Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A czytałeś jak grają HD600? Barwowo mogły by Ci się bardzo spodobać.

Jedyny problem taki że musiał byś kupił używane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używane nie wchodzą w grę. O DT 150 słyszałem i brałem pod uwagę ale odstraszyło mnie 250 ohm. A coś z AKG/Audio-Technica/Pioneer? Znajomi mają słuchawki tych marek i bardzo chwalą.

 

HD 600 jest zdecydowanie ponad mój budżet, a używek nie chcę.

Edytowane przez Domim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akg nie ta szkoła grania, brzmienie delikatne, neutralne, bez większych emocji czy muzykalności. ATH np. M50X grają raczej V, więc mocna góra. Z pioneera nie znam nic co by Ci się spodobało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie - co sądzicie o wygrzewaniu słuchawek? Istnieje jeszcze szansa że HD 599 grają fatalnie na początku ale np po 100h eksploatacji zaczną grać dużo lepiej? Czytałem też sporo takich opinii odnośnie słuchawek

 

Ja osobiście uważam że to bajka. Przynajmniej niczego takiego nie doświadczyłem a miałem dziesiątki słuchawek, HD 419 i 461 grały dobrze po wyjęciu z pudełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tesla - Mighty Mouse, kolejna piosenka w której słychać trzeszczenie i świszczenie gdy wchodzi piękny basik w 12 sekundzie. Tylko tutaj naprawdę ładnie słychać w lewej słuchawce bo inne dźwięki są odseparowane i elegancko słychać basik+świszczenie ;) I to na płaskim EQ.. gdybym podbił o kilka db to słuchawy mogłyby paść całkowicie.

 

Cóż, reklamacja, zobaczymy co powie koleś w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K7XX nie tylko słuchałem, a nawet miałem. Niestety były znacznie mniej "dynamiczne" niż moje HiFiMany, bass był z gatunku ciepłych kluch a nie solidnej mięsistości, wysokie były mniej wyraźne, za to bardziej "przestrzenne", miałem wrażenie jakby własnie kosztem ogólnej wyrazistości brzmienia wszystko było pchnięte w przestrzeń. Oczywiście co kto lubi, nie znaczy to, że AKG robi słabe słuchawki, po prostu akurat w mój gust nie trafiają, mimo że ich wykres bardzo mnie zaciekawił (wręcz nakłonił do kupna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale po co kontynuować tą dyskusję? Nie przypadł Ci dany model lub jest uszkodzony, spróbuj je zwrócić lub sprzedać. Jeśli chcesz coś z nimi zrobić to sprawdź czy nie masz w panelu od dźwiękówki powłączanych jakichś ulepszeń, z tego co czytałem ta karta domyślnie ma włączone sporo "polepszaczy"

 

Te polepszacze na creative nie partolą dźwięku tak jak myślisz i czytałeś.

 

HD 599 mają po prostu bardzo nienaturalnie podbite częstotliwości w granicach 200-800hz, co powoduje właśnie takie uczucie plastiku i efektu ''roomy''. Nie wiem osobiście jak komuś może się podobać taki sztuczny dźwięk i nie mam pojęcia dla kogo mają być te słuchawki. Bo chyba jak ktoś stoi od Ciebie 2 metry i do Ciebie mówi to słychać go wyraźnie i normalnie, a nie sztucznie i plastikowo + za mgłą tak jak w HD 599 :D

 

Equalizer niewiele daje, bo gdy zmniejszę częstotliwości w granicach 200-1000hz to dźwięk staje się jeszcze bardziej suchy, a jak podbite to słychać więcej plastiku i przekłamań.

 

Próbowałem również gier - na HD 461 gry brzmią wybornie, w ogóle uważam że SBZ+HD 461 to sprzęt czysto pod gry, ale HD 599 znów świeci plastikiem i sztucznością. Divine Divinity które ma piękną muzykę Kirilla Pokrovskiego - brzmi napastliwie i nierówno. Caly ambient brzmi nienaturalnie. Soul Calibur VI dźwięki walki i odzywki postaci brzmią jakby ktoś przepuścił dźwięk przez właśnie niskiej klasy telewizorowe głośniczki.

