Skocz do zawartości
Krisol

V-Sync OFF bez tearingu!

Rekomendowane odpowiedzi

najgorzej gsync dziala w bf 1 porazka totalna. Bf 1 na nvidii tj porazka od creators update. na radeonie z freesync jest miod i orzeszki zero stuteringu, tearingu itp fps stabilny. Gdzie GTX 1080 a gdzie RX 570 toz to przepasc miedzy kartami (mam obie i sprawdzilem to) a na tym RX jest o wiele wiele lepiej w bf 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bfy zawsze na kartach czerwonych chodziły lepiej, przynajmniej od części bf4, pamiętam jak miałem hd7850 i porównywałem z kumplem co posiadał 750ti - nie dość , że więcej fps to stabilniej było, w dodatku kolory na amd były jakieś żywsze w "czwórce"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym gral tylko w bf to uzywalbym radeona ale...no sa inne gry w ktorych wszytsko dziala ok i GTX 1080 jednak miazdzy. Najlepsze jest to ze na GTX bf 1 dzialal idealnie do momentu jednej z aktualizacji z 25 maja 2017 w ramach creators update. to byl druga aktualizacja w miesiacu do wersji 15063.332 ktora wszystko zepsula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym gral tylko w bf to uzywalbym radeona ale...no sa inne gry w ktorych wszytsko dziala ok i GTX 1080 jednak miazdzy. Najlepsze jest to ze na GTX bf 1 dzialal idealnie do momentu jednej z aktualizacji z 25 maja 2017 w ramach creators update. to byl druga aktualizacja w miesiacu do wersji 15063.332 ktora wszystko zepsula

przed tą aktualizacją to mi na i5 2500k jeszcze w miarę dobrze bf1 chodził, póxniej musiałem na i7 zmienić bo na 4 wątkach miałem spadki nawet do 40 kl/s przy zadymach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez zmienilem na i7 i bez poprawy. potem na i5 8600k i tez tez poprawy. zmiana gtx 1080 na rx 570 dala rozwiazanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorzej gsync dziala w bf 1 porazka totalna. Bf 1 na nvidii tj porazka od creators update. na radeonie z freesync jest miod i orzeszki zero stuteringu, tearingu itp fps stabilny. Gdzie GTX 1080 a gdzie RX 570 toz to przepasc miedzy kartami (mam obie i sprawdzilem to) a na tym RX jest o wiele wiele lepiej w bf 1

A to dziwne bo frostbite idealnie dziala z g-sync i nigdy problemow nie widzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale masz sprzetowy gsync? ja mam MSI Optix MAG241C z freesync

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Teoretycznie Fast Sync powinien działać dobrze dopóki karta daje przynajmniej 2x więcej liczby klatek od częstotliwości odświeżania ekranu, bo jest to po prostu V-Sync z dodatkowym buforem.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ale masz sprzetowy gsync? ja mam MSI Optix MAG241C z freesync

Testowalem na obu, roznic nie bylo, Frostbite to najlepszy silnik do testowania wlasnie g-sync w jakiejkolwiek wersji. Jesli ci nie dziala tzn ze po prostu cos jest nie tak, zreszta nie ma twojego monitora na liscie w niekoniecznie musi poprawnie to u ciebie działac.

 

Teoretycznie Fast Sync powinien działać dobrze dopóki karta daje przynajmniej 2x więcej liczby klatek od częstotliwości odświeżania ekranu, bo jest to po prostu V-Sync z dodatkowym buforem.

Zalozenie tej technologi bylo kierowane chyba do monitorow 60hz stad ta dwukrotna ilosc fps, nie wiem jak to sie ma do monitorow 144hz bo nigdzie o tym nie pisza, nawet na slajdach nvidia nie podaje ze trzeba miec 2x wiecej fps. W praktyce jednak jest innaczej bo jak mam 144hz to powinienem miec 288fps??, raczej nie. Wieksza ilosc klatek daje pewnie tylko mniejszy inputlag ale z perspektywy gier w jakie gram to w takim Wildlands mam srednio 50-70fps i działa wysmienicie. Laga nie czuje a FPSy wyciagam lekko ponad 120fps wiec tutaj juz wgl nie odczuwalna. Generalnie uwazam ze bardzo niedoceniana synchronizacja. Na poczatku bronilem sie zeby kupic obecny monitor poniewaz nie ma wlasnie Freesynca a po odpaleniu g-sync compatible nie wyobrazam sobie grac bez tego juz bo roznica jest wyrazna. Myslalem zeby doplacic do czegos z Freesync jednak po kilkudniowym uzytkowaniu Fast Sync jestem z tego tak zadowolony ze nie mam potrzeby szukania monitora z Freesync. Poki co jeszcze zadna gra nie sprawila mi problemu.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie czesc gier dziala tak jak powinna z gsync compatible np gta v czy the division 2 a bf nie dziala dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak widac juz kwestia monitora dlatego sprzetowy g-sync nie bez powodu kosztuje. D2 i BFa gralem na poprzednim monitorze, ktorego nie ma na liscie ale G-Sync Compatible dzialal dobrze w tych grach wiec przypuszczam ze tego sie nie przeskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Up

Potwierdzam że w go z fastsync grać się nie da, z resztą z żadną synchronizacją, silnik jest specyficzny im więcej fps nawet na monitorze 60hz tym lepiej.

 

a ja od wczoraj testuje w cs go jak i pubg , i jakoś lepiej się gra dla mnie obraz jeszcze płynniejszy niż bez. Mam monitor 240Hz z gsyc, dla mnie ta technologia to porażka , nie zawsze działa w grze trzeba uruchamiać po kilka razy , a jak już działa to na przykładzie pubg jest tragedia spadki fps itp...

Edytowane przez chrubson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbuje pogodzić input laga i tearing w forzie horizon 4. Na 50" 60 hz w rozdzielczości 4k. 34 ms z fast sync ale tearing.. 69 ms z vsync.

Kombinowal ktos podobnie? Jakie parametry w rtss byłyby najlepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fast Sync nie działa w DX12 i VK stąd tearing w/w grze wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :).

To może vsync off i zabawa ze scanline sync do tego tv 60 hz coś pomoże? Można ten parametr zmieniać w locie przez alt tab?

Na codzień do fpsów mam 144hz fullhd, nie widze aż takiego rozrywania obrazu.

Forza ładna w 4k z HDR i padem od x one. Komp to i5 9600k z RTX 2080 super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
    • Gra do niczego nie zmusza, przynajmniej grając w demko nie czułem takiej potrzeby, aby parować cały czas, częściej używałem uników.
    • No i oczywiście, że obcina detale bo wszystko rozświetla. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...