Forum PCLab.pl: V-Sync OFF bez tearingu! - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

V-Sync OFF bez tearingu! Alternatywnie V-Sync ON z niskim input lagiem Oceń temat: -----

#21 Użytkownik jest niedostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 15 Maj 2019 - 01:34

Fortnite 100Hz i FastSync 200FPS+ gra sie wyśmienicie. 190FPS i jest tragedia.

Tak sie kończy przejście na FastSync pod CS:GO i zapominalstwo z cofnięciem ustawień. Za to zablokowane około 100FPS w CS:GO to lipa totalna, coś tam jest spaprane i ta gra bez FPSów zamula jak żadna inna.

Wszelkie przycięcia od niskiego FPSa na FastSync powinny miej doskwierać przy wysokim odświeżaniu. Ale będą na pewno bo tak to po prostu działa.

#22 Użytkownik jest niedostępny   Send1N 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 03:54

@Up
Potwierdzam że w go z fastsync grać się nie da, z resztą z żadną synchronizacją, silnik jest specyficzny im więcej fps nawet na monitorze 60hz tym lepiej.

#23 Użytkownik jest niedostępny   eNeSik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 06:38

Zobacz postPhoenixsuple, o 15 Maj 2019 - 00:04, napisał(a):

Uzywam fast sync i swietnie sie spisuje, laga nie czuc i nie trzeba miec 120fps bo gram nawet przy 70fps bez problemu. Bardzo niedoceniana technika.

A ja uzywam do kazdej gry, nawet do wieska przy 70fps i dziala wysmienicie, brak tearingu i lag nieodczuwalny oraz brak rzekomego microstuterignu. Praktycznie nie widze roznicy miedzy -gsync compatible a fast sync, ktorego uzywam obecnie. Wysoki fps to tez jakies bajki ze tylko przy nim dobrze dziala. Nawet sama nvidia nigdzie nie pisze ze trzeba miec 150fps zeby to dobrze dzialalo ;)

A gdzie jest napisane ze skutecznosc jest uzalezniona od ilosci klatek?? jedynie zgodze sie z tym ze im wiecej klatek tym lag mniejszy ale w codziennym uzytkowaniu tego nie odczucjesz bo w wiesku nie potrzebujesz 140fps a w grach typu bf5 i tak da sie wyciagnac na srednim sprzecie lekko 100fps.

Bo wg. mnie - skutecznosc wiaze sie bezposrednio z input lagiem. Im mniejszy, tym wiekszy komfort korzystania z synchronizacji. Innaczej - V-Sync bylby domyslnie wlaczony, nawet na stale i mieliby gdzies to, ze gracze narzekaja na input lag

Dla innych, wszelkie Synci ktore niweluja tearing - moga byc skuteczne. Dla mnie skutecznosc to brak tearingu + nieodczuwalny (nieprzeszkadzajacy) input lag ;)

Zobacz postMinciu, o 15 Maj 2019 - 02:34, napisał(a):

Fortnite 100Hz i FastSync 200FPS+ gra sie wyśmienicie. 190FPS i jest tragedia.

Tak sie kończy przejście na FastSync pod CS:GO i zapominalstwo z cofnięciem ustawień. Za to zablokowane około 100FPS w CS:GO to lipa totalna, coś tam jest spaprane i ta gra bez FPSów zamula jak żadna inna.

Wszelkie przycięcia od niskiego FPSa na FastSync powinny miej doskwierać przy wysokim odświeżaniu. Ale będą na pewno bo tak to po prostu działa.

Ale przy wysokim fpsie, wg. mnie - tearing juz nie jest tak dokuczliwy a nawet - trzeba niezle sie naszukac, przypatrzec aby go zauwazyc

Ten post był edytowany przez eNeSik dnia: 15 Maj 2019 - 06:39

#24 Użytkownik jest niedostępny   Eltik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 06:45

Fast sync to u mnie momentami plynnosc a chwilami gra wpada w takie zwolnienia i stutering. Do dupy to jest. Gsync compatible tez jest w pewnym sensie do dupy bo nie wszedzie dziala

#25 Użytkownik jest niedostępny   kochan4 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 07:12

ja zauważyłem , że fast sync działa u mnie idealnie jak mam 2x więcej fps niż odświeżanie mojego monitora (60hz), czyli jak w jakiejś grze jest ponad 120 kl/s to bajka, nawet we wspomnianym CS GO jest ok

#26 Użytkownik jest niedostępny   Eltik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 07:16

najgorzej gsync dziala w bf 1 porazka totalna. Bf 1 na nvidii tj porazka od creators update. na radeonie z freesync jest miod i orzeszki zero stuteringu, tearingu itp fps stabilny. Gdzie GTX 1080 a gdzie RX 570 toz to przepasc miedzy kartami (mam obie i sprawdzilem to) a na tym RX jest o wiele wiele lepiej w bf 1

#27 Użytkownik jest niedostępny   kochan4 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 07:34

bfy zawsze na kartach czerwonych chodziły lepiej, przynajmniej od części bf4, pamiętam jak miałem hd7850 i porównywałem z kumplem co posiadał 750ti - nie dość , że więcej fps to stabilniej było, w dodatku kolory na amd były jakieś żywsze w "czwórce"

#28 Użytkownik jest niedostępny   Eltik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 07:55

gdybym gral tylko w bf to uzywalbym radeona ale...no sa inne gry w ktorych wszytsko dziala ok i GTX 1080 jednak miazdzy. Najlepsze jest to ze na GTX bf 1 dzialal idealnie do momentu jednej z aktualizacji z 25 maja 2017 w ramach creators update. to byl druga aktualizacja w miesiacu do wersji 15063.332 ktora wszystko zepsula

#29 Użytkownik jest niedostępny   kochan4 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 08:04

Zobacz postEltik, o 15 Maj 2019 - 08:55, napisał(a):

gdybym gral tylko w bf to uzywalbym radeona ale...no sa inne gry w ktorych wszytsko dziala ok i GTX 1080 jednak miazdzy. Najlepsze jest to ze na GTX bf 1 dzialal idealnie do momentu jednej z aktualizacji z 25 maja 2017 w ramach creators update. to byl druga aktualizacja w miesiacu do wersji 15063.332 ktora wszystko zepsula

przed tą aktualizacją to mi na i5 2500k jeszcze w miarę dobrze bf1 chodził, póxniej musiałem na i7 zmienić bo na 4 wątkach miałem spadki nawet do 40 kl/s przy zadymach

#30 Użytkownik jest niedostępny   Eltik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 08:22

no ja tez zmienilem na i7 i bez poprawy. potem na i5 8600k i tez tez poprawy. zmiana gtx 1080 na rx 570 dala rozwiazanie

#31 Użytkownik jest niedostępny   Phoenixsuple 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 08:44

Zobacz postEltik, o 15 Maj 2019 - 07:16, napisał(a):

najgorzej gsync dziala w bf 1 porazka totalna. Bf 1 na nvidii tj porazka od creators update. na radeonie z freesync jest miod i orzeszki zero stuteringu, tearingu itp fps stabilny. Gdzie GTX 1080 a gdzie RX 570 toz to przepasc miedzy kartami (mam obie i sprawdzilem to) a na tym RX jest o wiele wiele lepiej w bf 1

A to dziwne bo frostbite idealnie dziala z g-sync i nigdy problemow nie widzialem.

#32 Użytkownik jest niedostępny   Eltik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 08:52

ale masz sprzetowy gsync? ja mam MSI Optix MAG241C z freesync

#33 Użytkownik jest niedostępny   Krisol 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 09:48

Teoretycznie Fast Sync powinien działać dobrze dopóki karta daje przynajmniej 2x więcej liczby klatek od częstotliwości odświeżania ekranu, bo jest to po prostu V-Sync z dodatkowym buforem.

Ten post był edytowany przez Krisol dnia: 15 Maj 2019 - 09:55

#34 Użytkownik jest niedostępny   Phoenixsuple 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 10:03

Zobacz postEltik, o 15 Maj 2019 - 08:52, napisał(a):

ale masz sprzetowy gsync? ja mam MSI Optix MAG241C z freesync

Testowalem na obu, roznic nie bylo, Frostbite to najlepszy silnik do testowania wlasnie g-sync w jakiejkolwiek wersji. Jesli ci nie dziala tzn ze po prostu cos jest nie tak, zreszta nie ma twojego monitora na liscie w niekoniecznie musi poprawnie to u ciebie działac.

Zobacz postKrisol, o 15 Maj 2019 - 09:48, napisał(a):

Teoretycznie Fast Sync powinien działać dobrze dopóki karta daje przynajmniej 2x więcej liczby klatek od częstotliwości odświeżania ekranu, bo jest to po prostu V-Sync z dodatkowym buforem.

Zalozenie tej technologi bylo kierowane chyba do monitorow 60hz stad ta dwukrotna ilosc fps, nie wiem jak to sie ma do monitorow 144hz bo nigdzie o tym nie pisza, nawet na slajdach nvidia nie podaje ze trzeba miec 2x wiecej fps. W praktyce jednak jest innaczej bo jak mam 144hz to powinienem miec 288fps??, raczej nie. Wieksza ilosc klatek daje pewnie tylko mniejszy inputlag ale z perspektywy gier w jakie gram to w takim Wildlands mam srednio 50-70fps i działa wysmienicie. Laga nie czuje a FPSy wyciagam lekko ponad 120fps wiec tutaj juz wgl nie odczuwalna. Generalnie uwazam ze bardzo niedoceniana synchronizacja. Na poczatku bronilem sie zeby kupic obecny monitor poniewaz nie ma wlasnie Freesynca a po odpaleniu g-sync compatible nie wyobrazam sobie grac bez tego juz bo roznica jest wyrazna. Myslalem zeby doplacic do czegos z Freesync jednak po kilkudniowym uzytkowaniu Fast Sync jestem z tego tak zadowolony ze nie mam potrzeby szukania monitora z Freesync. Poki co jeszcze zadna gra nie sprawila mi problemu.

Ten post był edytowany przez Phoenixsuple dnia: 15 Maj 2019 - 10:04

#35 Użytkownik jest niedostępny   Eltik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 10:08

Ale u mnie czesc gier dziala tak jak powinna z gsync compatible np gta v czy the division 2 a bf nie dziala dobrze

#36 Użytkownik jest niedostępny   Phoenixsuple 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 11:20

To jak widac juz kwestia monitora dlatego sprzetowy g-sync nie bez powodu kosztuje. D2 i BFa gralem na poprzednim monitorze, ktorego nie ma na liscie ale G-Sync Compatible dzialal dobrze w tych grach wiec przypuszczam ze tego sie nie przeskoczy.

#37 Użytkownik jest niedostępny   chrubson 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 15:55

Zobacz postSend1N, o 15 Maj 2019 - 03:54, napisał(a):

@Up
Potwierdzam że w go z fastsync grać się nie da, z resztą z żadną synchronizacją, silnik jest specyficzny im więcej fps nawet na monitorze 60hz tym lepiej.

a ja od wczoraj testuje w cs go jak i pubg , i jakoś lepiej się gra dla mnie obraz jeszcze płynniejszy niż bez. Mam monitor 240Hz z gsyc, dla mnie ta technologia to porażka , nie zawsze działa w grze trzeba uruchamiać po kilka razy , a jak już działa to na przykładzie pubg jest tragedia spadki fps itp...

Ten post był edytowany przez chrubson dnia: 15 Maj 2019 - 15:56

#38 Użytkownik jest niedostępny   Buszek112 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 15 Listopad 2019 - 18:20

Ja próbuje pogodzić input laga i tearing w forzie horizon 4. Na 50" 60 hz w rozdzielczości 4k. 34 ms z fast sync ale tearing.. 69 ms z vsync.
Kombinowal ktos podobnie? Jakie parametry w rtss byłyby najlepsze?

#39 Użytkownik jest niedostępny   sideband 

• Bydlęca moc!!!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Listopad 2019 - 19:36

Fast Sync nie działa w DX12 i VK stąd tearing w/w grze Dodaj obrazek

#40 Użytkownik jest niedostępny   Buszek112 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 15 Listopad 2019 - 20:09

Dzięki za info :).
To może vsync off i zabawa ze scanline sync do tego tv 60 hz coś pomoże? Można ten parametr zmieniać w locie przez alt tab?
Na codzień do fpsów mam 144hz fullhd, nie widze aż takiego rozrywania obrazu.
Forza ładna w 4k z HDR i padem od x one. Komp to i5 9600k z RTX 2080 super.

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2