 

Przepiękny i magiczny głos narratorki w Divinity: Original Sin np tutaj w moim video:

- na HD 461 brzmiał wyborniew, co zresztą podkreśliłem w filmiku ''heavenly charming narrator voice...'', niestety, tylko na HD 461. HD 599 słychać suchość, zamułkę i sybilancję. Może to wina SBZ ale na HD 461 tutaj żaden sybilancji nie było.

 

Project Cars 2 to już tragedia. Od silników samochodów może rozboleć głowa. HD 461 też miał podbite lekko 200-800hz częstotwliości ale LEKKO i NATURALNIE. HD 599 ma podbite tak jakby jakiś 12 latek w Sennheiserze ustawiał losowo kilkanaście suwaków od 200-1000hz.

 

Sorry za określenie ale nie ogarniam jak bardzo ktoś może być skrzywiony słuchowo by lubić taki dźwięk i uważać go za naturalny.

 

Te słuchawki tak mają są zwyczajnie nędzne i nie przyjemne nawet recenzje audiozboków są wyjątkowo zachowawcze ale jak się wczytasz między wierszami to można doczytać, że są gówniane ale jak będziesz delektował się po łyżeczce na raz to się przyzwyczaisz xD

 

Cytat z jednej recenzji

"Brzmienie słuchawek Sennhesier HD599 jest rzetelne, bez fajerwerków, raczej suche i szczupłe. Niewielu zauroczy od pierwszego nagrania, jednak na dłuższą metę ma szansę stać się "bezpieczną przystanią"" i kolejny "Średnica może wydawać się bezosobowa i na tym polega jej zaleta i problem - wymaga osłuchania, by docenić wartość jej "obiektywności""

 

Uwielbiam jak autor fenomenalnie operuje cudzysłowami xD

 

Powiedz mi jak mogłeś kupić te słuchawki kiedy już po wykresie widać jak to będzie grać, tak naprawdę to myślę że by ci dużo bardziej HD595 odpowiadały

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wykresie widać że powinny grać podobnie do HD 419 albo 461 tylko oczywiście z racji budowy otwartej - lepszą sceną i ogólnie lepiej skoro jest to najwyższy model z serii 500. HD 461 też mają podbity dźwięk w 100-800hz ale nie w taki sposób jak HD 599 , nie wiem, może HD 461 mają lepszej jakości membrany lub przetworniki? To by było w sumie śmieszne z racji tego że HD 461 kosztują jedynie 250zł.

 

Czytałem różne recenzje, większość jest pozytywnych, te które cytujesz też. Z drugiej strony zobacz recenzję HD 419, słuchawki za które dałem 125zł a które brzmiały naprawdę dobrze: http://prntscr.com/lb627p - recka z agdlab.pl

 

Nie, scena jak na zamknięte słuchawki była dobra, dźwięk przyjemny i wyraźny (dużo wyraźniejszy niż HD 599), basowi nie brakowało niskiego zejścia, gitary nie były wycofane tylko były raczej na przodzie tak jak wokale (w HD 599 są bardzo schowane i płaskie).

 

Więc widzisz, jedni mówią tak, drudzy tak. Szkoda że mieszkam na zadupiu i nie mam żadnego większego sklepu blisko żeby pozwolić sobie na odsłuch.

 

Sennheiser - marka zobowiązuje, ufałem marce i tyle. Skoro mid-end HD 419 i HD 461 były dobre to pomyślałem że zdecydowanie wyższy model będzie niebem dla uszu. To chyba normalne. Nie kupuje żadnych chińskich podróbek żeby nie mieć pewności co do jakości dźwięku tylko kupuje słuchawki od firmy która zna się na nich jak mało kto. Bardzo się na Sennheiserze zawiodłem i tyle.

 

Btw: wiem że porównuję HD 599 głównie do HD 461 ale ba, nawet HD 419 oferowały lepszą jakość dźwięku od 599.

Edytowane przez Domim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyższy nie znaczy zawsze lepszy. Dużo zależy od tego jaki masz słuch i trzeba brać pod uwagę, że dużo najgłośniej krzyczących audiozboków ma problemy ze słuchem (nigdy nie wiesz, co człowiek robi i na jaki czas był narażony na czynnik szkodliwy jakim jest hałas już o poprawce na wiek słuchacza nawet nie wspominając) Nie wiń Senka ot dali obudowe serii 500 dostroili pod specyficzny typ głuchoty o dali wysoką cenę startową bo taki wykres brzmienia od razu mówi że będzie grało jak ruskie radio z lat 90 a nie przyjemną v-ką i tyle minimalizacja ewentualnych strat z produkcji tego shitu. Jeśli się zastanawiasz czy znajdą się amatorzy tego typu grania i będą innym wmawiać, że to jest super na np. forach?

