Skocz do zawartości
dawidos160

Cicha,podświetlana klawiatura do 100-150 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jak w temacie - niestety mechanik jest za głośny (zwłaszcza podczas pisania) i zostałem "poproszony" o to,żebym jednak zmienił klawiaturę na coś cichszego (czytaj - niemechaniczną). Koniecznie z podświetlaniem (obojętnie jakim - nie musi być rgb),niski skok klawiszy (jakoś nie jestem fanem wysokich klawiszy) i miło jakby nie była odpustowa (czytaj "gejmerska"). czytając parę tematów i podlinkowany trafiłem na MODECOM MC-800W,która podoba mi się, jest podświetlana i z tego co widzę ma niski skok,natomiast raczej średnie opinie (delikatnie rzecz biorąc) więc szukam czegoś podobnego, ale o lepszej jakości wykonania. Cena niby 100-150 zł,ale jak będzie coś tańszego/droższego to się nie obrażę - ot, chodzi o to,żeby znaleźć klawiaturę idealną dla siebie - jestem fanem Logitech K280E ale niestety nie posiada on podświetlenia :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oprócz apexa? Coś jeszcze jest warte uwagi? Bo nie do końca jest to klawiatura w moim stylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Też nie bardzo - preferuję klawiatury z niskim skokiem i profilem - bardziej laptopowe czy jak wspomniany Logitech K280E lub Apple wireless (bo takową też mam,ale nie nadaje się ona do grania zbytnio ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Cougara 200K, wszystko fajnie ale po roku używania starła się już częściowo farba na WASD. No ale jest tania, cicha, ma niski profil i podświetlenie w kolorze pomarańczowym :D (7 kolorów podświetlenia ale jest pomarańcz na którym mi zależało)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co zdecydowałem się na półśrodek - kupiłem Tracer Shimmer bo była w promocji do kupienia za 30 zł - wielki plus za podświetlanie znaków,a nie klawiszy, jest fajna w dotyku,ale prędzej czy później to gumowe pokrycie zacznie schodzić i zobaczymy co wtedy będzie. Do tego podpórka pod nadgarstki strasznie krótka i nie do końca komfortowo mi na niej,ale przynajmniej nie jest tak głośna jak mechaniczna,więc żona zadowolona ;)

 

A w międzyczasie będę dalej szukał "klawiatury dla siebie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja szukam klawiatury dokładnie w takim stylu jak Ty. Podoba mi się MSI Interceptor DS4100 ale nie jest już nigdzie dostępna. Ta klawiatura to dokładnie to co ten Modekom 800M i Redragon Karura, ale MSI to jednak klasa wyżej. Oprócz tej MSI nie znalazłem niczego w tym stylu z podświetleniem.

Edytowane przez kriswolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja szukam klawiatury dokładnie w takim stylu jak Ty. Podoba mi się MSI Interceptor DS4100 ale nie jest już nigdzie dostępna. Ta klawiatura to dokładnie to co ten Modekom 800M i Redragon Karura, ale MSI to jednak klasa wyżej. Oprócz tej MSI nie znalazłem niczego w tym stylu z podświetleniem.

Yyy

http://www.eukasa.pl/klawiatura-msi-interceptor-ds4100-cz-layout-s11-04cs203-eb5/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Sharkoon PureWriter? Na switchach red albo brown?

 

Miałem podobny problem do Twojego - moja klawa była na switchach blue i była cholernie głośna. Zmieniłem na PureWriter i... strzał w dziesiątkę.

Cicha, niski profil, podświetlenie, duży Enter i prawy Shift - jak dla mnie do pisania ideał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Sharkoon PureWriter? Na switchach red albo brown?

 

Miałem podobny problem do Twojego - moja klawa była na switchach blue i była cholernie głośna. Zmieniłem na PureWriter i... strzał w dziesiątkę.

Cicha, niski profil, podświetlenie, duży Enter i prawy Shift - jak dla mnie do pisania ideał.

 

 

Chciał cichą, PureWriter na RED jest biegunowo odległy od niskoprofilowej klawiatury na mechanizmie nożycowym. Żeby było śmieszniej, wcale nie chodzi o samą pracę przełącznika, a bardziej o luzy key capów. Cicha nożycówka ma sztywne, niewydające dźwięku klawisze jak przejedziesz ręką po niej, a Szarkun tłucze się jak głupi (podobnie membranówki bez nożycowego mechanizmu).

 

Hej. Ja szukam klawiatury dokładnie w takim stylu jak Ty. Podoba mi się MSI Interceptor DS4100 ale nie jest już nigdzie dostępna. Ta klawiatura to dokładnie to co ten Modekom 800M i Redragon Karura, ale MSI to jednak klasa wyżej. Oprócz tej MSI nie znalazłem niczego w tym stylu z podświetleniem.

 

Możesz przetestować Logitech K740 o ile jeszcze da się ją gdzieś kupić.

Edytowane przez FredPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciał cichą

Akurat u mnie PureWriter działa bardzo cicho - może dlatego, że dość delikatnie piszę...

 

PureWriter na RED jest biegunowo odległy od niskoprofilowej klawiatury na mechanizmie nożycowym.

Fakt, są switche i na nich keycapy. Co nie zmienia mojej opinii.

 

bardziej o luzy key capów.

Ummmm... Luzów brak? Mój stary i wiekowy Logitech UltraX Flat ma większe luzy niż Writer... Choć głośnością nie odbiega.

 

Cicha nożycówka ma sztywne, niewydające dźwięku klawisze jak przejedziesz ręką po niej, a Szarkun tłucze się jak głupi

Ok, Writer ma głośniejsze odbicie JEŚLI dobijesz klawisze do końca - ok, tu się zgodzę. Ale jeśli masz wyczucie do klawiatury to na spokojnie dasz radę pisać cicho. Przy pisaniu Writer nie jest dla mnie głośniejszy niż wcześniej wymieniony logitech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na pewno PureWriter był głośny, może jakbym nauczył się nie dobijać klawiszy do końca, podobnie jak Razer Cynosa (reklamowany jako cichy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...