Skocz do zawartości
Emler

Ryzen 1700 za 749zł w Sferisie. I to nie jest zaden "fake" :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciez masz w nimm offset I overwrite (sztywne). Offset zawsze byl I jest najlepszy.

A w ryzach doszly p state I tu najlepiej podkreciac procka,ta plyta ma wszystko co do szczescia potrzeba jesli chodzi o regulacje procka

 

To że wszystko jest, nie znaczy że działa jak należy :E ale pożyjemy zobaczymy i mam nadzieję że będę zadowolony :E W końcu wybrałem ją świadomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pakowanie się w mocarną płytkę ma sens jedynie gdy kiedyś będziemy chcieli zapakować w nią więcej niż 8 rdzeni. ale chipsety b/x5xx będą już poprawnie wspierać pci-e 4.0 więc te b450 to też nie będą mobasy na lata

 

generalnie to tego ryzena 1700 to trzeba raczej undervoltować i stabilizować na 3,5-3,6 GHz a nie OC na 4,0 i 300 wat ze ściany :E

 

https://hardforum.com/threads/ryzen-7-1700-b350-overclocking-tidbits.1926296/

 

a do undervoltingu wystarczy najtańszy mobas na b450

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam. 8 rdzeni, świetna energo-oszczędność (38 stopni w idle na kiepskim chłodzeniu i niemal wyłączonym wentylatorze), i bardzo przyszłościowa platforma do której najprawdopodobniej już za kilka miesięcy będzie można zapakować 16-rdzeniową bestię w 7nm. Dorzucając do tego fakt że potem postęp raczej ponownie zahamuje i już nie będzie tak gwałtownych przeskoków (kilkuletnie odgrzewanie kotletów w oczekiwaniu na nowy proces technologiczny, do tego raczej trudna do dalszego rozwoju wydajność jednowątkowa) można założyć że dla kogoś kto nie musi mieć zawsze najmocniejszego sprzętu zestaw na AM4 wystarczy spokojnie na przyszłe 5-10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pakowanie się w mocarną płytkę ma sens jedynie gdy kiedyś będziemy chcieli zapakować w nią więcej niż 8 rdzeni. ale chipsety b/x5xx będą już poprawnie wspierać pci-e 4.0 więc te b450 to też nie będą mobasy na lata

 

generalnie to tego ryzena 1700 to trzeba raczej undervoltować i stabilizować na 3,5-3,6 GHz a nie OC na 4,0 i 300 wat ze ściany :E

 

https://hardforum.com/threads/ryzen-7-1700-b350-overclocking-tidbits.1926296/

 

a do undervoltingu wystarczy najtańszy mobas na b450

 

Z tym się zgadzam ale mój wybór Biostara X370GT7 podyktowany był wyposażeniem płyty - jak pisałem wcześniej: 2 kości biosu, wyświetlacz post + przyciski na płycie, ALC 1220 + 2 wzmacniacze, S/PDIF, radiator M.2, szybkie ładowanie przez USB, do tego wentylator 120mm w gratisie no i wisienka na torcie w postaci mocarnego VRM na IR3555. Na LED'y miałem wyj..ne :E

W kwocie 500 pln nie ma płyty z lepszym wyposażeniem.

 

Wspomniałeś o X570 i PCIE 4.0 - fajnia sprawa ale największy zysk z tego będą miały dyski SSD bo obecne generacje GPU nie są wstanie wykorzystać w pełni PCIE 3.0, chyba że będzie z tego bonus przy multiGPU. Kolejna sprawa to ceny X570 za podobnej klasy płytę na start zakładam 1k pln (małe porównanie - X470GT8 to wydatek ~800pln).

 

Więc spokojnie będę obserwował sytuacje i może przesiądę się na ZEN2 8/16 czy nawet 16/32 po roku czy 2 latach a czy będę musiał zmienić płytę zobaczymy.

 

Na razie zostaje na boxowym chłodzeniu i może jakieś małe OC w przedziale 3,4-3,6 GHz byle nie przekraczać 1,1V? Zobaczymy co z tego wyjdzie :E Większą zabawę i tak będę miał z DDR4.