 

comment_X1GAWslrrd1yuWGm3eLrCLkgbr1QqIA0.jpg

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art385 masz absolutną rację. Dlatego przeżyłem szok gdy po raz pierwszy je usłyszałem. Uważam że mam dość wrażliwy słuch, potrafię wyłapać niuanse, rozróżnić instrumenty na słuchawkach podczas słuchania muzyki, dźwięk w grach jest dla mnie ważny, czasem posłucham jakiegoś audiobooka. Zwracam uwagę na barwę głosu wokalistów, aktorów w filmach, grach itp itd. Ogólnie dźwięk jest dla mnie tak samo ważny jak obraz, dlatego też postanowiłem wydać więcej i kupić jeszcze lepszej klasy słuchawki. 600zl jak na mój budżet to naprawdę sporo, dlatego tym bardziej kipi we mnie złość i zawód.

 

Tak jak napisałem wcześniej - po tym jak usłyszałem HD 599 to nie ogarniam jaki trzeba mieć słuch by uważać te słuchawki za naturalne i dobre. Dźwięk który brzmi jak przepuszczony przez niskiej jakości przetwornik nie jest ni w ząb naturalny.

 

Pierwsze co zrobiłem po usłyszeniu HD 599 to sprawdziłem oryginalność kodem QR bo te słuchawki naprawdę brzmią jak tracery za 30zł, a sporo czytałem o podróbkach HD 598, myślałem że dostałem podróbkę HD 599 ale jednak nie... a szkoda :(

 

Panowie - żeby nie było - nie byłem pewny co do HD 599. Założyłem temat. Gdyby choć jedna osoba mi napisała co sądzi o tych sennkach to bym ich nie kupił. Niestety - cisza. Pomyślałem że Sennheiser nie produkuje słabych słuchawek i po dwóch udanych zakupach zdecydowałem się na HD 599. Tyle w temacie.

 

Słuchaweczki zapakowałem, wróciłem do przyjemnych i miłych dla ucha HD 461 i w poniedziałek zdam relację co udało mi się załatwić w tym sklepie ;)

Edytowane przez Domim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, co ludzie to gust. Tutaj kolega wyżej napisał, że AKG serii 700 mają bas jak ciepłe kluchy, kiedy w rzeczywistości można o nim wiele napisać ale na pewno nie to że są to ciepłe kluchy, bo ani on ciepły, ani kluchowaty xD. Evil wyżej ci napisał słuchawki, które są muzykalne i sprawiają frajdę ze słuchania.

Cena to nie wszystko takie IEM ZS5 v1 dałem 16$ a leją pod każdym względem ZS10 za które dałem coś koło chyba 40$ na kodzie bo tak koło 60. Takie życie xD Spakuj odeślij kup coś innego, bo życie jest za krótkie aby słuchać czegoś tylko dlatego, że się wydało kasę a frajdy nie sprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, co ludzie to gust. Tutaj kolega wyżej napisał, że AKG serii 700 mają bas jak ciepłe kluchy, kiedy w rzeczywistości można o nim wiele napisać ale na pewno nie to że są to ciepłe kluchy, bo ani on ciepły, ani kluchowaty xD. Evil wyżej ci napisał słuchawki, które są muzykalne i sprawiają frajdę ze słuchania.

Cena to nie wszystko takie IEM ZS5 v1 dałem 16$ a leją pod każdym względem ZS10 za które dałem coś koło chyba 40$ na kodzie bo tak koło 60. Takie życie xD Spakuj odeślij kup coś innego, bo życie jest za krótkie aby słuchać czegoś tylko dlatego, że się wydało kasę a frajdy nie sprawia.

K7XX to model, nie seria 700 :P Ale jeśli grają podobnie do 701/702 to ten bas ma zero wykopu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TrueFaith

Owszem AKG K701/702 bas to mają, ale nie na tyle mocny, by kiwać głową z zachwytu jak puścimy cięższe klimaty.

