostępny   EvilKillaruna 

• Orator
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy lokalni

Napisany 27 Październik 2018 - 16:45

Zobacz postTrueFaith, o 27 Październik 2018 - 14:50, napisał(a):

Akg nie ta szkoła grania, brzmienie delikatne, neutralne, bez większych emocji czy muzykalności.

M220 PRO na skórkach, K7XX, a z klasyków np. K240 Monitor czy K270 Studio - to wszystko słuchawki z basem, emocjami i muzykalnością.

#34 Użytkownik jest niedostępny   TrueFaith 

• PipPipPipPipPip

Napisany 27 Październik 2018 - 17:29

K7XX nie tylko słuchałem, a nawet miałem. Niestety były znacznie mniej "dynamiczne" niż moje HiFiMany, bass był z gatunku ciepłych kluch a nie solidnej mięsistości, wysokie były mniej wyraźne, za to bardziej "przestrzenne", miałem wrażenie jakby własnie kosztem ogólnej wyrazistości brzmienia wszystko było pchnięte w przestrzeń. Oczywiście co kto lubi, nie znaczy to, że AKG robi słabe słuchawki, po prostu akurat w mój gust nie trafiają, mimo że ich wykres bardzo mnie zaciekawił (wręcz nakłonił do kupna)

#35 Użytkownik jest niedostępny   Art385 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Październik 2018 - 18:11

Zobacz postTrueFaith, o 27 Październik 2018 - 13:13, napisał(a):

No dobra, ale po co kontynuować tą dyskusję? Nie przypadł Ci dany model lub jest uszkodzony, spróbuj je zwrócić lub sprzedać. Jeśli chcesz coś z nimi zrobić to sprawdź czy nie masz w panelu od dźwiękówki powłączanych jakichś ulepszeń, z tego co czytałem ta karta domyślnie ma włączone sporo "polepszaczy"

Te polepszacze na creative nie partolą dźwięku tak jak myślisz i czytałeś.

Zobacz postDomim, o 27 Październik 2018 - 13:05, napisał(a):

HD 599 mają po prostu bardzo nienaturalnie podbite częstotliwości w granicach 200-800hz, co powoduje właśnie takie uczucie plastiku i efektu ''roomy''. Nie wiem osobiście jak komuś może się podobać taki sztuczny dźwięk i nie mam pojęcia dla kogo mają być te słuchawki. Bo chyba jak ktoś stoi od Ciebie 2 metry i do Ciebie mówi to słychać go wyraźnie i normalnie, a nie sztucznie i plastikowo + za mgłą tak jak w HD 599 :D

Equalizer niewiele daje, bo gdy zmniejszę częstotliwości w granicach 200-1000hz to dźwięk staje się jeszcze bardziej suchy, a jak podbite to słychać więcej plastiku i przekłamań.

Próbowałem również gier - na HD 461 gry brzmią wybornie, w ogóle uważam że SBZ+HD 461 to sprzęt czysto pod gry, ale HD 599 znów świeci plastikiem i sztucznością. Divine Divinity które ma piękną muzykę Kirilla Pokrovskiego - brzmi napastliwie i nierówno. Caly ambient brzmi nienaturalnie. Soul Calibur VI dźwięki walki i odzywki postaci brzmią jakby ktoś przepuścił dźwięk przez właśnie niskiej klasy telewizorowe głośniczki.

Przepiękny i magiczny głos narratorki w Divinity: Original Sin np tutaj w moim video: https://youtu.be/dG8RfmAZ6xo?t=15 - na HD 461 brzmiał wyborniew, co zresztą podkreśliłem w filmiku ''heavenly charming narrator voice...'', niestety, tylko na HD 461. HD 599 słychać suchość, zamułkę i sybilancję. Może to wina SBZ ale na HD 461 tutaj żaden sybilancji nie było.

Project Cars 2 to już tragedia. Od silników samochodów może rozboleć głowa. HD 461 też miał podbite lekko 200-800hz częstotwliości ale LEKKO i NATURALNIE. HD 599 ma podbite tak jakby jakiś 12 latek w Sennheiserze ustawiał losowo kilkanaście suwaków od 200-1000hz.

