Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gadgoo

Genius 4500 5.1 + TV Samsung UE50F6500

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

 

jako że jestem totalnym laikiem chciałbym przed zakupem zestawu głośników Genius 4500 5.1 się upewnić, że na pewno będzie wszystko działało z moim TV.

 

Głośniki GENIUS 4500 5.1, dokładny opis ze zdjęciami tutaj:

http://wujek-gadzet.pl/test-glosnikow-genius-sw-hf-5-1-4500/

 

model TV Samsung UE50F6500 - jeżeli chodzi o gniazda to posiada słuchawkowe (jack 3.5) gdzie są podłączone obecne, wysłużone już głośniki Creative 2.1, oraz Audio L i R (chyba tzw CHINCH) ale nie jest napisane czy IN czy OUT (zakładam, że jest to IN).

 

Zestaw głośników zawiera kabel 2RCA/jack, czyli niby mogę go podłączyć do wyjścia słuchawkowego w TV jak to mam obecnie, pytanie czy będą grały wszystkie 5 głośników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Mam identyczną sytuacje również bliźniaczy model głośników 5.1 Genius-a i telewizor. Chciałbym podłączyć głośniki pod telewizor tak żeby działały wszystkie 6 ale chciałbym również by głośniki były podłączone równocześnie do komputera. Jeśli się da, to jak to zrobić. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wyjścia słuchawkowego wychodzi stereo.

Jeżeli chcesz by grały wszystkie głośniki to musisz zakupić konwerter z wyjścia optycznego na 5.1 RCA ( https://allegro.pl/wzmacniacz-sluch-konwerter-toslink-spdif-coax-5-1-i7518079155.html )

 

Jak już wspomniałem jestem laikiem więc proszę trochę jaśniej. Czy to oznacza,że podłączając te głośniki do wyjścia słuchawkowego nie będą grać wszystkie satelity?

 

Jeżeli tak faktycznie jest, to jest to pozbawione logiki- bo po co w takim wypadku producent daje możliwość podłączenia przez przewód 2rca/jack (taki jest w zestawie) do TV skoro nie zagrają wszystkie?... mogłby mi to ktoś wyjaśnić bo nie czaję ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem jestem laikiem (...)

 

Jeżeli tak faktycznie jest, to jest to pozbawione logiki (...)

 

mogłby mi to ktoś wyjaśnić bo nie czaję ;-)

Sam przyznajesz że nie masz w temacie zielonego pojęcia, a jednak wydajesz osąd o braku logiki w działaniu producenta. Najpierw się dokształć a potem oceniaj.

 

Czy to oznacza,że podłączając te głośniki do wyjścia słuchawkowego nie będą grać wszystkie satelity?

Dokładnie tak. Sygnał stereo jak sama nazwa wskazuje ma 2 kanały. Przedni prawy i przedni lewy więc tylko te 2 głośniki będą grały przy podłączeniu do wyjścia słuchawkowego.

 

bo po co w takim wypadku producent daje możliwość podłączenia przez przewód 2rca/jack (taki jest w zestawie) do TV skoro nie zagrają wszystkie?

Sygnał telewizyjny w praktycznie 100% nadawany jest w 2 kanałach więc pozostałe kolumny i tak nie będą grać.

 

Jeżeli chcesz by grały wszystkie kolumny to albo podłącz głośniki do DVD, albo tak jak pisałem potrzebujesz konwerter z wyjścia optycznego znajdującego się w telewizorze do RCA, który rozbije dźwięk na poszczególne kanały.

Oczywiście wszystkie głośniki będą grać tylko jeżeli sygnał wychodzący z telewizora będzie wielokanałowy (czyt. telewizja naziemna / satelita / kablówka nie wystarczą bo nadają w stereo).

 

Podepnę się pod temat. Mam identyczną sytuacje również bliźniaczy model głośników 5.1 Genius-a i telewizor. Chciałbym podłączyć głośniki pod telewizor tak żeby działały wszystkie 6 ale chciałbym również by głośniki były podłączone równocześnie do komputera. Jeśli się da, to jak to zrobić. Dzięki.

Do komputera też chcesz 5.1 czy samo stereo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. A czy zestaw TYCH głośników nie zawiera jakiegoś wbudowanego "rozdzielnika" ? Bo wciąż wydaję mi się to dziwne. Tym bardziej, że sprzedawca twierdzi, że po podłączeniu zestawu przez jacka grają wszystkie. I już nie wiem nic.

 

PS. I jak mam zrozumieć fakt, że obecne głośniki 2+1 grają wszystkie 3 skoro wyjście słuchawkowe ma 2 kanały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam starszy wyższy model. I po podłączeniu tylko stereo gra takie stereo 5.1 czyli boki grają stereo tył przód tak samo. A w centralnym są dialogi z filmów będące jakby sumą sterea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam starszy wyższy model. I po podłączeniu tylko stereo gra takie stereo 5.1 czyli boki grają stereo tył przód tak samo. A w centralnym są dialogi z filmów będące jakby sumą sterea.

 

Dzięki kolego za ten wpis. To wiele wyjaśnia i brzmi wiarygodnie. Kolega kemotix pewnie nawet nie przeczytał specyfikacji zestawu; a moja logika i przypuszczenia "laika" były całkiem słuszne/trafne. @kemotix dokształć się.

 

xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zadowala Cię słuchanie stereo z kilku głośników to przyjemności.

Tylko po co? Z dźwiękiem przestrzennym nie ma to nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zadowala Cię słuchanie stereo z kilku głośników to przyjemności.

Tylko po co? Z dźwiękiem przestrzennym nie ma to nic wspólnego.

 

Zawsze to lepiej jak wysłużone 2.1, tym bardziej gdy ma się 5.1 w cenie nowego 2.1 porównywalnego jakościowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...