Miałem też K702 po bass modzie, wtedy niskich było sporo. jedynie co mi tam brakowało to bardziej dynamicznego uderzenia i nieco lepszego wypełnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczajenie z forów od kart graficznych myślałem, że o serii napisałeś. 7XX nie słuchałem ale skoro ma ciepłe kluchy, to nie gra jak w 701/702 tam wykop się tylko pojawia jak kawałek ma mocno zaznaczony bas w 90% nagrań jest to nie duży punktowy bas z niezłym zejściem ale niewielkim natężeniem. W filmach w DTS jak w kodekach wyłączysz anti-clipping i normalizer matrycy ładnie to słychać gdzie potrafią mruknąć. Ja je uwielbiam właśnie za takie granie, bo są wyjątkowo uniwersalne i grach masakrują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam po przemyśleniu czuję się jakbym został okradziony. Jakbym poszedł kupić jakieś tracery albo esperanzy za 30zł a 570zł zgubił po drodze albo po prostu ktoś mi zakosił. Dzisiaj ostatni raz wyjąłem HD 599 z pudełka i porównałem już na czysto do Sony MDR-XD150 brata które kosztują 60zł zamiast do HD 461.. i Sony grają zauważalnie LEPIEJ. Też nieco sucho, ale nie aż tak jak HD 599. Dźwięk ogólnie przyjemniejszy i bardziej naturalny. Co prawda, te Sony nie mają szans z HD 461 ale i tak są lepsze od HD 599.

 

Dla mnie rozbój w biały dzień. Za 600zł to ja mogę sobie kupić 16gb ramu albo świetną kartę dźwiękową a kupiłem totalnego śmiecia jakim jest HD 599. Ech....

 

Zresztą poczytajcie opinie na ceneo: https://www.ceneo.pl/47002720#tab=reviews

 

Nie wiem czy to w końcu ja mam popsuty słuch czy wszyscy ludzie tam...

Edytowane przez Domim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem je wujkowi, bratu i koledze... każdy z nich mówił że fajna scena i dobrze oddzielone dźwięki ale jeśli chodzi o jakość i naturalność to te słuchawki grają właśnie tak jak ktoś wcześniej napisał - ruskie radio z lat 90 tych ;)

 

Co ciekawe wykres mają podobny do serii 400 tylko HD 400 mają cichszą górę wg wykresu no i może więcej low bassu.

 

Wykres ruskiego radia to raczej wygląda tak: http://prntscr.com/lbdmws

Znajomy ma PC 350 i mówi że grają dobrze :D Też ma Sound Blastera tylko Zx.

Edytowane przez Domim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam coś co pozwoli Wam usłyszeć jak mniej więcej brzmi HD 599. Oczywiście, chodzi mi o barwę dźwięku, chociaż szczegółowość nie jest jakoś dużo lepsza na HD 599. Mianowicie - dzisiaj pogrywałem w taką jedną gierkę (horror) dla zabicia czasu, The Nightfall. O co chodzi? Ano znalazłewm tam magnetofon, wziąłem kasetę i posłuchałem. Postanowiłem to nagrać. Dźwięk w 90-95% identyczny jak na HD 599, a przynajmniej jak ja je odbieram. Oczywiście, gram na HD 461 i wszystko fajnie brzmi, ale gdy odpaliłem magnetofon w grze to poczułem się właśnie jakbym założył HD 599. Na HD 599 muzyka i gry brzmią normalnie tak jak to radyjko. Posłuchajcie, chodzi mi tylko i wyłącznie o barwę dźwięku: https://drive.google.com/file/d/1NfMLRdhcdgMB3R324Bc7-LrCc5C-Uv0h/view

 

Teraz już wiecie co mam mniej więcej na myśli? ;) Bas też nawet podobny w sumie ;)

 

Btw - aż boję się zagrać w tę grę na HD 599. Bitrate magnetofonu w grze + HD 599 = krew z uszu.

Edytowane przez Domim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na tym nagraniu wszystko brzmi w porządku :D Chyba nagrałeś przy okazji swoją muzykę.

 

Zamierzasz w rezultacie kupić coś nowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest moja muzyka, jedynie ambient w grze + muza z magnetofonu. Niestety ambientu nie da się wyłączyc, jedynie pozamykałem okna w pokoju żeby nie było dźwięku z zewnątrz xD Zagraj w Nightfall'a to się przekonasz ;)

 

Ja słyszę niski bitrate i suchość w dźwięku w porównaniu do normalnie odtwarzanej muzyki. Normalnie odtwarzana muzyka brzmi dużo lepiej. Szkoda że nie znam wykonawcy bo bym pobrał mp3, puścił w playerze i porównał. Mam aż tak wrażliwy słuch? :D Albo HD 461 takie dobre i się za bardzo przyzwyczaiłem? :P

 

Dowiem się wszystkiego jutro. Zobaczymy co gościu w sklepie mi powie. Słuchawki ewidentnie ''prykają'' przy mocnym basie, więc na pewno powinny iść na gwarancję.

Edytowane przez Domim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, słychać że jest niski bitrate, wysokie troszkę obcięte, ale po za tym mastering jest całkowicie normalny, ani trochę nie brzmi to jak stare radio :P Jest normalny bas, normalny wokal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bas niby jest ale nie jest zbyt czysty, w wokalu słychać suchość i uciętą jakość. Hihat mega ucięty, metaliczny, brzmi jak 64kbps. Inne instrumenty też brzmią sucho.

 

Ja od razu po usłyszeniu skojarzyłem z HD 599. Brzmi w 90% tak samo, może HD 599 mają jeszcze suchszy dźwięk.

 

Inne porównanie np: Within Temptation - Angels i Within Temptation - Ice Queen. Moim zdaniem na Angels wokal jest trochę suchy i nijaki, ale to wina masteringu/mixu, cały album jest przeprodukowany, podczas gdy na Ice Queen i innych kawałkach z tego albumu wokal jest naturalny, ciepły, niebiański, mokry. ;) Ja zacząłem słyszeć takie różnice właśnie z HD 461. Wiadomo, to nie jest jakaś mega różnica, ale wyłapuję takie niuanse. Problem w tym że HD 599 są mega suche i bezpłciowe w KAŻDEJ piosence, doznałem po prostu szoku zakładając je po raz pierwszy. HD 461 + utwór niskiej jakości brzmi nadal lepiej niż HD 599 + utwór dobrej jakości.

 

Jak ktoś zna utwór który grany jest w grze to niech napisze, chętnie porównam oryginał + uciętą jakość przez magnetofon :D

 

Mnie by osobiście szlag trafił jakbym miał cały czas słuchać takiej jakości jak ta przez growy magnetofon :P

Edytowane przez Domim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze brzmiący wokal to np tutaj: https://youtu.be/0G7U3WPCZ0w?t=35

Na HD 599 nawet taka muza brzmi plastikowo i sucho. Na HD 461 poezja, żywy i mega naturalny wokal. HD 461 lepiej zagrał ten magnetofon w grze niż HD 599 muzykę w wysokiej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że spamuję trochę, i sorki za to, mam nadzieję że moderzy się nie obrażą, ale znalazłem coś jeszcze - sound demo serii 500.

 

- wcale nie brzmią sucho ani plastikowo. Brzmią całkiem ciepło, wokal brzmi naprawdę dobrze. Słucham ofc na HD 461. Tutaj w tym demie wyraźnie słychać podbity high bass. U mnie HD 599 to nie ma high bassu tylko jest plastik. Nieco sucho brzmią HD 598cs z głośniejszym środkiem/niską górą. HD 599 brzmią dość podobnie do HD 579.

 

Nie ma bata, moje to jakaś oryginalna podróbka :D

Edytowane przez Domim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja po dwóch udanych zakupach od Sennheisera polowałem na trzeci i się poważnie zawiodłem :(

 

Nie poszedłem dzisiaj bo za późno wróciłem z roboty. Sklep do 16 a ja mega zmęczony wróciłem po 15. Nie miałem już siły iść. Mam nadzieję że jutro skończę po 14 i będę miał czas by zjeść i oblecieć sklep który nomen omen jest sporo ode mnie.

 

W ogóle mam wrażenie że HD 419 i 461 zostały stworzone przez całkowicie innych inżynierów niż HD 599, HD 599 brzmią jakby jakaś osoba z zaawansowaną głuchotą stroiła przetwornik. Scena jest fajna, separacja instrumentów też ale co z tego jak słuchawki brzmią jak tanie no name badziewie z biedronki...

Edytowane przez Domim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...