Sorry za określenie ale nie ogarniam jak bardzo ktoś może być skrzywiony słuchowo by lubić taki dźwięk i uważać go za naturalny.

Te słuchawki tak mają są zwyczajnie nędzne i nie przyjemne nawet recenzje audiozboków są wyjątkowo zachowawcze ale jak się wczytasz między wierszami to można doczytać, że są gówniane ale jak będziesz delektował się po łyżeczce na raz to się przyzwyczaisz xD

Cytat z jednej recenzji
"Brzmienie słuchawek Sennhesier HD599 jest rzetelne, bez fajerwerków, raczej suche i szczupłe. Niewielu zauroczy od pierwszego nagrania, jednak na dłuższą metę ma szansę stać się "bezpieczną przystanią"" i kolejny "Średnica może wydawać się bezosobowa i na tym polega jej zaleta i problem - wymaga osłuchania, by docenić wartość jej "obiektywności""

Uwielbiam jak autor fenomenalnie operuje cudzysłowami xD

Powiedz mi jak mogłeś kupić te słuchawki kiedy już po wykresie widać jak to będzie grać, tak naprawdę to myślę że by ci dużo bardziej HD595 odpowiadały

Ten post był edytowany przez Art385 dnia: 27 Październik 2018 - 18:17

#36 Użytkownik jest niedostępny   Domim 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 27 Październik 2018 - 18:37

Po wykresie widać że powinny grać podobnie do HD 419 albo 461 tylko oczywiście z racji budowy otwartej - lepszą sceną i ogólnie lepiej skoro jest to najwyższy model z serii 500. HD 461 też mają podbity dźwięk w 100-800hz ale nie w taki sposób jak HD 599 , nie wiem, może HD 461 mają lepszej jakości membrany lub przetworniki? To by było w sumie śmieszne z racji tego że HD 461 kosztują jedynie 250zł.

Czytałem różne recenzje, większość jest pozytywnych, te które cytujesz też. Z drugiej strony zobacz recenzję HD 419, słuchawki za które dałem 125zł a które brzmiały naprawdę dobrze: http://prntscr.com/lb627p - recka z agdlab.pl

Nie, scena jak na zamknięte słuchawki była dobra, dźwięk przyjemny i wyraźny (dużo wyraźniejszy niż HD 599), basowi nie brakowało niskiego zejścia, gitary nie były wycofane tylko były raczej na przodzie tak jak wokale (w HD 599 są bardzo schowane i płaskie).

Więc widzisz, jedni mówią tak, drudzy tak. Szkoda że mieszkam na zadupiu i nie mam żadnego większego sklepu blisko żeby pozwolić sobie na odsłuch.

Sennheiser - marka zobowiązuje, ufałem marce i tyle. Skoro mid-end HD 419 i HD 461 były dobre to pomyślałem że zdecydowanie wyższy model będzie niebem dla uszu. To chyba normalne. Nie kupuje żadnych chińskich podróbek żeby nie mieć pewności co do jakości dźwięku tylko kupuje słuchawki od firmy która zna się na nich jak mało kto. Bardzo się na Sennheiserze zawiodłem i tyle.

Btw: wiem że porównuję HD 599 głównie do HD 461 ale ba, nawet HD 419 oferowały lepszą jakość dźwięku od 599.

Ten post był edytowany przez Domim dnia: 27 Październik 2018 - 18:44

#37 Użytkownik jest niedostępny   Art385 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Październik 2018 - 18:49

Wyższy nie znaczy zawsze lepszy. Dużo zależy od tego jaki masz słuch i trzeba brać pod uwagę, że dużo najgłośniej krzyczących audiozboków ma problemy ze słuchem (nigdy nie wiesz, co człowiek robi i na jaki czas był narażony na czynnik szkodliwy jakim jest hałas już o poprawce na wiek słuchacza nawet nie wspominając) Nie wiń Senka ot dali obudowe serii 500 dostroili pod specyficzny typ głuchoty o dali wysoką cenę startową bo taki wykres brzmienia od razu mówi że będzie grało jak ruskie radio z lat 90 a nie przyjemną v-ką i tyle minimalizacja ewentualnych strat z produkcji tego shitu. Jeśli się zastanawiasz czy znajdą się amatorzy tego typu grania i będą innym wmawiać, że to jest super na np. forach?

Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez Art385 dnia: 27 Październik 2018 - 18:50

#38 Użytkownik jest niedostępny   Domim 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 27 Październik 2018 - 19:00

Art385 masz absolutną rację. Dlatego przeżyłem szok gdy po raz pierwszy je usłyszałem. Uważam że mam dość wrażliwy słuch, potrafię wyłapać niuanse, rozróżnić instrumenty na słuchawkach podczas słuchania muzyki, dźwięk w grach jest dla mnie ważny, czasem posłucham jakiegoś audiobooka. Zwracam uwagę na barwę głosu wokalistów, aktorów w filmach, grach itp itd. Ogólnie dźwięk jest dla mnie tak samo ważny jak obraz, dlatego też postanowiłem wydać więcej i kupić jeszcze lepszej klasy słuchawki. 600zl jak na mój budżet to naprawdę sporo, dlatego tym bardziej kipi we mnie złość i zawód.

Tak jak napisałem wcześniej - po tym jak usłyszałem HD 599 to nie ogarniam jaki trzeba mieć słuch by uważać te słuchawki za naturalne i dobre. Dźwięk który brzmi jak przepuszczony przez niskiej jakości przetwornik nie jest ni w ząb naturalny.

Pierwsze co zrobiłem po usłyszeniu HD 599 to sprawdziłem oryginalność kodem QR bo te słuchawki naprawdę brzmią jak tracery za 30zł, a sporo czytałem o podróbkach HD 598, myślałem że dostałem podróbkę HD 599 ale jednak nie... a szkoda :(

Panowie - żeby nie było - nie byłem pewny co do HD 599. Założyłem temat. Gdyby choć jedna osoba mi napisała co sądzi o tych sennkach to bym ich nie kupił. Niestety - cisza. Pomyślałem że Sennheiser nie produkuje słabych słuchawek i po dwóch udanych zakupach zdecydowałem się na HD 599. Tyle w temacie.

Słuchaweczki zapakowałem, wróciłem do przyjemnych i miłych dla ucha HD 461 i w poniedziałek zdam relację co udało mi się załatwić w tym sklepie ;)

Ten post był edytowany przez Domim dnia: 27 Październik 2018 - 19:16

#39 Użytkownik jest niedostępny   Art385 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Październik 2018 - 20:13

Widzisz, co ludzie to gust. Tutaj kolega wyżej napisał, że AKG serii 700 mają bas jak ciepłe kluchy, kiedy w rzeczywistości można o nim wiele napisać ale na pewno nie to że są to ciepłe kluchy, bo ani on ciepły, ani kluchowaty xD. Evil wyżej ci napisał słuchawki, które są muzykalne i sprawiają frajdę ze słuchania.
Cena to nie wszystko takie IEM ZS5 v1 dałem 16$ a leją pod każdym względem ZS10 za które dałem coś koło chyba 40$ na kodzie bo tak koło 60. Takie życie xD Spakuj odeślij kup coś innego, bo życie jest za krótkie aby słuchać czegoś tylko dlatego, że się wydało kasę a frajdy nie sprawia.

#40 Użytkownik jest niedostępny   TrueFaith 

• PipPipPipPipPip

Napisany 27 Październik 2018 - 20:57

Zobacz postArt385, o 27 Październik 2018 - 21:13, napisał(a):

Widzisz, co ludzie to gust. Tutaj kolega wyżej napisał, że AKG serii 700 mają bas jak ciepłe kluchy, kiedy w rzeczywistości można o nim wiele napisać ale na pewno nie to że są to ciepłe kluchy, bo ani on ciepły, ani kluchowaty xD. Evil wyżej ci napisał słuchawki, które są muzykalne i sprawiają frajdę ze słuchania.
Cena to nie wszystko takie IEM ZS5 v1 dałem 16$ a leją pod każdym względem ZS10 za które dałem coś koło chyba 40$ na kodzie bo tak koło 60. Takie życie xD Spakuj odeślij kup coś innego, bo życie jest za krótkie aby słuchać czegoś tylko dlatego, że się wydało kasę a frajdy nie sprawia.

K7XX to model, nie seria 700 :P Ale jeśli grają podobnie do 701/702 to ten bas ma zero wykopu

• (8 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »