Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

patrick1989

Router Wi-Fi Dual Band vs żel-betonowe ściany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam w miarę wydajnego routera Wi-Fi Dual Band.

 

Zależałoby mi, by miał porty ethernet 1 Gb/s, oraz by nie było dużych problemów z zasięgiem w mieszkaniu ok 50 m2.

 

Obecnie zamontowany jest TP-Link MR-3420, na kablu WAN bezpośrednio wpiętym np do laptopa mam nominalną prędkość Internetu 60 Mb/s, ale gdy już próbuje z dowolnego urządzenia łączyć się przez Wi-Fi to ledwo dokula 30-35 Mb/s :/ nawet z bliska.

 

Podejrzewam, że czas na zmianę. Co wybrać?

Myślałem o TP Link Archer C1200, ale wydaje mi się, że to bubel.

 

 

Mam okazję tanio kupić używany Linksys EA2700, by sprawdzić czy spełnia moje oczekiwania. Warto spróbować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że to co piszą na opakowaniach lub w reklamach to jest "wydajność" w warunkach laboratoryjnych gdzie w domu nie osiągniesz.

W dobrej cenie tzn? Jak dla mnie nie opłacalny ten Linksys EA2700.

Co do TP Link Archer C1200 czemu myślisz że to bubel? Ma dobre parametry jak na swą cenę. Jak szukasz tańszych to oscyluj w TP Link Archer C5 C7

Jak dla mnie powinien Ci wystarczyć ten C1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasięg routera zależy wprost od mocy nadawanych i odbieranych mocy. Te są regulowane przepisami i tutaj cudów nie będzie. Owszem lepszy router z lepszym radiem może sobie lepiej poradzić z gorszymi parametrami SNR, ale cudów nie ma co oczekiwać jeśli warunki transmisji są kiepskie.

 

Mam okazję tanio kupić używany Linksys EA2700

Zależy co znaczy tanio. W dzisiejszych czasach już można pokusić się o AC. Ten linksys oczywiście lepszy od tego co masz obecnie.

 

Z tanich routerów AC przyzwoity dość jest Asus RT-AC1200G+, żaden szał ale mam osobiście większe zaufanie do Asusa niż TP-Linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AE2700 jest za 70 zł. Jak spełni moje oczekiwania, to zostanie. Mam 14 dni na zwrot, bo to od jakiejś firmy na allegro.

 

Archer C1200 mam u jednego klienta i mocno mi na niego narzekał. W losowych momentach gubił zasięg Wi-Fi. Ktoś też pisał, że ma słaby CPU i grzeje się mocno, bo ma cały czas load 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 7 dyszek to można brać. Najwyżej jak nie odczujesz poprawy to popchniesz na Allegro nawet potencjalnie z zyskiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[..]Obecnie zamontowany jest TP-Link MR-3420, na kablu WAN bezpośrednio wpiętym np do laptopa mam nominalną prędkość Internetu 60 Mb/s, ale gdy już próbuje z dowolnego urządzenia łączyć się przez Wi-Fi to ledwo dokula 30-35 Mb/s :/ nawet z bliska.

To wygląda raczej na problem z kartą WiFi, tzn nie jest zepsuta tylko pracuje w klasie N150, bo router jest szybszy, bo jego WiFi to N300 (300Mbps). Sprawdź najpierw swoje karty WiFi, a potem dopiero zmieniaj router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np z Dell'a E7440 DW1506

AC 7260HMW ma oznaczenie. Mój Dell Precision M4600 ma DW1501 :/ muszę wymienić na AC 7260HMW.

 

Puściłem HotSpot z telefonu, oraz testowałem w innej lokalizacji i prędkości znacznie wyższe. Smartfony to samo.

 

Sprawdzałem na 2 smartfonach i 2 notebookach Dell'a. E7440 i M4600.

 

Jutro powinienem mieć EA2700 na miejscu. Sam jestem ciekawy, czy będzie różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np z Dell'a E7440 DW1506 ma oznaczenie.

DW1506 to tylko bgn, 1x1:1, więc N150 max, lipa... Kup do E7440 Intela AC 7260 to dopiero będzie szybciej. Mam właśnie takie karty w 3 laptopach i śmiga jak złoto.

 

Jutro powinienem mieć EA2700 na miejscu. Sam jestem ciekawy, czy będzie różnica.

