Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Moniczkaaa44

Pojedynek Sharkoon PureWriter RGB vs Ozone Gaming X30

Rekomendowane odpowiedzi

Niskoprofilowa klawiatura mechaniczna do pisania - Sharkoon PureWriter RGB - Blue Switch

Osoby, które na co dzień zajmują się zawodowo pisaniem tekstów, pisarze lub osoby pracujące w biurze, nie raz zastanawiają się jaką klawiaturę wybrać, aby pisanie stało się bardziej przyjemne i zarazem mnie uciążliwe dla dłoni i nadgarstków.

Klawiaturę od niemieckiej marki Sharkoon posiadam od czterech miesięcy i szczerzę – żałuję, że nie kupiłam jej wcześniej! Dlatego chciałabym przedstawić Wam jej zalety.

Ergonomiczny kształt

Moja praca nie raz wymaga wielogodzinnego pisania po nocach. Zdarzało się, że po paru dniach musiałam zakładać opaski uciskowe na nadgarstki. PureWriter RGB jest klawiaturą o niskim, profilu. Sprawia to, że moje dłonie znajdują się podczas pisania w bardziej naturalnej pozycji, przez co są mniej obciążone. Odkąd ją posiadam – nie mam już tego problemu.

Lekkość

Klawiatura jest lekka, a do tego posiada dwa kable USB – jeden o długości 50cm a drugi o długości 150cm. Pozwala to w łatwy sposób transportować klawiaturę razem z laptopem i pisać na niej szybko zarówno w pracy jak i w domu. Jeśli jesteś freelancerem – możesz spokojnie zabierać ją ze sobą – bez względu na to gdzie się udajesz.

Łatwość wciskania przycisków

PureWriter RGB Blue Switch posiada odległość skokową wynoszącą 1.5mm i wykrywalny punkt przełączania dzięki czemu jesteśmy w stanie pisać tekst naprawdę szybko. Przy okazji towarzyszy temu przyjemny (nie za głośny!) charakterystyczny stukot dla klawiatur mechanicznych.

Podświetlenie

Dodatkowo możemy regulować podświetlenie RGB, w zależności od tego w jakim pomieszczeniu się znajdujemy lub jakie oświetlenie posiadamy. Ten mechanik ma podświetlenie w 16.8 miliona kolorów! Jak dla mnie jest to super opcja. Mogę ustawiać oświetlenie w zależności od pory dnia lub mojego nastroju…

Gaming

Dobrze, a teraz dodatkowe zastosowanie tego cuda – nadaje się do grania. Od lat jestem fanką gier typu Quake, Tomb Raider czy też Heroes III. Ta klawiatura daje również większą przyjemność grania! Możemy w niej osobno lub na inny kolor podświetlać każdy pojedynczy klawisz w zależności od tego jaką funkcję ma on w grze. Jakby tego było mało to cztery różne takie profile możemy zapisać, aby stosować do różnych programów i tytułów w które chcemy pograć. Wszystkie ustawienia można wykonać łatwo i nie trzeba do tego instalować zaawansowanego oprogramowania czy sterowników.

Muzyka

Oprócz pisania i grania ten mechanik jest także przydatny do słuchania muzyki. Nie raz podczas „moich inwencji twórczych” potrzebuję się zrelaksować słuchając moich ulubionych utworów. Dzięki zaprogramowanym klawiszom multimedialnym możemy w każdej chwili łatwo sterować muzyką czy szybciej wybierać funkcje surfując po Internecie.

„Nowa kontra stara”

Wcześniej posiadałam klawiaturę Ozone Strike X30 - Blue Switch. Owszem była on dobra lecz różniła się paroma szczegółami od Rekina. Po pierwsze nie posiadała tak niskiego profilu, przez co nie raz moje nadgarstki “cierpiały”, po drugie była znacznie głośniejsza. Nawet po założeniu o-ringów moi domownicy skarżyli się na głośność (zwłaszcza w trakcie zawziętych rozgrywek). Nie raz usłyszałam, jak „zamieniają się w Gandalfa i nadciąga nad nimi ciemność”. Wyciszacze pomogły lecz nie wyciszyły jej do takiego stopnia, jak działa nawet od bez „ulepszeń” PureWriter RGB. Teraz mogę grać bez strachu, że dostanę „po głowie” w realnym życiu.

Kolejnym minusem było brak opcji skonfigurowania wielu profili. Owszem posiadała opcję trybu gry, jednak bez funkcji, które daje PureWriter RGB. Przez co za każdym razem, jak ktoś inny grał w moją ulubioną grę, musiałam robić ustawienia od nowa. Co było niezwykle irytujące.

Jeśli chodzi o wygląd wizualny, oba sprzęty są ładne, posiadają podświetlenie RGB oraz są ładnie wyprofilowane. Jednak klawiatura od Ozone jest o połowę cięższa niż mechanik od Sharkoona. Różnica w wadze jest na tyle istotna, iż nie nadawała się ona do zabierania jej ze sobą np. w plecaku, czy też torbie.

Cena

Zarówno klawiatura PureWriter RGB - Blue Switch, jak i Ozone Strike X30 - Blue Switch kosztują około 300 zł. Przy czym, jakość wykonania Rekina jest znacznie lepsza. Mam pewność, że za normalną cenę kupiłam niemiecką jakość. Co oznacza, że długo będę mogła się nią cieszyć!

post-597956-15403699280399_thumb.jpg

post-597956-1540369983363_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recka, ale więcej fotek by się przydało. Jak samo forum nie pozwala, to najlepiej na imgur.com wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...