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jeszcze gdyby ktoś potrzebował tabela:

 

PGA AM4 B350 / X370 / B450 / X470 VRM Liste

 

https://www.hardwareluxx.de/community/f12/pga-am4-mainboard-vrm-liste-1155146.html

 

z powyższego wynika że ten Biostar X370GT7 to nie do zajechania jest, a cena bdb, na morelach 460 złociszy

 

z tanich b450 asrock trochę odstaje,

 

a od msi B450M Pro-M2 / -VDH; B450M Pro-VDH; B450M Bazooka (Plus); B450M Gaming Plus też słabizna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Gaming Plus pracuje prawdopodobnie w tej samej konfiguracji co A Pro i Tomahawk, jak podaje reddit -

po dwa 4C029N/4C024N - czyli bez problemu ogarnie nawet 2700X. Mortar ma jedną przewagę w postaci SM4503

dla vcore (to lepszy sort sinopower niż nawet w X470 od asrocka - SM4337 ) + dodatkowo ma ściągnięty

radiator od Tomahawka co jest na plus. Mortal jest teraz w cenie 387 zł i to bardzo dobra opcja pod 8/16.

Wszystkie asrocki i gigabyty w tym wypadku można pominąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałbym nic przeciwko,żeby w ten weekend w Sferisie zrobili promocje na płyty główne do Ryzena 7 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałbym nic przeciwko,żeby w ten weekend w Sferisie zrobili promocje na płyty główne do Ryzena 7 :)

Wyszli już z trybu likwidacyjno-restrukturyzacyjnego? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że cena już 990 zł, wysłali te zamówione w cenie 640 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są są :) w weekend podmianka platformy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są są :) w weekend podmianka platformy

I będzie jak z rx 470 hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem w niedzielę o godz. 21. Procesor był już w paczkomacie , we wtorek o 9.30. Teraz czekam na jakąś promocję na płytę główną do tego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak dobry to był interes. Też kupiłem w sferisie Ryzena 1700 za 640zł. Do tego akurat trafiłem używane mobo X370 Gaming K4 za 330zł.

I przesiadka z I5 3570K kosztowała mnie 200zł, a sprzęt nieporównywalnie szybszy. Teraz tylko muszę ogarnąć OC tego wynalazku... i chyba kupić lepsze GPU.

Nie mniej za tą kase, to rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez masz w nimm offset I overwrite (sztywne). Offset zawsze byl I jest najlepszy.

A w ryzach doszly p state I tu najlepiej podkreciac procka,ta plyta ma wszystko co do szczescia potrzeba jesli chodzi o regulacje procka

 

Pokaż mi platformę gdzie offset działa poprawnie - na intelach czy amd, zawsze prędzej czy później pojawiają problemy z tym trybem, czasem po miesiącach, czasem po aktualizacji, ale prawie zawsze go próbowałem ustawić i tracilem sporo czasu by na końcu i tak ustawić napięcie na sztywno, bo inaczej platforma była niestabilna w idle, nie uruchamiala się, lub ostro przevoltowała procka (aby byc stabilnym w idle).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie ludzie hejtuja ile chcą, ale taka oferta jest mega opłacalna. W tych pieniądzach konkurentem i3-8100 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie ludzie hejtuja ile chcą, ale taka oferta jest mega opłacalna. W tych pieniądzach konkurentem i3-8100 :E

Jak w temat wejdzie jakiś stulejarz niebieski to pokaże wyniki z jakichś gierek które gniotą 1 wątek i będzie udowadniał wyższość i3 nad 1700 :E:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie Ryzen 1700 uzyskuje temperatury? Na stock oczywiście. Wypada lepiej od 2600 w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie Ryzen 1700 uzyskuje temperatury? Na stock oczywiście. Wypada lepiej od 2600 w grach?

Generalnie ujmę to tak, z punktu widzenia GTX 970, bez różnicy czy 1700 czy 2600 bo karta ogranicza i jednego i drugiego.

Najnowszy tomb rider to np. GPU obciążone na 100% a CPU na 20% i FPS rosną wraz z podkręcaniem GPU, a zegar CPU mu nie robi.

Temperatury mam w okolicach 50C na boxowym chłodzeniu, ale nie jestem w stanie w grach go porządnie obciążyć.

Muszę jakiegoś dobrego RTS'a zainstalować to może będzie w stanie go przycisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ta promka utrzyma się do wypłaty, bo zacieram rączki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...