IMHO żadna, albo podobna. EA2700 to tylko N600 w 2,4/5GHz (300+300), z czego pewnie i tak będzie latało na 2,4GHz w N150... Tak jak na TP-Link MR-3420 który ma 300Mbps na 2,4GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że TV mam podłączony kablem do routera. Na Netflixie max prędkość jaką pokazywał test to 42 Mb/s. Nie wiem, czy router już się wysłużył, czy o co chodzi. Nie chce mi też pobierać adresu WAN z DHCP już chyba od połowy roku i jadę na Static'u.

 

Ciekawy jestem tego EA2700, czy coś wniesie.

 

W MR3420 sprawdzałem, czy mam aktualny FW, resetowałem ustawienia. Raz sam mnie także zaskoczył wyzerowanymi ustawieniami... co ciekawe, nie pracuje u mnie 24/7, tylko jest wyłączony na noc, lub gdy nie ma mnie w mieszkaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że TV mam podłączony kablem do routera. Na Netflixie max prędkość jaką pokazywał test to 42 Mb/s. Nie wiem, czy router już się wysłużył, czy o co chodzi. Nie chce mi też pobierać adresu WAN z DHCP już chyba od połowy roku i jadę na Static'u.

N150 to realna prędkość 40(+/-5)Mbps, ale to samo po kablu to trochę za mało...

Ciekawy jestem tego EA2700, czy coś wniesie.

Też mnie to ciekawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz bawiłem się w ustawieniach Wi-Fi, bo mieli przyspieszyć mi neta do 120 Mb/s. Ale po Wi-Fi wyciągam max 40 parę Mb/s :/ po kablu także.

 

Co ciekawe, gdy technik podczas rozmowy telefonicznej kazał wpiąć mi kabel WAN bezpośrednio do lapka, równe 60 Mb/s, jak w umowie :/

 

Powyłączałem wszystkie software'owe firewalle i inne zamulacze już kiedyś. Ale nadal lipa :/

 

 

Jakie realne prędkości po Wi-Fi powinien mieć EA2700? Także około 40 Mb/s?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po WiFi dla N150 to realna prędkość 40(+/-5)Mbps (czyli np dla Twojego E7440), a dla N300 to realna prędkość 70(+/-5)Mbps. No ale po kablu powinno lecieć z prędkością łącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy ile powinna wyciągnąć karta w moim Samungu Galaxy S8+ z tym routerem.

Niestety nie wiem jaka tam siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strony producenta:

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5GHz),VHT80 MU-MIMO,1024QAM

MU-MIMO wskazuje że co najmniej 2x2, czyli 300Mbps dla N na 2,4GHz i 867Mbps dla AC na 5GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam w razie czego szybszego routera, bym mogl wykorzystać te 120 Mb/s po Wi-Fi.

 

Sporo routerów TP-Linka pracuje w standardzie 802.11ac, jednak dopiero w komentarzach ktoś pisze, o tym że pobierało tylko z prędkością 70 Mb/s, a ISP rzecz jasna oferował większą prędkość.

 

Nie wiedziałem, ze dobór routera może być tak kłopotliwy. Nie jestem wymagający, router nie musi mieć opcji używania alternatywnego FW.

 

Nie chciałbym wydawać więcej niż 200 zł. Ale jak mniej, to nawet lepiej :E

 

Znalazłem ciekawy test EA2700 :)

https://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-reviews/31742-cisco-linksys-ea2700-retest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam w razie czego szybszego routera, bym mogl wykorzystać te 120 Mb/s po Wi-Fi.

 

Sporo routerów TP-Linka pracuje w standardzie 802.11ac, jednak dopiero w komentarzach ktoś pisze, o tym że pobierało tylko z prędkością 70 Mb/s, a ISP rzecz jasna oferował większą prędkość.

120bps wykorzystasz jedynie w standardzie AC, nawet przy jednej antenie (433Mbps). W standardzie N300 wyciągniesz te +/- 70Mbps. A to co piszą w komentarzach nie zawsze przekłada się na stan faktyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki sprzęt jesteś w stanie polecić, tak bym był zadowolony? Troszkę szukałem i przewinął mi się np Archer C5. Ogólnie nie darzę zbytnio zaufaniem TP-Linków, ale jeśli sprzęt sprawdzony, to zaryzykuję ;) lecz alternatywa mile widziana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszym teście EA2700, w sieci Wi-Fi 5GHz i WAN z LTE T-Mobile osiągnąłem 82 Mb/s, czyli w zasadzie max tego, co mam po kablu. Brzmi obiecująco. Zobaczymy jak będzie w mieszkaniu.

 

 

===

Edit

===

 

W mieszkaniu 119 Mb/s :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...